سه شنبه, ۱۷ تیر, ۱۳۹۹ / 7 July, 2020
شهر گز
۵ روز قبل
روز هفتاد و پنجم
آدم می‌تواند شبیه شهرش شود یا حتی شهر می‌تواند آدم را تسخیر کند مثل تهران که انگار اغلب آدم‌هایش را با خاکستری تیره‌ای رنگ زده و حوصله‌های‌شان را مثل گنجشکی پرواز داده است.  این را هم وقتی با خودم می‌گویم که دارم خیابان شریعتی را به سمت پایین گز می‌کنم. مردم شهر اما گرمازده و بی‌حوصله با ماسک و بی‌ماسک توی پیاده‌روها راه می‌روند و به هم تنه می‌زنند و وقت گذشت از خیابان، حوصله رعایت حقوق هم را ندارند و حتی گاهی حوصله ندارند که به خاطر حق‌شان یقه هم را بگیرند و دعوا کنند . بعد اما من کنار دکه روزنامه‌فروشی سر خیابان دستجردی به آقای کتاب‌فروشی که سال‌هاست کتاب دست‌دوم و روزنامه می‌فروشد، می‌گویم …
۱۳۹۹/۰۲/۱۱
ابدیت در سرزمین عجایب
گلناز دینلی|نفس کشیدن در هوای اصفهان و زندگی کردن در متن آن یک تجربه جادویی است؛ تجربه‌ای که بیشتر آدم‌ها از درک آن عاجزند؛ آنهایی که در اصفهان زندگی نکرده‌اند تصوری از آن ندارند و اصفهانی‌ها آن‌قدر لمسش کرده‌اند که دیگر متوجهش نیستند، چراکه جادو بخشی از زندگی روزمره‌شان شده. علی خدایی اما این را خوب می‌داند؛ کسی که از بین تمام شهرها، اصفهان را به عنوان شهر خودش انتخاب کرده و هر لحظه نفس کشیدن در آن را غنیمت می‌داند. آنچه خدایی با «آدم‌های چهارباغ» به مخاطبش می‌دهد، تصویری است از این جادوی فراموش‌شده. آن‌طور که آنهایی که اصفهان را ندیده‌اند بتوانند لمسش کنند و اصفهانی‌ها بار دیگر به یاد بیاورندش. کتاب مجموعه‌ای …
۱۳۹۹/۰۱/۳۰
جزئیات پیدا شدن جسد سوخته یک زن در جاده اطراف بوشهر
فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: ساعت ۱۹ شب ۲۶ فروردین مفقودی یک خانم ساکن شهر بوشهر، به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ گزارش، و دو ساعت پس از آن جسد سوخته یک خانم در محور عالیشهر-بنه‌گز، توسط رهگذران پیدا می‌شود. سردار خلیل واعظی در تشریح این خبر اظهار کرد: پس از تطبیق مشخصات فرد مفقودی و جسد پیدا شده، تیم ویژه‌ای از کارآگاهان پلیس آگاهی به صورت تخصصی این موضوع را رسیدگی کردند .وی افزود: پس از بررسی‌های فنی و میدانی و سرنخ‌های موجود، کارآگاهان پلیس وقوع قتل خانوادگی را احتمال دادند. سردار واعظی تصریح کرد: ماموران مجرب پلیس آگاهی با رصد اطلاعاتی، فرزند ۱۹ ساله مقتول که متواری شده بود را در کمتر از ۲۴ ساعت در مخفیگاهش دستگیر کردند. این مقام پلیس خاطرنشان کرد: متهم در بازجوئی‌های اولیه ارتکاب قتل را …
تاکسی هایی که شهر را خالی گز می کنند!
۱۳۹۸/۱۲/۱۴ / استانی-شهرستانها / همه_باهم_علیه_کرونا / کروناویروس / بندر انزلی
تاکسی هایی که شهر را خالی گز می کنند!
راننده تاکسی انزلی از کسادی این روزهای بازار کار می‌گوید و اینکه مسافر در سطح شهر کم شده و تقریبا با ماشین مسیر هر روزه را خالی گز می‌کند.
حضور مردم در پای صندوق‌های اخذ رای در راستای شکل‌گیری مجلسی کارآمد است
۱۳۹۸/۱۲/۰۲ / استانی-شهرستانها / انتخابات 98 / دوم اسفند 98
حضور مردم در پای صندوق‌های اخذ رای در راستای شکل‌گیری مجلسی کارآمد است
عضو حقوقدان شورای اسلامی شهر گز و برخوار، چالش اصلی مجلس در ادوار گذشته را ضعف تخصص حقوقی در راستای وضع قوانین دانست.
گشتی در تاریخ ری
۱۳۹۸/۱۲/۰۱
گشتی در تاریخ ری
الناز عباسیان بعضی از خیابان‌های شهر، گزینه‌ای فوق‌العاده‌اند برای پرسه زدن و سفر کردن به دل تاریخ؛ خیابان‌هایی که در طول سالیان دور روزگاران و مردمان بسیار دیده‌اند و حالا با کوله‌باری از جاذبه‌های دیدنی و گردشگری در گوشه‌ای از شهر جا خوش کرده‌اند. نمونه این گذرها را می‌توان در منطقه تاریخی ری دید و یک دل سیر در آن گز کرد؛ جایی که یکی از کهن‌ترین شهرهای ایران و جهان است و تاریخ پیدایش آن به دوره اقوام آریایی و مادها می‌رسد. خیابان ابن بابویه یکی از گذر‌‌هایی است که پیاده‌روی در آن نه‌تنها شما …
۱۳۹۸/۱۱/۱۶ / استانی-شهرستانها
لغو همایش استانی گویش "گزی" در بهمن‌ ۹۸
رئیس کمیسیون فرهنگی، شورای اسلامی شهر گز و برخوار از لغو همایش استانی گویش "گزی" در بهمن سال جاری خبر داد.
۱۳۹۸/۰۸/۱۴ / آبراهه / چاه / استانی-شهرستانها
جذب و هدایت روان آب‌ها با حفر چاه‌های جذبی
شهردار گز برخوار گفت: علاوه بر شناسایی نقاط مستعد آب‌گرفتگی در شهر گز برخوار با حفر چاه‌های جذبی به صورت موقت به دنبال جذب و هدایت روان آب‌ها هستیم.
۱۳۹۸/۰۷/۰۴ / استانی-شهرستانها / منطقه اصفهان / گز و برخوار
شهرک نمایشگاهی خودرو شهر گز برخوار کلنگ زنی می شود
شهردار شهر گز برخوار گفت: مهم‌ترین و اصلی‌ترین چالش مدیریت شهری شهر گز برخوار احداث و بهره‌برداری از شهرک نمایشگاهی بین المللی خودرو است.
۱۳۹۸/۰۷/۰۴ / استانی-شهرستانها / گز و برخوار / ایسنا-منطقه اصفهان
احیای حقوق شهرداری گز برخوار پس از ۳۰ سال
عضو شورای شهر گز و برخوار گفت: اعضا دوره پنجم شورای شهر و شهرداری گز و برخوار توانستند حقوق مغفول مانده این شهر را پس از ۳۰ سال احیا کنند.
۱۳۹۸/۰۶/۲۶
کجا برویم پرسه بزنیم؟
چند بار به قصد خیابان گردی از خانه خارج شده‌اید؟ منظورم رفتن به سینما، تئاتر و پارک نیست، دقیقاً منظورم خیابان گردی است یا به زبان ساده‌تر پرسه زنی در شهر؛ اینکه یک گوشه پیاده‌رو را بگیرید، گز کنید و راه بروید و راه بروید و... سر راه‌تان آدم ببینید و شهر و دستفروش و مغازه و خیابان.
۱۳۹۸/۰۴/۲۹ / سیل گلستان
لایروبی گرگانرود به کجا رسید؟
در حال حاضر لایروبی گرگانرود در اطراف شهر آق قلا آغاز شده اما لایروبی در محدوده شهر آق قلا بدلیل عدم دسترسی به حاشیه رود و همچنین عدم صدور مجوز قطع درختچه های گز بستر رود، آغاز نشده است.
۱۳۹۸/۰۴/۰۷ / شهر گز / یادواره شهدای شهر گز
یادواره شهدای شهر گز با بازگشت یک شهید
هشتمین یادواره شهدای شهر گز در حالی برگزار شد که در این آئین پیکر شهید حسین خسروی در آغوش مردم شهیدپرور گز قرار گرفت.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •