سه شنبه, ۱۱ آذر, ۱۳۹۹ / 1 December, 2020
شرکت آلومینیوم ایران
تولید شمش آلومینیوم ۶۹ درصد افزایش یافت
۱۳۹۹/۰۸/۲۱ / وزارت صنعت معدن و تجارت / رونق تولید / توسعه ایران / تولید داخلی / جهش تولید / آلومینیوم / افزایش تولید / معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت / شرکت آلومینیوم ایران
تولید شمش آلومینیوم ۶۹ درصد افزایش یافت
تهران -ایرنا- تولید شمش آلومینیوم در پنج مجتمع بزرگ کشور در هفت ماهه امسال به ۲۴۷ هزار و۳۳۵ تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشد ۶۹ درصدی را ثبت کرد.
۱۳۹۹/۰۸/۱۵
رشد فروش شرکت‌های صنایع معدنی در هفت ماه ابتدای سال
ارزش فروش ۷۴ شرکت معدنی و صنایع معدنی در هفت ماه ابتدای امسال با رشد ۳۷ درصدی از 4/ 149‌هزار میلیارد تومان عبور کرد.از ابتدای فروردین تا پایان مهر ماه سال ۹۹ به ترتیب شرکت‌های فولاد‌مبارکه با فروش ۳۴ هزار میلیارد، ‌ملی صنایع‌مس با 4/ 19هزار میلیارد، فولاد‌خوزستان 1/ 15هزار میلیارد، گل‌گهر با 2/ 12‌هزار میلیارد و چادرملو با ۱۰ هزار میلیارد تومان جایگاه اول تا پنجم را در اختیار گرفتند.پس از این شرکت‌ها، ذوب‌آهن اصفهان با 4/ 9 هزار میلیارد، کاوه جنوب‌کیش با ۵/ ۵ هزار میلیارد تومان، فولاد‌هرمزگان با 3/ 5هزار میلیارد، فولاد‌خراسان با 7/ 3 هزار میلیارد و شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو) با 5/ 3هزار میلیارد تومان در رتبه‌های ششم تا دهم ایستادند.در ماه هفتم امسال ارزش فروش این تعداد شرکت به 4/ 30هزار میلیارد …
فروش معدنی‌های بورس ۱۴۹.۴ هزار میلیارد تومان ثبت شد
۱۳۹۹/۰۸/۱۴ / فولاد مبارکه اصفهان / ایمیدرو / فولاد خوزستان / وزارت صنعت معدن و تجارت / ذوب آهن / شرکت سهامی ذوب آهن اصفهان / شرکت آلومینیوم ایران / مس کرمان / سازمان بورس و اوراق بهادار
فروش معدنی‌های بورس ۱۴۹.۴ هزار میلیارد تومان ثبت شد
تهران- ایرنا- بررسی عملکرد ۷۴ شرکت بخش معدن و صنایع معدنی حاضر در بورس اوراق بهادار تهران گویای فروش ۱۴۹.۴ هزار میلیارد تومانی در دوره هفت ماهه امسال ( منتهی به مهرماه) است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال رشد ۳۷ درصدی دارد.
تشکیل ۲۵۰ شرکت مرکزی به واسطه آلومینیوم اراک/ بازار رقابتی استان باید حفظ شود
۱۳۹۹/۰۸/۰۱
تشکیل ۲۵۰ شرکت مرکزی به واسطه آلومینیوم اراک/ بازار رقابتی استان باید حفظ شود
اراک- محرابی، دبیر انجمن آلومینیم استان‌مرکزی با اشاره به اینکه ۲۵۰ شرکت در استان به واسطه شرکت آلومینیوم اراک شکل گرفته است، گفت: در حال حاضر شرکت های بزرگی در رقابت با شرکت آلومینیوم ایران در کشور ایجاد شده اند و وجود انجمن آلومینیوم‌ می تواند شرکت های استان را در این بازار رقابتی حفظ کند.
سرمایه «فایرا» ۱۰ هزار میلیاردی می‌شود
۱۳۹۹/۰۷/۳۰
سرمایه «فایرا» ۱۰ هزار میلیاردی می‌شود
هیات مدیره شرکت آلومینیوم ایران پیشنهاد افزایش سرمایه ۵ هزار و ۱۹۷ میلیارد و ۸۳۱ میلیون ریالی، معادل ۱۰۰ درصد سرمایه این شرکت را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت داد.
مجمع عمومی  شرکت آلومینیوم ایران/ تعیین تکلیف تیم خطیبی در جلسه مجازی
۱۳۹۹/۰۷/۰۲ / آلومینیوم اراک
مجمع عمومی شرکت آلومینیوم ایران/ تعیین تکلیف تیم خطیبی در جلسه مجازی
آگهی دعوت به مجمع عمومی فوق العاده شرکت الومینیوم ایران منتشر شد.
رشد متوسط ۱۵ درصدی ۶ قلم کالای بخش معدن
۱۳۹۹/۰۶/۳۱ / وزارت صنعت معدن و تجارت / معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت / شرکت آلومینیوم ایران
رشد متوسط ۱۵ درصدی ۶ قلم کالای بخش معدن
تهران- ایرنا- آمار تولید ۶ قلم کالای منتخب بخش معدن وصنایع معدنی در مدت پنج ماهه ابتدایی امسال نسبت به دوره مشابه پارسال رشد متوسط ۱۵ درصدی را نشان می‌دهد.  
رییس ایمیدرو: سهم صنایع معدنی از سود بازار سرمایه ۲۲ درصد است
۱۳۹۹/۰۶/۲۶ / بجنورد / وزارت صنعت معدن و تجارت / جاجرم / خراسان شمالی / شرکت آلومینیوم ایران / خداداد غریب پور
رییس ایمیدرو: سهم صنایع معدنی از سود بازار سرمایه ۲۲ درصد است
بجنورد- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: سهم بخش معدن و صنایع معدنی از سود بازار سرمایه ۲۲ درصد است که معادل ۱۴۰۰ هزار میلیارد تومان است.
آلومینیوم بالاترین رشد تولید در بین فلزات
۱۳۹۹/۰۶/۱۸ / ایمیدرو / وزارت صنعت معدن و تجارت / آلومینیوم / معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت / شرکت آلومینیوم ایران
آلومینیوم بالاترین رشد تولید در بین فلزات
تهران- ایرنا- تولید شمش آلومینیوم در پنج ماه نخست امسال به رقم ۱۷۴ هزار و ۹۱۳ تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته افزایش ۶۹ درصدی داشته که بالاترین رشد تولید در بین فلزات راهبردی را نشان می‌دهد.
افزایش ۷۰ درصدی تولید آلومینیوم در سال جهش تولید
۱۳۹۹/۰۶/۱۴ / رونق تولید / جهش تولید / شرکت آلومینیوم ایران
افزایش ۷۰ درصدی تولید آلومینیوم در سال جهش تولید
تهران- ایرنا- تولید شمش آلومینیوم در پنج ماه نخست سال ۹۹ با رشد ۷۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه شد.
دستاوردهای دولت در بخش معدن با رویکرد سرمایه‌گذاری
۱۳۹۹/۰۶/۰۲ / ایمیدرو / بومی سازی علم / وزارت صنعت معدن و تجارت / معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت معدن و تجارت / شرکت آلومینیوم ایران
دستاوردهای دولت در بخش معدن با رویکرد سرمایه‌گذاری
تهران- ایرنا-بیش از ۵۵درصد از سرمایه‌گذاری‌های ۶ سال گذشته دولت در بخش معدن و صنایع معدنی، در دو سال گذشته انجام شد، در حالی که مجموع سرمایه‌گذاری انجام شده در دولت یازدهم و دوازدهم به بیش از ۸.۷ میلیارد دلار رسیده است.
کاروان شادی مردم اراک در شب صعود تیم فوتبال آلومینیوم به لیگ برتر
۱۳۹۹/۰۵/۲۷ / فوتبال / اراک / استان مرکزی / شرکت آلومینیوم ایران
کاروان شادی مردم اراک در شب صعود تیم فوتبال آلومینیوم به لیگ برتر
اراک - ایرنا - شهروندان اراک پس از پیروزی تیم فوتبال آلومینیوم مقابل داماش و کسب مجوز صعود به لیگ برتر، کاروان شادی به راه انداختند.
بهره‌برداری از ۳.۲ میلیارد دلار طرح در بخش معدن
۱۳۹۹/۰۵/۲۲ / ایمیدرو / وزارت صنعت معدن و تجارت / شرکت آلومینیوم ایران
بهره‌برداری از ۳.۲ میلیارد دلار طرح در بخش معدن
تهران- ایرنا- مدیر روابط عمومی سازمان ایمیدرو اعلام کرد: پیاده‌سازی سیاست پایش در این سازمان امکان بهره‌برداری از ۳.۲ میلیارد دلار طرح در سال گذشته را فراهم ساخت و امسال نیز این روند تداوم دارد.
مس‌رفسنجان لیگ برتری شد/ پیروزی بزرگ آلومینیوم
۱۳۹۹/۰۵/۱۸ / تیم فوتبال مس رفسنجان / شرکت آلومینیوم ایران / مس کرمان
مس‌رفسنجان لیگ برتری شد/ پیروزی بزرگ آلومینیوم
تهران- ایرنا- تیم فوتبال مس رفسنجان جواز حضور در لیگ برتر باشگاه‌های ایران را کسب کرد. آلومینیوم اراک نیز در دیدار حساس خارج از خانه مقابل مس‌کرمان به برتری دست یافت.
رشد تولید فولاد، شمش آلومینیوم و سیمان
۱۳۹۹/۰۵/۰۴ / وزارت صنعت معدن و تجارت / انجمن تولید کنندگان فولاد ایران / آلومینیم المهدی / شرکت آلومینیوم ایران
رشد تولید فولاد، شمش آلومینیوم و سیمان
تهران- ایرنا- وزارت صنعت، معدن و تجارت آمار تولید شمش فولادی، آلومینیوم، آلومینا و سیمان در دو ماهه نخست امسال را منتشر کرد که نشان‌دهنده افزایش تولید نسبت به مدت مشابه پارسال است.
بخش معدن در پی سهم ۶.۵ درصدی از تولید ناخالص داخلی کشور
۱۳۹۹/۰۵/۰۲ / ایمیدرو / وزارت صنعت معدن و تجارت / سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور / شرکت آلومینیوم ایران
بخش معدن در پی سهم ۶.۵ درصدی از تولید ناخالص داخلی کشور
تهران- ایرنا- امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام «جهش تولید» نامگذاری شده و یکی از بخش‌هایی که با مشخصه درونزایی و برون‌گری می‌تواند ضامن این جهش باشد، بخش معدن است که به همراه صنایع معدنی باید ۶ تا ۶.۵ درصد از سهم تولید ناخالص داخلی را در برنامه ششم توسعه به خود اختصاص دهد.
نرخ عوارض آزادراه قزوین- تهران کاهش یابد
۱۳۹۹/۰۲/۳۰ / مجلس شورای اسلامی / سازمان حفاظت محیط زیست / دریای عمان / بانک صادرات / دولت / قزوین / شرکت آلومینیوم ایران
نرخ عوارض آزادراه قزوین- تهران کاهش یابد
تهران- ایرنا- نماینده قزوین، آبیک و البرز درباره ضرورت کاهش نرخ عوارض آزادراه قزوین- تهران به وزیر راه و شهرسازی تذکر داد.
مشکلی در تامین مواد اولیه شرکت ایرالکو وجود ندارد
۱۳۹۹/۰۲/۲۲ / اراک / وزارت صنعت معدن و تجارت / استان مرکزی / شرکت آلومینیوم ایران
مشکلی در تامین مواد اولیه شرکت ایرالکو وجود ندارد
اراک - ایرنا - مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران(ایرالکو) گفت: مواد اولیه مورد نیاز این واحد تولیدی برای چهار ماه تامین شده و هیچ مشکلی در این زمینه و نیز فرآیند تولید این شرکت بزرگ مستقر در اراک وجود ندارد.
ستاد آلومینیوم کشور؛ اتاق فکر ایده های بخش خصوصی و دولتی
۱۳۹۹/۰۲/۱۰ / ایمیدرو / دولت یازدهم / شرکت آلومینیوم ایران / داریوش اسماعیلی
ستاد آلومینیوم کشور؛ اتاق فکر ایده های بخش خصوصی و دولتی
تهران - ایرنا- سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت دولت دوازدهم، تشکیل یک ستاد جدید در این وزارتخانه تحت عنوان «ستاد آلومینیوم کشور» است که وعده شکل‌گیری آن خرداد ماه امسال است و از آن به عنوان اتاق فکر ایده‌های نو از سوی صاحب نظران بخش خصوصی و دولتی یاد می‌شود.
۱۳۹۸/۱۰/۱۷ / صنعت و معدن / ایمیدرو / فولاد / لامرد / جاجرم / شرکت آلومینیوم ایران
ناکارآمدی تحریم در سایه اهداف توسعه‌ای بخش معدن
تهران- ایرنا- مرور کارنامه بخش معدن و صنایع معدنی در سال ۱۳۹۷ و برنامه امسال گویای نگرش توسعه‌ای در این بخش است و در چارچوب سند چشم انداز ۱۴۰۴ تامین نیاز بازار داخلی با رویکرد صادراتی دنبال می‌شود که این موضوع، اثبات ناکارآمدی ابزار تحریم توسط رژیم تروریستی آمریکاست.
۱۳۹۸/۰۹/۲۶ / صنعت و معدن / شرکت آلومینیوم ایران
تشکیل ستاد زنجیره آلومینیوم ضرورتی ملی برای توسعه صنعت
تهران- ایرنا- قائم مقام رئیس هیات عامل سازمان توسعه ونوسازی معادن وصنایع معدنی ایران ( ایمیدرو) گفت:تشکیل زنجیره صنعت آلومینیوم برای ایجاد هم افزایی میان شرکت ها برای رفع مشکلات این صنعت ضرورت دارد و برای اتخاذ تصمیمات ملی و توسعه این بخش اهمیت انکارناپذیر محسوب می‌شود.
۱۳۹۸/۰۹/۰۸ / جاجرم / معادن / خراسان شمالی / شرکت آلومینیوم ایران
توقف برداشت از معدن بوکسیت تاش، مشکل آلومینای ایران 
بجنورد- ایرنا- معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: برداشت از معدن بوکسیت تاش استان سمنان از پارسال به علت مشکلات اجتماعی، متوقف شده است که این امر، فعالیت‌های توسعه‌ای در شرکت آلومینای ایران در جاجرم را دچار چالش کرده است.
۱۳۹۸/۰۸/۱۸ / صنعت و معدن / شرکت آلومینیوم ایران
سرمایه‌گذاری میلیارد دلاری ایران برای تولید آلومینیوم
تهران - ایرنا - شکل‌گیری نخستین کارخانه صنعت آلومینیوم ایران قدمتی نزدیک به پنج دهه در کارنامه دارد و از سال ۱۳۵۱ خطوط تولید شمش در کارخانه ایرالکو راه‌اندازی شد و این مجموعه سالها به فعالیت خود ادامه داد تا در دوران جمهوری اسلامی ( ۱۳۶۹ ) کارخانه‌های المهدی و سپس هرمزال ( ۱۳۸۵) وارد مدار تولید شدند، اما اکنون سخن از سرمایه‌گذاری میلیارد دلاری در کارخانه آلومینیوم جنوب برای دستیابی به ظرفیت میلیونی به میان آمده است.
۱۳۹۸/۰۷/۱۹
ایرالکو با صد درصد ظرفیت در اراک فعالیت دارد
اراک ـ کمال‌آبادی: احمد مجیدی، مدیرعامل شرکت آلومینیوم ایران گفت: بزرگترین مشکل تولیدکنندگان شمش آلومینیوم تامین مواد اولیه است و ۸۰٪ مواد اولیه خود را از کشورهای دیگر تامین می‌کنیم. ایرالکو در زمره سه تولید کننده فلز شمش آلومینیوم کشور است که در اراک با ۱۰۰ درصد ظرفیت فعالیت دارد.ایرالکو ماهانه ۲۵ میلیون دلار نیاز دارد که مواد اولیه خود را تامین کند این در حالی است هرچند که ارزی به ما اختصاص داده نشده هرچند که مواد اولیه را تامین کرده‌ایم. ما به میزان ۳۰۰ هزار تن پودر آلومینا در سال نیازمندیم که حداکثر تا ۳۰٪ آن‌را از شرکت آلومینای ایران تامین می‌کنیم و مابقی وارداتی است. حتی شرکتی که بیش از دو دهه مواد اولیه ما را تامین کرده است به ما اعلام کرده که دیگر نمی‌تواند با ما کار کند. انبارهای ایرالکو …
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •