جمعه, ۲۲ فروردین, ۱۳۹۹ / 10 April, 2020
تهدید امنیتی
یک بام و دو هوای آمریکا درباره حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان
۴۴ ساعت قبل
یک بام و دو هوای آمریکا درباره حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان
در حالی که آمریکا به تازگی دولت افغانستان را به کاهش کمک‌های نظامی و خروج نیرو تهدید کرده، وزیر خارجه این کشور اعلام کرد که به حمایت از نیروهای امنیتی افغان ادامه می‌دهد.
شیوع کرونا بهترین زمان برای خروج ترکیه از شمال سوریه
۳ روز قبل / ویروس کرونا / شمال سوریه / سوریه / آنکارا / ترکیه / هراس جهانی از ویروس کرونا
شیوع کرونا بهترین زمان برای خروج ترکیه از شمال سوریه
تهران- ایرنا- ارتش ترکیه که از اکتبر ۲۰۱۹ میلادی در میان واکنش های تند بین المللی وارد شمال سوریه شده، حالا با تهدید کرونا، تحرکات خود را در منطقه به حداقل رسانده و به تعبیر کارشناسان غربی، در باتلاق سوریه زمینگیر شده است، این اولین نشانه های اثرات کرونا بر آینده سیاسی و امنیتی منطقه غرب آسیاست و ضرورت بازنگری در سیاست های تعاملی را یادآوری می کند، از همین رو به نظر می رسد برای ترکیه ای ها جهت خروج از مخمصه سوریه نیز بهترین زمان فراهم شده است.
۳ روز قبل
لزوم تنظیم ساختارهای جدید بین‌المللی
حدودا سه ماه پیش دولت چین رسما برای اولین‌بار، ویروس کرونا را به سازمان بهداشت جهانی گزارش کرد. بعد از شیوع آن به کشورهای دیگر عملا همکاری‌های بین‌المللی یا از بین رفت یا همبستگی جهانی معناداری شکل نگرفت. عموما کشورها به جای همکاری برای شکست یک تهدید و نگرانی مشترک جهانی، مرتبا اقدامات یک‌جانبه برای پیشگیری و مقابله با این ویروس خطرناک را در پیش گرفتند و با اقدامات سیاسی، انتقام‌گیری یا بهره‌برداری از این فضا علیه دیگری یا مقصر جلوه دادن دیگر به مبارزه با کرونا پرداختند همه این اقدامات، تمامی تلاش‌های جمعی جهانی را دچار چالش کرده و مقابله با این بیماری را با مشکل مواجه ساخته است. در این نوشتار به برخی تلاش‌های اخیر بین‌المللی اشاره می‌کنم که …
۱۳۹۹/۰۱/۱۶
در روزگار کرونا افغانستان را دریابیم
قبل از آنکه رشته کلام را به دست گیرم و درباره آن چه قصد کرده‌ام مطلبی بنویسم لازم است از دو اقدام ارزشمند جناب آقای روحانی رییس محترم جمهور در روزهای اخیر قدردانی نمایم اول ارتباط ویدئوکنفرانسی عیدانه ایشان با «محمد یسنی» شاعر افغانستانی در بیمارستان شهید صدوقی یزد است که به جهت ابتلا به بیماری کرونا بستری شده بودند و خوشبختانه بهبودی یافتند و دوم موافقت ایشان با معالجه رایگان اتباع و مهاجرین خارجی که در ایران به بیماری کرونا دچارشده‌اند و از آنجا که در حال حاضرنزدیک به سه میلیون افغانستانی به اشکال مختلف در کشورما حضور دارند مسلم است افغانستانی‌های حاضردر ایران بیشترین گروه ذی‌نفع را تشکیل خواهد داد. در حال حاضر افغانستان در شرایط امنیتی، سیاسی، اقتصادی و بهداشتی …
۱۳۹۹/۰۱/۱۳ / حشدالشعبی / حضور نظامی آمریکا در عراق
تحرکات آمریکا برای حمله به مقرهای حشد الشعبی در شش استان عراق
به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری سومریه‌نیوز، این منبع امنیتی اعلام کرد: مسئولان آمریکایی به فرماندهی عملیات اعلام کرده‌اند به اتخاذ اقدامات علیه گروه‌هایی که جان سربازان و اتباع آمریکایی در عراق را تهدید می‌کند پایبند هستند.
بازار سنتی قزوین تا ۱۳ فروردین تعطیل شد
۱۳۹۹/۰۱/۰۴ / استانی-اجتماعی / همه_باهم_علیه_کرونا / در خانه بمانیم / کروناویروس / بازار سنتی
بازار سنتی قزوین تا ۱۳ فروردین تعطیل شد
معاون سیاسی و امنیتی استاندار قزوین بیان کرد: هرگونه فعالیت در بازار سنتی، مجتمع‌های تجاری و مراکز غیرضرور، مصداق تهدید علیه بهداشت عمومی بوده و تخلف محسوب می‌شود.
چرا توجه به امنیت سامانه نام دامنه اهمیت دارد؟
۱۳۹۹/۰۱/۰۴
چرا توجه به امنیت سامانه نام دامنه اهمیت دارد؟
سامانه‌ها و تجهیزات هوشمند به اشکال مختلفی استفاده می‌شوند و برخی مواقع فراموش می‌کنیم این سامانه‌ها چه معماری ظریف و پیچیده‌ای دارند. گاهی اوقات پیچیدگی بیش از اندازه باعث بروز مشکلات امنیتی می‌شود. مشکلاتی که راه نفوذ به سامانه‌ها را برای هکرها هموار می‌کنند. یکی از مهم‌ترین فناوری‌های زیرساختی که تمامی سامانه‌ها و تجهیزات به شکل مستقیم و غیرمستقیم از آن استفاده می‌کنند سامانه نام دامنه (DNS) است. آشنایی با نحوه کار این فناوری و خطراتی که آن‌را تهدید می‌کنند کمک می‌کند در برابر هکرها از مکانیزم دفاعی قدرتمندی استفاده کنیم.
از پاسخ‌ صریح فرماندهان نظامی به تهدید ترامپ برای حمله به ایران تا رونمایی از بمب‌های هواپایه و تارومار تروریست‌های ضدانقلاب
۱۳۹۹/۰۱/۰۲ / دونالد ترامپ / فناوری نظامی
از پاسخ‌ صریح فرماندهان نظامی به تهدید ترامپ برای حمله به ایران تا رونمایی از بمب‌های هواپایه و تارومار تروریست‌های ضدانقلاب
خبرگزاری فارس، مهم‌ترین وقایع امنیتی دفاعی و رخدادهای نظامی را در سال ۱۳۹۸ مرور کرده است.
مجازات حبس برای پنهان کردن کرونا
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
مجازات حبس برای پنهان کردن کرونا
مدیرکل پیشگیری‌های امنیتی و انتظامی معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه از تحت تعقیب قرار گرفتن نقض کنندگان توصیه‌های پیشگیری از شیوع کرونا خبر داد و گفت: عدم رعایت توصیه‌های پیشگیری از شیوع ویروس کرونا به عنوان تهدید علیه بهداشت عمومی قابل تعقیب کیفری است.
۱۳۹۸/۱۲/۲۷
خیز بن سلمان برای نشستن بر تخت پادشاهی
در حالی که شیوع ویروس کرونا موجب شده مقامات عربستانی تمام مراکز تجاری به جز داروخانه‌ها و فروشگاه‌های مواد غذایی این کشور را تعطیل کنند، اخبار بازداشت شاهزاده‌های سعودی و ده‌ها مقام نظامی، اداری و قضایی عربستانی در روزهای اخیر نشان از تحولات جدید در این کشور دارد. شرایط حضور عمره‌گزاران در عربستان هم به ‌حدی حاد شده که دولت ترکیه نیز که همچون رژیم آل سعود اخبار کرونا را لاپوشانی می‌کند، ۱۰‌هزار عمره‌گزار ترکیه‌ای را پس از بازگشت به قرنطینه فرستاده است. در چنین شرایطی که کرونا به منزله تهدید بزرگ جامعه عربستان را تهدید می‌کند و این کشور به سمت قرنطینه اجتماعی حرکت می‌کند،‌ رسانه‌های بین‌المللی و منطقه‌ای در هفدهم …
پیدا و پنهان حملات بیوتروریسمی به بهانه شیوع کرونا /افشاگری درباره فعالیت ۱۳۰ مرکز تحقیقاتی تسلیحات بیولوژیک در آمریکا
۱۳۹۸/۱۲/۲۶ / ویروس کرونا / پدافند غیرعامل / قرنطینه / حمله بیولوژیکی/ بیوتروریسم
پیدا و پنهان حملات بیوتروریسمی به بهانه شیوع کرونا /افشاگری درباره فعالیت ۱۳۰ مرکز تحقیقاتی تسلیحات بیولوژیک در آمریکا
فارس نوشت: بیوتروریسم به دلیل ویژگی‌هایی از جمله تهدید همزمان امنیت ملی و سلامت عمومی یک جامعه، در سال‌های اخیر مورد توجه مراکز علمی، نظامی و امنیتی بسیاری از کشورها قرار گرفته است.
سرویس امنیتی اسرائیل از رقیب نتانیاهو در برابر تهدید به ترور حفاظت می کند
۱۳۹۸/۱۲/۲۱ / حزب « لیکود » / رژیم صهیونیستی / بنی گانتس / بنیامین نتانیاهو / انتخابات در سرزمین های اشغالی فلسطین
سرویس امنیتی اسرائیل از رقیب نتانیاهو در برابر تهدید به ترور حفاظت می کند
تهران-ایرنا- سرویس امنیت داخلی رژیم صهیونیستی اعلام کرد که از "بنی گانتس" رئیس ائتلاف میانه آبی و سفید و رقیب « بنیامین نتانیاهو» در انتخابات این رژیم در مقابل تهدیدهای ترور علیه وی که عمدتا از سوی راستی های افراطی و طرفداران نتانیاهو در فضای مجازی صورت می گیرد، حفاظت می کند.
۱۳۹۸/۱۲/۱۸
کنست حفاظت امنیتی از گانتس را افزایش می‌دهد
در پی تهدید فعالان شبکه‌های مجازی برای قتل رهبر ائتلاف "آبی - سفید"، کنست (پارلمان اسرائیل) تصمیم گرفت محافظت شخصی از رهبر این ائتلاف را از امروز (یکشنبه) قوی‌تر کند.
کشف آسیب‌پذیری امنیتی جدیدی در پردازنده‌های اینتل
۱۳۹۸/۱۲/۱۷
کشف آسیب‌پذیری امنیتی جدیدی در پردازنده‌های اینتل
آسیب‌پذیری جدید امنیتی در پردازنده‌های اینتل شناسایی شده است که رمزنگاری‌ها و حفاظ‌های امنیتی سطح DRM را تهدید می‌کند و ظاهرا قابل حل نیست.
یونان در یک هفته مانع ورود ۳۵ هزار پناهجو به خاکش شد
۱۳۹۸/۱۲/۱۵
یونان در یک هفته مانع ورود ۳۵ هزار پناهجو به خاکش شد
بعد از شدت گیری تنش‌ها در ادلب، ترکیه تهدید خود در خصوص باز کردن مرزها به روی پناهجویان را عملی کرد و یونان را یک بحران جدی مواجه ساخت. با آغاز حرکت مهاجران به سمت یونان، نیروهای امنیتی در مرزهای زمینی به روی پناهجویان گاز اشک آور شلیک کردند و در مرزهای دریایی هم به قایق‌های مهاجران اجازه ندادند وارد مرزهای یونان شوند.
عراق| تهدید علاوی به افشاگری/ زخمی شدن ۲۲ نیروی امنیتی در بغداد
۱۳۹۸/۱۲/۰۷
عراق| تهدید علاوی به افشاگری/ زخمی شدن ۲۲ نیروی امنیتی در بغداد
مامور تشکیل دولت عراق با اشاره به کارشکنی عده‌ای در روند تشکیل دولت٬ تهدید به افشاگری درباره باج‌خواهی برخی گروه‌ها از وی کرد.
هدف‌گیری یک پهپاد ترکیه‌ای در جنوب طرابلس توسط نیروهای حفتر
۱۳۹۸/۱۲/۰۷ / لیبی / ترکیه / خلیفه حفتر / پهپاد
هدف‌گیری یک پهپاد ترکیه‌ای در جنوب طرابلس توسط نیروهای حفتر
نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر از هدف‌گیری و سرنگون‌سازی یک فروند پهپاد ترکیه‌ای در جنوب طرابلس خبر داده و تاکید کردند با هرگونه تهدید امنیتی علیه خود مقابله خواهند کرد.
هشدار استرالیا نسبت به تهدید بی‌سابقه جاسوسی خارجی
۱۳۹۸/۱۲/۰۶ / استرالیا / جاسوسی
هشدار استرالیا نسبت به تهدید بی‌سابقه جاسوسی خارجی
مدیرکل سازمان اطلاعات امنیتی استرالیا هشدار داد، حتی اساتید دانشگاه‌ها و تجار محلی در استرالیا نیز دربرابر تهدیدات مداخله‌ و جاسوسی خارجی آسیب‌پذیر هستند.
۱۳۹۸/۱۲/۰۴
افزایش محدودیت فلسطینی‌ها برای ساخت‌وساز در کرانه باختری
به دنبال رونمایی از طرح موسوم به «معامله قرن»، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی دیروز از ممنوعیت ساخت‌وساز فلسطینی‌ها در مناطق مجاور و مشرف بر شهرک‌های صهیونیستی و «منطقه B» در کرانه باختری خبر داد. به گزارش شبکه ۷ رژیم صهیونیستی، «نفتالی بنت» همچنین دستور داده که ساخت‌وساز فلسطینی‌ها در مناطق نزدیک به شهرک‌های «شیلو، عیلی» تا جنوب شهر نابلس ممنوع شود. او ادعا کرد که ساختمان‌های فلسطینیان امنیت شهرک‌ها را تهدید می‌کند و این تصمیم در پاسخ به درخواست شهرک‌نشینان گرفته شده است. طبق توافق سال‌های ۱۹۹۳ و ۱۹۹۵ بین فلسطینی‌ها و اسراییلی‌ها، کرانه باختری به سه منطقه A، B و C تقسیم شده است. در این …
بررسی چالش‌های امنیتی تل‌آویو در کنفرانس سالانه مهم‌ترین اندیشکده امنیتی اسرائیل
۱۳۹۸/۱۲/۰۱ / چالش های امنیتی اسراییل / مرکز مطالعات و تحقیقات دمشق / نشست سالانه موسسه مطالعات امنیت ملی
بررسی چالش‌های امنیتی تل‌آویو در کنفرانس سالانه مهم‌ترین اندیشکده امنیتی اسرائیل
به گزارش الف به نقل از مرکز مطالعات و تحقیقات دمشق (مداد) ، سیزدهمین نشست سالانه موسسه مطالعات امنیت داخلی رژم صهیونیستی با حضور تعدادی از کارشناسان و تصمیم‌سازان سیاسی و نظامی اسرائیل و جهان برگزار شد. حاضران در این نشست معتقد بودند که در سایه اوضاع شکننده خاورمیانه، چندین خطر بزرگ، اسرائیل را تهدید می‌کند:
۱۳۹۸/۱۲/۰۱
تحرکات تازه اروپا برای حفظ برجام
گروه ایران و جهان - در حالی که جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در تازه‌ترین سخنانش پیرامون برجام اذعان کرده که اروپایی‫ها برای حفظ توافق هسته‌ای از خود بی‫عملی نشان داده‌اند، قرار است هفته آینده وزرای خارجه اتریش و هلند به ایران سفر کنند.در همین راستا، آلکساندر شالنبرگ وزیر خارجه اتریش قرار است روز یکشنبه 4 اسفند با سفر به تهران با حسن روحانی و ظریف دیدار داشته باشد و آنطور که خبرگزاری دویچه وله آلمان به نقل از منابع هلندی عنوان کرده، طی دو روز آینده نیز استیف بلوک وزیر خارجه هلند به تهران سفر خواهد کرد. این موضوع در پیوند با شرایط حساس منطقه و نیز وضعیت برجام به گفته کارشناسان حاکی از اقدام جدید اروپایی‌ها برای گفت‫و‫گو و رایزنی بیشتر با تهران است. حدود یک ماه قبل و در حالی که توافق …
رام‌الله درباره ادامه هماهنگی امنیتی با تل‌آویو، اطمینان خاطر داد
۱۳۹۸/۱۱/۳۰
رام‌الله درباره ادامه هماهنگی امنیتی با تل‌آویو، اطمینان خاطر داد
علی‌رغم مخالفت تشکیلات خودگردان با طرح موسوم به «معامله قرن» و تهدید این نهاد به پایان هماهنگی امنیتی با اسرائیل، رام‌الله اعلام کرده هماهنگی مذکور ادامه پیدا خواهد کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۳۰ / لیندسی گراهام / وزیر دفاع آمریکا
لیندسی گراهام، وزیر دفاع آمریکا را تهدید کرد
به گزارش ایسنا، هیل گزارش داد، گزارش شده که این تعامل چند روز پیش در محل کنفرانس امنیتی مونیخ رخ داده است. گراهام همراه با گروهی از سناتورهای هر دو حزب اصلی و متعلق به کمیته روابط خارجی سنا شامل سناتور کریستوفر کونز و همچنین گروهی از قانونگذاران مجلس نمایندگان آمریکا در این کنفرانس شرکت داشته است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۸
«ابتکار» فضای واگرایانه میان اروپا و آمریکا در کنفرانس امنیتی مونیخ را بررسی می‌کند
عمیق‌تر شدن شکاف فراآتلانتیکی میان واشنگتن و بروکسلمحمدرضا ستاریکنفرانس سه روزه امنیتی مونیخ امسال در حالی آغاز به کار کرد که به گفته ناظران تحولات بین‌المللی و چالش‌های جهانی به شدت بر فضای آن تاثیرگذار بوده است.هرچند که در ابتدای این کنفرانس یکی از محورهای اصلی برنامه‌ها مسائل خاورمیانه و بحران‌های ناشی از منطقه بود، اما اختلافات ناشی از واگرایی‌ منافع میان کشورهای غربی به یکی از نمودهای اصلی کنفرانس امنیتی مونیخ تبدیل شد. در بطن این کنفرانس ماجرای جنگ تجاری میان آمریکا و اروپا با افزایش تعرفه شرکت ایرباس میزان اختلافات در روابط فراآتلانتیکی را نمایان‌تر کرد. در این راستا، دولت آمریکا به بهانه اختصاص دادن یارانه به ایرباس از سوی اتحادیه اروپا، اعلام کرد تا تاریخ 28 اسفندماه امسال تعرفه گمرکی …
تشدید تدابیر امنیتی اطراف سفارت روسیه در آنکارا
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / روسیه / ترکیه
تشدید تدابیر امنیتی اطراف سفارت روسیه در آنکارا
به دنبال تهدید سفیر روسیه در ترکیه، آنکارا تدابیر امنیتی در اطراف سفارت مسکو را تشدید کرد.
وزیر خارجه چین: آمریکا نمی‌خواهد شاهد رشد و توسعه چین باشد / دروغگویی برای ابرقدرتی مانند آمریکا شرم آور است؛ این کشور نباید از استدلال و برهان دوری کند
۱۳۹۸/۱۱/۲۷
وزیر خارجه چین: آمریکا نمی‌خواهد شاهد رشد و توسعه چین باشد / دروغگویی برای ابرقدرتی مانند آمریکا شرم آور است؛ این کشور نباید از استدلال و برهان دوری کند
وانگ یی وزیر امور خارجه چین در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: همه اتهامات آمریکا علیه چین و تهدید خواندن آن در محافل مختلف دروغ و کذب محض است.
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / اجلاس امنیتی مونیخ / شبکه‌های اجتماعی
"شبکه‌های اجتماعی سلامت انتخابات را تهدید می‌کنند"
تازه‌ترین تحقیقات نشان می‌دهد که با هدف دست بردن در انتخابات از فیس‌بوک، توییتر و دیگر شبکه‌های اجتماعی سوء استفاده می‌شود. در کنفرانس امنیتی مونیخ به حفاظت از دموکراسی با توجه به این تهدید تاکید شد.
وزیر امورخارجه چین: همه اتهامات آمریکا علیه ما دروغ است
۱۳۹۸/۱۱/۲۷ / چین / ایالات متحده آمریکا / کنفرانس امنیتی مونیخ 2020/ داووس امنیتی
وزیر امورخارجه چین: همه اتهامات آمریکا علیه ما دروغ است
پکن-ایرنا-وانگ یی وزیر امور خارجه چین در کنفرانس امنیتی مونیخ گفت: همه اتهامات آمریکا علیه چین و تهدید خواندن آن در محافل مختلف دروغ و کذب محض است.
رأی الیوم: اسراییل علیرغم تهدیدهای ظاهری دنبال آتش بس با حماس است
۱۳۹۸/۱۱/۲۶ / تل آویو / لندن / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / رژیم صهیونیستی / فلسطین / بنیامین نتانیاهو
رأی الیوم: اسراییل علیرغم تهدیدهای ظاهری دنبال آتش بس با حماس است
تهران – ایرنا – روزنامه فرامنطقه ای «رأی الیوم » چاپ لندن در شماره امروز خود به نقل از منابع مطلع امنیتی و نظامی در تل اویو نوشت: رهبران اسراییل جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» را به انجام حملات بی سابقه تهدید می کنند اما مخفیانه سعی دارند به منظور بازگشت آرامش به جنوب فلسطین اشغالی و دستیابی به آتش بس با حماس و سایر گروه های مقاومت فلسطینی با آنان ارتباط و تماس برقرار کنند.
بسته شدن یک دبیرستان در آمریکا در پی تهدید امنیتی
۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / آمریکا
بسته شدن یک دبیرستان در آمریکا در پی تهدید امنیتی
ایلنا: یک دبیرستان در فلوریدای آمریکا در پی تهدیدی امنیتی که در شبکه‌های مجازی مطرح شده بود بسته شد.
کنفرانس امنیتی مونیخ در سایه ناامنی بین‌المللی
۱۳۹۸/۱۱/۲۵ / کنفرانس امنیتی مونیخ / امنیت / آلمان / کنفرانس امنیتی مونیخ 2020/ داووس امنیتی
کنفرانس امنیتی مونیخ در سایه ناامنی بین‌المللی
لندن – ایرنا – پنجاه‌وششمین کنفرانس امنیتی مونیخ آلمان از امروز (جمعه) در حالی با حضور سران و مقامات بلند پایه کشورها آغاز به کار خواهد کرد که از یک سو تداوم بحران منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا و از سوی دیگر شیوع ویروس کرونا که تاکنون بیش از یک هزار نفر تلفات داشته، امنیت بین‌المللی را تهدید می‌کند.
۱۳۹۸/۱۱/۲۵
برای اولین بار حملات بدافزارها به مک از ویندوز بیشتر شد
عموما فرض بر این است که سیستم‌‫عامل مکینتاش نسبت به ویندوز امن‌تر است و بدافزارها کمتر به سراغ این سیستم‌عامل می‌آیند. اخیرا تحقیقاتی در این زمینه صورت گرفته که خلاف این را ثابت می‌کند. در سال ۲۰۱۹ برای اولین بار حملات بدافزارها به سیستم‌عامل مکینتاش بیش از ویندوز گزارش شده است.بر اساس تحقیقاتی که شرکت امنیتی مالوربایتس انجام داده، مشخص شده که تهدیدات بدافزار‌ها برای سیستم‌عامل مکینتاش، دو برابر ویندوز ارزیابی شده است. این کمپانی می‌گوید حملات بدافزارها به مکینتاش نسبت به سال گذشته بیش از ۴۰۰ درصد رشد داشته که بیشتر به دلیل افزایش سهم بازار محصولات اپل و کاربران سیستم‌عامل اختصاصی این کمپانی است.در هر صورت این شرکت امنیتی حملات و تهدیدات به کاربران هر دو سیستم‌عامل را بررسی کرده و به این نتیجه …
سفر هیأت مصری به فلسطین با حمل پیام تهدید دو جانبه اسرائیل و فلسطین
۱۳۹۸/۱۱/۲۲ / فلسطین / اسرائیل / هیأت مصری
سفر هیأت مصری به فلسطین با حمل پیام تهدید دو جانبه اسرائیل و فلسطین
ایلنا: سفر هیأت امنیتی مصر به فلسطین حامل پیام تهدید دو جانبه مقام‌های حماس و سران اسرائیل بوده است.
گزارش| همه دلایل عملی نبودن تهدیدات جدید نتانیاهو علیه غزه
۱۳۹۸/۱۱/۲۱
گزارش| همه دلایل عملی نبودن تهدیدات جدید نتانیاهو علیه غزه
نتانیاهو در حالی نوار غزه را به جنگی گسترده تهدید می‌کند که نه خود او در عمل خواستار این حمله بوده است و نه اینکه سیستم امنیتی و جبهه داخلی رژیم صهیونیستی در این زمینه با او همراهی خواهند کرد.
۱۳۹۸/۱۱/۲۰
میزبانی ایرانی‌ها در دور برگشت لیگ آسیا همچنان نامعلوم!
کنفدراسیون فوتبال آسیا در تازه‌ترین شماره مجله‌‏ لیگ قهرمانان ضمن انتشار زمان، مکان و برنامه رقابت‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا، بار دیگر مکان بازی تیم‌های ایرانی در دور برگشت را «نامعلوم» اعلام کرده است.به گزارش ایسنا، کنفدراسیون فوتبال آسیا که در ابتدا میزبانی رقابت‌های این فصل لیگ قهرمانان آسیا را از ایران گرفت، اما پس از تهدید باشگاه‌های ایرانی به کناره‌گیری از لیگ آسیا و همچنین مذاکره هیئت ایرانی با دبیرکل کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد که میزبانی در دور برگشت با تیم‌های ایرانی است، بار دیگر در تازه‌ترین برنامه اعلامی‌اش بر بلاتکلیف بودن میزبانی ایرانی‌ها در دور برگشت لیگ قهرمانان آسیا تاکید کرده است.پیش از این کنفدراسیون فوتبال آسیا در دو اعلامیه سابق خود تاکید کرده بود که میزبانی …
رژیم اسرائیل|حمله گانتس به نتانیاهو و تهدید «بنت»‌علیه غزه/ هماهنگی امنیتی رام‌الله و تل‌آویو همچنان ادامه دارد
۱۳۹۸/۱۱/۱۸
رژیم اسرائیل|حمله گانتس به نتانیاهو و تهدید «بنت»‌علیه غزه/ هماهنگی امنیتی رام‌الله و تل‌آویو همچنان ادامه دارد
یک تحلیلگر صهیونیست از ادامه هماهنگی امنیتی میان تشکیلات خودگردان و تل‌آویو با وجود تهدیدهای ابومازن به توقف آن خبر داده است.
ورود نقدینگی به بورس ادامه‌دار است
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
ورود نقدینگی به بورس ادامه‌دار است
یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه در وضعیت کنونی ورود نقدینکی به بازار سرمایه ادامه دار است، گفت: تا زمانی که ریسک‌های سیاسی و امنیتی خاصی کشور را تهدید نکند و فضای اقتصادی و سیاسی به همین شکل حاکم باشد مشکل خاصی برای رشد این بازار وجود نخواهد داشت.
۱۳۹۸/۱۱/۱۵
لیتوانی: چین و روسیه را بزرگترین تهدید علیه خود می‌دانیم
مقامهای امنیتی و اطلاعاتی لیتوانی در گزارشی که امروز(سه‌شنبه) منتشر شد عنوان کردند، روسیه و چین بالاترین تهدیدها علیه امنیت ملی این کشور محسوب می‌شوند.
اوضاع امنیتی در مرز لبنان و رژیم صهیونیستی هشدارآمیز اعلام شد
۱۳۹۸/۱۱/۱۴ / رژیم صهیونیستی / لبنان / تهدید امنیتی
اوضاع امنیتی در مرز لبنان و رژیم صهیونیستی هشدارآمیز اعلام شد
اوضاع امنیتی در مناطق مرزی لبنان و رژیم صهیونیستی هشدار آمیز اعلام شده است.
۱۳۹۸/۱۱/۱۴
پایان سازش
کمتر از یک هفته بعد از رونمایی از طرح تبلیغاتی رییس‌جمهور امریکا موسوم به «معامله قرن» که در میان کف زدن‌ها و هورا کشیدن جمعیت مشتاقی از میان یهودیان صهیونیست ساکن امریکا و هیات همراه نخست‌وزیر رژیم اشغالگر سرزمین فلسطین منتشر شد، به تدریج جو تبلیغاتی این طرح صلح از بین رفته است و مخالفت‌ها با آن کم‌کم از پس پرده بیرون می‌افتد. یکی از مهم‌ترین واکنش‌ها به این طرح، عملی شدن تهدید محمود عباس به قطع کامل همکاری‌های امنیتی و اطلاعاتی با رژیم اشغالگر و دولت امریکا بود. تشکیلات خودگردان فلسطین که از دو سال پیش و همزمان با اعلامیه ترامپ مبنی بر به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر، روابط دیپلماتیک خود را با واشنگتن قطع کرده ‌بود، …
۱۳۹۸/۱۱/۱۱
چرا حقیقت در میزبانی فوتبال پنهان شد؟
[شهروند] نزدیک به 10روز از سفر پرماجرای مدیران فوتبال ایران به مالزی می‌گذرد؛ سفری که نتایجی پرحرف و حدیث داشت. معاون وزیر ورزش، دبیرکل فدراسیون فوتبال و نمایندگان چهار باشگاه آسیایی از یک پیروزی بزرگ به نفع ایران خبر دادند؛ درشرایطی که دو بازی پلی‌آف استقلال و شهرخودرو بازهم در زمین ثالث برگزار شد. با این حال مسئولان ایرانی وعده داده بودند ضمانت کتبی از AFC گرفتند که بازی‌های دور برگشت گروهی به میزبانی تیم‌های ایرانی باشد، اما انتشار یک بیانیه از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا همه را شوکه کرد! با اینکه مسئولان تیم‌های ایرانی ضمانت کتبی AFC را دلیل انصراف ندادن از لیگ قهرمانان آسیا عنوان کردند، بیانیه AFC برگزاری دیدارهای خانگی تیم‌های ایرانی حاضر در لیگ قهرمانان آسیا …
انگلیس فرماندهی ائتلاف دریایی در خلیج فارس را عهده‌دار شد
۱۳۹۸/۱۱/۱۰ / ائتلاف دریایی آمریکا / انگلیس
انگلیس فرماندهی ائتلاف دریایی در خلیج فارس را عهده‌دار شد
انگلیس فرماندهی مأموریت امنیتی دریایی در خلیج فارس را از ایالات متحده تحویل گرفت تا از کشتیرانی جهانی در برابر آنچه تهدید "حمله ایران" توصیف کرد، محافظت کند.
آمریکا تحویل تسلیحات به نیروهای عراقی را متوقف کرد
۱۳۹۸/۱۱/۰۸ / ایالات متحده آمریکا / عراق / تسلیحات نظامی / تهدید امنیتی
آمریکا تحویل تسلیحات به نیروهای عراقی را متوقف کرد
سخنگوی نیروی هوایی آمریکا می‌گوید مادامیکه شرایط در عراق ناامن است؛ روند تحویل تسلیحات نظامی به این کشور متوقف می‌شود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۹
آوار بحران بر سر ترامپ
شهلا سراجی* - زمان برای ترامپ به تلخی می‌گذرد. رئیس جمهوری جاه‌طلب آمریکا با طیفی از چالش‌های مختلف، از استیضاح گرفته تا مسئله خروج نیروهای آمریکایی از عراق مواجه است. ترامپ طی سه سال اخیر بدون چالش نبوده است. مسئله روسیه گیت (موضوع دخالت روسیه در انتخابات 2016 آمریکا) تا همین چند وقت اخیر ترامپ را بسیار آزار و اذیت کرد و وی را بارها تا مرز استیضاح برد. اما ترامپ هر بار از این مهلکه‌ها جان سالم به در برد و درنهایت با گزارش نهایی رابرت مولر، ترامپ از اتهام ارتباط با روسیه تبرئه شد. پایان مسئله روسیه گیت، آغاز مسئله اوکراین گیت بود. گفت‌وگوی تلفنی ترامپ با ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین مبنی بر کمک به او در جهت تخریب رقیب بزرگ دموکراتاش (جو بایدن) و افشای این مکالمات بار دیگر ترامپ را به رسانه‌ها …
آیا ویروس کرونا یک تهدید امنیتی است؟
۱۳۹۸/۱۱/۰۷ / ویروس کرونا / کرونا / ووهان / شیوع ویروس کرونا
آیا ویروس کرونا یک تهدید امنیتی است؟
شیوع ویروس کرونا را باید یک تهدید بزرگ تلقی کرد. تهدیدی که اگر با تفسیری گسترده (موسع) از امنیت به آن نگاه شود، بیش از پیش اهمیت، و جدی بودنِ آن به چشم می‌آید. هرگونه کوتاهی در مقابله با ویروس کرونا توسط کشور‌های مختلف جهان، تبعات منفی را به همراه خواهد داشت که شاید، خونین‌ترین جنگ‌ها در تاریخ هم این پیامد‌ها را از خود برجای نگذاشته اند. از این رو، همکاری‌های گسترده بین المللی، جهت کنترل و مقابله با کرونا، کاملا ضروری به نظر می‌رسد.
واکنش آمریکا به حمله راکتی به سفارت این کشور در بغداد: از مهرماه امسال ۱۴ حمله از سوی ایران و شبه نظامیان تحت حمایت تهران به نیروهای آمریکایی در عراق انجام شده / وضعیت امنیتی همچنان وخیم است / گروه‌های مسلح تحت حمایت ایران تهدید باقی مانده‌اند؛ ما هشیار هستیم
۱۳۹۸/۱۱/۰۷
واکنش آمریکا به حمله راکتی به سفارت این کشور در بغداد: از مهرماه امسال ۱۴ حمله از سوی ایران و شبه نظامیان تحت حمایت تهران به نیروهای آمریکایی در عراق انجام شده / وضعیت امنیتی همچنان وخیم است / گروه‌های …
وزارت امور خارجه آمریکا بامداد دوشنبه در بیانیه‌ای از حکومت عراق خواست از اماکن آمریکایی در این کشور محافظت کند.
معترضان جنوب عراق تهدید کردند که منطقه امنیتی بغداد را محاصره می کنند
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
معترضان جنوب عراق تهدید کردند که منطقه امنیتی بغداد را محاصره می کنند
شفقنا- معترضان در استان های جنوب عراق تهدید کردند که برای انجام راهپیمایی میلیونی پیاده راهی بغداد خواهند شد و منطقه سبز امنیتی پایتخت را محاصره می کنند. «علاء الرکابی» یکی از سخنگویان معترضان استان "ذی قار" امروز (یکشنبه)...
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
اخبار روز
موسوی: رفتار غیرقانونی و غیرانسانی آمریکا نقض فاحش حقوق بشر است سخنگوی وزارت خارجه رفتار غیرقانونی و غیرانسانی مرزبانی آمریکا نسبت به ایرانیان را نقض فاحش حقوق بشر و قابل طرح و پیگرد در مراجع حقوق بشری عنوان کرد. به گزارش ایسنا، سیدعباس موسوی، سخنگوی وزارت امورخارجه با اشاره به رفتار غیرقانونی و غیرانسانی اخیر مرزبانی آمریکا نسبت به اتباع یا متولدین ایران اظهار داشت: «این‌گونه اقداماتِ تبعیض‌آمیز که صرفا به دلیل نژاد و ملیت و احیانا مذهب افراد صورت‌می‌گیرد، کاملا از لحاظ قوانین و اصول بین‌المللی حقوق بشر مردود است و مسئولیت دولت آمریکا را به دنبال دارد.» موسوی افزود: «از آنجا که مرزبانان و نیروهای امنیتی آمریکا این افراد را در مورد عقاید سیاسی و اعتقادی‌شان …
۱۳۹۸/۱۱/۰۶
واکنش ایران به رفتار مرزبانی آمریکا در برابر ایرانی‌ها
سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به رفتار غیر قانونی و غیر انسانی اخیر مرزبانی آمریکا نسبت به اتباع یا متولدین ایران اظهار کرد: اینگونه اقداماتِ کاملا تبعیض‌آمیز که صرفا به دلیل نژاد و ملیت و احیانا مذهب افراد صورت می‌گیرد، کاملا از لحاظ قوانین و اصول بین‌المللی حقوق بشر مردود بوده و مسئولیت دولت آمریکا را به دنبال دارد.وی افزود: از آنجا که این افراد توسط مرزبانان و نیروهای امنیتی آمریکا در‌مورد عقاید سیاسی و اعتقادی‌شان مورد سوال واقع شده و به حساب‌های آنها در فضای مجازی نیز با اجبار وارد می‌شوند، این اقدام از مصادیق تفتیش عقاید و نقض فاحش حقوق بشر محسوب می‌شود. سخنگوی دستگاه سیاست خارجی‌ ضمن محکوم کردن شدید آزار و اذیت هموطنان ایرانی از سوی مرزبانی آمریکا، خاطرنشان کرد: این اقدامات …
۱۳۹۸/۱۱/۰۵
فریاد خروج
هزاران نفر از مردم عراق به دنبال درخواست مقتدی صدر، یکی از رهبران پرنفوذ عراقی، در بغداد گرد هم آمدند و خواهان خروج نیروهای آمریکایی از این کشور شدند. پیش‌تر مقتدی صدر فراخوانی برای تظاهرات مسالمت‌آمیز در عراق برای محکومیت حضور آمریکایی‌ها در خاک این کشور منتشر کرده و گفته بود که نیروهای مهاجم حاکمیت عراق را نقض می‌کنند. معترضان با داشتن پرچم‌هایی در دست علیه آمریکا شعار می‌دادند. در تصاویر منتشرشده نیز دیده می‌شود که برخی از آنها کفن بر تن کرده و به راهپیمایی آمده‌اند. خبرنگار روزنامه گاردین از مشاهدات خود در این‌باره گزارش داده:   «در اوایل روز جمعه هزاران مرد، زن و کودک از سنین مختلف در زیر آسمان ابری و خاکستری در منطقه «الجادریه» …
۱۳۹۸/۱۱/۰۵
آزادی موقت مهدی حاجتی
شاید آن روز که با 59 هزار و 498 رای در جریان پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر شیراز به عنوان یکی از نمایندگان این شهر وارد پارلمان شهری شیراز شد، گمانش را نمی‌کرد اوضاع چنان برایش تغییر کند که از پایان فعالیتش به عنوان نماینده مردم در شورای شهر آن‌ هم با تصمیم نهادهای امنیتی و قضایی بازبماند. در عوض این هزینه‌ها اما نامش به عنوان چهره‌ای ضدفساد برای همیشه در تاریخ فعالیت‌های سیاسی اصلاح‌طلبان ماندگار شد. «مهدی حاجتی» حالا یکی از شناخته شده‌ترین فعالان سیاسی و اجتماعی نه فقط شیراز، بلکه تمام ایران است؛ چهره‌ای که طعم زندان را هم چشیده است. ماجرا برای حاجتی شاید از سوم مهرماه آغاز شد. او پس از آنکه مدت‌ها مقابل تخریب آثار باستانی و …
۱۳۹۸/۱۱/۰۵
پیروزی بزرگ نه، توافق خوبی بود
سرپرست معاونت قهرمانی وزارت ورزش درباره جلسه با دبیرکل AFC گفت: او بدون پیش‌شرط میزبانی دور برگشت لیگ قهرمانان در ایران را پذیرفت.به گزارش ایسنا، مهدی علی‌نژاد، سرپرست معاونت قهرمانی وزارت ورزش درباره جلسه با دبیرکل AFC راجع به سلب میزبانی از نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: روز جمعه در نامه‌ای به تاریخ ۱۷ ژانویه اعلام کردند که بازی‌های پلی‌آف و لیگ قهرمانان آسیا را نمی‌توانید در ایران میزبانی کنید که به خاطر تظاهرات و تغییر مسیر پروازها بود. ما به کمک رسانه‌ها، باشگاه‌ها و وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک روی این موضوع پافشاری کردیم که خارج از ایران بازی نمی‌کنیم. روز دوشنبه نامه‌ دیگری آمد که این تصمیم تصویب شده و باید کلیه بازی‌ها را خارج از خانه بازی کنید.او افزود: آنها دو پروپوزال …
۱۳۹۸/۱۱/۰۲
تعجب مقامات کاخ سفید از ادعای ترامپ
برحی منابع به دیلی بیست اعلام کرده‌اند که مقامات امنیتی در جلسه توجیهی با دونالد ترامپ گفته بودند که سفارت‌های آمریکا تنها یکی از نقاط احتمالی تحت هدف ایرانیان هستند و هیچ تهدید قریب‌الوقوعی علیه این سفارت‌ها مطرح نبود.
۱۳۹۸/۱۱/۰۲
حزب‌الله عراق تهدید به اخراج برهم صالح از بغداد کرد
مسؤول امنیتی گردان‌های حزب‌الله عراق به برهم صالح درباره دیدار با دونالد ترامپ در مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوئیس هشدار داد.
هزینه‌های نابلدی دیپلماتیک برای‌کشور؛ پروژه‌های سیاسی - امنیتی غرب چگونه در داخل اثربخش می‌شوند؟
۱۳۹۸-۱۰-۲۹
هزینه‌های نابلدی دیپلماتیک برای‌کشور؛ پروژه‌های سیاسی - امنیتی غرب چگونه در داخل اثربخش می‌شوند؟
وضعیت سیاسی و اجتماعی این روزهای کشور با چالش‌ها و مخاطراتی روبه‌رو است که هرکدام می‌توانند به‌عنوان یک تهدید (با تاثیرات متفاوت اجتماعی) برای آرامش روانی و امید به آینده مردم تعریف شوند. این چالش‌ها در موضوعات مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و حتی ورزشی به‌وضوح دیده می‌شوند و قاعدتا باید تلاش کرد تا با تدبیری صحیح کشور از این مسیر که امروز به گردنه رسیده، عبور کند.
آینده| مرتضی مکی: ایران قصد از بین بردن برجام را ندارد/ حذف برجام منافع کشورهای اروپایی در منطقه را مورد تهدید قرار خواهد داد 
۱۳۹۸/۱۰/۲۹ / اروپا / برجام / تعهدات اروپا در برجام / مرتضی مکی
آینده| مرتضی مکی: ایران قصد از بین بردن برجام را ندارد/ حذف برجام منافع کشورهای اروپایی در منطقه را مورد تهدید قرار خواهد داد 
شفقنا آینده- مرتضی مکی، تحلیلگر مسائل اروپا درباره مکانیزم ماشه براین باور است: برجام در وضعیتی مخاطره آمیز قرار دارد. از برجام پوسته ای بیشتر باقی نمانده است. جمهوری اسلامی در این شرایط نمی خواهد در پایان دادن به برجام پیش قدم باشد، اروپاییان نیز برجام را دست آوردی سیاسی و امنیتی برای خود می دانند و نمی خواهند بساط […]
۱۱ پایگاه آمریکایی و انگلیسی در کویت تحت کنترل شدید امنیتی قرار گرفت
۱۳۹۸/۱۰/۲۷ / پایگاه های آمریکا / کویت
۱۱ پایگاه آمریکایی و انگلیسی در کویت تحت کنترل شدید امنیتی قرار گرفت
یک منبع آگاه به القبس گفت: تامین امنیت برخی اقامتگاههای مقامات و دیپلمات های خارجی در کویت شدت یافته است و تیمی یکپارچه از کلیه بخش های خدمات امنیتی وزارت کشور برای نظارت بر این راهبردهای امنیتی و پاسخ به هر تهدید تشکیل شده است.
پایان عمر ویندوز 7 و خطرات امنیتی که کاربران این سیستم‌عامل را تهدید می‌کند
۱۳۹۸/۱۰/۲۵
پایان عمر ویندوز 7 و خطرات امنیتی که کاربران این سیستم‌عامل را تهدید می‌کند
سیستم‌عامل ویندوز ۷ که دیروز به پایان عمر خود رسید، دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نخواهد شد و به‌روزسانی امنیتی را دریافت نخواهد کرد.
کریمی‌قدوسی، رئیس جمهور را به ارتباط با جریان نفوذ متهم کرد
۱۳۹۸/۱۰/۲۴ / حسن روحانی
کریمی‌قدوسی، رئیس جمهور را به ارتباط با جریان نفوذ متهم کرد
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس توئیت رئیس‌جمهور درباره اشاره به عدد ۲۹۰ در مقابل تهدید ترامپ را یادآور شد و گفت: دستگاه‌های امنیتی با عوامل نفوذ باید برخورد کنند.
فناوری، بزرگ‌ترین تهدید امنیتی انگلیس
۱۳۹۸/۱۰/۲۴
فناوری، بزرگ‌ترین تهدید امنیتی انگلیس
اندرو پارکر، در 7 سال ریاست سازمان جاسوسی داخلی انگلیس MI5 با تهدیدها و چالش‌های زیادی، از گروه‌های افراطی اسلامی و سفیدپوست گرفته تا جاسوسی چین و روسیه، مواجه بوده است. با این حال بزرگ‌ترین چالش امنیتی آینده را فناوری و تأثیر آن بر ساختار نهادهای امنیتی می‌داند.
۱۳۹۸/۱۰/۲۳
همه مسئولیت‌ها را می‌پذیریم
ساعات اولیه روز گذشته بود که ابتدا ستاد‏کل نیروهای مسلح در خصوص سقوط هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین در یک بیانیه اعلام کرد که بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر‏عمد، هواپیمای اوکراینی مورد اصابت قرار گرفت. سپس در ادامه حسن روحانی، رئیس‌جمهوری نیز در یک بیانیه اعلام کرد که ایران ازا ین اشتباه فاجعه‌بار متاسف است و در فضای تهدید و ارعاب رژیم متجاوز آمریکا، خطای انسانی و شلیک اشتباه به این فاجعه بزرگ منجر شد. این بیانیه‌ها اما با واکنش‌های تندی از سوی افکار عمومی مواجه شد و یکبار دیگر اعتماد عمومی بدین طریق خدشه‌‌دار شد و قلب ملت جریه‌دار شد. آنها خشم خود را نسبت به این اتفاق تلخ و مدیریت مسئولان ذی‌ربط که آن را خطای انسانی خطاب کردند در شبکه‌های مجازی به شیوه‌های مختلف بیان کردند. درست …
دستان پر ایران دستان خالی آمریکا
۱۳۹۸-۱۰-۱۹
دستان پر ایران دستان خالی آمریکا
حمله ایران چند نکته را روشن کرد، نخست اینکه تهدید ایران صرفا جنبه شعار نداشت و عملیاتی شد و به لحاظ نظامی در کوتاهترین زمان ممکن انجام گرفت، این نشان می‌دهد که از حیث امنیتی و اطلاعاتی دست ما پر بوده که توانسته‌ایم طی پنج روز در همان ساعتی که سردار سلیمانی به شهادت رسیده است عکس العمل نشان داده و از داخل خاک ایران به بزرگترین پایگاه نظامی آمریکا در عراق واکنش نشان دهیم.
۱۳۹۸/۱۰/۲۰
نقطه آغاز ثبات در خاورمیانه
پس از حملۀ آمریکا به نیروهای کتایٔب حزبالله در استان الانبار عراق و متعاقب آن به آتش کشیده شدن سفارت آمریکا در بغداد از سوی معترضین و همچنین ترور سردار شهید قاسم سلیمانی بهوسیله نیروهای آمریکایی، تحولات منطقه خاورمیانه آنچنان پرشتاب رقم میخورد که تحلیل شرایط و اوضاع را برای هر کارشناسی دشوار ساخته است. اما در این میان، شاید نخستین خروجی این تحولات مهم که پس از ترور سردار سلیمانی صورت گرفت، موضوع حضور نیروهای خارجی به خصوص نظامیان ایالات متحدهآمریکا در منطقه باشد. در همان ابتدا عراق ضمن محکوم کردن آمریکانسبت به نقض حاکمیت و امنیت ملی خود، طرحی را در پارلمان به تصویب رساند که متعاقب آن نظامیان خارجی ملزم به ترک خاک این کشور میشدند. این طرح هرچند در غیاب گروههای کردی و اهلسنت پارلمان با …
۱۳۹۸/۱۰/۱۸
کارت قرمز عراقی‌ها به آمریکا
محمدرضا ستاریحمله نیروهای آمریکایی به مواضع کتائب حزب‌الله عراق در استان الانبار و متعاقب آن اتفاقاتی که در خصوص تظاهرات اعتراض‌آمیز مردم عراق در مقابل سفارت آمریکا صورت گرفت، منجر به سلسله وقایعی شد که با ترور سردار شهید قاسم سلیمانی به وسیله آمریکا، بحث خروج یا به بیانی بهتر اخراج نیروهای آمریکایی از عراق کلید بخورد.در همین راستا، مجلس عراق با تصویب طرحی چهار ماده‌ای، ضمن درخواست برای لغو قرارداد امنیتی با ایالات متحده آمریکا، خواستار خروج هرچه سریع‌تر این نیروها از عراق شد. این موضوع ابتدا توسط عادل عبدالمهدی نخست وزیر مستعفی عراق در روز یکشنبه مطرح شد. او در نخستین جلسه پارلمان پس از ترور سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس تصریح کرده بود که در شرایط کنونی، عراق دو راه بیشتر پیش روی خود ندارد. …
المیادین: تفنگداران دریایی آمریکا سلسله عملیات «خروج ایمن» از عراق را آغاز کردند
۱۳۹۸/۱۰/۱۶
المیادین: تفنگداران دریایی آمریکا سلسله عملیات «خروج ایمن» از عراق را آغاز کردند
شبکه المیادین خبر داد که تفنگداران دریایی آمریکا سلسله عملیات «خروج ایمن» از عراق را آغاز کردند. علی العسکری سخنگوی امنیتی گردان‌های حزب‌الله عراق نیز تهدید کرد: اگر ترامپ در خصوص ابقای نیروهای خود در عراق اصرار کند، پایگاه‌های آمریکایی در عراق را به تلی از خاک تبدیل خواهیم کرد.
سفارت آمریکا در نیجریه هشدار امنیتی صادر کرد
۱۳۹۸/۱۰/۱۶
سفارت آمریکا در نیجریه هشدار امنیتی صادر کرد
سفارت آمریکا در نیجریه برای شهروندانی که قصد سفر به این کشور را دارند، هشدارهای امنیتی صادر کرد. در این هشدار آمده است: «با توجه به حوادث اخیر در جهان، شهروندان آمریکا باید اقدامات امنیتی شخصی را مجددا بررسی کنند. در حالی‌که اطلاعاتی در زمینه تهدید خاص موجود نیست، با این وجود اتخاذ تدابیر امنیتی شخصی به طور منظم را یادآوری می‌کنیم.»
سی‌ان‌ان: ترامپ منافع کشور را زیر سوال برد
۱۳۹۸/۱۰/۱۵ / ایران و آمریکا / دونالد ترامپ / شهید سپهبد قاسم سلیمانی
سی‌ان‌ان: ترامپ منافع کشور را زیر سوال برد
فارس نوشت:شبکه سی ان ان توجیهات مقامات ارشد امنیتی کاخ سفید در زمینه تهدید فوری سردار سلیمانی علیه منافع آمریکا را زیر سوال برد و نوشت، کاخ سفید نتوانسته کنگره و افکار عمومی را در زمینه دلایل این حمله قانع کند.
سی ان ان: درباره «تهدیدِ فوری» بودنِ سلیمانی برای آمریکا شواهد خیلی کمی وجود دارد
۱۳۹۸/۱۰/۱۵
سی ان ان: درباره «تهدیدِ فوری» بودنِ سلیمانی برای آمریکا شواهد خیلی کمی وجود دارد
شبکه سی ان ان توجیهات مقامات ارشد امنیتی کاخ سفید در زمینه تهدید فوری سردار سلیمانی علیه منافع آمریکا را زیر سوال برد و نوشت، کاخ سفید نتوانسته کنگره و افکار عمومی را در زمینه دلایل این حمله قانع کند.
بازبینی سطح تهدید امنیتی در آلمان در پی شهادت سردار سلیمانی
۱۳۹۸/۱۰/۱۴ / تشدید تدابیر امنیتی / آلمان / ایران / قاسم سلیمانی / محور مقاومت در سوگ فرمانده / شهادت سردار سلیمانی
بازبینی سطح تهدید امنیتی در آلمان در پی شهادت سردار سلیمانی
تهران- ایرنا- سرویس‌های امنیتی آلمان در پی ترور سردار قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه، سطح تهدید داخلی و بین‌المللی را مورد بازنگری قرار داده‌اند.
کشور را به سمت جنگ نمی‌بریم/ هر کس منافع و مصالح کشور را تهدید کند، بدون هیچ ملاحظه‌ای مقابله می‌کنیم/ فتنه‌سازی از مطالبات مردم، کار دشمن است
۱۳۹۸/۱۰/۱۱ / رهبر انقلاب
کشور را به سمت جنگ نمی‌بریم/ هر کس منافع و مصالح کشور را تهدید کند، بدون هیچ ملاحظه‌ای مقابله می‌کنیم/ فتنه‌سازی از مطالبات مردم، کار دشمن است
ایلنا: رهبر انقلاب با اشاره به حرکت مردم عراق علیه آمریکا گفت: لازمه‌ حرکت سیاسی و امنیتی که آمریکا در منطقه می‌کند، همین…
۱۳۹۸/۱۰/۱۱
هر کس منافع و مصالح کشور و ملت‌مان را تهدید کند، بدون هیچ ملاحظه‌ای به او ضربه‌ می‌زنیم/ مطالبات مردم مسئله‌ای متفاوت از فتنه‌سازی است
رهبر انقلاب با اشاره به حرکت مردم عراق علیه آمریکا گفت: لازمه‌ حرکت سیاسی و امنیتی که آمریکا در منطقه می‌کند، همین نفرت است. جمهوری اسلامی اگر تصمیم بگیرد با کشوری معارضه و مبارزه کند، صریح این کار را می‌کند.
۱۳۹۸/۱۰/۱۱
آنچه آمریکا به دنبال آن است
مهدی مطهرنیا-کارشناس مسائل بین الملل: تحرکات اخیر آمریکا براساس جهت گیری‌های سیاست خارجه این کشور، علیه ایران و‌گذار از محاصره غیر فعال به محاصره فعال است. دکترین آمریکا حتی قبل از آمدن ترامپ، علیه ایران بود و دو هدف کاهش همکاریهای بین المللی با کشورمان و محاصره منطقه‌ای تهران را دربرداشت. با آمدن ترامپ این دو هدف شدت پیدا کرد و در سال 2018 به سمت وسوی تبدیل چالش ایران به دشمن در سپهر امنیت ملی آمریکا شد تا اعمال تحریم‌ها را در این چارچوب رقم بزند. جهت‌گیری آمریکا در راستای اهداف بین‌المللی این کشور برای شکل دادن به نظم نوین جهانی، پیگیری این اهداف علیه کشورمان را طلب می‌کرد. در طول این مدت شاهد گسیل نمودن ناوهای آمریکا به خلیج فارس، مسئله نفتکش‌ها، موضوع حمله به پهپادآمریکایی و حادثه آرامکو …
۱۳۹۸/۱۰/۱۱
از « تغییر دیپلماسی هسته‌ای» تا «فرار رئیس سابق نیسان»
کیم جونگ اون در سخنرانی 7 ساعته خود، از احتمال تغییر دیپلماسی هسته‌ای پیونگ یانگ خبر داد. معترضان عراقی به سفارت آمریکا در بغداد حمله کردند. اوکراین و روسیه توافق بر سر انتقال گاز به اروپا را نهایی کردند. در پی گسترش آتش‌سوزی در جنوب شرق استرالیا، هزاران نفر به سواحل این کشور پناه بردند. با شکایت مایکروسافت، 50 وب سایت از دسترس هکرهای کره شمالی خارج شد. در پی حمله به مواضع حزب‌الله، عراق تهدید کرد که در روابط خود با آمریکا بازنگری خواهد کرد. گرتا تونبرگ: وقتم را با صحبت با ترامپ تلف نمی‌کنم. دولت نیکاراگوئه شماری از زندانیان سیاسی را آزاد کرد. ماموران امنیتی سودان به جرم شکنجه و قتل معترضان به اعدام محکوم شدند. رئیس سابق نیسان در پی رسوایی مالی از ژاپن به لبنان گریخت.
ترکیه ۷۰ نفر را به اتهام عضویت در داعش بازداشت کرد
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / ترکیه / داعش / نیروهای امنیتی
ترکیه ۷۰ نفر را به اتهام عضویت در داعش بازداشت کرد
شفقنا-نیروهای امنیتی ترکیه امروز دوشنبه ۷۰ نفر را به اتهام عضویت در گروهک تروریستی داعش بازداشت کردند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا به نقل از منابع عراقی، خطر داعش ترکیه را هم تهدید می کند و به همین...
هندی‌ها، روس‌ها و یک همسایه مشترک
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / ایران و روسیه / ایران و هند / هند / روسیه / پاکستان / هند و روسیه / روابط هند و روسیه / چین / بندر چابهار
هندی‌ها، روس‌ها و یک همسایه مشترک
ماندانا تیشه‌یار در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می‌نویسد: یکی از مشکلات روس ها و هندی ها در افزایش همکاری ها و اجرای طرحی مشترک برای پیشگیری از شکل گیری تهدیدهای مشترک، فاصله جغرافیایی این دو سرزمین از یکدیگر بوده است. در سال ۲۰۰۰ برای برطرف کردن این مشکل، گفت وگوها برای راه اندازی راهگذر جنوب ـ شمال که هند را از راه سرزمین ایران به روسیه پیوند می داد، آغاز شد. این گفت وگوها تا همین اواخر راه به جایی نبرد اما به نظر می رسد هر چقدر تهدید چین علیه منافع هند و روسیه آشکارتر می شود، نیاز به همکاری بیشتر میان این دو کشور فزونی می گیرد. در این میان، جایگاه ژئوپلیتیک ایران به عنوان پل پیوند دهنده خلیج پارس به دریای کاسپین می تواند از اهمیت ویژه ای در برنامه های همکاری های سیاسی، اقتصادی و امنیتی میان …
۱۳۹۸/۱۰/۰۹ / جهان / چین / دولت / قطب شمال / واشنگتن
نگرانی امریکا از اهداف چین در قطب شمال
گروه جهان|فرماندهان ارشد نظامی امریکا ضمن نگرانی از جاه‌طلبی‌های چین در قطب شمال، آن را تهدید امنیتی ملی مهم برای کشورشان قلمداد می‌کنند.
چرا اعراب از خاورمیانه بدون آمریکا می‌ترسند؟!
۱۳۹۸/۱۰/۰۵
چرا اعراب از خاورمیانه بدون آمریکا می‌ترسند؟!
در چند دهه گذشته، اعراب و به ویژه دولت‌های حاشیه خلیج فارس مصرف کننده امنیت بوده و به همین جهت همواره خود را در معرض ناامنی، بی ثباتی و تصور تهدید از دیگران دیده اند. در همین راستا، آن‌ها از نظر امنیتی و نظامی خود را وابسته به حمایت‌های نظامی و تسلیحاتی آمریکا دیده اند، به گونه‌ای که ترس از عقب نشینی آمریکا از منطقه، همواره بر ادراک آن‌ها از امنیت خود تاثیر گذاشته است.
گشنه ها را نمی توان ساکت کرد
۱۳۹۸/۱۰/۰۵
گشنه ها را نمی توان ساکت کرد
بر کسی پوشیده نیست یکی از اساسی ترین مشکلاتی که امروزه ایران با آن مواجه می باشد چالش ها و مشکلات اقتصادی در کنار تهدید های امنیتی بیگانه و مشکلات اجتماعی ناشی از تناقض ها و جنگ های فرهنگی و روانی و رسانه ای می باشد.
بزرگترین تهدید اعتیاد، جدی نگرفتن آن است
۱۳۹۸/۱۰/۰۴ / استانی-اجتماعی / اعتیاد
بزرگترین تهدید اعتیاد، جدی نگرفتن آن است
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار مرکزی با اشاره به اینکه زنگ خطر اعتیاد مدت زیادی است که به صدا درآمده گفت: بزرگترین تهدید اعتیاد، جدی نگرفتن آن است.
ابعاد یک طراحی پیچیده امنیتی برای عراق؛ رئیس‌جمهور عراق تهدید کرده است در صورت افزایش فشارها بر او برای معرفی نخست‌وزیر استعفا خواهد کرد
۱۳۹۸-۱۰-۰۳
ابعاد یک طراحی پیچیده امنیتی برای عراق؛ رئیس‌جمهور عراق تهدید کرده است در صورت افزایش فشارها بر او برای معرفی نخست‌وزیر استعفا خواهد کرد
در وضعیت بحرانی عراق طرف‌های سیاسی متعددی به دنبال موج‌سواری روی اعتراضات این کشور هستند، اما در این بین افرادی نیز پیدا می‌شوند که نقش‌شان فراتر از موج‌سواری است و خود در توطئه ایجاد «خلأسیاسی» در عراق نقش داشته‌اند.
۱۳۹۸/۱۰/۰۱
جریان صدر: مقتدا صدر در ایران تهدید نشده است
جریان صدر اخبار منتشره در رسانه‌های سعودی در مورد تهدید شدن «مقتدی صدر» در ایران را تکذیب کرد. به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز عراق، جریان صدر همچنین اعلام کرد؛ به کلاه آبی‌ها که نیروهای نظامی این جریان هستند، دستور داده شده تا تامین امنیت میدان التحریر بغداد را به نیروهای امنیتی واگذار کنند.
۱۳۹۸/۰۹/۳۰
باید با دوری از اختلافات وارد فضای تعامل شویم
یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز دشمن بزرگ‌ترین فرصت را فراهم کرده است تا در چاه‌های نفت بسته شود، اما برخی آن را تبدیل به تهدید کرده‌اند.به گزارش ایسنا، محمدباقر قالیباف با تحلیل اعتراضات آبان ماه گذشته اظهار کرد: جنس حوادث آبان ماه با همه حوادث گذشته متفاوت بود؛ از یک سو شاهد فضایی تند، خشن و انتحاری بودیم و در سوی دیگر صدای مطالبات و خواسته‌های مردم قرار داشت. نمی‌توان گفت که رویدادهای آبان ماه، کاملا شبیه حوادث سیاسی امنیتی دهه ۶۰‌ یعنی درگیری با منافقین یا حتی شبیه حوادث اقتصادی دهه ۷۰ بود. این حوادث برآیند همه این حرکت‌ها و مبتنی بر یک ناکارآمدی اشباع شده بود.قالیباف با اشاره به این‌که امروز دشمن بزرگ‌ترین فرصت را فراهم کرده است تا در چاه های نفت بسته شود، اما برخی آن را تبدیل به …
۱۳۹۸/۰۹/۲۹
گام‏های بعدی برجام زیر سایه عدم تعهدات اروپا
نیکلای پاتروشف، دبیر شورای امنیت ملی فدارسیون روسیه، دیروز چهارشنبه با دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای‏عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران دیدار وگفت‌وگو کرد.به گزارش ایسنا، در این دیدار دریابان شمخانی با توجه به سابقه موفق همکاری راهبردی دو کشور در مبارزه با تروریسم بر ضرورت تقویت بیش از پیش اشتراک مساعی دو کشور در ایجاد ثبات و امنیت پایدار در منطقه تاکید کرد.وی، تشکیل دومین نشست گفت‌وگوی امنیت منطقه‏ای و حضور فعال روسیه و دیگر کشورهای حاضر در این نشست را نشان از توجه وثیق و اراده قاطع این کشورها برای بهره‏گیری از ظرفیت‏های بومی به منظور حفظ و گسترش صلح و امنیت در منطقه توصیف کرد.شمخانی، بروز هر‏گونه ناامنی در منطقه را خواست و اراده کشورهای فرا‏منطقه ای به‏ویژه آمریکا …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •