یکشنبه, ۴ آبان, ۱۳۹۹ / 25 October, 2020
پارک جمشیدیه
تصاویر: پارک سنگی جمشیدیه
۱۳۹۹/۰۷/۱۱
تصاویر: پارک سنگی جمشیدیه
بوستان جمشیدیه یا پارک سنگی جمشیدیه با مساحتی حدود ۱۰ هکتار در ناحیه ۴ منطقه یک تهران قرار دارد؛ این بوستان در میان دیواره‌های سنگی کوه کلکچال‌، باغ دولو، خیابان جمشیدیه و جاده کلکچال واقع شده و فاصله آن از خیابان نیاوران ۱۸۰۰ متر است‌؛ از داخل این پارک می‌توان به دامنه‌های کلکچال رفته و از این مسیر کوهپیمایی تا برج کلکچال ادامه مسیر داد.پارک جمشیدیه مرتفع‌ترین پارک تهران با فضای کوهستانی و مسیرهای سنگ فرش شده، دارای دریاچه، آبشار مجاور و نیز آب نماهای سنگی است.
نفرات برتر مسابقات دوی کوهستان قهرمانی کشور مشخص شدند
۱۳۹۹/۰۶/۲۹ / پارک جمشیدیه / صخره نوردی / فدراسیون کوه نوردی
نفرات برتر مسابقات دوی کوهستان قهرمانی کشور مشخص شدند
تهران- ایرنا- مرحله نهایی مسابقات دوی کوهستان قهرمانی کشور با معرفی نفرات برتر بخش‌های زنان و مردان برگزار شد.
«روز خوش» از آبشار جمشیدیه تهران دیدن می‌کند
۱۳۹۹/۰۵/۲۱ / برنامه تلویزیونی / شبکه جام جم / طبیعت گردی
«روز خوش» از آبشار جمشیدیه تهران دیدن می‌کند
برنامه «روز خوش» چهارشنبه ۲۲ مرداد ماه از آبشار پارک جمشیدیه تهران دیدن می کند.
۱۳۹۸/۰۵/۱۹
یادداشت مهمان|دهن‌کجی به مدرنیته؛ ویژگی خالق مجسمه‌های پارک جمشیدیه
ناصر هوشمند وزیری خلوت گزیده‌ای در دل کوه و طبیعت بود که گویی به تماشای دنیای ملال آور پیرامونش حاجت نداشت؛ در همان موزه معبدی بنا کرده بود تا هم اندیشه‌هایش را بسازد و هم مخاطب  را به زندگی دیگری دلالت کند.
۱۳۹۸/۰۴/۱۷
مجسمه‌هایی به قدمت تاریخ از لالجین تا پارک جمشیدیه
ناصر هوشمندوزیری، مجسمه‌ساز و مدیر باغ موزه وزیری ۷ تیرماه در سن ۷۳ سالگی درگذشت. او زاده شهر همدان و نخستین مجسمه‌ساز ایرانی بود که در سال ۱۳۴۵ از طرف یک مهندس ایتالیایی - ایرانی با فایبرگلاس آشنا شد و مجسمه‌های بسیاری با فایبرگلاس ساخت.
۱۳۹۸/۰۴/۱۰ / ناصر هوشمند وزیری / پیشکسوت مجسمه ساز / خانه هنرمندان / تصاویر
(تصاویر) تشییع ناصر هوشمند وزیری، خالق مجسمه‌های پارک جمشیدیه
هوشمند وزیری در سال ۱۳۸۴ باغ‌موزه‌ای را در زمینی به مساحت ۱۰۰۰ متر برپا کرد. آثار طراحی شده در این باغ‌موزه، که آن را اولین غارموزه خصوصی ایران لقب داده‌اند، از داستان‌های شاهنامه فردوسی و فولکلور ایران و فرهنگ اصیل و سنتی ایرانی برگرفته شده است.
۱۳۹۸/۰۴/۱۰
خالق مجسمه‌های پارک جمشیدیه درگذشت
ناصر هوشمندوزیری، مجسمه‌ساز و مدیر باغ‏موزه وزیری روز جمعه در سن ۷۳ سالگی درگذشت.عباس مجیدی، رئیس هیئت مدیره انجمن مجسمه‌سازان در گفت‌وگویی با ایسنا این خبر را تایید کرده است. ناصر هوشمندوزیری، زاده شهر همدان بود. او نخستین مجسمه‌ساز ایرانی بود که در سال ۱۳۴۵ از طرف یک مهندس ایتالیایی - ایرانی با فایبرگلاس آشنا شد و مجسمه‌های بسیاری با فایبرگلاس ساخت. از وی بیش از ۳۰۰ مجسمه به‌جا مانده که ۵۰ مجسمه آن در پارک جمشیدیه تهران برپا شده ‌است.از مجسمه‌های ناصر هوشمند وزیری می‌توان به مجسمه سفالگر در لالجین همدان، مجسمه سردار جنگل در اهواز و مجسمه بوعلی سینا در ماهشهر اشاره کرد. مجسمه‌های هوشمند وزیری در پارک ساعی، پارک باراجین قزوین، قلعه فلک‏الافلاک و موزه رختشوی‌خانه زنجان نیز دیده می‌شوند.هوشمند …
۱۳۹۸/۰۱/۰۱ / نوروز ۹۸ / پارک جمشیدیه / تصاویر
(تصاویر) اولین روز فرودین ۹۸ در پارک جمشیدیه تهران
پارک جمشیدیه تهران یکی از پارک‌های مشهور تهران است که با مساحتی حدود ۱۰ هکتار در شمال این شهر قرار دارد.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •