پنجشنبه, ۲۸ تیر, ۱۴۰۳ / 18 July, 2024
مجله ویستا

نوزادی که فقط در بغل مادر می خوابد!


سوال مخاطب نی‌نی‌بان: دختر یک ماه ای دارم که روزها میخوابد شب ها هم بیدار است . تو بغلم میخوابه میذارمش زمین بیدار میشه چیکار میتونم بکنم فقط میخواد تو بغل بخوابه.

پاسخ دکتر شادی نعیمی، متخصص اطفال:
دوست عزیز شما نوزاد خود را به این روش عادت داده اید، از هر روشی چندبار استفاده کنید نوزاد به همان عادت می کند. فقط بدانید که حرکت پاندولی با هر تکنیکی نوزاد را به خواب می برد.کم کم باید شرایط  خواب او را فراهم کنید که تاریکی محیط در شب، بخواب برود. البته باید مطمئن باشید نوزاد سیر است.

پاسخ دکتر کوروش نیرالدین، متخصص کودک و نوزادان:
نوزاد تازه متولد شده در طول شبانه روز بیشتر اوقات خود را در خواب سپری می کنند. به طور متوسط نوزادان چیزی در حدود ۱۶ تا ۱۸ ساعت در شبانه روز می خوابند. نوزاد تازه به دنیا آمده را باید هر ۳ تا ۴ ساعت یکبار بیدار کرد. طولانی ترین زمان خواب نوزادان ۴ تا ۵ ساعت است، این مدت زمانی است که شکمشان می تواند گرسنگی را تحمل کند. اگر به مدت طولانی تر بخوابند، درطول روز گرسنه تر می شوند و بیشتر سمت شیر می روند. 

نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد. 

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.