سه شنبه, ۱۷ تیر, ۱۳۹۹ / 7 July, 2020
پیاده‌روی اربعین ۹۸
۱۳۹۸/۰۹/۰۹ / کاشت نهال / پاکستان / اربعین حسینی / عراق / پیاده‌روی اربعین ۹۸
ابتکار «سبز» یک پاکستانی برای خدمت به زوار اربعین
اسلام آباد - ایرنا - «وقتی اعضای خانواده او از سفر اربعین برگشتند از آفتاب سوزان و نبود سایه برای زائران پیاده در مسیر منتهی به کربلا سخن گفتند». این باعث شد تا به ذهن یک پیرمرد بازنشسته پاکستانی ایده ارسال هزاران نهال به عراق برسد، و او امروز این طرح را عملی کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۲۳ / ایلام / موکب اربعین / مهران / سازمان تبلیغات اسلامی / اربعین ۹۸ / همایش / پیاده‌روی اربعین ۹۸
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی: نگاه ها به مهران معطوف به زمان حضور زائران نباشد
ایلام - ایرنا - رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: مسئولان باید زیرساخت های اربعین را برای استان ایلام فراهم کنند و نگاه ها به مهران تنها معطوف به همان زمان حضور حجم زائران نباشد و در طول سال مردم مهران و ایلام را مورد توجه قرار دهند.
۱۳۹۸/۰۸/۱۲ / ایران / عراق / کربلا / عبدالرضا رحمانی فضلی / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
وزیرکشور: نقشی در تامین امنیت عراق در ایام اربعین نداشتیم
تهران - ایرنا- وزیر کشور با بیان اینکه در زمان اربعین امنیت عراق را در اوج شاهد بودیم، گفت: ایران نقش و دخالتی در تامین امنیت داخل این کشور نداشت و این امر توسط خود عراق انجام شد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۶ / زباله های پلاستیکی / زائران اربعین / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
انباشت زباله در مهران
ایرنا-ایلام- تردد ۶۰ درصد از زائرین اربعین حسینی از مرز بین‌المللی مهران موجب بروز حاشیه هایی در این شهر کوچک و پایانه مرزی آن شده که مهمترین و بزرگترین آن مربوط به انباشت زباله است. مساله انباشت زباله‌های تر و خشک کنار جاده، خیابان‌ها و معابر شهر و پایانه مرزی مهران موجب بروز مشکلات بهداشتی برای مردم این شهر و زائران شده است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / عراق / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
عراقی که به برکت امام حسین (ع) متحول شد
کربلا - ایرنا - در دوران رژیم بعث عراق، از سوی عوامل انگلیس علیه وحدت بین مردم عراق و ایران بسیار تلاش می شد، چون استعمار پیر می دانست با وحدت مردم دو کشور، قدرتی در منطقه غرب آسیا پدید می آید که نظیر آن در جهان کمتر دیده می شود؛ از این رو روباه پیر از طریق عوامل خود همواره به دنبال اختلاف میان مردم دو کشور بود که جنگ رژیم بعث علیه جمهوری اسلامی ایران که از سوی استعمار پیر و استکبار جهانی طرح ریزی و از سوی صدام اجرا شد، نمونه بارز آن است.
۱۳۹۸/۰۸/۰۴ / عکس / جشنواره / سینما / حوزه هنری / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
برگزاری جشنواره سراسری فیلم و عکس «شورعشق»
تهران- ایرنا- جشنواره سراسری  فیلم و عکس «شورعشق» با موضوعیت اربعین در دو بخش فیلم و عکس برگزار می‌شود.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / عراق / اربعین ۹۸ / عبدالرضا رحمانی فضلی / پیاده‌روی اربعین ۹۸
رحمانی فضلی:‌ امیدوارم رفاه و امنیت در عراق افزایش یابد
تهران - ایرنا - وزیر کشور در گفت وگوی تلفنی با همتای عراقی خود ابراز امیدواری کرد در سایه همدلی دولت و ملت عراق و استمرار نقش آفرینی موثر مراجع دینی، رفاه و امنیت در این کشور روز به روز ارتقاء یابد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / استان ایلام / مرز مهران / زائران اربعین / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
موکب‌های مردمی در مهران تا جمعه پذیرای زائران است
ایلام - ایرنا - رییس کمیته مشارکت‌های مردمی ستاد اربعین استان ایلام گفت: شماری از موکب‌های این ستاد تا روز جمعه هفته جاری از زائران اربعین حسینی پذیرایی خواهند کرد.
۱۳۹۸/۰۸/۰۱ / ستاد اربعین / ذوالفقاری / پیاده‌روی اربعین ۹۸
برنامه سال آینده اربعین استان‌ها از هم اکنون مشخص شود
تهران- ایرنا- رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی از پایان مراسم امسال اربعین خبر داد و گفت: برنامه سال آینده اربعین استان‌ها از همین الان نوشته شود.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / سامرا / اربعین حسینی / ایرج مسجدی / زائران اربعین / پیاده‌روی اربعین ۹۸
سفیر ایران چگونگی خدمات‌رسانی به زائران در سامرا را بررسی کرد
سامرا - ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق با حضور در شهر مقدس سامرا، آخرین وضعیت خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی (ع) در این شهر را بررسی کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / استان ایلام / امنیت / مرز مهران / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
امنیت زائران اربعین نشان اقتدار نیروهای نظامی و انتظامی
ایلام- ایرنا - تردد روزانه ۲۸۰ تا ۳۰۰ هزار نفر از گذر مرزی مهران، ساماندهی و نظم بخشی و برقراری امنیت این ترددها در یک بازه زمانی چند ساعته ، تحسین آحاد جامعه را برانگیخت و قدرت و جایگاه ارزنده نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی کشور را با اقتدار به رخ جهان کشید .
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / عراق / ایران / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
کریمانی به نام مردم عراق
کربلا – ایرنا – یکی از برکات مراسم اربعین حسینی در کشور عراق ظهور و بروز یکی از خصلت های خوب عراقی ها یعنی اخلاق کریمانه و میهمان نوازی آنان است که در سال های اخیر خود را نشان داده و هر سال نیز گسترده تر می شود.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر / کربلای معلی / سامانه باز پیوند خانواده / زائران اربعین / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
۷۴۷ زائر مهجور و درمانده از مرزهای شلمچه و مهران به کشور بازگشتند
تهران - ایرنا - جانشین رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از اعزام و انتقال ۷۴۷ زائر مهجور و درمانده ایرانی از طریق سامانه باز پیوند خانواده هلال احمر به مرزهای شلمچه و مهران برای بازگشت به ایران خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / شهرداری تهران / پیاده روی اربعین / مدیریت پسماند / معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران / زائران اربعین / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
شهرداری تهران ۷۳ هزار تن زباله از مسیر اربعین جمع‌آوری کرد
تهران- ایرنا- سخنگوی ستاد اربعین شهرداری تهران از پایان خدمات رسانی نیروهای این نهاد به مناسبت مراسم پیاده روی اربعین در مرز و کشور عراق خبر داد و گفت: بیش از ۲ هزار نیرو طی ۱۵ روز گذشته ۷۳ هزار تُن زباله را جمع‌آوری کردند.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / قم / پیاده روی اربعین / آیت الله العظمی علوی گرگانی / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
ولایت حقه مهدویه را می‌توان در جریان عظیم اربعین مشاهده کرد
قم – ایرنا – آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی از مراجع تقلید در پیامی تصریح کرده است: جریان عظیم اربعین و زیارت میلیون‌ها تن به‌صورت هم‌زمان از اقصی نقاط جهان موضوعی نیست که بتوان از آن به‌عنوان یک امر عادی از آن یادکرد بلکه از شواهد و قرائن می‌توان ولایت حقه مهدویه را در تمامی ابعاد مشاهده کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / اربعین حسینی / جمعیت هلال احمر / مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمر / اربعین ۹۸ / سازمان امداد و نجات هلال‌ احمر / پیاده‌روی اربعین ۹۸
اربعین و سجاده نشین سرخ عبادت
تهران_ ایرنا_ اربعین روز بازگشت بیماران داغدار به کاشانه، روز رهایی از اسارت ها، روز گسستن غل و زنجیرها، هجرت از غربت و آوارگی و ساکن شدن در حریم امن دوست است.
۱۳۹۸/۰۷/۳۰ / سامرا / گروه تروریستی داعش / اربعین حسینی / عراق / پیاده‌روی اربعین ۹۸
حمله تروریستی در شرق تکریت عراق کشته و زخمی بجاگذاشت
بغداد - ایرنا - حمله تروریستی در منطقه حقول علاس درشرق تکریت در استان صلاح الدین عراق در شمال بغداد موجب جان باختن دو نیروی امنیتی و زخمی شدن سه نفر دیگر شد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / نمایشگاه عکس / انجمن عکاسان ایران / معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی / زائران اربعین / اربعین ۹۸ / عکاسی مستند / پیاده‌روی اربعین ۹۸
موج‌ عشق در قاب پیاده‌روی اربعین
تهران - ایرنا- «موج عشق»، نمایشگاه عکس‌های منتخب رسانه‌های کشور از مراسم پیاده‌روی اربعین فردا ۳۰مهر افتتاح می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۹ / زائران ایرانی / پیاده روی اربعین / عراق / پیاده‌روی اربعین ۹۸
سفیر ایران: سه و نیم میلیون زائر ایرانی در مراسم اربعین شرکت کردند
بغداد – ایرنا - سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق و رییس ستاد اربعین در این کشور گفت که حدود سه و نیم میلیون زائر ایرانی در مراسم اربعین حسینی (ع) امسال شرکت کردند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / اربعین حسینی / میر مسعود حسینیان / کربلا / پیاده‌روی اربعین ۹۸
هزاران گمشده‌ای که در کربلا جا ماندند
کربلا- ایرنا- با پایان مراسم اربعین حسینی(ع) بیشتر زائران ایرانی به کشور برگشته اند اما گمشده‌های بسیاری از آنان هنوز در کربلا هستند؛ از پدران و مادران پیر گرفته تا هزاران کوله پشتی، گذرنامه و کارت شناسایی.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
بازگشت زائرین اربعین از مرز مهران
ایرنا - مهران - تصاویر نمایی از بازگشت زائرین اربعین حسینی را از مرز مهران به کشورمان نشان می دهد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / خرمشهر / اربعین حسینی / فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران / زائران اربعین / اربعین ۹۸ / مرز شلمچه / پیاده‌روی اربعین ۹۸
۲۲۰ هزار زائر خارجی اربعین امسال از شلمچه به عراق سفر کردند
آبادان- ایرنا - فرمانده قرارگاه اربعین ناجا در شلمچه به عبور ۲۲۰ هزار زائر خارجی از مرز بین‌المللی شلمچه برای شرکت در همایش اربعین اشاره کرد و  گفت:این زائران از ۲۰ کشور جهان برای شرکت در مراسم اربعین حسینی و زیارت عتبات عالیات از مرز عبور کردند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / نجف اشرف / اربعین حسینی / شهرداری تهران / مجتبی یزدانی / معاونت خدمات شهری و محیط زیست شهرداری تهران / زائران اربعین / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
نیروهای شهرداری تهران تا ۳٠ مهر در نجف خدمت‌رسانی می‌کنند
تهران- ایرنا- معاون خدمات شهری شهرداری تهران از حضور نیروهای خدمات شهری در نجف اشرف تا ٣٠ مهرماه خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / موکب اربعین / اربعین حسینی / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
بهبود کیفیت آب، بیماری‌های گوارشی را در مراسم اربعین کاهش داد
تهران- ایرنا- رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی گفت: جایگزین شدن آب فرات به جای آب چاه برای زائران اربعین باعث شد امسال کیفیت آب شرب به مراتب بهتر شود به همین علت موارد بروز بیماری های گوارشی در بین زائران بسیار کاهش یافت. ضمن اینکه آگاهی زوار به مسائل بهداشتی نیز بسیار بهتر از سال‌های گذشته بود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / کرمانشاه / ایلام / خوزستان / دولت عراق / حسن روحانی / زائران اربعین / کربلا / فرهنگ و ارشاد اسلامی / پیاده‌روی اربعین ۹۸
حماسه بی‌نظیر زائران اربعین حسینی موجب ناامیدی دشمنان شد
تهران - ایرنا - رئیس جمهوری در پیامی با قدردانی از حضور پرشور و حماسی محبان امامت و ولایت در راهپیمایی بزرگ و جهانی زیارت اربعین حسینی گفت: این حماسه بی‌نظیر و وصف‌ناپذیر، امسال به‌رغم خواسته استکبار جهانی و حامیان آنان، موجب قدرت‌نمایی بیشتر اسلام و یأس و ناامیدی مضاعف دشمنان شد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / پسماند / اربعین حسینی / شهرداری تهران / کربلای معلی / زائران اربعین / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
جمع‌آوری پسماند کربلا در اربعین با حضور شهرداری تهران امکان پذیر شد
تهران- ایرنا- معاون شهردار کربلا با بیان اینکه حضور زائران اربعین امسال در این شهر بیش از پیش‌بینی‌ها بود، اذعان کرد: مدیریت و جمع‌آوری پسماند در کربلا بدون حضور نیروهای شهرداری تهران امکان پذیر نبود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / نجف اشرف / ترکیه / لبنان / چین / داعش / فلسطین / اربعین ۹۸ / امریکا / یمن / سوریه
اربعین ۹۸؛ باران رحمتی که دوباره گرد و غبار فتنه‌ها را فرونشاند
بغداد – ایرنا – اتفاقات و حوادث زیادی در داخل و پیرامون عراق امسال همزمان با اربعین حسینی اتفاق افتاد که برخی از این اتفاقات اصل برپایی این آیین مقدس را هدف قرار داده بود اما در نهایت این زیارت میلیونی همه این گرد و غبارها را چون باران رحمتی شست و چون سیلی خروشانی با خود برد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
زائران اربعین حسینی
ایرنا - ایلام - تصاویر پرتره های زائرین اربعین حسینی در مرز مهران را نشان می دهد.پیاده روی و زیارت حرم امام حسین(ع) در روز اربعین (چهلمین روز پس از شهادت سومین امام شیعیان) به عنوان یک آیین ،ریشه تاریخی دارد و از زمان امامان شیعه در بین شیعیان رایج بوده است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / کویت / عراق / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
حضور موکب های کویتی در مراسم اربعین در کربلای معلی
تهران – ایرنا – موکب های مردم کویت امسال نیز همچون سال های گذشته در راهپیمایی اربعین در جاده نجف به کربلا و در خود کربلای معلی حضور پر شور، چشمگیر و قابل توجهی داشتند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / عراق / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
حضور شیرخوارگان و کودکان در راهپیمایی عظیم اربعین
کربلا – ایرنا - یکی از جلوه های بسیار زیبا و دیدنی راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی؛ حضور کودکان و خردسالان و حتی شیرخوارگان به همراه والدین خود در این رویداد بزرگ است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / عادل عبدالمهدی / برهم صالح / اربعین حسینی / إیران / حسن روحانی / عراق / پیاده‌روی اربعین ۹۸
روحانی: راهپیمایی بزرگ و باشکوه اربعین معجزه ماندگار تاریخی است
تهران- ایرنا- رئیس جمهوری در پیامی به «برهم صالح» رئیس جمهوری و «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق خاطرنشان کرد: این گردهمایی بیش از پیش نشان داد که اربعین فقط یک مناسبت تقویمی نیست، بلکه معجزه ماندگار تاریخی و قوی‌ترین رسانه برای معرفی فرهنگ حسینی و قیام عاشورایی است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / میر مسعود حسینیان / سامانه سماح / کربلا / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
فوت ۱۰۴ زائر ایرانی در ایام اربعین
کربلا - ایرنا - سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در کربلا گفت: از ابتدای پیاده روی اربعین تاکنون ۱۰۴ زائر ایرانی در عراق جان خود را از دست داده که ۹۶ نفر از آنان زیرپوشش بیمه بوده‌اند و بیمه عمر آنها پرداخت می شود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۸ / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
وسایل گمشده زائران
ایرنا - کربلا - از ابتدای راهپیمایی اربعین تاکنون بیش از ۱۰۰۰ زائر گمشده توسط کنسولگری ایران در کربلا و قرارگاه امام رضا (ع) به کشور بازگردانده شده اند.تصاویر بخش کوچکی از وسایل گمشده زائران اربعین را نشان می دهد که عمده این وسایل مدارک، کارت شناسایی و گذرنامه است. همچنین یکی از گمشدگان در طول مسیر راهپمایی اربعین کودک ۶ ماه ای بود که توسط «ستاد راهنمای زائر» پیدا و به خانواده اش تحویل داده شد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / سازمان اورژانس تهران / اربعین ۹۸ / مراسم جاماندگان اربعین / پیاده‌روی اربعین ۹۸
مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین تهران ۶ مصدوم داشت
تهران- ایرنا- رییس مرکز اورژانس تهران از مصدومیت ۶ نفر از جاماندگان اربعین در مراسم پیاده‌روی امسال خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / اندیمشک / خوزستان / تصادفات جاده ای / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
تصادف در مسیر دهلران موجب مرگ چهار زائر شد
اهواز- ایرنا- رئیس پلیس راه خوزستان از کشته شدن چهار زائر بر اثر تصادف در محور دهلران- اندیمشک خبر داد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / بهداشت و درمان / خوزستان / مرز شلمچه / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
زائران علیه ۱۴ بیماری تب‌زا در مرزهای چهارگانه کشور غربالگری می‌شوند
آبادان - ایرنا - رئیس کمیته بحران وزارت کشور گفت: زائران اربعین حسینی در مرزهای چهارگانه کشور علیه ۱۴ بیماری تب‌زا غربالگری می‌شوند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / اربعین حسینی / اسحاق جهانگیری / عراق / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
بازدید معاون اول رییس جمهوری از مسجد مقدس کوفه
تهران- ایرنا- معاون اول رئیس جمهوری در مسجد کوفه حضور یافت و از بخش‌های مختلف این مسجد بازدید کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / امور خارجه / کربلای معلی / سید عباس عراقچی / پیاده‌روی اربعین ۹۸
عراقچی: اربعین به یک حرکت و جنبش تبدیل شده است
تهران-ایرنا- معاون سیاسی وزارت امورخارجه در مراسم یادبود شهدای این وزارتخانه که در کربلا برگزار شد گفت: اربعین به یک حرکت و جنبش تبدیل شده است که با خود ارتش بیست میلیونی را به همراه دارد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / بغداد / عراق / کربلا / وزارت اطلاعات / پیاده‌روی اربعین ۹۸
کاروان ۱۸میلیونی اربعین با امنیت به منزل آخر رسید
کربلا - ایرنا - راهپیمایی ۲۲ روزه بیش از ۱۸ میلیون زائر حسینی در یکهزار و ۵۰۰ کیلومتر جاده اصلی عراق بدون کوچکترین مشکل امنیتی به ایستگاه کربلا رسید تا ثابت شود نیروهای مسلح و امنیتی عراق توان و اقتدار لازم را برای تأمین امنیت کشورشان دارند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / محرم ۹۸ / کتاب / ادبیات / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
نویسندگان از قافله پیاده‌روی اربعین جا مانده‌اند
تهران- ایرنا- نویسنده کتاب «درنگی در نجف» معتقد است: قافله ادبیات و هنر از روایت درست پیاده‌روی اربعین جا مانده است. هرچند کارهای خوبی تاامروز صورت گرفته، هر کسی در این راهپیمایی شرکت کرده از لحظه نخست تا پایان با قاب های بیکرانی رو به رو می شود و آنقدر موضوع برای گفتن و به تصویر کشیدن و نگارش وجود دارد که حد و مرز ندارد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / سازمان حج و زیارت / اربعین ۹۸ / مراسم جاماندگان اربعین / پیاده‌روی اربعین ۹۸
مقاومت در مقابل دشمنان از مهمترین پیام‌های اربعین است
شهرری - ایرنا- نماینده ولی فقیه در امور حج با بیان اینکه دشمنان دنیا پرست اسلام به دنبال تسلیم کردن کشورهای اسلامی در مقابل خواسته‌هایشان هستند، گفت: مقاومت و سست نشدن در مقابل دشمنان از مهمترین پیام‌های پیاده روی اربعین است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / ایرنا / تصادفات جاده ای / عراق / اربعین ۹۸ / مرز چذابه / پیاده‌روی اربعین ۹۸
نام زائران ایرانی کشته شده در حادثه رانندگی العماره عراق اعلام شد
اهواز- ایرنا- نام چهار جان‌باخته حادثه رانندگی روز جمعه خودروی حامل زائران ایرانی شهر العماره در خاک عراق ‌اعلام شد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / اسحاق جهانگیری / عراق / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
جهانگیری از میزبانی دولت و ملت عراق قدردانی کرد
تهران-ایرنا- معاون اول رئیس جمهوری در مکالمه تلفنی با رئیس جمهوری عراق ضمن تشکر و قدردانی از میزبانی دولت و ملت این کشور از زوار اربعین حسینی، سلام دولت و ملت ایران را به دولت و مرجعیت عراق اعلام کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / ایرنا / اربعین ۹۸ / حمل و نقل / مرز چذابه / پیاده‌روی اربعین ۹۸
پیش‌بینی بازگشت تمام زائران تا ۲ روز آینده
اهواز- ایرنا- فرماندار دشت‌آزادگان با اشاره به خروج ۳۶۷ هزار و ۵۹۲  زائر از مرز چذابه به داخل خاک عراق، گفت: پیش بینی می شود طی ۲ روز آینده تمام زائران باقی‌مانده به کشور بازگردند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / امیر حاتمی / اربعین حسینی / نجف اشرف / کربلای معلی / عراق / پیاده‌روی اربعین ۹۸
تقدیر وزیر دفاع از دولت و ارتش عراق برای برقراری امنیت راهپیمایی اربعین حسینی
تهران-ایرنا- وزیر دفاع در تماس تلفنی با تقدیر از مقامات و مسئولان عراقی برقرار کننده امنیت و نظم راهپیمایی بزرگ اربعین حسینی ( ع )، تلاش های دولت و ارتش عراق را قابل تحسین دانست و آن را نمادی از برادری، همبستگی و پیوندهای عمیق فرهنگی دو کشور ارزیابی کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / اربعین حسینی / اسحاق جهانگیری / عراق / عادل عبدالمهدی / پیاده‌روی اربعین ۹۸
تاکید جهانگیری و عبدالمهدی بر تقویت همکاری‌های دو کشور
بغداد - ایرنا - "اسحاق جهانگیری" معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران و "عادل عبدالمهدی" نخست وزیر عراق درباره تقویت روابط دو کشور و همکاری در زمینه اربعین گفت‌وگو و بر تقویت همکاری‌ها تاکید کردند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / محمد علی انوشه / اربعین حسینی / میر مسعود حسینیان / عراق / کربلا / مهران / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
کربلا در حال خلوت شدن است
کربلا - ایرنا - با خروج نخستین موج جمعیت زائران از کربلا، تردد در این شهر روان، حضور در حرم های مطهر آسان تر و در عین حال جمع آوری موکب ها هم آغاز شده است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / سازمان صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران / محمدجواد آذری جهرمی / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
وزیر ارتباطات پوشش اینترنت را در مسیر پیاده‌روی اربعین مناسب خواند
تهران- ایرنا- وزیر ارتباطات در توئیتر خود از پوشش مناسب اینترنت در مسیر پیاده‌روی اربعین نوشت.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / اربعین حسینی / اسحاق جهانگیری / عراق / پیاده‌روی اربعین ۹۸
بازتاب قدردانی ویژه جهانگیری از دولت، ملت و علمای عراق در رسانه‌های این کشور
بغداد - ایرنا - اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری اسلامی ایران با حضور درمراسم اربعین حسینی (ع) در نجف و کربلا به طور ویژه از استقبال گرم و خدمت رسانی میلیون ها زائر بویژه سه میلیون زائر ایرانی قدردانی کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / خوزستان / تصادفات جاده ای / اهواز / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
آمار تصادفات خودروهای زائران اربعین دراستان نگران‌کننده است
اهواز- ایرنا- رئیس پلیس راه استان خوزستان با اشاره به اینکه طی یک‌ماه اخیر روزانه ۵۰ خودرو به دلیل خواب آلودگی راننده در سطح استان دچارسانحه و واژگون شده‌اند، گفت: از زائرانی که در حال بازگشت به شهرهای خود هستند درخواست می‌شود موارد ایمنی وقوانین رانندگی را رعایت کنند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / ستاد اربعین / وزارت کشور / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
بیش از ۱۶۷ هزار نفر در ۲۴ ساعت گذشته وارد کشور شده اند
تهران- ایرنا- دبیر و سخنگوی ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: از ساعت ۱۲ شب گذشته تا ۱۲ ظهر روز جاری، ۱۶۷ هزار و ۹۵۷ نفر از ۴ مرز وارد کشور شده اند، همچنین در همین بازه زمانی ۵ هزار و ۴۱۷ نفر از کشور خارج شده اند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / اسحاق جهانگیری / عراق / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
معاون اول رئیس جمهوری با نخست وزیر عراق تلفنی گفت‌وگو کرد
تهران- ایرنا- دکتر اسحاق جهانگیری صبح امروز (شنبه، ۲۷ مهر) و در جریان زیارت حرم حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با نخست وزیر عراق تلفنی گفت‌وگو کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / خرمشهر / شلمچه / تصادفات جاده ای / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
خواب‌آلودگی راننده ۲ زائر را در مسیر اهواز به کشتن داد
اهواز- ایرنا- رئیس پلیس راه خوزستان با اشاره به کشته شدن ۲ زائر اربعین حسینی در یک حادثه رانندگی در مسیر اهواز گفت: بررسی‌های کارشناسی پلیس ، خواب آلودگی راننده پراید حامل این زائران را علت بروز این سانحه اعلام کرده است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / اربعین حسینی / کربلای معلی / پیاده‌روی اربعین ۹۸
اربعین ۹۸ هم به پایان رسید؛ عاشقی همچنان ادامه دارد
تهران-ایرنا- آخرین نفرات ، آخرین گروه ها و همه آنها که دقیقه ۹۰ حرکت کرده اند، امروز شنبه آخرین گام های اربعین ۹۸ را بر می دارند و تا ظهر به کربلای معلی می رسند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / مقام معظم رهبری / اربعین حسینی / دانشجو / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
ثبات قدم در مسیر حق به اصلاح کشور و دنیا می‌انجامد
تهران- ایرنا- مقام معظم رهبری در حضور هیات‌های دانشجویی و دانشجویان عزادار از سراسر کشور گفتند: بنده همواره از خداوند متعال مسألت می‌کنم که ما و شما را همواره در مسیر مستقیم ثابت قدم بدارد، چرا که اگر شما در این مسیر. حق ثابت قدم باشید، کشور و دنیا اصلاح و بشریت از منافع آن بهره‌مند می‌شود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / اسحاق جهانگیری / عراق / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
اربعین به رسانه اجتماعی برای انتشار پیام نهضت عاشورا مبدل شده است
تهران- ایرنا- معاون اول رئیس جمهوری گفت: راهپیمایی اربعین که هر سال باشکوه‌تر از سال قبل برگزار می‌شود به پدیده و تجربه‌ای نوین از نمادهای جهان اسلام در پیگیری آرمان ظلم ستیزی، آزادی، آزادی‌خواهی و آزادگی مبدل شده است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / پاکستان / کربلا / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
اینجا بین الحرمین؛ انتهای جاده عشق
کربلا - ایرنا - امروز چهلم شهدای کربلا و اینجا بین الحرمین، مرکز عشق است؛ مکتب حسین(ع) میلیون ها دلداده را به کربلا کشانده و این شهر را به صحنه حضور اقوام، ملیت ها، مذاهب، ظواهر و رنگ های مختلف تبدیل کرده که البته همه زیر پرچم حسینی فریاد واحد سر داده اند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / ترافیک جاده ای / مرز مهران / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
ترافیک در محور مهران به ایلام پرحجم، ولی روان است
تهران- ایرنا- رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا گفت: ترافیک در محور مهران به ایلام محدود تونل راه کربلا پرحجم و سنگین؛ اما روان است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / مقام معظم رهبری / اربعین حسینی / جمعیت هلال احمر / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
بیش از یک میلیون مورد خدمت درمانی هلال احمر به زائران اربعین حسینی
تهران- ایرنا- نماینده جمعیت هلال احمر در ستاد مرکزی اربعین گفت: یک میلیون و ۷۰۳ هزار و ۱۴۰ مورد خدمت درمانی از سوی همکاران ما در داخل عراق انجام شده است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / مشهد / حرم امام رضا / اربعین حسینی / خراسان رضوی / بوستان / مراسم جاماندگان اربعین / پیاده‌روی اربعین ۹۸
جاماندگان اربعین در مشهد به سمت حرم امام رضا (ع) پیاده‌روی کردند
مشهد- ایرنا- اجتماع عزاداران حسینی و همایش پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی روز شنبه در مشهد برگزار شد و عزاداران مسیر بوستان ملت تا حرم مطهر امام رضا (ع) را پیاده پیمودند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / حرم حضرت معصومه (س) / قم / زائران اربعین / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
مردم قم در اربعین حسینی به سوگ نشسته‌اند
قم- ایرنا- مردم دوستدار اهل بیت (ع)‌شهر مقدس قم درسالروز اربعین شهادت سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) با برپایی آیین‌های عزاداری به سوگ نشسته‌اند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / استان ایلام / اربعین حسینی / کربلای معلی / مرز مهران / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
حب الحسین(ع) نقطه پرگار اجماع اربعین
ایلام - ایرنا - چندسالی است رستاخیز بزرگ اربعین دوباره حب حسین(ع) را در دل همه عاشقان به راه انداخته است و همگی مشتاق و شیفته پای در این راه می‌گذارند تا خود را به دیدار یار در سرزمین کربلا برسانند و پیاده مسیر نجف اشرف تا کربلای معلی را به عشق اهل بیت(ع) و تجدید عهد و پیمان برای حفظ اسلام طی کنند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / اربعین حسینی / مقام معظم رهبری / اربعین ۹۸ / مراسم جاماندگان اربعین / پیاده‌روی اربعین ۹۸
هیات‌های دانشجویی با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند
تهران- ایرنا- هیات‌های دانشجویی همزمان با روز اربعین حسینی با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / ایلام / راه و شهرسازی / مهران / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
محور مهران به ایلام از ساعت ۱۶ یکطرفه می‌شود
تهران- ایرنا- مرکز مدیریت راه‌های کشور، از یکطرفه شدن محور مهران به ایلام از ساعت ۱۶ امروز (شنبه/ ۲۷ مهر) خبر داد و اعلام کرد: مسیر جایگزین محور ایلام به مهران، مسیر ایلام-ملکشاهی-مهران خواهد بود.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / اربعین حسینی / پیاده روی اربعین / اربعین 94 / شیراز / زائران اربعین / اربعین ۹۸ / آستان مقدس شاهچراغ / مراسم جاماندگان اربعین / شاه‌چراغ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
آستان قدسی حضرت شاهچراغ (ع) میزبان جاماندگان اربعین حسینی
شیراز - ایرنا- هزاران نفر از دوستداران خاندان عصمت و طهارت و محبان اهلبیت همزمان با اربعین حسینی با حضور در راهپیمایی اربعین در شیراز در اجتماع با شکوه جاماندگان اربعین حضور یافتند و در آستان قدسی حضرت احمد ابن موسی شاهچراغ (ع) با آرمان‌های عاشورایی تجدید میثاق کردند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / ستاد اربعین / محمد اسلامی / اربعین حسینی / راه و شهرسازی / عراق / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
اسلامی: ۸۰۰ هزار نفر در راه بازگشت از مراسم اربعین حسینی هستند
تهران- ایرنا- وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر ۸۰۰ هزار نفر در عراق هستند که تا دو روز دیگر به ایران باز خواهند گشت و ۱۱ هزار دستگاه اتوبوس برای بازگشت آسان‌تر آنها درنظر گرفته شده است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / رحمانی فضلی / اربعین حسینی / راه و شهرسازی / عراق / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
رحمانی فضلی: مشکلی در حوزه تردد،خدمات و امنیت زائران اربعین حسینی نداریم
تهران- ایرنا- وزیر کشور گفت: برای برگزاری مراسم پیاده‌روی زائران اربعین حسینی هیچ مشکلی در حوزه تردد، ارائه خدمات و ایجاد امنیت نداشتیم.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / موکب اربعین / مقام معظم رهبری / دانشگاه تهران / اربعین حسینی / دانشجو / هیأت عزاداری / خوزستان / حسینیه امام خمینی / تشکل های دانشجویی / پیاده‌روی اربعین ۹۸
دانشجویان در روز اربعین از دانشگاه تهران تا بیت رهبری عزاداری کردند
تهران- ایرنا- دانشجویان دانشگاه‌های مختلف پس از تجمع مقابل مسجد دانشگاه تهران و برگزاری مراسم سوگواری اربعین حسینی عازم دیدار با مقام معظم رهبری عازم حسینیه امام خمینی (ره) شدند و درمسیر پیاده روی نیز عزاداری کردند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / وزارت کشور / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
استفاده از ظرفیت‌های استانی برای بهبود زیرساخت‌های مورد نیاز زائران اربعین
تهران- ایرنا- معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین حسینی گفت: استفاده از ظرفیت واحدهای استانی دستگاه‌های اجرایی برای پیشبرد برنامه‌های عمرانی در دستور کار کمیته زیرساخت ستاد مرکزی اربعین قرار گرفته و معاونان امور عمرانی استانداری‌ها مسئولیت کمیته زیرساخت استان‌ها را عهده‌دار شدند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / بغداد / اسرائیل / الحشد الشعبی / عربستان سعودی / ایالات متحده آمریکا / عراق / مرجعیت عراق / عربستان‌ سعودی / پیاده‌روی اربعین ۹۸
راهپیمایی طرفداران جریان صدر در کربلا
کربلا - ایرنا - طرفداران جریان صدر عراق، صبح شنبه و همزمان با اربعین حسینی(ع) در شهر مقدس کربلا راهپیمایی کردند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / تهران / اربعین ۹۸ / مراسم جاماندگان اربعین / پیاده‌روی اربعین ۹۸
پای درد و دل جاماندگان
شهرری- ایرنا- عاشقان اباعبدالله(ع) از صبح اربعین با حضور میلیونی خود در مسیرهای پنج‌گانه تا حرم عبدالعظیم(ع) به عشق سیدالشهدا(ع) پیاده رفتند که نوای دل هر کدام این دلداده‌ها شنیدنی است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
مراسم اربعین نمایش دوستی، همبستگی و اتحاد دنیای اسلام است
تهران- ایرنا- معاون اول رییس جمهوری با اشاره به روابط مستحکم دو کشور و دو ملت، بر نقش مراسم معنوی راهپیمایی اربعین در افزایش تفاهم و دوستی ایران و عراق یاد کرد و گفت: حضور میلیون‌ها عاشق امام حسین (ع) از مذاهب و ادیان و کشورهای مختلف در یک مقطع زمانی کوتاه نمایش دوستی، همبستگی و اتحاد دنیای اسلام است.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / تصادفات جاده ای / زائران اربعین / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
اسامی ۲۱ زائر مصدوم ایرانی در تصادف استان حله عراق
تهران- ایرنا- سرپرست معاونت عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اعلام کرد: در تصادفی که عصر دیروز (جمعه) در استان حله عراق میان یک دستگاه مینی‌بوس و پیکاپ اتفاق افتاد، ۲۱ زائر ایرانی به همراه راننده عراقی مصدوم شدند.
۱۳۹۸/۰۷/۲۷ / مرز مهران / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
پایانه مرزی مهران در شب اربعین‎
ایرنا- ایلام- حال و هوای پایانه مرزی بین المللی مهران در شب اربعین حسینی.
۱۳۹۸/۰۷/۲۶ / ایلام / بهداشت و درمان / مرز مهران / اربعین ۹۸ / پیاده‌روی اربعین ۹۸
شیوع بیماری ویروسی مشکوک بین زائران اربعین صحت ندارد
ایلام - ایرنا - رئیس کمیته بهداشت و درمان ستاد اربعین استان ایلام شیوع هر گونه بیماری ویروسی مشکوک در بین زائران اربعین حسینی که از مرز مهران وارد کشور می‌شوند را تکذیب کرد.
۱۳۹۸/۰۷/۲۶ / اربعین حسینی / کربلای معلی / پیاده‌روی اربعین ۹۸
شب اربعین در کربلا
ایرنا- کربلا- تصاویر، شب اربعین حسینی در کربلای معلی را نشان می‌دهند.
 •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •  •