جمعه, ۴ مهر, ۱۳۹۹ / 25 September, 2020
سهمیه المپیک
۲۸ ساعت قبل
کاراته‌کاها از آبان در اردو
اردوی تیم ملی کاراته کشورمان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از هفته اول آبان آغاز می‌شود. سیدشهرام هروی سرمربی، حسن روحانی، سعید حسنی‌پور و نعیما خواجوی مربیان تیم ملی کاراته کشورمان در خصوص برگزاری اردوهای تیم ملی جلسه‌ای با سیدحسن طباطبایی رئیس فدراسیون کاراته برگزار کردند که مقرر شد ملی‌پوشان کشورمان از روز شنبه پنجم مهر طبق برنامه مربی بدنساز و زیر نظر مربیان تیم، تمرینات خود را به صورت انفرادی و خارج از اردو آغاز کنند. بعد از گذشت یک ماه از این تمرینات، اردوهای تیم ملی کاراته از هفته اول آبان با رعایت کامل پروتکل بهداشتی آغاز خواهد شد. قرار است در مرحله نخست اردوی تیم ملی ذبیح‌ا... پورشب، سجاد گنج‌زاده، امیر مهدی‌زاده و بهمن عسگری حضور داشته باشند. البته …
علیشاهی: متناسب با اعتبارات به ورزشکاران ملی ایلام کمک مالی می‌کنیم/ پاداش سهمیه المپیک را به پورشیب می‌دهیم
۴۱ ساعت قبل / ذبیح‌الله پورشیب / وزارت ورزش و جوانان
علیشاهی: متناسب با اعتبارات به ورزشکاران ملی ایلام کمک مالی می‌کنیم/ پاداش سهمیه المپیک را به پورشیب می‌دهیم
مدیرکل ورزش و جوانان استان ایلام گفت: متناسب با اعتبارات خود هر دو یا سه ماه یک بار به ورزشکاران ملی استان ایلام که در مسیر حضور یا کسب سهمیه المپیک هستند، کمک خواهیم کرد.
سه مرحله تست دوپینگ از ورزشکاران المپیکی/ آغاز کنترل از نیمه بهمن
۲ روز قبل / دوپینگ / المپیک 2020 توکیو / فرزاد شارکی / ستاد ملی مبارزه با دوپینگ
سه مرحله تست دوپینگ از ورزشکاران المپیکی/ آغاز کنترل از نیمه بهمن
سه مرحله نمونه گیری از ورزشکارانی که سهمیه المپیک در اختیار دارند، برنامه مصوب ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (نادو) برای کنترل دوپینگ کاروان اعزامی به توکیو است.
۳ روز قبل
هزینه جراحی حدادی واریز شد
فدراسیون پزشکی ورزشی در راستای تعهدی که بابت جراحی احسان حدادی در آلمان متقبل شده، هزینه لازم برای این عمل را در اختیار فدراسیون دوومیدانی قرار داد تا اقدامات لازم برای اعزام حدادی به آلمان و انجام جراحی مورد نظر از طریق این فدراسیون پیگیری شود. هشت هزار یورو برآورد هزینه‌ای است که برای جراحی «خارپاشنه» چپ احسان حدادی در کشور آلمان شده است. فدراسیون پزشکی ورزشی در حالی تامین و پرداخت هزینه‌های لازم برای جراحی خارپاشنه احسان حدادی در خارج از ایران را پذیرفت که پیش از این هیات اجرایی کمیته ملی المپیک با این درخواست مخالفت کرده بود. احسان حدادی یکی از المپین‌های ایران برای المپیک توکیو است. وی در لیگ جهانی ۲۰۱۹ الماس (قطر) در ماده پرتاب دیسک صاحب سهمیه المپیک شد. حدادی …
باقرزاده: در اسلحه اپه و فلوره شانس کسب سهمیه المپیک داریم
۳ روز قبل / فدراسیون شمشیربازی / قرنطینه / مجتبی عابدینی / پیمان فخری / فضل الله باقرزاده
باقرزاده: در اسلحه اپه و فلوره شانس کسب سهمیه المپیک داریم
تهران- ایرنا- رییس فدراسیون شمشیربازی گفت: چهار سهمیه المپیک توکیو را کسب کرده‌ایم و انتظار داریم در اسلحه فلوره و اپه نیز در توکیو نماینده داشته باشیم.
کنترل وضعیت تمرینی برادران عالمیان با سفر سرمربی تیم ملی به فرانسه!
۴ روز قبل / جمیل لطف الله نسبی / کسب سهمیه المپیک / بازیهای پارالمپیک 2020 توکیو / نوشاد عالمیان / نیما عالمیان / اردوی تدارکاتی / تیم ملی تنیس روی میز
کنترل وضعیت تمرینی برادران عالمیان با سفر سرمربی تیم ملی به فرانسه!
سرمربی تیم ملی تنیس روی میز با بیان اینکه به خاطر غیبت سه بازیکن برگزاری اردوی این تیم واجب نیست، گفت: شاید بهتر باشم خودم به فرانسه بروم و از نزدیک وضعیت تمرینی وشاد و نیما را کنترل کنم.
ملی‌پوش دوومیدانی زنان: شانس بیشتری برای کسب سهیمه المپیک ۲۰۲۴ دارم
۴ روز قبل
ملی‌پوش دوومیدانی زنان: شانس بیشتری برای کسب سهیمه المپیک ۲۰۲۴ دارم
تهران- ایرنا- رکورددار پرش با نیزه گفت: کسب رکورد ورودی بازی‌های المپیک ۲۰۲۱ توکیو دشوار است اما شانس بیشتری برای بدست آوردن سهمیه المپیک ۲۰۲۴ پاریس دارم.
کیخا: از کسب سهمیه المپیک توکیو ناامید نیستم
۵ روز قبل / قطر / توکیو / اختصاصی ایرنا / سعیدرضا کیخا / ژیمناستیک / المپیک توکیو / فدراسیون ژیمناستیک
کیخا: از کسب سهمیه المپیک توکیو ناامید نیستم
تهران- ایرنا- ملی‌پوش ژیمناستیک ایران گفت: با توجه به نتایج مسابقات جام جهانی باکو کار صعود به المپیک توکیو کمی سخت شده است اما از کسب سهمیه ناامید نیستم.
سروی: در اوزان اول و دوم تکواندو برای کسب سهمیه تلاش می‌کنیم/ شایسته‌ترین نفرات انتخاب می‌شوند
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / تکواندو ایران / تکواندو / زهرا سروی
سروی: در اوزان اول و دوم تکواندو برای کسب سهمیه تلاش می‌کنیم/ شایسته‌ترین نفرات انتخاب می‌شوند
نایب رئیس بانوان فدراسیون تکواندو گفت: کادرفنی تیم ملی به این نتیجه رسید که در اوزان اول و دوم برای کسب سهمیه المپیک توکیو تلاش کنیم.
۱۳۹۹/۰۶/۳۰
افت شدید رکورد زنان کماندار نسبت به مردان در اولین اردوی تیم ملی
سرمربی تیم ملی ریکرو پس از برگزاری اولین اردوی کمانداران در جزیره کیش پس از ۷ ماه تعطیلی گفت: با توجه به افت رکورد کمانداران در ۷ ماه گذشته به دلیل تعطیلی اردوها، کار سختی را پیش‌رو داریم تا دوباره ورزشکاران را به اوج آمادگی قبل از کرونا برسانیم.مجید میررحیمی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت کمانداران در اولین اردوی آماده‌سازی در جزیره کیش اظهار کرد: اردوی بسیار خوبی را در کیش داشتیم و تمام پروتکل‌های بهداشتی به خوبی رعایت شده بود به طوری که هیچ نگرانی برای انجام تمرینات کمانداران نداشتیم. البته در این اردو با توجه به افت رکوردی که کمانداران داشتند سعی کردیم کار را با تمرینات سبک و برنامه‌های تکنیکی شروع کنیم تا انگیزه و روحیه ورزشکاران را برای شروع تمرینات تخصصی افزایش دهیم.وی گفت: وضعیت کمانداران …
پرداخت نصف و نیمه حقوق المپیکی به فدراسیون دوچرخه‌سواری
۱۳۹۹/۰۶/۲۸ / دوچرخه سواری / کمیته ملی المپیک / حقوق و دستمزد / المپیک 2020 توکیو
پرداخت نصف و نیمه حقوق المپیکی به فدراسیون دوچرخه‌سواری
کمیته ملی المپیک حقوق مصوب برای دارندگان سهمیه المپیک و کادر فنی آنها را در اختیارفدراسیون دوچرخه‌سواری گذاشت البته نه به صورت کامل!
شعبانی بهار: کماندار اعزامی به توکیو بعد از مسابقات جهانی پاریس معرفی می‌شود
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / کمانداران
شعبانی بهار: کماندار اعزامی به توکیو بعد از مسابقات جهانی پاریس معرفی می‌شود
رییس فدراسیون تیروکمان گفت: کسب سهمیه المپیک توکیو توسط میلاد وزیری به منزله اعزام او به توکیو نیست و کماندار اعزامی خرداد سال آینده بعد از آخرین مرحله مسابقات کسب سهمیه در پاریس معرفی خواهد شد.
زمان برگزاری رقابت‌های تنیس روی میز گزینشی المپیک مشخص شد
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / تنیس روی میز / کسب سهمیه المپیک / مسابقات قهرمانی آسیا
زمان برگزاری رقابت‌های تنیس روی میز گزینشی المپیک مشخص شد
کنفدراسیون تنیس روی میز آسیا زمان و محل برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا و رقابت های گزینشی المپیک در این قاره را مشخص کرد.
معاون وزیر ورزش: هدف کمانداران باید کسب مدال در المپیک باشد
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / مهدی علی نژاد / وزارت ورزش و جوانان / فدراسیون تیراندازی
معاون وزیر ورزش: هدف کمانداران باید کسب مدال در المپیک باشد
تهران -ایرنا - معاون توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان گفت:در سال‌های گذشته موفق به کسب سهمیه المپیک در رشته تیراندازی با کمان شدیم اما هدف کمانداران باید کسب مدال در توکیو باشد.
۱۳۹۹/۰۶/۲۶
حقوق نصفه سهمیه دوچرخه
کمیته ملی المپیک حقوق 6 ماه دوم ورزشکارانی که سهمیه المپیک توکیو را گرفته‌اند به همراه کادر فنی پرداخت کرد. دوچرخه سواری یک سهمیه دارد که البته این سهمیه به نام کشور است نه فرد. از این رو وزارت ورزش در پرداخت حقوق 6 ماه نخست المپیکی‌ها دوچرخه سواری را لحاظ نکرد. فدراسیون نیز در نامه به کمیته ملی المپیک خواستار این شد که در پرداختی حقوق 6 ماه دوم  سهم دوچرخه سواری هم پرداخت شود تا آن را بین رکاب‌زنانی که گزینه اعزام به المپیک هستند تقسیم کند. کمیته ملی المپیک هم اقدام به پرداخت حقوق کرده البته از آنجا که ورزشکار اعزامی هنوز مشخص نیست، نصف یک ورزشکار که سهمیه گرفته، حقوق پرداخت کرد. ۱۵ میلیون تومان به برای ورزشکار و ۱۵ میلیون تومان برای مربی پرداخت شده که در اختیار رییس فدراسیون …
هند، تنها فرصت سه ملی‌پوش تیراندازی برای کسب سهمیه المپیک
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / المپیک / تیراندازی / فدراسیون تیراندازی ایران
هند، تنها فرصت سه ملی‌پوش تیراندازی برای کسب سهمیه المپیک
با برگزاری جام‌جهانی تیراندازی در دهلی نو، تکلیف سهمیه‌های این رشته برای حضور در المپیک 2020 توکیو از طریق رنکینگ جهانی مشخص خواهد شد.
اردوی تمرینی ما در ارتفاعات بلغارستان برپا شده است
۱۳۹۹/۰۶/۲۵ / کشتی آزاد / رومانی / ویروس کرونا
اردوی تمرینی ما در ارتفاعات بلغارستان برپا شده است
آزادکار روسی‌الاصل عنوان‌دار تیم رومانی گفت: هدفم کسب سهمیه المپیک توکیو و حضور در این بازیهاست.
۱۳۹۹/۰۶/۲۳
دردسر کرونا برای عباسعلی
سیدحسن طباطبایی رییس فدراسیون کاراته از سفر حمیده عباسعلی به آلمان و حضور در کلینیک هانوفر برای ادامه درمان پای آسیب دیده خود خبر داد ولی وی برای ورود به آلمان مشکل دارد. عباسعلی با وجود داشتن روادید بلند مدت جهت سفر به آلمان، به دلیل شیوع ویروس کرونا و تدابیر شدید این کشور در کنترل مسافران، اجازه ورود به آلمان را ندارد و باید دوباره به سفارت این کشور در تهران مراجعه کند. دکتر بابک امینی پزشک معالج عباسعلی، با ارسال دعوتنامه به ایران و تشریح شرایط دلایل سفر وی به آلمان درخواست اجازه ورود کرده است. این نامه در اختیار کمیته ملی المپیک قرار گرفته و کارهای اداری لازم در حال انجام است تا با رفع مشکل، عباسعلی راهی هانوفر شود. حمیده عباسعلی ۱۵ اسفندماه سال گذشته پس از آسیب دیدگی در رقابت‌های کاراته‌وان …
۱۳۹۹/۰۶/۲۴
حسرت تماشای نمایش معروف در چین!
در تصمیمی عجیب ورود خارجی ها به سوپرلیگ والیبال چین برای فصل آینده ممنوع اعلام شد تا کار سعید معروف بدون حتی یک بازی در این کشور به پایان برسد. تابستان سال گذشته بود که سعید معروف تصمیم گرفت به پیشنهاد چشمگیری که از سوپرلیگ چین دریافت کرده بود، پاسخ مثبت بدهد. آن مقطع هیچ خبری از کرونا نبود و کاپیتان تیم ملی والیبال ایران که هنوز در دوره بازی‫های ملی به سر می برد، قصد داشت در فصل 2019-2020 خودش را وارد چالش جدیدی کند. آنطور که رسانه های چینی خبر داده بودند، قرارداد ستاره والیبال ایران با تیم بایک موتورز، او را به یکی از گرانترین بازیکنان لیگ این کشور تبدیل کرد.به گزارش ورزش سه، شاید در آن مقطع نه تنها معروف، بلکه کسی فکر نمی‫کرد که مغز متفکر والیبال ایران حتی تا یک سال بعد از عقد قرارداد هم …
زهرا نعمتی راهش را از کمانداران جدا کرد/ پیگیری اختصاصی تمرینات در تهران
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / زهرا نعمتی / تیر و کمان / جزیره کیش / کمیته ملی پارالمپیک / کسب سهمیه المپیک
زهرا نعمتی راهش را از کمانداران جدا کرد/ پیگیری اختصاصی تمرینات در تهران
باوجودی که نام زهرا نعمتی در فهرست دعوت شدگان به اردوی تیم ملی تیروکمان برای اردوی کیش قرار داشت وی کماکان در تهران و به صورت اختصاصی پیگیر تمریناتش است.
شکار ۵۷۵ مدال بین‌المللی زنان ورزشکار در سال ۹۸
۱۳۹۹/۰۶/۲۲ / تیم ملی ایران / فدراسیون اسکیت / سهمیه المپیک / اختصاصی ایرنا / معاون توسعه ورزش زنان / زنان ورزشکار
شکار ۵۷۵ مدال بین‌المللی زنان ورزشکار در سال ۹۸
تهران- ایرنا - مدیرکل دفتر هماهنگی و نظارت ورزش زنان وزارت ورزش و جوانان از کسب ۵۷۵ مدال رنگارنگ در رویدادهای بین‌المللی در سال ۹۸ خبر داد و گفت: این افتخار ماحصل تلاش فعالیت ۴۹ فدراسیون در بخش ملی و حضور زنان در ۴۷ رشته ورزشی در عرصه‌های جهانی و آسیایی است.
فصیحی: امیدوارم رکوردشکنی‌هایم به کسب سهمیه المپیک منجر شود/ سال آینده رکورد خارق‌العاده‌ای را ثبت می‌کنم
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / دوومیدانی
فصیحی: امیدوارم رکوردشکنی‌هایم به کسب سهمیه المپیک منجر شود/ سال آینده رکورد خارق‌العاده‌ای را ثبت می‌کنم
سریع‌ترین بانوی دوومیدانی حال حاضر ایران ابراز امیدواری کرد که تلاش‌ها و رکوردشکنی‌هایش در نهایت منجر به کسب سهمیه المپیک شود.
سال آینده رکورد خارق‌العاده‌ای را ثبت می‌کنم/ فصیحی: امیدوارم سهمیه المپیک را بگیرم
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / فرزانه فصیحی / دو و میدانی
سال آینده رکورد خارق‌العاده‌ای را ثبت می‌کنم/ فصیحی: امیدوارم سهمیه المپیک را بگیرم
سریع‌ترین بانوی دوومیدانی حال حاضر ایران ابراز امیدواری کرد که تلاش‌ها و رکوردشکنی‌هایش در نهایت منجر به کسب سهمیه المپیک شود.
۱۳۹۹/۰۶/۱۸
آقای خاص در مدار استعفا
در حالی که کشتی‌گیران منتظر آغاز اردوهای تیم ملی و همچنین برگزار شدن لیگ این رشته بودند، خبر استعفای محمد بنا از هدایت فرنگی‌کاران ایران شوکه‌کننده بود. بنا که پیش از این هم چند باری از هدایت تیم ملی استعفا داده بود، در دوره سرپرستی حمید بنی‌تمیم در فدراسیون بار دیگر به تیم ملی بازگشت و قرار بود تا المپیک 2020 هم هدایت فرنگی‌کاران را برعهده داشته باشد. او این بار آنقدر مصمم بود که صحبت‌هایش پیرامون برنامه‌های بلندمدت و حتی المپیک 2024 می‌چرخید. بنا با کشتی فرنگی موفق به کسب سه سهمیه المپیک شد و در فکر کامل کردن سهمیه‌های ایران بود که کرونا دیواری بلند بین او و برنامه‌هایش کشید. سرانجام بعد از ماه‌ها انتظار فدراسیون کشتی موفق به کسب مجوز برگزاری …
سرمربی اهداف پروازی: شانس کسب مدال در بازی‌های آسیایی را داریم
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / اختصاصی ایرنا / مسابقات قهرمانی آسیا / فدراسیون تیراندازی / ایران / وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح
سرمربی اهداف پروازی: شانس کسب مدال در بازی‌های آسیایی را داریم
تهران - ایرنا - سرمربی تیم ملی اهداف پروازی گفت: در سال‌های اخیر با برنامه‌ریزی درست فدراسیون، شرایط به گونه‌ای پیش رفت که اکنون شانس زیادی برای کسب مدال در بازی‌های آسیایی و حتی کسب سهمیه المپیک در این رشته را داریم.
در تلاش هستیم تا مجوز برگزاری اردو‌های تیم جوانان را بگیریم/ ثوری: کسب دو سهمیه المپیک پایان کار ما نیست
۱۳۹۹/۰۶/۱۷ / بوکس
در تلاش هستیم تا مجوز برگزاری اردو‌های تیم جوانان را بگیریم/ ثوری: کسب دو سهمیه المپیک پایان کار ما نیست
رییس فدراسیون بوکس گفت: دو سهمیه المپیک ارزشمند کسب کردیم، اما این پایان کار ما نیست.
"اهداف‌پروازی" اولویت فدراسیون تیراندازی!/برنامه‌ای برای "ماده های المپیکی" نیست؟
۱۳۹۹/۰۶/۱۶ / تیم ملی تیراندازی / فدراسیون تیراندازی
"اهداف‌پروازی" اولویت فدراسیون تیراندازی!/برنامه‌ای برای "ماده های المپیکی" نیست؟
با برگزاری مسابقات و برنامه‌ریزی مقدماتی لیگ اهداف پروازی به نظر می‌رسد که تمرکز فدراسیون تیراندازی بر روی این رشته که هیچ سهمیه المپیکی در آن نداریم، است.
۱۳۹۹/۰۶/۱۶
هوگوپوشان استارت زدند
سرانجام پس از ماه‌ها انتظار اردوی تیم‌های ملی تکواندو و پاراتکواندو کشورمان با حضور ۶ هوگوپوش از صبح روز گذشته (شنبه - ۱۵ شهریورماه) در مرکز جهانی تکواندو آغاز شد. اردوی تیم ملی تکواندو در گروه مردان با حضور آرمین هادی‌پور و میرهاشم حسینی دو المپین تکواندو کشورمان و سجاد مردانی و امیرمحمد بخشی شروع شد. در بخش پاراتکواندو نیز مهدی پوررهنما و اصغر عزیزی پارالمپین‌های تکواندو کشورمان تمرینات خود را آغاز کردند. همچنین بر اساس تصمیم کادر فنی تیم ملی بانوان، اردوی آماده‌سازی این تیم برای حضور در رقابت‌های کسب سهمیه المپیک از ابتدای مهرماه آغاز خواهد شد. اردوی تیم‌های ملی تکواندو از اسفندماه سال گذشته با شیوع ویروس کرونا در کشور تعطیل شد و حالا پس از گذشت نزدیک به …
پیش‌بینی ۱۰۰ روز اردو برای کمانداران ملی‌پوش تا پایان سال
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / تیر و کمان / غلامرضا شعبانی‌بهار / اردوی تدارکاتی / کسب سهمیه المپیک
پیش‌بینی ۱۰۰ روز اردو برای کمانداران ملی‌پوش تا پایان سال
بنا بر اعلام رئیس فدراسیون تیروکمان، ملی‌پوشان این رشته در هر دو بخش ریکرو و کامپوند تا پایان سال جاری ۸۰ تا ۱۰۰ روز اردوی آماده‌سازی خواهند داشت.
شعبانی‌بهار: امیدوارم در پاریس سهمیه بگیریم/پاکزاد: غیبت چند کماندار با هماهنگی بوده است
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / تیروکمان / تست کرونا / غلامرضا شعبانی بهار / سهمیه المپیک / المپیک
شعبانی‌بهار: امیدوارم در پاریس سهمیه بگیریم/پاکزاد: غیبت چند کماندار با هماهنگی بوده است
رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان گفت: امیدوارم در آخرین مرحله کسب سهمیه المپیک بتوانیم بدرخشیم.
تقدیر فدراسیون‌های جهانی و آسیایی تنیس روی میز از عملکرد ایران
۱۳۹۹/۰۶/۱۵ / تنیس روی میز / تقدیر / بازیهای آسیایی اندونزی 2018 / کسب سهمیه المپیک
تقدیر فدراسیون‌های جهانی و آسیایی تنیس روی میز از عملکرد ایران
رئیس و دبیر فدراسیون جهانی و آسیایی تنیس روی میز در نامه‌های جداگانه به ایران، عملکرد تنیس روی میز کشورمان از سال ۲۰۱۶ میلادی تا به امروز را مورد تقدیر قرار دادند.
دارنده مدال برنز کشتی جهان: امید زیادی برای حضور در المپیک دارم
۱۳۹۹/۰۶/۱۵
دارنده مدال برنز کشتی جهان: امید زیادی برای حضور در المپیک دارم
تهران - ایرنا - دارنده مدال برنز وزن ۶۰ کیلوگرم پیکارهای کشتی فرنگی قهرمانی سال ۲۰۱۹ جهان در قزاقستان گفت: سهمیه المپیکی این وزن را من بدست آوردم و سعی هم می‌کنم که قدرتمندانه صاحب دوبنده تیم ملی در المپیک باشم.
میلاد وزیری: با سلام و صلوات تمرین می‌کنم که مبادا کمانم بشکند
۱۳۹۹/۰۶/۱۰ / میلاد وزیری / تیر و کمان / کسب سهمیه المپیک / المپیک 2020 توکیو
میلاد وزیری: با سلام و صلوات تمرین می‌کنم که مبادا کمانم بشکند
تنها کماندار المپیکی ایران که با تاکید بر لزوم نو شدن تجهیزاتش برای المپیک توکیو گفت: از استرس قرضی بودن کمانم و به خصوص کهنه بودنش و اینکه شاید هر لحظه بشکند، با سلام و صلوات تمرین می کنم.
۱۳۹۹/۰۶/۱۰
اعزام با مسئولیت کمانداران
با وجود ادامه بحران کرونا و محدودیت‌هایی که کماکان برای فعالیت و اجرای برنامه در برخی رشته‌های ورزشی وجود دارد، مسئولان تیروکمان ترکیه قصد دارند برگزارکننده تورنمنت بین‌المللی باشند و موافقت فدراسیون جهانی را هم در این زمینه گرفته‌اند. قرار است این تورنمنت بین‌المللی مهرماه برگزار شود. این نخستین رویداد تیروکمان است که بعد از شیوع و گسترش کرونا در سطح جهانی برگزار می‌شود و از این حیث با استقبال کمانداران خیلی از کشورها و از جمله ایران همراه بوده؛ طوری که قرار است یک تیم باشگاهی از کشور در این رویداد شرکت داشته باشد. ترکیب این تیم متشکل از کماندارانی است که بعضا جزو ملی‌پوشان هستند. میلاد وزیری که سهمیه المپیک توکیو را در رشته ریکرو کسب کرده همراه با زهرا نعمتی …
۱۳۹۹/۰۶/۰۶
افشاگری قهرمان بوکس بیزار از مافیا
[شهروند] احسان روزبهانی با اینکه در سال‌های اخیر نتوانسته موفقیت چشمگیری کسب کند تا به‌عنوان کاپیتان تیم‌ملی بوکس ایران و کسی که در لیگ حرفه‌ای مبارزه کرده، از آوازه بیشتری نسبت به سایر بوکسورها برخوردار است. این بوکسور باتجربه هنوز نتوانسته به سهمیه المپیک توکیو دست پیدا کند و وضع بوکس را هم اصلا رو به رشد نمی‌داند. او در مصاحبه‌ای به انتقاد از بی‌توجهی‌ها به بوکس پرداخته و مسائل قابل تأملی را مطرح کرده است. روزبهانی در بخشی از صحبت‌های خود درباره اینکه باید به مدال‌آوری بوکس ایران در المپیک توکیو امیدوار باشیم یا خیر، می‌گوید: «هیچ امیدی به کسب مدال المپیک برای خودم و دیگر ملی‌پوشان ندارم، چون باید برای گرفتن مدال المپیک پول …
حقوق ویژه کمیته ملی المپیک برای ۱۷ ورزشکار شانس کسب سهمیه المپیک
۱۳۹۹/۰۶/۰۵ / کمیته ملی المپیک / المپیک 2020 توکیو / کسب سهمیه المپیک / حقوق و دستمزد
حقوق ویژه کمیته ملی المپیک برای ۱۷ ورزشکار شانس کسب سهمیه المپیک
کمیته ملی المپیک از ۱۷ ورزشکاری که به کسب سهمیه برای المپیک توکیو نزدیک هستند با پرداخت حقوقی ماهیانه برای مدت ۶ ماه، حمایت مالی ویژه خواهد داشت.
مشکلات ملی‌پوش بدمینتون؛ از نبود سالن در شهرستان تا جاماندن از مسابقات بین‌المللی
۱۳۹۹/۰۶/۰۴ / بدمینتون / تیم ملی بدمینتون مردان
مشکلات ملی‌پوش بدمینتون؛ از نبود سالن در شهرستان تا جاماندن از مسابقات بین‌المللی
ملی‌پوش بدمینتون ایران گفت: برای حضور در مسابقات بین المللی نیاز به اسپانسر دارم و به دلیل مشکلات مالی هم سال گذشته از رقابتهای کسب سهمیه المپیک جا ماندم.
بهترین سنگین وزن‌های کاراته دنیا به دنبال یک سهمیه المپیک
۱۳۹۹/۰۶/۰۱ / کاراته / رقابتهای انتخابی المپیک / کاراته- تیم ملی ایران - ذبیح الله پورشیب / سجاد گنج زاده- کاراته
بهترین سنگین وزن‌های کاراته دنیا به دنبال یک سهمیه المپیک
با اعلام برنامه فدراسیون جهانی کاراته برای کسب سهمیه المپیک، یکبار دیگر شاهد رقابت جذاب و دوستانه دو سنگین وزن کشورمان در راه رسیدن به توکیو خواهیم بود.
کشتی‌گیران نیاز به تمرین گروهی دارند/ شمارش معکوس برای آغاز اردو
۱۳۹۹/۰۵/۳۱ / رامین طاهری / کشتی فرنگی / اردوی تدارکاتی
کشتی‌گیران نیاز به تمرین گروهی دارند/ شمارش معکوس برای آغاز اردو
مدعی وزن ۸۷ کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی گفت: کسب سهمیه المپیک در میادین آسیایی به مراتب از مسابقات در اروپا راحت‌تر است که امیدوارم در نهایت این اتفاق رخ بدهد.
۱۳۹۹/۰۵/۳۰
المپیکی‌ها نیمه دوم سال حقوق می‌گیرند
با توجه به برگزاری مسابقات کسب سهمیه المپیک کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش متعهد شدند مبلغی را به صورت ماهیانه به ورزشکارانی که سهمیه گرفتند پرداخت کنند. بخش اول این حقوق که ماهیانه پنج میلیون تومان برای ورزشکاران در نظر گرفته شده توسط وزارت ورزش و جوانان پرداخت شد اما با تعویق بازی‌های المپیک توکیو برنامه ها بهم ریخت، با این شرایط کمیته ملی المپیک در تلاش است تا بخش دوم حقوق المپین‌ها را پرداخت کند.
پرداخت حقوق به ورزشکاران شانس کسب سهمیه و مربیان
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
پرداخت حقوق به ورزشکاران شانس کسب سهمیه و مربیان
ورزشکارانی که شانس کسب سهمیه المپیک دارند یک دوم ورزشکاران حقوق می‌گیرند.
فرهادی‌زاد: با همکاری ادارات کل تسهیلات بیشتری در اختیار تیراندازان قرار می‌دهیم
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / تیراندازی / تیراندازی ایران
فرهادی‌زاد: با همکاری ادارات کل تسهیلات بیشتری در اختیار تیراندازان قرار می‌دهیم
معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: تیراندازان ایران با کسب شش سهمیه المپیک شایستگی خود را ثابت کرده‌اند.
کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش برای آغاز اردوی المپیکی‌ها دست به کار شدند
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / کمیته ملی المپیک / وزارت ورزش و جوانان / ویروس کرونا / اردوی تدارکاتی / المپیک 2020 توکیو / کسب سهمیه المپیک
کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش برای آغاز اردوی المپیکی‌ها دست به کار شدند
فاصله ۱۱ ماهه باقی مانده تا بازی‌های المپیک توکیو و برگزاری رقابت‌های کسب سهمیه در این فاصله مسئولان کمیته المپیک و وزارت ورزش را بر آن داشته تا با وجود کرونا برای آغاز اردوها اقدام کنند.
طباطبایی: کار کاراته برای کسب سهمیه المپیک هنوز تمام نشده است
۱۳۹۹/۰۵/۲۹ / کاراته / تیم ملی کاراته / سیدحسن طباطبایی
طباطبایی: کار کاراته برای کسب سهمیه المپیک هنوز تمام نشده است
پس از اعلام کمیته ملی المپیک مبنی بر واریز بخش دوم حقوق ورزشکاران المپیکی، فدراسیون کاراته نیز حقوق المپیکی‌ها را پرداخت کرد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۹
تکواندو و کاراته حوالی اردو
پس از شیوع ویروس کرونا کلیه فعالیت‌های ورزشی در کشور تعطیل شد. اگرچه فوتبال مجوز برگزاری تمرین و برگزاری رقابت‌های لیگ در همه سطوح را دریافت کرد، ولی برای سایر رشته‌های ورزشی تاکنون هیچ مجوزی صادر نشده است. ادامه تعطیلی تمرینات به خصوص در رشته‌هایی که کسب سهمیه المپیک کرده‌اند از جمله تکواندو و کاراته که باید برای حضور در این رویداد بزرگ آماده شوند، نگرانی‌هایی را از سوی مربیان و ورزشکاران در پی داشته است. در همین رابطه امیرعباس لشگری عضو ستاد کرونا گفت:«در این رابطه طی جلسات متعدد برای رشته‌های مختلف پروتکل‌های بهداشتی جهت آغاز تمرینات و حتی در برخی رشته‌ها پروتکل‌های مروبط به برگزاری مسابقات تدوین شده و برای تائید و اخذ مجوز به ستاد عالی …
پرداخت حقوق ۶۴ ورزشکار و سرمربی المپیکی/ بازهم سرِ مربیان بی کلاه ماند
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / کمیته ملی المپیک / ستاد عالی بازیهای المپیک و آسیایی / وزارت ورزش و جوانان / المپیک 2020 توکیو / حقوق و دستمزد / کسب سهمیه المپیک
پرداخت حقوق ۶۴ ورزشکار و سرمربی المپیکی/ بازهم سرِ مربیان بی کلاه ماند
با دستور رئیس کمیته ملی المپیک بخش دوم حقوق مصوب برای ورزشکاران و سرمربیان المپیکی اعزامی به توکیو به زودی پرداخت می‌شود اما نکته قابل توجه اینکه در این مرحله هم سهم مربیان «صفر» است.
سه، چهار ماه طوفانی در پیش داریم/ روحانی: اجازه ندادیم کاراته‌کا‌های روسیه افت کنند
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / کاراته
سه، چهار ماه طوفانی در پیش داریم/ روحانی: اجازه ندادیم کاراته‌کا‌های روسیه افت کنند
تیم ملی کاراته روسیه تا الان هیچ سهمیه المپیکی کسب نکرده و سه، چهار ماه طوفانی در پیش داریم.
مدال آور مسابقات دانشجویی ایتالیا: کرونا مانع مدال‌آوری در توکیو نیست
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / توکیو / اختصاصی ایرنا / فدراسیون تیراندازی / هانیه رستمیان
مدال آور مسابقات دانشجویی ایتالیا: کرونا مانع مدال‌آوری در توکیو نیست
تهران- ایرنا- مدال‌آور سی‌اُمین دوره یونیورسیاد دانشجویان در ایتالیا گفت: بیماری کووید-۱۹ نمی‌تواند مانعی برای رسیدن من به اهدافم باشد؛ تمام تلاشم کسب سهمیه المپیک بود و  حالا همه هدفم کسب مدال المپیک توکیو است.
کماندار المپیکی: با تعویق المپیک شانس موفقیت در توکیو را داریم
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / ویروس کرونا / توکیو / اختصاصی ایرنا / میلاد وزیری / رقابت های ورزشی در روزهای کرونایی
کماندار المپیکی: با تعویق المپیک شانس موفقیت در توکیو را داریم
تهران- ایرنا- تنها دارنده سهمیه المپیک در رشته تیروکمان معتقد است اگر شرایط تاخیر در برگزاری المپیک طی یک سال آینده به خوبی مدیریت شود، شانس کشورمان برای موفقیت و کسب مدال در توکیو افزایش خواهد یافت.
نگران موقعیت تیم ملی تنیس روی میز در مسابقات قهرمانی جهان هستم
۱۳۹۹/۰۵/۲۶ / جمیل لطف الله نسبی / تیم ملی تنیس روی میز / اردوی تدارکاتی / کسب سهمیه المپیک / مسابقات قهرمانی جهان / ویروس کرونا
نگران موقعیت تیم ملی تنیس روی میز در مسابقات قهرمانی جهان هستم
سرمربی تیم ملی تنیس روی میز با تاکید بر اینکه هنوز برنامه اردویی این تیم در شرایط کرونا مشخص نیست، گفت: نگران هستم که با این وضعیت موقعیت‌مان در دسته اول جهانی به خطر بیفتد.
طاهری: نه ما از مدیرکل خبر داریم و نه او از ما/ در آسیا بهتر می‌توانیم سهمیه المپیک بگیریم
۱۳۹۹/۰۵/۲۵ / کشتی
طاهری: نه ما از مدیرکل خبر داریم و نه او از ما/ در آسیا بهتر می‌توانیم سهمیه المپیک بگیریم
عضو وزن ۸۷ کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ گفت: مدیرکل خوزستان بعید می‌دانم اصلا ورزشکار ملی‌اش را بشناسد.
۱۳۹۹/۰۵/۲۵
حمایت هست اما برای ما نیست باعث شدم نگاه‌ها به تیراندازی و ورزش زنان عوض شود
در ادامه گفت‌وگوهای سریالی روزنامه اعتماد با ورزشکاران المپیکی کشورمان این ‌بار به سراغ نجمه خدمتی رفتیم؛کسی که موفق شد، اولین سهمیه المپیک توکیو را برای کشورمان به ارمغان آورد. خدمتی از بازی‌های آسیایی این‌چئون کره جنوبی در ورزش ایران مطرح شد. دختر 18 ساله‌ای که در آن بازی‌ها باز هم به عنوان اولین نفر توانست نخستین مدال کاروان ورزشی ایران و نخستین طلای تیراندازی را به دست آورد. از همان زمان او جزو ورزشکاران نخبه کشورمان طبقه‌بندی شده و با وجود اینکه رشته‌اش چندان در بین مردم طرفدار ندارد اما خودش ورزشکاری شناخته شده به حساب می‌آید. تیرانداز خونسرد کشورمان که مدال‌های آسیایی و جهانی در کارنامه‌اش به چشم می‌خورد این روزها مشغول آماده‌سازی …
۱۳۹۹/۰۵/۲۵
کلافه پیچیده سرمربی بسکتبال
تیم ملی بسکتبال ایران در شرایطی سهمیه المپیک توکیو را کسب کرد که این اتفاق به هیچ عنوان قابل پیش‌بینی نبود. این تیم در رقابت‌های جام جهانی چین و در مرحله گروهی مقابل تیم‌های پورتوریکو، تونس و اسپانیا مغلوب شد و در مرحله دوم با پیروزی مقابل فیلیپین و به واسطه شکست چین مقابل نیجریه توانست المپیکی شود و حالا نیاز به یک برنامه‌ریزی خوب برای این تورنمنت دارد. از چندی پیش صحبت‌هایی مبنی بر اینکه فدراسیون بسکتبال به دنبال تغییر کادر فنی تیم ملی است شنیده شد، اما این موضوع توسط فدراسیون بسکتبال نه تایید شد و نه تکذیب. مهران شاهین‌طبع سرمربی تیم ملی بسکتبال که توانست با این تیم صعود به المپیک ۲۰۲۰ را تجربه کند مشخص نیست سرمربی تیم ملی در این رقابت‌ها خواهد بود یا خیر. …
صحبت‌های نجمه آبتین؛ از المپیک تا حس مادری
۱۳۹۹/۰۵/۲۴ / نجمه آبتین / تیر و کمان
صحبت‌های نجمه آبتین؛ از المپیک تا حس مادری
ایلنا: نجمه آبتین، اولین دختر کمانداری است که سهمیه المپیک گرفت و راهی المپیک 2008 شد و با استعدادی که نشان داد، باید راه طولانی‌تری را در ورزش قهرمانی سپری می‌کرد…
رییس انجمن فوتبال ناشنوایان: سهمیه المپیک را با قهرمانی در مالزی کسب می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۵/۲۳ / فوتبال / مالزی / ورزش ناشنوایان / برزیل
رییس انجمن فوتبال ناشنوایان: سهمیه المپیک را با قهرمانی در مالزی کسب می‌کنیم
تهران - ایرنا- رییس انجمن فوتبال فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان گفت:‌ مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۲۱ ناشنوایان دی‌ماه سال جاری به میزبانی کشور مالزی برگزاری می شود و با توجه به وضعیت فوتبالیست‌ها و جایگاه ما در این رشته با قهرمانی راهی المپیک برزیل می‌شویم.
۱۳۹۹/۰۵/۲۲
ماسک ویژه برای تکواندوکاران
سیدمحمد پولادگر رییس فدراسیون تکواندو از طراحی ماسک ویژه توسط یکی از تکواندوکاران خبر داد:«از متخصصان تنفسی و کارشناسان پزشکی در مورد طراحی این ماسک نظرخواهی کردیم که آیا تکواندوکاران می‌توانند با این ماسک‌ها تمرین کنند یا مسابقه بدهند؟ تکواندوکاران از فعالیت‌های زیادی برخوردارند و امکان دارد مشکل تنفسی برای آنها ایجاد شود. هنوز تیم پزشکی جواب قطعی به ما نداده است. البته طراح این ماسک اعلام کرده تغییراتی در آن ایجاد کرده و طرح نهایی به دست ما نرسیده است. طبق صحبت‌هایی که با او داشتیم، شاید ماه آینده، طرح نهایی را به ما بدهد.» او همچنین در خصوص برگزاری مسابقات گرندپری عنوان کرد:«مکزیک میزبان فینال پیکارهای گرندپری است. با اینکه این رویداد هم مسابقه مهمی است …
اردوی کماندارن در شرایط قرنطینه آغاز می‌شود/ حضور در دو جام جهانی
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / تیر و کمان / امید نجاری / کسب سهمیه المپیک / فرانسه
اردوی کماندارن در شرایط قرنطینه آغاز می‌شود/ حضور در دو جام جهانی
مدیر تیم‌های ملی تیروکمان با بیان اینکه بعد از افتتاخ خوابگاه ویژه این تیم اردوی ملی‌پوشان از سر گرفته شود، گفت: البته باوجود خوابگاه اختصاصی، اردو را در شرایط قرنطینه آغاز می‌کنیم.
کمک هزینه فدراسیون قایقرانی برای نفرات شانس المپیک
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / المپیک / قایقرانی
کمک هزینه فدراسیون قایقرانی برای نفرات شانس المپیک
فدراسیون قایقرانی به نفراتی که شانس کسب سهمیه المپیک 2020 توکیو را دارند، کمک هزینه پرداخت می‌کند.
اعلام زمان مسابقات کسب سهمیه المپیک توکیو در رشته تیروکمان
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / المپیک توکیو / فدراسیون تیروکمان / جام جهانی
اعلام زمان مسابقات کسب سهمیه المپیک توکیو در رشته تیروکمان
تهران- ایرنا- فدراسیون جهانی تیروکمان زمان مسابقات کسب سهمیه المپیک به تعویق افتاده توکیو را اعلام کرد.
داودی: پول نمی‌خواهم، سالن تمرین می‌خواهم
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / علی داودی / تیم ملی وزنه‌برداری
داودی: پول نمی‌خواهم، سالن تمرین می‌خواهم
وزنه‌بردار ملی‌پوش فوق‌سنگین و یکی از امید‌های ایران برای سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو از مسئولان اداره کل ورزش و جوانان تهران حسابی شاکی شده است.
دوران قرنطینه باعث کاهش وزنم شد/ بدنبال کسب سهمیه المپیک هستم
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / کشتی فرنگی / روسیه / ویروس کرونا / المپیک
دوران قرنطینه باعث کاهش وزنم شد/ بدنبال کسب سهمیه المپیک هستم
دارنده مدال طلای سنگین وزن کشتی فرنگی جهان از کشور روسیه گفت: در دوران قرنطینه ۱۰ کیلوگرم از وزن خود را کم کردم.
ملی‌پوش واترپلو: باید برای انجام تمرینات تصمیم جدی گرفته شود/امیدوارم باشگاه‌ها پولمان را بدهند
۱۳۹۹/۰۵/۲۰ / تیم ملی واترپلو مردان
ملی‌پوش واترپلو: باید برای انجام تمرینات تصمیم جدی گرفته شود/امیدوارم باشگاه‌ها پولمان را بدهند
امیرحسین رهبر گفت: تیم ملی واترپلوی ایران شانس کسب سهمیه المپیک و مدال آسیا را دارد اما تمرینات روی هواست.
۱۳۹۹/۰۵/۱۹
نیما عالمیان در راه فرانسه
نیما عالمیان ملی‌پوش تنیس روی میز ایران همراه با برادرش نوشاد بخشی از فعالیت سال گذشته خود را به حضور در لیگ فرانسه اختصاص دادند. اگرچه این حضور به دلیل شیوع ویروس کرونا و لغو پیش از موعد مسابقات باشگاهی این کشور، نیمه تمام ماند. نیما عالمیان البته امسال هم بازی در لیگ دسته اول تنیس روی میز فرانسه را دنبال خواهد کرد اما در ترکیب تیمی جدید؛ این پینگ‌پنگ‌باز که سال گذشته برای تیم «ویلنوا» بازی می کرد امسال با تیم «رومانا» عقد قرارداد کرده است. قرار است فصل جدید مسابقات باشگاهی دسته اول فرانسه از مهرماه آغاز شود اما طبق درخواست مسئولان تیم جدید نیما عالمیان، این بازیکن امروز راهی این کشور می‌شود تا تمریناتش را زیر نظر مربیان رومانا آغاز کند. نوشاد عالمیان …
احتمال برگزاری تکواندو کسب سهمیه المپیک و قهرمانی آسیا/ ملی پوشان در انتظار مجوز اردو
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / تکواندو / ارش فرهادیان / المپیک ۲۰۲۰ توکیو
احتمال برگزاری تکواندو کسب سهمیه المپیک و قهرمانی آسیا/ ملی پوشان در انتظار مجوز اردو
مدیر تیم های ملی تکواندو تاکید کرد: به احتمال فراوان ۲ رویداد تکواندوی کسب سهمیه المپیک در قاره آسیا و قهرمانی این قاره برگزار خواهد شد
روند امیدوارکننده فرنگی‌کار تیم ملی بعد از رهایی از کرونا
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / حسین نوری / کشتی فرنگی / ویروس کرونا
روند امیدوارکننده فرنگی‌کار تیم ملی بعد از رهایی از کرونا
مدعی وزن ٨٧ کیلوگرم تیم ملی کشتی فرنگی برای کسب سهمیه المپیک، بعد از پشت سر گذاشتن روزهای سخت درمان کرونا، بازگشت امیدوارکننده ای به میدان داشته است.
میررحیمی: برای به روزرسانی تجهیزات کمانداران نیاز به حمایت بیشتر داریم
۱۳۹۹/۰۵/۱۹ / مجید میررحیمی سرمربی تیم ملی ریکرو
میررحیمی: برای به روزرسانی تجهیزات کمانداران نیاز به حمایت بیشتر داریم
سرمربی تیم ملی ریکرو ایران گفت: برای این که بتوانیم به جایگاه قبلی خود برسیم و تیم خوبی را برای مسابقات کسب سهمیه المپیک آماده کنیم نیاز به حمایت بیشتر داریم.
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
به ازای هر یک جلسه تمرین رقبایم، چند جلسه تمرین می‌کنم در مسابقات کشوری شرکت نخواهم کرد
به تعویق افتادن المپیک به نوعی باعث سردرگمی ورزشکاران شده است. گرچه برخی ورزشکاران از اینکه فرصت بیشتری برای آماده‌سازی دارند، خوشحال شده‌اند اما اکثریت از این شرایط نامشخص ابراز نارضایتی می‌کنند و معتقدند آمادگی‌شان تحت‌الشعاع قرار گرفته و این درحالی است که هنوز به صورت قطعی مشخص نیست المپیک سال آینده برگزار می‌شود یا نه؟ ورزشکاران کشورمان نیز از این قاعده مستثنا نیستند. بسیاری از آنهایی که سهمیه المپیک را دریافت کرده بودند این روزها در سایه شیوع بیماری کرونا مجبورند به تنهایی و در شرایطی سخت تمرینات‌شان را پیگیری کنند. یکی از این ورزشکاران حسن تفتیان سریع‌ترین مرد ایران است. تفتیان سال گذشته در کشور فرانسه موفق شد سهمیه المپیک را به دست آورد. برای بررسی …
۱۳۹۹/۰۵/۱۶
ابهام در مورد یک تصمیم وزارت ورزش
پرسش در مورد تصمیم اخیر وزارت ورزش این است که بین احمد ضیایی و محمدرضا داورزنی چه تفاوتی وجود داشت که یکی را برکنار کرد و برای یکی مجوز ادامه فعالیت در دوران بازنشستگی گرفت!پس از ابلاغ قانون منع به کار گیری بازنشستگان، روسای فدراسیون‫های ورزشی از سمت خود کنار رفتند. آذر ماه سال ۹۷ در فاصله حدود یک سال و چند ماه تا المپیک توکیو (قبل از شیوع ویروس کرونا و تعویق المپیک) مسعود سلطانی فر در حکمی، احمد ضیایی، رئیس وقت فدراسیون والیبال را به دلیل بازنشسته بودن از سمتش برکنار کرد و افشین داوری را بدون برگزاری مجمع به عنوان سرپرست معرفی کرد.به گزارش مهر، سلطانی فر درحالی ضیایی را برکنار کرد که او از سمتش استعفا نداده بود و هیات رئیسه فدراسیون نیز در بی خبری کامل از انتخاب سرپرست بود. تیم ملی نیز در کوران …
فدراسیون جهانی کاراته پیش نویس تقویم مسابقات در سال ۲۰۲۱ را اعلام کرد
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / کاراته / گزینشی المپیک / المپیک
فدراسیون جهانی کاراته پیش نویس تقویم مسابقات در سال ۲۰۲۱ را اعلام کرد
مرحله نهایی مسابقات کاراته کسب سهمیه المپیک ۲۱ تا ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ در پاریس برگزار می‌شود.
اعلام پیش‌نویس تقویم کاراته در سال ۲۰۲۱/ مرحله نهایی کسب سهمیه المپیک خرداد ۱۴۰۰ در پاریس
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / کاراته / المپیک ۲۰۲۰ توکیو
اعلام پیش‌نویس تقویم کاراته در سال ۲۰۲۱/ مرحله نهایی کسب سهمیه المپیک خرداد ۱۴۰۰ در پاریس
طبق اعلام فدراسیون جهانی کاراته، مرحله نهایی رقابت‌های کسب سهمیه المپیک ۲۱ تا ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ در پاریس برگزار خواهد شد تا تکلیف آخرین سهمیه‌های بازی‌های المپیک مشخص شود.
مرحله نهایی مسابقات انتخابی کاراته المپیک در پاریس برگزار می‌شود
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / المپیک / کاراته / پاریس
مرحله نهایی مسابقات انتخابی کاراته المپیک در پاریس برگزار می‌شود
تهران- ایرنا - فدراسیون جهانی کاراته اعلام کرد؛ مرحله نهایی رقابت های کسب سهمیه المپیک توکیو از ۲۱ خرداد ماه ۱۴۰۰ به میزبانی پاریس و طی سه روز پیگیری می شود تا تکلیف آخرین سهمیه ها بازیهای المپیک مشخص شود.
ملی‌پوش کایاک: تعویق المپیک شرایط را متفاوت کرد
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / قایقرانی / مسابقات قهرمانی آسیا / شهلا بهروزی راد
ملی‌پوش کایاک: تعویق المپیک شرایط را متفاوت کرد
تهران- ایرنا- ملی‌پوش کایاک گفت: قبل از ویروس کرونا شانس زیادی برای کسب سهمیه المپیک داشتم اما به‌تعویق افتادن مسابقات گزینشی کمی وضعیت را متفاوت کرده است.
زمان شروع مسابقات تیراندازی المپیک توکیو
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / توکیو / فدراسیون تیراندازی با کمان / المپیک توکیو / فدراسیون تیراندازی / فدراسیون / فدراسیون جهانی / المپیک / المپیک 2020 ژاپن / تیراندازی با کمان / تیراندازی
زمان شروع مسابقات تیراندازی المپیک توکیو
فدراسیون جهانی تیراندازی با کمان آخرین تغییرات در برنامه مسابقات جهانی و کسب سهمیه المپیک توکیو را اعلام کرد که در آن زمان شروع مسابقات تیراندازی در المپیک توکیو نیز مشخص شد.
اعلام آخرین تغییرات در برنامه مسابقات جهانی تیراندازی با کمان
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / تیراندازی با کمان / تیم ملی تیراندازی با کمان ایران / المپیک 2020 توکیو
اعلام آخرین تغییرات در برنامه مسابقات جهانی تیراندازی با کمان
فدراسیون جهانی تیراندازی با کمان آخرین تغییرات در برنامه مسابقات جهانی و کسب سهمیه المپیک توکیو را اعلام کرد.
در سال 2020 هیچ مسابقه ای برگزار نمی شود/ تلاش کمانداران برای کسب سهمیه در پاریس
۱۳۹۹/۰۵/۱۳ / تیر اندازی (کمان)
در سال 2020 هیچ مسابقه ای برگزار نمی شود/ تلاش کمانداران برای کسب سهمیه در پاریس
فدراسیون جهانی تیراندازی با کمان آخرین تغییرات در برنامه مسابقات جهانی و کسب سهمیه المپیک توکیو را اعلام کرد.
مومن‌زاده: می‌خواهم اولین بانوی طلایی تکواندوی ایران در المپیک باشم/ فاصله قرارداد‌ دختران و پسران در لیگ زیاد است
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / تکواندو ایران / تکواندو
مومن‌زاده: می‌خواهم اولین بانوی طلایی تکواندوی ایران در المپیک باشم/ فاصله قرارداد‌ دختران و پسران در لیگ زیاد است
نایب قهرمان تکواندو جهان گفت: تمام تلاش خود را انجام می‌دهم تا با حضور در ترکیب دو نفره بانوان در مسابقات قاره‌ای، ضمن کسب سهمیه المپیک، اولین بانوی طلایی تکواندو ایران باشم.
فرزام: شرایط مثل قبل بود می‌گفتم 2 سهمیه می‌گیریم/ورزشکاران منبع درآمدی ندارند
۱۳۹۹/۰۵/۱۲ / افشین فرزام / المپیک / سرمربی روئینگ / قایقرانی
فرزام: شرایط مثل قبل بود می‌گفتم 2 سهمیه می‌گیریم/ورزشکاران منبع درآمدی ندارند
سرمربی تیم ملی روئینگ گفت: اگر شرایط کسب سهمیه المپیک مثل دوره‌های قبل بود، با قاطعیت می‌گفتم 2 سهمیه می‌گیریم.
محبی: اردوهای بلند مدت تیم ملی باعث بی انگیزگی و دلزدگی‌ام شد
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / کشتی
محبی: اردوهای بلند مدت تیم ملی باعث بی انگیزگی و دلزدگی‌ام شد
کشتی‌گیر کرمانشاهی که سهمیه المپیک توکیو را دریافت کرده، گفت: اردوهای تیم ملی به آن صورت که از 12 ماه سال 11 ماهش را در اردو باشی، باعث دلزدگی و بی انگیزگی در هر کشتی‌گیری می‌شود.
کیانوش رستمی: سردرگم هستیم
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / کیانوش رستمی / وزنه برداری / ویروس کرونا
کیانوش رستمی: سردرگم هستیم
قهرمان وزنه برداری المپیک ریو گفت: من از حضور درالمپیک نا امید نشده ام و اکنون هم فقط منتظرم زمان برگزاری مسابقات کسب سهمیه المپیک اعلام شود.
رستمی: از حضور در المپیک نا امید نشده ام/ سردرگم هستیم
۱۳۹۹/۰۵/۱۱ / وزنه‌برداری / کیانوش رستمی / المپیک توکیو 2020
رستمی: از حضور در المپیک نا امید نشده ام/ سردرگم هستیم
قهرمان وزنه برداری المپیک ریو گفت: من از حضور درالمپیک نا امید نشده ام و اکنون هم فقط منتظرم زمان برگزاری مسابقات کسب سهمیه المپیک اعلام شود.
شناگران همچنان در انتظار بازگشایی استخرها
۱۳۹۹/۰۵/۰۹ / شنا / شنا، شیرجه، واترپلو / دبیر فدراسیون شنا، شیرجه و واترپلو
شناگران همچنان در انتظار بازگشایی استخرها
اعضای تیم ملی شنا، شیرجه و واترپلو که برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ باید تمرین کنند همچنان منتظر بازگشایی استخرها هستند.
تمرین در پارک برای ثبت رکورد ورودی به المپیک!
۱۳۹۹/۰۵/۰۷ / پارادوومیدانی / کرمانشاه / المپیک ۲۰۲۰ توکیو / استانی-ورزشی
تمرین در پارک برای ثبت رکورد ورودی به المپیک!
دارنده مدال طلای 100 متر مسابقات پارادوومیدانی آسیا و اقیانوسیه 2017، برای حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک تمریناتش را در پارک ادامه می دهد.
۱۳۹۹/۰۵/۰۷
به دنبال مربی خارجی برای نعمتی هستیم
سرمربی تیم پارا تیروکمان با اشاره به کسب سهمیه پارالمپیک از سوی «زهرا نعمتی» گفت: تلاش داریم تا برای او مربی خارجی استخدام کنیم تا تداخلی برای در اردوهای المپیکی و پارالمپیکی او پیش نیاید.به گزارش ایرنا، «مجید کهتری» روز دوشنبه در گفت‫وگو با ایرنا با اشاره به مشکلات پیش‌روی ملی‌پوشان پاراتیروکمان اظهار کرد: اصلی‌ترین مشکلی که در این چند ماه گریبان ورزشکاران را گرفته، تعطیلی اردوها به خاطر شیوع ویروس کرونا است. تعطیلی که موجب شده تا بسیاری از ورزشکاران به صورت آنلاین و در خانه تمرین کنند. همچنین مشکلات اقتصادی کشور نیز بر روی ورزش بی‌تاثیر نبود و موجب شده تا برخی از اردوها و تمرینات نیز تحت تاثیر این مشکل قرار گیرد.سرمربی تیر و کمان معلولان ادامه داد: هرچند که کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون ورزش …
فولادی: در بانوان شانس کمی برای کسب سهمیه المپیک داریم/ در مسابقات زون آسیا شرکت می‌کنیم
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / شمشیربازی
فولادی: در بانوان شانس کمی برای کسب سهمیه المپیک داریم/ در مسابقات زون آسیا شرکت می‌کنیم
سرپرست نایب رئیسی بانوان فدراسیون شمشیربازی گفت: بچه‌ها در تلاش هستند تا به اوج آمادگی برسند ولی شانس کمی برای کسب سهمیه داریم.
تیم بسکتبال سه به سه بانوان قطعا در انتخابی المپیک شرکت می‌کند
۱۳۹۹/۰۵/۰۶ / فریده شجاعی / تیم بسکتبال سه به سه بانوان / کسب سهمیه المپیک
تیم بسکتبال سه به سه بانوان قطعا در انتخابی المپیک شرکت می‌کند
نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال با بیان اینکه فدراسیون جهانی به صورت تلویحی برگزاری رقابت‌های انتخابی المپیک در سال ۲۰۲۱ را اعلام کرده، اعزام تیم ایران به این مسابقات را قطعی عنوان کرد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •