شنبه, ۲۳ تیر, ۱۴۰۳ / 13 July, 2024
مجله ویستا

ترس از رابطه جنسی با شوهر، رابطه ایم نداریم


 سوال مخاطب نی‌نی‌بان: من از نزدیکی کردن با همسرم میترسم و ازدواجم کرده ام و هیچ رابطه ای نداریم چیکار کنم؟

پاسخ دکتر محمد مهدی اسدی ساغندی، متخصص روانشناسی سلامت:
عرض سلام و وقت بخیر خدمت شما. مشکل شما مساله ای بسیار مهم است و قطعا در دراز مدت مشکلات زیادی را در رابطه زناشویی ایجاد خواهد کرد. ترس از مقاربت با همسر می تواند علل مختلفی داشته باشد که برای هر کدام از آنها درمان خاصی وجود دارد با توجه به اینکه توضیح بیشتری نداده اید نمیتوان در مورد علت احتمالی آن و درمان آن صحبت کرد. لذا توصیه میشود هرچه سریع تر به یک روانشناس متخصص در حوزه درمان اختلالات جنسی (سکس تراپ) نظیر دکتر بشارت یا دکتر اوحدی مراجعه کنید تا اقدامات درمانی لازم صورت گیرد. شاد و پیروز باشید.

پاسخ دکتر ربابه غفار تبریزی،‌ روانشناس: 
شما باید حتما به مشاوره مراجعه کنید و چندین جلسه مشاوره انجام دهید چون احتمال دارد که این حالت شما و ترس شما زمینه روانی داشته باشد و باید هرچه زودتر این مشکل برطرف شود چرا گه مسائل جنسی و روابط زناشویی جزو مسائل مهمی است که باید به آن توجه زیادی شود.

نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد. 

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.