یکشنبه, ۵ بهمن, ۱۳۹۹ / 24 January, 2021
جرج فلوید
۱۳۹۹/۰۹/۲۶ / آمریکا
"جرج فلوید" فقط یکی از آنها بود؛ قتل بیش از 1000 آمریکایی توسط پلیس در سال 2020
طبق گزارش یک گروه تحقیقاتی در آمریکا، پلیس این کشور در سال جاری همانند سالهای گذشته بیش از 1000 نفر را به قتل رسانده است.
اشک شوق مجری «سیاهپوست» سی‌ان‌ان با اعلام خبر شکست ترامپ
۱۳۹۹/۰۸/۱۸ / شبکه سی ان ان / جرج فلوید / انتخابات ۲۰۲۰ / دونالد ترامپ / آمریکا ۲۰۲۰
اشک شوق مجری «سیاهپوست» سی‌ان‌ان با اعلام خبر شکست ترامپ
تهران – وَن جونز، مجری و مفسر «سیاهپوست» شبکه خبری سی ان ان آمریکا ، حین اعلام خبر شکست ترامپ نژادپرست، با بغض و اشک شوق، جملاتی احساسی بر زبان راند و این شکست را رویدادی شیرین برای رنگین پوستان، مهاجران و مسلمانان جامعه آمریکا دانست.
جایزه «انجمن قلم آمریکا» برای فیلمبردار صحنه قتل جورج فلوید
۱۳۹۹/۰۸/۰۷ / جامعه سیاه پوستان آمریکا / جرج فلوید / نژادپرستی / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
جایزه «انجمن قلم آمریکا» برای فیلمبردار صحنه قتل جورج فلوید
تهران- ایرنا- «انجمن قلم آمریکا» جایزه شجاعت خود را به فیلمبردار صحنه قتل «جورج فلوید» شهروند آمریکایی آفریقایی تبار به دست ماموران نژادپرست پلیس آمریکا، اهدا می‌کند.
حمایت عجیب یک روزنامه اصولگرا از مرگ یک متهم در بازداشت!+ عکس
۱۳۹۹/۰۸/۰۶ / قتل / مرگ / روزنامه / حمایت / عجیب
حمایت عجیب یک روزنامه اصولگرا از مرگ یک متهم در بازداشت!+ عکس
اقتصادنیوز: روزنامه اصولگرای سیاست روز در صفحه اول خود با قرار دادن دو عکس قتل جرج فلوید ومهرداد سپهری تیتر عجیب از قتل به دست پلیس تا حمایت از پلیس از مردم را برگزیده است! ب
۱۳۹۹/۰۸/۰۶
اقناع وارونه
در وهله دوم باید از پلیس بزرگوار و قوه قضاییه عزیز پرسید که اولا هر کس این جرایم را مرتکب شد باید در خیابان و با شکنجه کشته شود؟ و دوم اینکه چطور یک مجرم با این سابقه در یک سال سه بار دستگیر و مجرم شناخته شده و دوباره بدون حمایت و پوششی به جامعه بازگشته و همان کارها را ادامه داده است؟ در یک سال 3 بار دستگیری و سه بار مجرم شناخته شدن و هر بار آزاد شدن برای جرم بعدی؟ لذا با فرض صحت انجام این جرایم از سوی این متهم، نوک پیکان بیش از هر کسی به این نهادهای مسوول برمی‌گردد نه این فرد و جامعه. بنابراین اکنون این مسوولان باید علاوه بر قتل که خود تاکید کرده‌اند با تمام توان پیگیر مجازات خاطی خواهند بود، به این مساله هم پاسخ بدهند که اگر این اطلاعات درست است، چرا سیستم انتطامی و قضایی فعلی چنین …
غرب علیه ملت ایران به سیم آخر زد
۱۳۹۹/۰۸/۰۵ / غرب / ایران / دشمنان / جرج فلوید / محمد بوعزیزی
غرب علیه ملت ایران به سیم آخر زد
بعد از گذشت چند سال از آغاز راهبرد «فشار حداکثری» و تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران، فاز دوم عملیات براندازی با اسم رمز آشوب‌های خیابانی توسط غرب علیه ایران در حال شکل‌گیری است.
قاتل جرج فلوید از اتهام قتل درجه سه مبرا شد
۱۳۹۹/۰۸/۰۱ / ایالات متحده آمریکا
قاتل جرج فلوید از اتهام قتل درجه سه مبرا شد
قاضی پیتر کاهیل از منطقه قضایی Hennepin حکم داد «درک چاوین» از اتهام قتل درجه سوم مبرا است.
وزارت دادگستری آمریکا قاتل جورج فلوید را آزاد کرد
۱۳۹۹/۰۷/۱۶ / جرج فلوید / ایالات متحده آمریکا / اعتراضات در آمریکا / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
وزارت دادگستری آمریکا قاتل جورج فلوید را آزاد کرد
تهران- ایرنا- افسر پلیس آمریکایی که با قراردادن زانوی خود بر گردن «جورج فلوید» شهروند سیاهپوست باعث مرگ او شد، با قید وثیقه یک میلیون دلاری آزاد شد.
معترضان آمریکایی از خشونت پلیس به کلیسا پناه می‌برند
۱۳۹۹/۰۷/۰۶ / جامعه سیاه پوستان آمریکا / جرج فلوید / ایالات متحده آمریکا
معترضان آمریکایی از خشونت پلیس به کلیسا پناه می‌برند
تهران – ایرنا – چهار ماه از کشته شدن جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در اثر رفتار خشونت آمیز پلیس می گذرد و موج عدالتخواهی و اعتراض مردم آمریکا به تبعیض نژادی و خشونت پلیس ادامه دارد. گزارش رسانه‌های آمریکایی حاکی است معترضان برای در امان بودن از خشونت پلیس، به کلیساها پناه می برند
شعله ورتر شدن آتش اعتراض های ضد نژادپرستی در آمریکا
۱۳۹۹/۰۷/۰۳ / جامعه سیاه پوستان آمریکا / جرج فلوید / ایالت کنتاکی / ایالات متحده آمریکا / اعتراضات در آمریکا
شعله ورتر شدن آتش اعتراض های ضد نژادپرستی در آمریکا
تهران – ایرنا – ساکن کنونی کاخ سفید که در فاصله اندک ۴۰ روزه تا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا با بحران های عدیده بین المللی و داخلی دست به گریبان است، اکنون با اعلام رای نهایی دادگاه کنتاکی درباره قتل یک دختر نوجوان سیاهپوست به دست سه پلیس سفید پوست آمریکایی، وارد بحرانی دیگر شده است .
پیشنهاد سردار نقدی برای ساخت بازی نجات «جرج فلوید» از دست پلیس آمریکا
۱۳۹۹/۰۷/۰۲
پیشنهاد سردار نقدی برای ساخت بازی نجات «جرج فلوید» از دست پلیس آمریکا
سوژه اول یک بازی موبایلی و رایانه‌ای است که «نجات جورج فلوید» نام دارد و باید به گونه‌ای طراحی شود که این شهروند سیاهپوست از دست پلیس آمریکا نجات پیدا کند.
هفت دلیل پیروزی احتمالی ترامپ در انتخابات
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
هفت دلیل پیروزی احتمالی ترامپ در انتخابات
دونالد ترامپ در کارزارش برای انتخابات پیش رو بر شعار «نظم و قانون» متمرکز شده و تلاش می‌کند دموکرات‌ها را شریک جرم ناآرامی‌های متعاقب مرگ جرج فلوید در ماه مه گذشته معرفی کند. اگر او در پیشبرد این کارزار موفق نباشد، مسلما اکثریت شهروندان ایالات متحده او را مسئول شورش‌هایی می‌شناسند و خواهند شناخت که عملا کشور را برای چند ماه به لرزه درآورده است. ماری ای.استاکی، استاد ارتباطات کالج هنرهای آزاد پنسیلوانیا در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا می‌گوید: «ترامپ حمایت هسته سخت رای‌دهندگانش را با خود دارد.»
تلاش وکلای قاتل جورج فلوید برای تبرئه موکل
۱۳۹۹/۰۶/۲۱ / جامعه سیاه پوستان آمریکا / جرج فلوید / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
تلاش وکلای قاتل جورج فلوید برای تبرئه موکل
تهران- ایرنا- اولین جلسه دادگاه متهم اصلی قتل جورج فلوید سیاهپوست آمریکایی در حالی قرار است امروز (جمعه) به وقت محلی برگزار شود که وکلای وی در دادگاه برای تبرئه موکل خود تلاش خواهند کرد.
۱۳۹۹/۰۶/۱۴
۶۲ روز تا انتخابات آمریکا‫ بحران‌هایی که شانس ترامپ را برای پیروزی کم می‌کند
انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا به گفته بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران با توجه به سیاست‌های چالش‌زای دونالد ترامپ و اوج گیری دو کانون بحران شیوع کرونا و اعتراض‌های ضدنژادپرستی، یکی از خاص‌ترین انتخابات در تاریخ این کشور خواهد بود.به گزارش ایرنا، با ورود اسکات اطلس (ScotAtlas) به کاخ سفید به عنوان مشاور جدید در امور بیماری کووید-۱۹ که به گزارش شبکه خبری سی ان ان، کارشناسان پزشکی توصیه‫های وی به دونالد ترامپ را نادرست و در راستای نظرات شخص رئیس جمهوری آمریکا می‫دانند، همه‫گیری کرونا به وضعیت وخیم بار خود ادامه می‫دهد و تاکنون منجر به جان باختن ۱۸۸هزار و ۹۰۰ نفر در آمریکا شده است.آشوب در جامعه آمریکادر حالی که جامعه آمریکا در التهاب ناشی از اقدام خشونت بار توام با نژادپرستانه پلیس این کشور علیه …
صحنه‌ای فجیع این بار در فلسطین که جنایت مرگ «جرج فلوید» را یادآوری می‌کند+تصاویر
۱۳۹۹/۰۶/۱۲
صحنه‌ای فجیع این بار در فلسطین که جنایت مرگ «جرج فلوید» را یادآوری می‌کند+تصاویر
در صحنه‌ای فجیع از به قتل رسیدن جرج فلوید شهروند آمریکایی که به دست پلیس در مینیا پولیس خفه شد، نظامیان اشغالگر اسرائیلی «خیری جنون» مرد مسن ۶۴ ساله فلسطینی را در روستای «شوفه» هدف حمله وحشیانه قرار دادند.
بایدن یا ترامپ؛ کدامیک برای ایران بهتر است؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۱ / کنگره آمریکا / جرج فلوید / دونالد ترامپ / باراک اوباما / جو بایدن / لیبرالیسم / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
بایدن یا ترامپ؛ کدامیک برای ایران بهتر است؟
 تهران-ایرنا- کارشناس ارشد مسائل‌آمریکا معتقد است ترامپ اگرچه خصومت ورزی بیشتری با ایران دارد اما توان ایجاد اجماع علیه ایران را نخواهد داشت اما بایدن با وجود خصومت کمتر نسبت به وی در ایجاد اجماع علیه تهران موفقتر خواهد بود.
مشکل آمریکا نژاد پرستی و بی عدالتی ساختاری است
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
مشکل آمریکا نژاد پرستی و بی عدالتی ساختاری است
پس از کشته شدن جرج فلوید شهروند آمریکایی سیاه پوستی که توسط پلیس ایالات متحده آمریکا به قتل رسید،  ایالت پورتلند آمریکا شاهد تظاهرات‌ های مستمر علیه نژاد پرستی و خشونت‌ های پلیس آمریکا بود.
ادامه اعتراض های سراسری در آمریکا و واکنش تهدیدآمیز ترامپ
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / جامعه سیاه پوستان آمریکا / توئیت / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / اعتراضات در آمریکا
ادامه اعتراض های سراسری در آمریکا و واکنش تهدیدآمیز ترامپ
تهران – ایرنا – شدت گرفتن و ادامه اعتراض های سراسری در آمریکا که از چهار ماه پیش با قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست ایالت مینه سوتا به دست پلیس آغاز شد و اکنون نیز با اقدام خشونت بار پلیس در ایالت ویسکانسین علیه جیکوب بلیک وارد مرحله جدیدی شد، موجب گردید تا دونالد ترامپ که منتقدان و تحلیلگران وی را دارای خوی نژادپرستانه نهفته می دانند، نسبت به این اعتراض ها که از آن به عنوان ناآرامی یاد می کند در رشته توئیت های منفی و انفعالی معترضان را تهدید به برخورد شدید کند.
معترضان خسته آمریکایی همچنان در خیابان‌ها/درخواست اوباما از مردم
۱۳۹۹/۰۶/۰۸ / ایالات متحده آمریکا / نژادپرستی
معترضان خسته آمریکایی همچنان در خیابان‌ها/درخواست اوباما از مردم
ایرنا نوشت: ادامه اعتراض های سراسر در آمریکا که به دنبال قتل «جرج فلوید» شهروند سیاهپوست ایالت مینه سوتا به دست پلیس در ۵ خردادماه جرقه آن زده شد و اکنون ژلیس در اقدامی دیگر با شلیک هفت گلوله به جیکوب بلیک دیگر شهروند سیاهپوست شهر کنوشای ایالت ویسکانسین که منجر به فلج دائمی وی شد، موجب شد تا شبکه خبری سی ان ان در گزارشی با اعلام اینکه آمریکا در بحران به سر می برد، وضعیت کنونی در آمریکا را مانند شش دهه قبل توصیف کند.
آمریکا در بحران
۱۳۹۹/۰۶/۰۸
آمریکا در بحران
تهران – ایرنا –ادامه اعتراض های سراسر در آمریکا که به دنبال قتل «جرج فلوید» شهروند سیاهپوست ایالت مینه سوتا به دست پلیس در ۵ خردادماه جرقه آن زده شد و اکنون ژلیس در اقدامی دیگر با شلیک هفت گلوله به جیکوب بلیک دیگر شهروند سیاهپوست شهر کنوشای ایالت ویسکانسین که منجر به فلج دائمی وی شد، موجب شد تا شبکه خبری سی ان ان در گزارشی با اعلام اینکه آمریکا در بحران به سر می برد، وضعیت کنونی در آمریکا را مانند شش دهه قبل توصیف کند.
تظاهرات هزاران آمریکایی علیه نابرابری نژادی و خشونت پلیس
۱۳۹۹/۰۶/۰۷ / جرج فلوید / ایالات متحده آمریکا / نژادپرستی
تظاهرات هزاران آمریکایی علیه نابرابری نژادی و خشونت پلیس
تهران- ایرنا- هزاران نفر از مردم آمریکا روز جمعه در شهر واشنگتن علیه نابرابری نژادی و خشونت پلیس این کشور تظاهرات کردند.
ترامپ گارد ملی را برای سرکوب ناآرامی‌ها در ویسکانسین اعزام می‌کند
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / جرج فلوید / ایالات متحده آمریکا / نژادپرستی / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
ترامپ گارد ملی را برای سرکوب ناآرامی‌ها در ویسکانسین اعزام می‌کند
تهران- ایرنا- رییس جمهوری آمریکا گفت نیروهای گارد ملی را برای سرکوب ناآرامی‌های چندروزه در ایالت ویسکانسین که به کشته شدن 3 تن منجر شده، اعزام می‌کند.
اعتراض‌ها در ویسکانسین، انعکاس عدم تعامل کاخ‌سفید با سیاهپوستان است/ ترامپ سیاست مشت آهنین را دنبال می‌کند/ دموکرات‌ها از فضای فعلی علیه محافظه‌کاران استفاده می‌کنند
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / ویسکانسین / جو بایدن / دونالد ترامپ / سیاه‌پوستان آمریکا / حزب جمهوریخواه آمریکا / کامالا هریس / حزب دموکرات آمریکا / انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا / جرج فلوید / جیکوب بلیک
اعتراض‌ها در ویسکانسین، انعکاس عدم تعامل کاخ‌سفید با سیاهپوستان است/ ترامپ سیاست مشت آهنین را دنبال می‌کند/ دموکرات‌ها از فضای فعلی علیه محافظه‌کاران استفاده می‌کنند
ایلنا: کارشناس مسائل آمریکا گفت: سیاه‌پوستان هیچگاه در ایالات متحده به برابری با سفیدها دست پیدا نخواهند کرد و این مساله ریشه در بینش و اعتقادات سیاسی – اجتماعی…
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / سیاه پوستان / ایالات متحده آمریکا
شوک تازه در آمریکا/مرگ سیاه‌پوستی دیگر با گلوله+فیلم
در حالی که جامعه آمریکا همچنان تحت تاثیر قتل جرج فلوید توسط یک پلیس آمریکایی است بار دیگر یک نیروی پلیس به صورت غیرقابل توجیهی یک شهروند سیاه پوست را هدف 7 گلوله قرار داد. گزارش المیادین در این باره را با ترجمه آخرین خبر می توانید مشاهده کنید.
تکرار تراژدی «جورج فلوید»؛ قتل مرد لاتین‌تبار بدست پلیس آمریکا
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / تبعیض نژادی / جرج فلوید / اعتراضات در آمریکا
تکرار تراژدی «جورج فلوید»؛ قتل مرد لاتین‌تبار بدست پلیس آمریکا
تهران- ایرنا- در حالی که موج اعتراض‌های ضدنژادپرستی در پی قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی توسط پلیس هنوز در برخی ایالات آمریکا ادامه دارد، این بار نیز یک مرد لاتین‌تبار پس از تحمل ۶ دقیقه حالت خفگی، به دست مأمور پلیس آمریکا کشته شد.
درگیری معترضان به نژادپرستی در پورتلند با نیروهای پلیس 
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / جامعه سیاه پوستان آمریکا / جرج فلوید / ایالات متحده آمریکا / اعتراضات در آمریکا / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
درگیری معترضان به نژادپرستی در پورتلند با نیروهای پلیس 
تهران- ایرنا- در ادامه اعتراضات خیابانی معترضان در شهر پورتلند و خشونت نیروهای سرکوبگر پلیس، روز جمعه درگیریی میان معترضان و نیروهای فدرال مقابل ساختمان مهاجرت آمریکا رخ داد. 
خشم مردم آلمان از رفتار مشابه با «جورج فلوید» از سوی پلیس کُلن
۱۳۹۹/۰۵/۲۸ / جرج فلوید / اعتراض های خیابانی / ایالات متحده آمریکا / آلمان
خشم مردم آلمان از رفتار مشابه با «جورج فلوید» از سوی پلیس کُلن
تهران- ایرنا- رفتار خشونت‌بار پلیس شهر کلن آلمان در دستگیری یک نوجوان با اقدامی مشابه آنچه پلیس آمریکا با شهروند سیاهپوست این کشور کرد، خشم همگانی در این کشور اروپایی را برانگیخته‌است.
۱۳۹۹/۰۵/۲۶
پیشنهاد اسمی در نشست رسمی
همین چندی پیش بود که یکی از نمایندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که اکثر قریب به اتفاق کرسی‌هایش به اصولگرایان رسیده و در آن خبری از اصلاح‌طلبان و حتی اعتدال‌گرایان نیست، طی پیشنهادی خواستار تغییر نام یکی از خیابان‌های تهران به نام «جرج فلوید» شد و جنجال‌هایی را در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های ارتباط‌جمعی رقم زد. این پیشنهاد اگرچه یکی از اولین پیشنهادهای پارلمانی برای تغییر نام خیابان‌ها و نهادهای رسمی بود ولی از قرار معلوم آخرینش نیست؛ چنان‌که روز گذشته و درجریان دیدار محمدجواد ظریف، درقامت وزیر امور خارجه دولت دوازدهم و معاونانش با محمدباقر قالیباف در قامت رییس مجلس شورای اسلامی در ساختمان مجلس، صحبت‌هایی برای تغییر نام …
انتخاب «کامالا هریس»، پاسکاری سیاسی بین اوباما و بایدن بود/ رأی جامعه زنان و سیاهپوستان به سمت دموکرات‌ها جهت‌دهی می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / باراک اوباما / جو بایدن / دونالد ترامپ / برجام / حزب جمهوریخواه آمریکا / کامالا هریس / حزب دموکرات آمریکا / انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا / جرج فلوید
انتخاب «کامالا هریس»، پاسکاری سیاسی بین اوباما و بایدن بود/ رأی جامعه زنان و سیاهپوستان به سمت دموکرات‌ها جهت‌دهی می‌شود
ایلنا: تحلیلگر مسائل آمریکا گفت: انتخاب یک آفریقایی – آمریکایی‌ که طیف زیادی از اتباع آسیایی را با خود همراه دارد، می‌تواند بحران پس از کشته شدن شهروند سیاه‌پوست در…
۱۳۹۹/۰۵/۲۱
جست‌وجوی خسته‌کننده بایدن
 جو بایدن، کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری تا پیش از پایان هفته جاری باید معاون اول خود را انتخاب و معرفی کند؛ انتخابی سرنوشت‌ساز که نه تنها در نتایج نهایی انتخابات سوم نوامبر می‌تواند اثرگذار باشد، بلکه در صورت پیروزی جو بایدن در رقابت‌های انتخاباتی نیز به سبب برخی وی‍ژگی‌های بایدن 78 ساله، معاون اول او در اداره دولت و پیشبرد سیاست‌های وعده‌ داده شده بسیار اثرگذار خواهد بود، چراکه این احتمال وجود دارد که او در 82 سالگی قادر به حضور دوباره در رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری نباشد و دموکرات‌ها بخواهند این وظیفه را بر دوش معاون اول دولت بگذارند. معاون اول دولت اوباما در اوایل آغاز به کار کارزار انتخاباتی خود وعده داد که یک …
امکان شانس پیروزی ترامپ
۱۳۹۹/۰۵/۱۴ / ایالات متحده امریکا / دونالد ترامپ / انتخابات ریاست جمهوری امریکا
امکان شانس پیروزی ترامپ
امیر هوشنگ کریمی در یادداشتی برای دیپلماسی ایرانی می نویسد: تا همین چندماه پیش دونالد ترامپ رئیس جمهور پوپولیست، جنجالی و هنجارشکن آمریکا سرمست از موفقیت هایش به خصوص در بهبود چشمگیر وضعیت و ارتقاء همه شاخص های اقتصادی، از رویاهایش برای ریاست جمهوری مادام العمر سخن می گفت و گمانه زنی پیرامون موروثی شدن ریاست جمهوری در خاندان ترامپ از سطح رسانه ای به سطح محافل جدی تر مطالعاتی کشیده شده بود. امروز اما در پی شیوع کرونا ویروس و همه گیری بیماری کووید - ۱۹ و خسارات مادی و انسانی هنگفت ناشی از آن در آمریکا به خصوص فروپاشی شاخص های اقتصادی و برباد رفتن همه دستاوردهای ترامپ و همچنین تشدید بحران نژادی به خاطر قتل فجیع جرج فلویدِ سیاه پوست به دست پلیس سفید پوست شهر مینیاپولیس؛ رویاهای ترامپ نه برای ریاست …
۱۳۹۹/۰۵/۱۱
فرهنگ امروز
شماره جدید «فرهنگ امروز» با پرداخت به موضوعات روز جهان و دغدغه‌های روشنفکری در ایران منتشر شد. درگیری جهان امروز با بیماری کرونا، متفکران را با این پرسش مهم مواجه کرده که جهان پسا کرونا چگونه خواهد بود؟ پاسخ به این پرسش مهم دستمایه سرویس اندیشه این شماره «فرهنگ امروز» قرار گرفته و تلاش شده در پرونده‌ای با عنوان «و اما بعد ...» با آثاری از داوری اردکانی، الکساندر دوگین، مهدی معین‌زاده، نعمت‌الله فاضلی، محمدجواد غلامرضا کاشی و چند تن از اساتید دیگر به این پرسش پاسخ داده شود.  مرد بیمار قرن ۲۱ عنوان بخش بین‌الملل «فرهنگ امروز» است. به واسطه درگیری‌های جدید در امریکا به دنبال مرگ جرج فلوید این مساله مطرح می‌شود …
هجمه فرانسوی-آمریکایی بر ضد هویت ملی ایرانیان جنوب کشور
۱۳۹۹/۰۵/۱۰ / جامعه سیاه پوستان آمریکا / جرج فلوید / فرانسه / ایالات متحده آمریکا / حقوق بشر
هجمه فرانسوی-آمریکایی بر ضد هویت ملی ایرانیان جنوب کشور
تهران – ایرنا- در هفته های گذشته و در جریان یک حرکت هدایت شده در مقابله با دفاع رسانه ای و بشردوستانه ایران از حقوق سیاه پوستان، چندین رسانه و اندیشکده و دانشگاه فرانسوی و آمریکایی ، دست به جعل تاریخ و مطرح کردن ادعاهای واهی در مورد هویت ملی ساکنین جنوب ایران زده اند.
در پورتلند آمریکا چه خبر است؟
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / آمریکا / پورتلند / نژادپرستی / تظاهرات امریکا / جرج فلوید
در پورتلند آمریکا چه خبر است؟
بر اساس توافقی که میان دولت آمریکا و مسئولان ایالت اورِگِن حاصل شده نیروهای فدرال ظرف بیست و چهار ساعت آینده پورتلند را ترک خواهند کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۹
آخرین کنکور قرن، تاریخی‌ترین کنکور قرن
کنکور و برگزاری آن بحث داغ روزانه توییتر فارسی است. موافقان و مخالفان برگزاری کنکور در توییتر فارسی حسابی سرشان گرم است و هشتگ درخواستی «تعویق تمام کنکورهای سراسری» هم راه‌اندازی شده است. در این هشتگ درخواست‌های زیادی درباره تعویق کنکور 99 وجود دارد و بحث داغ اینکه چرا این تابستان، نباید کنکور سراسری برگزار شود. آنچه می‌خوانید منتخبی از این توییت‌هاست. «کاش حداقل می‌شد با مافیای کنکور دو کلمه درباره دوران تحصیلشون حرف زد و فهمید چی شد که این‌طوری شدن»، «گریه دختر بند نمی‌آمد، می‌گفت در این شرایط که کرونا روزانه جان می‌گیرد می‌خواهند کنکور برگزار کنند...اینها گریه جگرگوشه‌های مردم است»، «این‌طوری …
دادستان آمریکا از سرکوب معترضان در پورتلند دفاع کرد 
۱۳۹۹/۰۵/۰۸ / جامعه سیاه پوستان آمریکا / جرج فلوید / دولت ترامپ / ایالات متحده آمریکا / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
دادستان آمریکا از سرکوب معترضان در پورتلند دفاع کرد 
تهران- ایرنا- ویلیام بار با حضور در جلسه کمیته قضایی مجلس نمایندگان از اعزام نیروهای فدرال برای سرکوب اعتراضات در شهر پورتلند دفاع کرد. 
تشدید سرکوب‌ در پورتلند
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / جامعه سیاه پوستان آمریکا / جرج فلوید / دولت ترامپ / کاخ سفید / وزارت امنیت داخلی آمریکا / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
تشدید سرکوب‌ در پورتلند
تهران- ایرنا- روزنامه واشنگتن پست روز سه شنبه نوشت: به رغم مخالفت‌های بسیار در مقابل سیاست‌های تهاجمی کاخ سفید، دولت ترامپ در حال اعزام نیروهای فدرال بیشتری برای سرکوب معترضان در شهر پورتلند است. 
بازداشت ۱۷ تن در اعتراضات ایالت میزوری آمریکا 
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / جرج فلوید / دونالد ترامپ / اعتراضات در آمریکا / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
بازداشت ۱۷ تن در اعتراضات ایالت میزوری آمریکا 
تهران - ایرنا- پلیس آمریکا روز شنبه ۱۷ تن از معترضان به بی عدالتی در شهر سنت لوئیس ایالت میزوری را بازداشت کرد. 
زنجیره حمایت مادران آمریکایی از مخالفان نژادپرستی
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / جامعه سیاه پوستان آمریکا / جرج فلوید / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
زنجیره حمایت مادران آمریکایی از مخالفان نژادپرستی
تهران- ایرنا- در ادامه اعتراضات خیابانی در شهر پورتلند در مخالفت با رفتارهای نژادپرستانه پلیس آمریکا، مادران معترضین نیز به خیابان‌ها آمده و در برابر هجوم نیروهای سرکوبگر ترامپ دست به اعتراض زده اند.
۱۳۹۹/۰۵/۰۴
خوشه‌های خشم
اعتراضات علیه نژادپرستی در ایالات متحده امریکا که از مرگ جرج فلوید، شهروند سیاه‌پوست به وسیله نیروهای پلیس آغاز شد و با حضور مردم در خیابان‌ها ادامه یافت، همچنان سودای پایان ندارد و وضعیت برخی شهرهای ایالات متحده بحرانی است. تداوم اعتراضات و اصرار دولت مرکزی به سرکوب خشونت‌آمیز معترضان باعث شده تا اختلافاتی جدی میان کاخ سفید و برخی مسوولان محلی به وجود آید؛ پلیس فدرال به معترضان و مسوولان محلی حمله می‌کند، دادگاه و سیستم قضایی در پی حمایت از شهروندان و خبرنگاران است و دونالد ترامپ می‌خواهد به هر نحو ممکن و در کوتاه‌ترین زمان این غائله پایان یابد. کارشناسان و رسانه‌ها نیز هشدار می‌دهند اگر این اعتراضات با همین شرایط ادامه یابد و دولت مرکزی نتواند معترضان …
از کُلُمب تا چرچیل؛ چرا مردم مجسمه‌ها را شکستند؟
۱۳۹۹/۰۴/۳۱ / جرج فلوید / اعتراض های خیابانی / لندن / ایالات متحده آمریکا / اعتراض / اعتراضات در آمریکا / ویدیوژورنال
از کُلُمب تا چرچیل؛ چرا مردم مجسمه‌ها را شکستند؟
اعتراض گاهی فریاد می‌شود، گاهی مشت و گاهی در هیبت مجسمه‌های شکسته، خود را نشان می‌دهد.
اعتراضات پنجاه روزه در آمریکا و خشم مردم پورتلند
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / شبکه سی ان ان / جرج فلوید / دونالد ترامپ / ایالات متحده آمریکا / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
اعتراضات پنجاه روزه در آمریکا و خشم مردم پورتلند
تهران- ایرنا- در پنحاه‌ودومین روز از اعتراضات خیابانی مردم آمریکا به سیاست‌های نژادپرستانه دولت و رفتار پلیس، شهر پورتلند ایالت اورگان نیز روز یکشنبه شاهد درگیری شدید میان مردم و نیروهای پلیس بود.
سناتور دموکرات: ترامپ خود را درگیر پرچم کنفدراسیون کرده است 
۱۳۹۹/۰۴/۲۹ / جرج فلوید / ایالت پنسیلوانیا / مارک اسپر / ترامپ / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
سناتور دموکرات: ترامپ خود را درگیر پرچم کنفدراسیون کرده است 
تهران- ایرنا- سناتور باب کیسی با انتقاد از سیاست‌های دولت آمریکا در مورد اصرار بر حمایت از پرچم دوران برده داری گفت: ترامپ خود را درگیر پرچم کنفدراسیون کرده است. 
خانواده «جرج فلوید» به دادگاهی در آمریکا شکایت کرد
۱۳۹۹/۰۴/۲۶
خانواده «جرج فلوید» به دادگاهی در آمریکا شکایت کرد
خانواده شهروند سیاهپوست آمریکایی که به دست افسر پلیس سفیدپوست به قتل رسید و نماد اعتراضات نژادپرستی جاری در آمریکا شد، به دلیل ترویج فرهنگ برتری پلیس، شکایت کرده و خواستار جبران خسارت شد.
حتی سینمای جنگ آمریکا هم نژادپرستانه است/ هالیوود دستگاه تطهیرگر جنگ‌های آمریکاست/ چرا هیچیک از قهرمانان سینمای جنگ آمریکا سیاه‌پوست نیست؟
۱۳۹۹/۰۴/۲۱ / فلسفه / ترامپ / دانشگاه وارویک / راپرت رید / جرج فلوید / زندگی سیاهان مهم است / سیاست و فلسفه / هالیوود و سیاست / هالیوود و فلسفه / بازنمایی جنگ
حتی سینمای جنگ آمریکا هم نژادپرستانه است/ هالیوود دستگاه تطهیرگر جنگ‌های آمریکاست/ چرا هیچیک از قهرمانان سینمای جنگ آمریکا سیاه‌پوست نیست؟
ایلنا: راپرت رید معتقد است: سینمای جنگی آمریکا، سینمای فاتحانِ سفید است. هر جا آمریکا پیروز شده، قهرمانانش سفید بوده‌اند نه حتی سیاهان، بلکه مسلمانان، هندوها و…
زانو زدن تیری آنری به یاد جرج فلوید(عکس)
۱۳۹۹/۰۴/۲۰ / تیری آنری
زانو زدن تیری آنری به یاد جرج فلوید(عکس)
تیری آنری اسطوره فوتبال فرانسه، در لیگ MLS آمریکا، برای ابراز همدردی با مرگ جرج فلوید به مدت ۸ دقیقه و ۴۶ ثانیه در کنار زمین زانو زد و به او ادای احترام کرد.
پلیس متهم به قتل جرج فلوید با وثیقه آزاد شد
۱۳۹۹/۰۴/۱۵
پلیس متهم به قتل جرج فلوید با وثیقه آزاد شد
یکی از پلیس های آمریکایی که متهم به قتل جورج فلوید آمریکایی آفریقای تبار است ، به قید وثیقه آزاد شده است.
شاهد ۹ ساله درباره قتل فلوید کتاب می‌نویسد
۱۳۹۹/۰۴/۱۴ / جامعه سیاه پوستان آمریکا / جرج فلوید / کتاب / نژادپرستی
شاهد ۹ ساله درباره قتل فلوید کتاب می‌نویسد
تهران- ایرنا- «جودیا رینولدز» دختر بچه ۹ ساله‌ای که در لحظه قتل جورج فلوید شهروند آفریقایی-آمریکایی به دست پلیس آمریکا در صحنه حضور داشت، درباره این تجربه کتاب می‌نویسد.
ویدیو / مرگ این مرد چگونه آمریکا را متحول کرد؟ + زیرنویس فارسی
۱۳۹۹/۰۴/۱۱
ویدیو / مرگ این مرد چگونه آمریکا را متحول کرد؟ + زیرنویس فارسی
مرگ جرج فلوید تبدیل به درخواست جهانی برابری نژادی شد و این درخواست تابحال رفتار پلیس، فرهنگ و تمامی ابعاد زندگی آمریکایی ها را تحت تاثیر قرار داده . چهار روز بعد از مرگ فلوید افسر پلیس دستگیر و متهم به قتل شد، این سریعترین زمان متهم شدن یک افسر پلیس است. در سال های بین ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ نزدیک به ۹۹ درصد کشتارها توسط پلیس اصلا به متهم شدن افسران منجر نشد. دموکرات ها و جمهوری خواهان اصلاحات ملی را پیشنهاد داده اند. بعد از مرگ فلوید اعتراضات به سراسر جهان کشیده شده و بحث برابری نژادی در ۶۰ کشور مطرح شده، این اتفاق انتخابات آمریکا را تحت تاثیر قرار می‌دهد. معترضان خواهان تغییر برخورد آمریکایی ها با سیاه پوستان هستند .
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / ابوالقاسم طالبی / شکایت از ابوالقاسم طالبی
«ابوالقاسم طالبی» بعد از تبرئه باز هم به دادگاه فراخوانده شد!
به گزارش فارس، نیمه های خردادماه بود که «ابولقاسم طالبی» در توییتر خود خبر از شکایت نهاد ریاست جمهوری داد و نوشت: «امروز ‌۹۹/۳/۱۳ به شکایت دولت احضار و مورد بازپرسی قرار گرفتم به اتهام فیلمی که زمانی در توییتی گفته‌ام می‌سازم. البته در دولت هاشمی و بعد سر «قلاده‌های طلا» طعم دادگاه، شنود و ورود به منزلم و... را چشیده‌ام؛ می‌گویم تا تاریخ بنویسد، لیبرال‌های وطنی وقتی حاکم می‌شوند چنین رفتاری با هنرمندی که حاضر نیست در برابرشان کرنش کند دارند. اصل‌۲۳ قانون اساسی  تفتیش عقاید را ممنوع کرده؛ دولت پیر اشرافیت، آنچه به ذهن هنرمند رسیده را هم جرم تلقی می‌کند. به قول جرج فلوید پایت را بردار بگذار نفس بکشیم.»
بایکوت صدای مردم آمریکا در «صدای آمریکا»
۱۳۹۹/۰۴/۰۷ / نژادپرستی / رادیو صدای آمریکا (VOA فارسی) / رسانه
بایکوت صدای مردم آمریکا در «صدای آمریکا»
فارس نوشت: یک ماه پس از مرگ جرج فلوید، اعتراضات سراسری آمریکا همچنان مهمترین موضوع این کشور به حساب می‌آید، اما بخش فارسی صدای آمریکا تنها ۹۸ مطلب را آن هم به صورت غیرمستقیم به این موضوع اختصاص داده است. درحالی که در همین مدت ۴۵۳ خبر منفی و ناامید کننده علیه ایران منتشر کرد.
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / اعتراضات آمریکا / جرج فلوید / دونالد ترامپ
ترامپ باز هم معترضان را اوباش خواند
به گزارش ایسنا، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در توئیتی نوشت: رهبر جنبش "جان سیاهپوستان مهم است" می‌گوید: اگر آمریکا چیزی که ما می‌خواهیم را به ما ندهد پس ما این نظام را سوزانده و جای آن را می‌گیریم. این خیانت است، فتنه انگیزی و شورش است.
کارتونیست‌های جهان به حقوق بشر آمریکایی پاسخ دادند
۱۳۹۹/۰۴/۰۶ / جرج فلوید / کارتونیست / حوزه هنری / مسعود شجاعی
کارتونیست‌های جهان به حقوق بشر آمریکایی پاسخ دادند
تهران- ایرنا- مدیر مرکز هنرهای تجسمی حوزه هنری برگزاری نمایشگاه کاریکاتور «نمی توانم نفس بکشم» را پاسخ کارتونیست‌های جهان به حقوق بشر آمریکایی عنوان کرد و از حضور ۲۷ کشور در این نمایشگاه بین‌المللی خبر داد.
حمله به تندیس سیاستمدار مشهور فرانسوی
۱۳۹۹/۰۴/۰۵ / جرج فلوید / فرانسه / اعتراضات در آمریکا
حمله به تندیس سیاستمدار مشهور فرانسوی
تهران- ایرنا- تندیس یک سیاستمدار مشهور فرانسوی که در تدوین قانون برده‌داری در مستعمرات فرانسه نقش داشت، مورد حمله یک معترض نابرابری نژادی قرار گرفت.
نخستین بومی استرالیا سرکنسول زادگاه جورج فلوید در آمریکا شد
۱۳۹۹/۰۴/۰۱ / سرکنسولی / جرج فلوید / استرالیا / کانبرا / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
نخستین بومی استرالیا سرکنسول زادگاه جورج فلوید در آمریکا شد
تهران – ایرنا – همزمان با گسترش تظاهرات ضد نژادپرستی در آمریکا و تسری آن به شهرهای مختلف استرالیا، دولت اسکات موریسون که بارها هدف اتهامات نژادپرستانه قرار گرفته است، برای نخستین بار یکی از بومیان این کشور را به عنوان سرکنسول کانبرا در شهر هوستون تگزاس آمریکا - زادگاه جورج فلوید - تعیین کرد.
انتقاد موسوی از سکوت اروپا در قبال سرکوب مردم معترض آمریکا
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / جرج فلوید / ایالات متحده آمریکا
انتقاد موسوی از سکوت اروپا در قبال سرکوب مردم معترض آمریکا
تهران- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از سکوت کَر کننده اروپا در قبال سرکوب وحشیانه مردم در آمریکا انتقاد کرد.
تظاهرات علیه تبعیض نژادی در گلاسکو
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / تبعیض نژادی / گلاسکو / جرج فلوید
تظاهرات علیه تبعیض نژادی در گلاسکو
ایلنا: صدها تن از مردم گلاسکو در اعتراض به تبعیض نژادی به خیابان‌های این شهر آمدند.
انگلیس برای چهارهمین هفته پیاپی صحنه تظاهرات ضدنژادپرستی شد
۱۳۹۹/۰۳/۳۱ / جرج فلوید / اعتراض / انگلستان
انگلیس برای چهارهمین هفته پیاپی صحنه تظاهرات ضدنژادپرستی شد
لندن – ایرنا – صدها تن از معترضان به نژادپرستی برای چهارمین هفته پیاپی در سراسر انگلیس دست به تظاهرات زده و برای شهروند سیاهپوستی که ماه گذشته به دست پلیس سفید پوست آمریکا کشته شد، شعار عدالت‌خواهی سردادند.
پیشتازی بایدن از ترامپ در آخرین نظرسنجی‌ها
۱۳۹۹/۰۳/۲۹ / کاخ سفید / کرونا / جو بایدن / دونالد ترامپ / انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ در آمریکا / جرج فلوید
پیشتازی بایدن از ترامپ در آخرین نظرسنجی‌ها
ایلنا: نامزد انتخابات ۲۰۲۰ در آخرین نظرسنجی رویترز-آیپوس ۱۳ امتیاز از رئیس‌جمهوری ایالات متحده پیش افتاده است.
اقدام نمادین بازیکنان لیگ برتر علیه نژاد پرستی +عکس
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / لیگ برتر / فوتبال / آمریکا / انگلیس / جزیره / لیگ برتر انگلیس / جرج فلوید / نژادپرستی
اقدام نمادین بازیکنان لیگ برتر علیه نژاد پرستی +عکس
رقابت‌های لیگ برتر انگلیس هم با اقدام نمادین بازیکنان جزیره بر علیه نژاد پرستی آغاز شد.
کشورها باید با میراث برده‌داری و استعمار مبارزه کنند
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / خشونت / تبعیض / میشل باچله / برده‌داری / جرج فلوید
کشورها باید با میراث برده‌داری و استعمار مبارزه کنند
ایلنا: کمیسر عالی سازمان ملل متحد در امور حقوق بشر، شامگاه چهارشنبه از کشورها خواست تا با میراث برده‌داری و استعمار مبارزه کنند.
استعفای دسته‌جمعی افسران پلیس آمریکا
۱۳۹۹/۰۳/۲۸ / استعفا / جرج فلوید / ایالات متحده آمریکا / اعتراض / نژادپرستی / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
استعفای دسته‌جمعی افسران پلیس آمریکا
تهران – ایرنا – شماری از نیروهای پلیس سراسر آمریکا از زمان قتل «جورج فلوید» شهروند سیاهپوست این کشور به‌دست یک پلیس سفیدپوست، از مقام خود کناره‌گیری کرده‌اند.
نلسون ماندلا؛ مظهر مبارزه با نژادپرستی
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / جامعه سیاه پوستان آمریکا / آفریقای جنوبی / نژادپرستی / نلسون ماندلا / حقوق بشر / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
نلسون ماندلا؛ مظهر مبارزه با نژادپرستی
تهران- ایرنا- در اعتراض به تبعیض سیستماتیک نژادی در آمریکا در پی قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست این کشور به دست پلیس سفیدپوست، در حالی فریادهای خشم و انزجار در جهان طنین‌انداز شده که نلسون ماندلا مظهر مبارزه با نژادپرستی سنگ بنای آن را چند دهه پیش نهاده بود.
واکنش شدید نخست‌وزیر انگلیس به تلاش برای سرنگونی مجسمه چرچیل
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / تبعیض نژادی / جرج فلوید / اعتراض های خیابانی / بوریس جانسون / بریتانیا / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
واکنش شدید نخست‌وزیر انگلیس به تلاش برای سرنگونی مجسمه چرچیل
تهران- ایرنا- بوریس جانسون نخست‌وزیر انگلیس در واکنش به تلاش‌ معترضان به تبعیض‌نژادی در این کشور برای نابودی برخی نمادها و مجسمه‌ها گفت: در مقابل هرگونه تلاشی برای سرنگونی مجسمه وینسون چرچیل قهرمان محبوبش «تا آخرین نفس خواهد جنگید.»
تبعیت از کاپیتالیسم، دلیل سکوت رهبران دنیا در قبال رفتار ترامپ با معترضان/ اروپا هنوز مستقل نشده است/ هراس قاره‌سبز از نتیجه انتخابات ۲۰۲۰
۱۳۹۹/۰۳/۲۶ / جو بایدن / دونالد ترامپ / انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا / وینستون چرچیل / کاپیتالیسم / جرج فلوید
تبعیت از کاپیتالیسم، دلیل سکوت رهبران دنیا در قبال رفتار ترامپ با معترضان/ اروپا هنوز مستقل نشده است/ هراس قاره‌سبز از نتیجه انتخابات ۲۰۲۰
ایلنا: کارشناس مسائل آمریکا گفت: سکوت سیاست‌مداران اروپا و برخی دیگر از کشورها به دلیل ترس از اقدام تلافی‌جویانه رئیس‌جمهوری آمریکا در مسائل نظامی و سیاسی است.
۱۳۹۹/۰۳/۲۶
سرمایه همدلی و همزبانی
این روزها حدود یک ماه از رویدادی می‌گذرد که قلب هر انسانی را به درد آورد و تصاویر دردناکی را به جهان مخابره کرد؛ رویدادی که خبرش شوک‌آور بود و بهت‌آفرین، تیتر خبر ساده، اما درد بزرگی در پس آن نهفته بود: برخی ادعا  کردند حدود پنجاه نفر از اتباع افغانستان که قصد داشتند به صورت غیرقانونی وارد خاک ایران شوند توسط نیروهای مرزبانی به زور به آب هریرود افتاده و تعدادی از ایشان غرق شده‌اند. تصاویری از چند جنازه در بیمارستانی در هرات و مصاحبه با دو نفر از همراهان ایشان که روایتگر رویداد رخ داده بودند، به سرعت فضای رسانه‌ای رسانه‌های افغانستان و رسانه‌های فارسی زبان بین‌المللی را پر کرد. برخی از چهره‌ها و مقامات افغانستان در توییتر واکنش نشان دادند …
۱۳۹۹/۰۳/۲۵
شورش ترامپ علیه فوتبال آمریکا
[شهروند] درگیری‌های رئیس‌جمهوری آمریکا با جامعه ورزش این کشور اصلا تمام نخواهد شد و هر از چندگاهی باید شاهد تنش‌های عجیب بین دونالد ترامپ و ورزشکاران رشته‌های مختلف باشیم. تازه‌ترین درگیری به تنش بین فدراسیون فوتبال آمریکا و ترامپ اختصاص دارد. بعد از آنکه فدراسیون فوتبال آمریکا اعلام کرد تصمیم گرفته فوتبالیست‌های این کشور را در زمان پخش سرود ملی مجبور به ایستادن نکند، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده از این تصمیم فدراسیون به‌شدت انتقاد کرده و گفته دیگر مسابقات فوتبال آمریکا را تماشا نخواهد کرد. این درحالی است که کشته‌شدن جرج فلوید توسط پلیس این کشور با تظاهرات و آشوب گسترده در آمریکا همراه شده و بسیاری از چهره‌های مشهور فرهنگی و ورزشی این …
مردم ترکیه علیه نژادپرستی آمریکا در استانبول تجمع کردند
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / جرج فلوید / استانبول / ترکیه
مردم ترکیه علیه نژادپرستی آمریکا در استانبول تجمع کردند
تهران- ایرنا- شماری از شهروندان ترکیه روز یکشنبه با تجمع در برابر کنسولگری آمریکا در استانبول علیه نژادپرستی و قتل شهروند آمریکایی آفریقایی تبار اعتراض کردند.
پوتین اعتراض‌های آمریکا را تجلی نارضایتی طولانی مدت مردم دانست
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / مسکو / جرج فلوید / روسیه / ایالات متحده آمریکا / ولادیمیر پوتین / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
پوتین اعتراض‌های آمریکا را تجلی نارضایتی طولانی مدت مردم دانست
مسکو - ایرنا - رئیس جمهوری روسیه در گفت وگویی با شبکه یک تلویزیون روسیه که هنوز منتشر نشده اما بخش‌هایی از آن توسط مجری برنامه در اینستاگرام منتشر شد، برای نخستین بار به اعتراض‌ها در آمریکا واکنش نشان داد و گفت: این اتفاق‌ها تجلی نارضایتی طولانی مدت مردم آمریکاست.
مجسمه‌های جنجالی؛ سرنگون شوند یا بمانند؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / مجسمه / هنرهای تجسمی / نژادپرستی
مجسمه‌های جنجالی؛ سرنگون شوند یا بمانند؟
هنوز بحث مرگ دردناک جرج فلوید بر اثر خشونت پلیس داغ است، و یکی از پیامدهای آن حمله به مجسمه‌هایی است که یادآور نژادپرستی و سرکوب اقلیت‌ها هستند.
استاد دانشگاه روس: آمریکا دیگر حق اظهارنظر درباره حقوق بشر ندارد
۱۳۹۹/۰۳/۲۵ / جرج فلوید / روسیه / واشنگتن / ایالات متحده آمریکا / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
استاد دانشگاه روس: آمریکا دیگر حق اظهارنظر درباره حقوق بشر ندارد
مسکو - ایرنا - استاد دانشکده سیاست جهانی دانشگاه دولتی مسکو (ام.گ.او) معتقد است: دولت آمریکا با پرونده سیاه سرکوب معترضان به اعتراضات «جان سیاه‌پوستان مهم است» حق داوری درباره حقوق بشر و آزادی بیان در دیگر کشورها را ندارد.
آفریقا از سازمان ملل گفت‌وگوی فوری درباره نژادپرستی و خشونت پلیس را خواستار شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / جرج فلوید / قاره آفریقا / سازمان ملل متحد / شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد / ایالات متحده آمریکا / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
آفریقا از سازمان ملل گفت‌وگوی فوری درباره نژادپرستی و خشونت پلیس را خواستار شد
تهران- ایرنا- کشورهای آفریقایی در چارچوب بسیج جهانی و گسترش موج اعتراض‌ها در جهان نسبت به کشته شدن «جورج فلوید» سیاهپوست آمریکایی به دست پلیس سفیدپوست این کشور، ‌در نامه‌ای از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، گفت‌وگو و تبادل نظر فوری درخصوص نژادپرستی و خشونت پلیس را خواستار شدند.
جورج فلوید قربانی ریشه‌های نژادپرستی در تاریخ غرب شد
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / جرج فلوید / محمدحسین مختاری / دانشگاه مذاهب اسلامی / نژادپرستی / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
جورج فلوید قربانی ریشه‌های نژادپرستی در تاریخ غرب شد
تهران- ایرنا- رییس دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: اعتراضات اخیر مردم آمریکا و دیگر کشورهای غربی علیه سیاست‌های نژادپرستانه مبین بیداری انسانی جوامع و ارتقای شعور عمومی مردم در مقابله با ریشه نژادپرستی است و جورج فلوید قربانی آن شد.
اگر عزاداری‌ها برای جرج فلوید تمام شد، کمی هم به فکر کارگران ایرانی باشید
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / پروانه سلحشوری / جرج فلوید / کارگران
اگر عزاداری‌ها برای جرج فلوید تمام شد، کمی هم به فکر کارگران ایرانی باشید
"کمی هم به فکر آن جانباز و کارگر و دخترانی باشید که از سر فقر و نداری، خودکشی و خودسوزی می‌کنند."
خشم مکزیک از مرگی شبیه جرج فلوید/ فوتبالیست نوجوانی که بعد از مرگ هم گل زد!
۱۳۹۹/۰۳/۲۴ / مکزیک
خشم مکزیک از مرگی شبیه جرج فلوید/ فوتبالیست نوجوانی که بعد از مرگ هم گل زد!
ویدیوی تاثیرگذاری از تشییع‌ جنازه یک فوتبالیست نوجوان مکزیکی که با ابتکار دوستانش گل آخر زندگی خود را در این مراسم به ثمر می‌رساند خبرساز شده است.
کنایه سلحشوری به عزاداری‌ها برای جورج فلوید
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / جرج فلوید / پروانه سلحشوری
کنایه سلحشوری به عزاداری‌ها برای جورج فلوید
‏اگر عزاداری‌ها برای جرج فلوید تمام شد، کمی هم به فکر آن جانباز و کارگر و دخترانی باشید که از سر فقر و نداری، خودکشی و خودسوزی می‌کنند.
تظاهرات اتحادیه‌های پلیس فرانسه علیه دولت
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / جرج فلوید / فرانسه / امانوئل مکرون
تظاهرات اتحادیه‌های پلیس فرانسه علیه دولت
تهران-ایرنا- بسیاری از اتحادیه­‌های پلیس فرانسه صبح امروز (۱۲ ژوئن/۲۳ خرداد) در خیابان شانزلیزه پاریس در حرکتی اعتراض‌آمیز به سمت وزارت کشور حرکت کرده و خواستار دیدار با امانوئل مکرون رئیس جمهوری این کشور شدند.
اعتراف مقامات کانادا به نژادپرستی سیستماتیک در این کشور
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / جرج فلوید / کانادا / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
اعتراف مقامات کانادا به نژادپرستی سیستماتیک در این کشور
تهران-ایرنا- وزیر امور خارجه کانادا در مصاحبه­ ای با شبکه تلویزیونی فرانس ۲۴ با اشاره به شوک جهانی از مرگ جورج فلوید، شهروند سیاهپوست آمریکایی به دست یک پلیس سفیدپوست، از نژادپرستی سیستماتیک در کانادا  خبر داد.
پایگاه مردمی لیبرال دموکراسی ضعیف شده است
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / جرج فلوید / سازمان ملل متحد / اتحادیه اروپا / حقوق بشر
پایگاه مردمی لیبرال دموکراسی ضعیف شده است
تهران - ایرنا - دبیرکل مجمع جهانی صلح اسلامی با بیان اینکه پایگاه مردمی لیبرال دموکراسی در سطح جهان و حتی در خود غرب ضعیف شده است، گفت: بیداری ملت‌ها اکنون به یک خیزش عمومی برای ایجاد تغییرات اساسی در نظم کنونی جهان تبدیل شده است.
ریشه نا آرامی‌ها در آمریکا و غرب چیست؟
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / یادداشت / زارع / آمریکا / اسلام / کلیسا / مسیحیت / اعتراضات آمریکا / غرب / انجیل
ریشه نا آرامی‌ها در آمریکا و غرب چیست؟
ساده‌اندیشی است که اگر خیزش و قیام بی سابقه مردم آمریکا و همراهی سایر ملل غربی را در قتل جرج فلوید منحصر و محدود ببینیم.
ترامپ: آمریکا به پلیس قوی ‎تری نیاز دارد
۱۳۹۹/۰۳/۲۳ / اخبار "آمریکا" / دونالد ترامپ
ترامپ: آمریکا به پلیس قوی ‎تری نیاز دارد
رئیس‌جمهور آمریکا در بحبوحه اعتراضات سراسری آمریکا به اقدامات خشونت‌آمیز پلیس پس از قتل جرج فلوید اعلام کرد که این کشور به پلیس قوی‎تر و آموزش بهتر نیاز دارد.
جورج فلوید و مطالبه رنگین‌پوستان آمریکایی
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / جامعه سیاه پوستان آمریکا / نژادپرستی / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
جورج فلوید و مطالبه رنگین‌پوستان آمریکایی
مرگ دل‌خراش جرج فلوید، شهروند سیاه‌پوست آمریکایی توسط نیروی پلیس، جنبشی اعتراضی را پیش آورده که انتهای آن مشخص نیست و این سؤال را ایجاد کرده است که دستاورد آن برای رنگین‌پوستان آمریکایی چه خواهد بود؟
عکسی خاص از مراسم تدفین جرج فلوید
۱۳۹۹/۰۳/۲۲
عکسی خاص از مراسم تدفین جرج فلوید
بیش از شش هزار نفر به پیکر جورج فلوید در کلیسا ادای احترام کردند. در مراسم چهار ساعته در کلیسا اعضای خانواده جورج فلوید با لباس سفید حضور داشتند. مراسم خاکسپاری جورج فلوید، مرد سیاه‌پوستی که مرگ او به هنگام بازداشت توسط پلیس باعث اعتراضات گسترده در آمریکا شد، برگزار شد. در بخشی از این مراسم که در کلیسایی در شهر هوستون در ایالت تگزاس برگزار شد، بسیاری از شخصیت‌های هنری، ورزشی، سیاسی و مدنی امریکایی حضور داشتند.
واکنش ها به تبعیض نژادی در مراسم دفن جرج فلوید + ویدئو
۱۳۹۹/۰۳/۲۲
واکنش ها به تبعیض نژادی در مراسم دفن جرج فلوید + ویدئو
جرج فلوید که قتل او آمریکا را تکان داد بالاخره در آرامگاهی در هیوستون دفن شد. مراسم تدفین او فرصتی بود برای اشاره به عدم عدالت نژادی در آمریکا. گزارش TRT در این باره را با ترجمه آخرین خبر مشاهده کنید.
جنبش ضد نژادپرستی و امید رقبا به فروپاشی آمریکایی/ روسیه، ایران و چین چشم‌انتظار تغییرات بزرگ در غرب
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / اعتراضات آمریکا / جرج فلوید
جنبش ضد نژادپرستی و امید رقبا به فروپاشی آمریکایی/ روسیه، ایران و چین چشم‌انتظار تغییرات بزرگ در غرب
جنبش اعتراضی مردم آمریکا به خشونت پلیس علیه سیاه پوستان و قتل جورج فلوید که به یک جنبش جهانی ضد نژادپرستی تبدیل شده توجه همه رسانه‌های جهان را به خود جلب کرده، اما برخی کشور‌ها پا به پای رسانه‌های داخلی آمریکا در حال پوشش خبر‌های این جنبش اند؛ ایران، چین و روسیه.
تظاهرات مردم هلند علیه نژاد پرستی
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / هلند / اسلام هراسی / جرج فلوید / نژادپرستی / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
تظاهرات مردم هلند علیه نژاد پرستی
تهران - ایرنا - شهر آمستردام پایتخت هلند عصر چهارشنبه صحنه تظاهرات گسترده علیه نژاد پرستی بود.
حامیان جنبش ضدنژادپرستی دومین تندیس پادشاه پیشین بلژیک را تخریب کردند
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / جرج فلوید / بلژیک / نژادپرستی / خشم مردم آمریکا و تهدیدات ترامپ
حامیان جنبش ضدنژادپرستی دومین تندیس پادشاه پیشین بلژیک را تخریب کردند
تهران-ایرنا-پس از پایین کشیده شدن تندیس "کریستف کلمب" کاشف قاره آمریکا در ایالات متحده در اعتراض به نژادپرستی، این بار مردم معترض بلژیک دومین مجسمه " لئوپولد دوم"پادشاه دوران استعمار این کشور را تخریب کردند.
۱۳۹۹/۰۳/۲۲
پایین آوردن نمادهای برده داری
پس از کشته شدن جرج فلوید در آمریکا معترضان در سراسر دنیا مجسمه‌هایی که نماد برده داری بودند را به پایین کشیدند.
۱۳۹۹/۰۳/۲۲ / برادر جرج فلوید / جرج فلوید
برادر جورج فلوید: برادرم مستحق مرگ به خاطر ۲۰ دلار نبود
برادر «جورج فلوید» با حضور در نشست استماع کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا، عنوان کرد که برادر او مستحق مرگ به خاطر ۲۰ دلار پول نبوده است.
IOC: هرگونه شعار سیاسی و همدردی با جرج فلوید در المپیک ممنوع است
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
IOC: هرگونه شعار سیاسی و همدردی با جرج فلوید در المپیک ممنوع است
کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد هرگونه شعار سیاسی و همدردی با جرج فلوید در المپیک ممنوع است و خاطیان با محرومیت روبرو خواهند شد.
قتل جرج فلوید، دامن فیلم معروف «بر باد رفته» را هم گرفت
۱۳۹۹/۰۳/۲۱
قتل جرج فلوید، دامن فیلم معروف «بر باد رفته» را هم گرفت
فیلم سینمایی «بر باد رفته» که منتقدان و کارشناسان آن را از بهترین آثار تاریخ سینما می‌دانند، به دلیل داشتن محتوای نژادپرستانه، از فهرست آثار شبکه تلویزیونی اچ‌بی‌او مکس کنار گذاشته شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •