پنجشنبه, ۹ بهمن, ۱۳۹۹ / 28 January, 2021
سمیه یزدانی
قمری: مشکلات اعتباری مانع ساخت پیست سرپوشیده دوچرخه‌سواری است
۱۳۹۹/۰۹/۲۳ / مهدی علی نژاد / فدراسیون دوچرخه سواری / سمیه یزدانی / خسرو قمری
قمری: مشکلات اعتباری مانع ساخت پیست سرپوشیده دوچرخه‌سواری است
تهران- ایرنا- رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری گفت: با وجود افت و خیز در بخش زیرساختی، شرایط خوبی داریم اما برای رسیدن به مطلوب جهانی باید کارهای زیادی انجام شود. به پیست سرپوشیده نیاز داریم اما مشکل اعتبار مانع تحقق آن است.
بانوی رکابزن تاریخ ساز:کرونا جلوی پیشرفتم را گرفت/ تاسف آور است در لیگ پولی نمی‌گیریم
۱۳۹۹/۰۹/۱۰ / تیم ملی دوچرخه سواری بانوان / سمیه یزدانی
بانوی رکابزن تاریخ ساز:کرونا جلوی پیشرفتم را گرفت/ تاسف آور است در لیگ پولی نمی‌گیریم
بانوی رکابزن لژیونر ایران گفت: کرونا تا حدودی جلوی پیشرفت من را گرفت اما اهداف بزرگی دارم و نمی گذارم هیچ چیزی باعث بی‌انگیزگی ام شود. 
روزی 200کیلومتر رکاب می‌زنم
۱۳۹۹/۰۷/۱۰
روزی 200کیلومتر رکاب می‌زنم
مهرداد رسولی ایستادن دختر ایرانی روی سکوی سومی مسابقات آسیایی دوچرخه‌سواری یک خبر معمولی نبود. شاید اگر دقایق پایانی مسابقه آرام‌تر می‌گذشت و ثانیه‌ها کمی با او مدارا می‌کردند حالا همه از نخستین دختر دوچرخه‌سوار ایرانی که به المپیک راه پیدا کرده، می‌گفتند. سمیه یزدانی 12ثانیه و به اندازه چند دم و بازدم تا المپیک توکیو فاصله داشت، اما عقربه‌ها یاری نکردند. او از کاروان المپیک جا ماند، اما چه‌کسی است که نداند خط پایان مسابقات آسیایی برایش به یک شروع تازه بدل شده. سمیه یزدانی حالا عنوان نخستین …
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
قانون عجیب سوئیس برای میزبانی رقابت‫های جهانی جاده
اتحادیه بین‫المللی دوچرخه سواری محدودیت‌های عجیبی را برای رقابت‌های دوچرخه سواری سوییس وضع کرده است.به گزارش خبرآنلاین، محدودیت‫های اتحادیه بین‫المللی دوچرخه سواری برای مسابقه‫ای جهانی جاده در شهریور ماه، صدای ایرانی‫ها را درآورد. چرا که با این محدویت‫ها از حالا باید محمد گنج خانلو‫، امیرحسین جمشیدیان و سمیه یزدانی سه گزینه ایرانی را غایب این رقابت‫ها دانست. هرچند کرونا همه رقابت‫های دنیا را تعطیل کرده اما ظاهرا اتحادیه بین‫المللی دوچرخه سواری نمی‫خواهد فرصت رکابزنی در سوئیس را از دوچرخه سواران جهان بگیرد. قرار است مسابقه جهانی جاده برگزار شود اما با محدودیت، تعداد تیم ها، یعنی تنها تیم‫های کشورهایی در وضعیت سفید اجازه حضور دارند و از همه مهمتر هر تیم باید یک طبقه از هتل اسکان را اجاره کند. …
۱۳۹۹/۰۵/۰۵
رکابزن لژیونر به اسپانیا نمی‌رود
سمیه یزدانی ملی‌پوش دوچرخه‌سواری بانوان که عضو تیم وی آی بی نچرال اسپانیا است، در حال حاضر در تهران تمرین می‌کند. در حالی که رقابت‌های بین‌المللی این تیم از ماه آینده میلادی آغاز می‌شود، یزدانی به باشگاهش اعلام کرده نمی‌تواند در این مسابقات حاضر شود. این بانوی ملی‌پوش در این باره عنوان داشت:«مسئولان باشگاه به من اعلام کردند تمرینات تیم برای مسابقات آینده از اول آگوست (چهار روز دیگر) آغاز می‌شود و تیم به من نیاز دارد، اما گفتم به دلایل شخصی نمی‌توانم بیایم. با این تیم قرارداد دارم و پیش از این اعلام کرده بودم در مسابقاتی که بتوانم شرکت می‌کنم.»
۱۳۹۹/۰۱/۲۰ / دوچرخه سواری / تیم ملی دوچرخه سواری بانوان
سمیه یزدانی: دو هفته در اسپانیا قرنطینه کامل بودم/در اروپا پیشرفت زیادی می‌کنم
بانوی رکابزن لژیونر ایران گفت: بهترین دوران دوچرخه‌سواری من در مسابقات اروپایی بود اما به دلیل شیوع کرونا و لغو تمامی مسابقات، مجبور شدم فعلا به ایران برگردم.
۱۳۹۹/۰۱/۱۶ / فدراسیون دوچرخه سواری / سمیه یزدانی
تلخ‌ترین اتفاق سال ۹۸ بدست نیاوردن سهمیه المپیک بود
تهران- ایرنا- لژیونر دوچرخه‌سواری زنان ایران تلخ‌ترین اتفاق سال ۹۸ را کسب نکردن سهمیه بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو دانست و گفت: در چند قدمی رسیدن به سهمیه بودم اما به آن نرسیدم.
۱۳۹۸/۱۱/۲۳
نخستین حضور بانوی رکابزن ایران در تورهای اروپایی
بانوی رکابزن لژیونر ایران در تور یک مرحله ای اسپانیا هفتاد و هفتم شد. به گزارش ایسنا، سمیه یزدانی بانوی رکابزن ایران اولین رقابت خود را با تیم جدیدش در اسپانیا تجربه کرد. تور یک مرحله‫ای اسپانیا به مسافت ۹۴ کیلومتر برگزار شد و یزدانی در این تور همراه تیم بحرینی VIB حضور داشت که در نهایت در رده هفتاد و هفتم قرار گرفت.۱۱۱ رکابزن در این تور به رقابت پرداختند که هشت رکابزن به خط پایان نرسیدند.
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / فدراسیون دوچرخه سواری / فرانک پرتوآذر / دوچرخه سواری کوهستان / سمیه یزدانی
ملی‌پوش دوچرخه‌سواری: نگاه فدراسیون حمایتی نیست
تهران- ایرنا- نخستین دختر مدال‌آور ایرانی در مسابقات دوچرخه‌سواری کوهستان قهرمانی آسیا گفت: نگاه کادر فنی فدراسیون دوچرخه‌سواری حمایتی نیست و در مسیر حضورم در مسابقات بین‌المللی مانع تراشی می‌کنند.
۱۳۹۸/۰۸/۲۸ / دوچرخه سواری / سمیه یزدانی / اسپانیا / کسب سهمیه المپیک
فقط ۱۲ ثانیه تا المپیک فاصله داشتم/ فرصت طلایی برایم از دست رفت
بانوی رکابزن لژیونر ایران حضورش در تیم باشگاهی اسپانیا را شروعی برای آینده خوبش می داند اما عدم کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ را فرصت طلایی قلمداد کرد که از دستش رفته است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۷ / فدراسیون دوچرخه سواری / سمیه یزدانی / خسرو قمری / رییس فدراسیون دوچرخه سواری / برابری دستمزد / نابرابری دستمزد ورزشکاران زن و مرد
زنان رکابزن ما بیشتر از ورزشکاران مرد دستمزد دریافت می‌کنند
تهران- ایرنا- رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری گفت: ما نگاه ویژه‌ای به رکابزنان دختر خود داریم و با مدیریت و سرمایه گذاری زمینه مدال‌آوری آن‌ها را فراهم می‌کنیم و در صورت مدال‌آوری بیشتر از مردان به آنها دستمزد می‌دهیم.
۱۳۹۸-۰۷-۳۰
رکابزنی دختر ایرانی در سرزمین ماتادورها
سمیه یزدانی باز هم خبرساز شده است، این بار نه خبر از مدال است و نه حسرت از دست رفتن سهمیه المپیک، سمیه این بار خبر متفاوتی برای زنان دوچرخه‌سوار دارد، او با یک تیم اروپایی قرارداد بسته است. سمیه یزدانی همان زنی است که روز هشتم اردیبهشت‌ امسال مدال تاریخی برای زنان ایران گرفت؛ مدال برنز استقامت جاده مسابقات قهرمانی آسیا.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰
بانوی رکابزن ایران لژیونر شد
همشهری آنلاین: سمیه یزدانی، بانوی رکابزن ایرانی به تیم اسپانیایی تیکا پیوست.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / فدراسیون دوچرخه سواری / سمیه یزدانی / کنتینانتال تیکا اسپانیا
بانوی لژیونر دوچرخه‌سواری: برای موفقیت در المپیک به اسپانیا رفتم
تهران- ایرنا- «سمیه یزدانی» بانوی دوچرخه‌سوار عضو تیم «کنتینانتال تیکا» اسپانیا یکی از مشکلات اساسی این رشته در ایران را نبود باشگاه‌های حرفه‌ای عنوان کرد و گفت: برای کسب آمادگی و موفقیت در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو به این تیم رفتم.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹
سمیه یزدانی در لیگ اسپانیا؛ اولین رکابزن لژیونر ایرانی
بانوی رکابزن ایرانی با پیوستن به تیکای اسپانیا اولین لژیونر خانم دوچرخه سواری ایران شد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹
دوچرخه سواری | بانوی ملی پوش لژیونر شد+ عکس
شفقنا ورزشی_ بانوی رکابزن ایران به تیم تیکا اسپانیا پیوست. به گزارش شفقنا ورزشی و به نقل از فدراسیون دوچرخه سواری، سمیه یزدانی بانوی رکابزن ایران لژیونر شد  و به یک تیم اسپانیایی پیوست.  یزدانی از این پس...
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / تیم ملی دوچرخه سواری بانوان
بانوی رکابزن ایران از سهمیه المپیک بی‌نصیب ماند/ معادله ای که درست از آب در نیامد!
فدراسیون دوچرخه سواری پس از مسابقات جاده قهرمانی آسیا ۲۰۱۹ اظهار امیدواری کرده بود که سمیه یزدانی شانس سهمیه المپیک۲۰۲۰ را دارد اما اکنون مشخص شده این رکابزن از سهمیه المپیک بی نصیب مانده است.
۱۳۹۸/۰۶/۲۷ / تیم ملی دوچرخه سواری / محمود پراش / امیرحسین جمشیدیان / سمیه یزدانی
آغاز اردوی تدارکاتی تیم‌ ملی سرعت و نیمه استقامت درتهران 
کمیته تیم های ملی اسامی نفرات دعوت شده به اردوی جدید تیم ملی سرعت و نیمه استقامت را اعلام کرد.
۱۳۹۸/۰۵/۲۹
انگلیس به دوچرخه‌سواران ایران ویزا می‌دهد؟
محمد گنج خانلو، امیر حسین جمشیدیان و سمیه یزدانی نفراتی هستند که برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان انتخاب شده اند که البته گنج خانلو و جمشیدیان در رده زیر ۲۳ سال رکاب می زنند.
۱۳۹۸/۰۴/۰۵ / دوچرخه سواری / سمیه یزدانی
سمیه یزدانی قهرمان تایم تریل بانوان ایران شد
سمیه یزدانی در مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی ایران در سال 98 (جاده) نفر نخست تایم تریل انفرادی شد.
۱۳۹۸/۰۳/۲۱ / دوچرخه سواری / منطقه چهارمحال و بختیاری
افزایش شانس حضور بانوی دوچرخه‌سوار ایران در المپیک ۲۰۲۰
رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری ایران با بیان اینکه سهمیه‌های قطعی المپیک در مهرماه سال جاری مشخص می‌شود، گفت: سمیه یزدانی در ماده استقامت جاده با کسب رتبه سوم قهرمانی آسیا شانس زیادی برای حضور در المپیک ۲۰۲۰ توکیو دارد.
۱۳۹۸/۰۳/۰۶ / دوچرخه سواری / دوچرخه سواری کوهستان / چین / جمهوری چک / کسب سهمیه المپیک
رتبه هشتمی و شصت و پنجمی برای یزدانی و پرتوآذر
سمیه یزدانی و فرانک پرتوآذر رکابزنان استقامت و کوهستان کشورمان رتبه های هشتم و شصت و پنجم مسابقات چین و چک را از آن خود کردند.
۱۳۹۸/۰۳/۰۵
«یزدانی» در تور چین هشتم شد
تهران- ایرنا- «سمیه یزدانی» دختر تاریخ ساز دوچرخه سواری ایران در تور تک مرحله ای تایوان با ارائه عملکردی قابل قبول به عنوان نفر هشتم از خط پایان عبور کرد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۹ / ورزش / سمیه یزدانی / دوچرخه سواری / حجاب
دختر تاریخ ساز دوچرخه سواری: آرزویم رکاب زدن در تور ایتالیا است
تهران- ایرنا- «سمیه یزدانی» دختر برنزی و تاریخ ساز دوچرخه سواری کشور با تاکید بر مشکلات تامین تجهیزات این رشته برای رکاب زنان، اظهار داشت: آرزویم در دوچرخه سواری رکاب زدن در تور جیرو ایتالیا است.
۱۳۹۸/۰۲/۲۵
تجلیل وزیر ورزش از بانوی تاریخ ساز دوچرخه سواری
تهران- ایرنا- وزیر ورزش و جوانان در جریان جلسه روسای فدراسیون های ورزشی از «سمیه یزدانی» دوچرخه سوار تاریخ ساز ایران در مسابقات قهرمانی آسیا تجلیل کرد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۱ / كميته ملي المپيك
تجلیل هیات اجرایی کمیته ملی المپیک از خدمتی و یزدانی
در نشست هیات اجرایی کمیته ملی المپیک از نجمه خدمتی و سمیه یزدانی تجلیل شئد.
۱۳۹۸/۰۲/۲۱ / دوچرخه سواری / کمیته ملی المپیک / سید رضا صالحی امیری
تقدیر کمیته ملی المپیک از فدراسیون دوچرخه‌سواری
دکتر صالحی امیری رئیس و اعضای کمیته ملی المپیک از خسرو قمری، محمود پراش و سمیه یزدانی در پی موفقیت در مسابقات قهرمانی آسیا تقدیر کردند.
۱۳۹۸/۰۲/۲۱
سمیه یزدانی: رؤیای من قهرمانی آسیاست
رکابزن تیم ملی دوچرخه‌سواری گفت: در مسابقات آسیایی ۲۰۱۸ میانمار، رکابزن ژاپنی لباس من و دوستم را مسخره کرد. کارش به من خیلی بر خورد. به خودم گفتم ثابت می‌کنم می‌توانم با همین لباس قهرمان شوم.
۱۳۹۸/۰۲/۱۲
«محال» واژه ای گنگ برای دختر رکابزن
تهران- ایرنا- «سمیه یزدانی» ملی پوش دوچرخه سواری ایران با کسب مدال برنز رقابت های قهرمانی آسیا در تاشکند، در قلب تاریخ زنان رکابزن ایران جاودان شد؛ دختری که با وجود ضعف امکانات، معتقد است هیچ چیز «محال» نیست.
۱۳۹۸/۰۲/۰۸
مدال برنز دوچرخه‌سواری جاده آسیا بر گردن سمیه یزدانی
همشهری آنلاین: سمیه یزدانی، ملی‌پوش کشورمان تاریخ‌ساز شد و اولین مدال تاریخ جاده بانوان ایران در آسیا را به ارمغان آورد.
۱۳۹۸/۰۲/۰۷
قمری: توانایی کسب سهمیه المپیک در دوچرخه سواری زنان را داریم
تهران- ایرنا- رئیس فدراسیون دوچرخه سواری ایران با تمجید از عملکرد «سمیه یزدانی» بانوی برنزی کشور در رقایت های آسیایی ازبکستان، نسبت به کسب نخستین سهمیه المپیک 2020 از سوی زنان ایران ابراز امیدواری کرد.
۱۳۹۸/۰۲/۰۷
نخستین مدال دوچرخه‌سواری بانوان در بخش جاده/ یزدانی تاریخ ساز شد
سمیه یزدانی ملی پوش کشورمان صاحب نخستین مدال بانوان ایران در مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی آسیا شد.
۱۳۹۸/۰۲/۰۷ / دوچرخه سواری / سمیه یزدانی
مدال تاریخی بانوی رکابزن ایران در قهرمانی آسیا / یزدانی برنز گرفت
سمیه یزدانی رکابزن ایران صاحب مدال برنز در مسابقات قهرمانی آسیا شد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •