جمعه, ۲۹ تیر, ۱۴۰۳ / 19 July, 2024
مجله ویستا

عفونت، هم خودم و هم همسرم به آن دچار هستیم!


سوال مخاطب نی‌نی‌بان: خودم 21 سال دارم و همسرم 28 اش است. می خوایم اقدام به بارداری کنیم، شوهرم لکه های قهوه ای روی بدنش و آلت تناسلی اش دارد. خودش می گه قارچ هست گاهی از کلوتریمازول استفاده می کنه بدون اینکه پزشک واسشون نسخه کرده باشد. منم معمولا عفونت دارم دکتر می روم و داکسی و کلوتریمازول استفاده می کنم. احتمال ناباروری در من هست؟ من سه ماهه اقدام به بارداری کردم، ولی خبری نیست. همسرم برای درمان باید به چه دکتری مراجعه کند؟ 

پاسخ از دکتر نوشین نظری، متخصص زنان و زایمان:
دوست عزیز به شوهرتان توصیه می کنم حتما به متخصص پوست مر اجعه کنند و درمان های خودسرانه ای انجام ندهند، به خصوص که قصد بارداری دارید. همچنین توصیه می شود که اول عفونت شما درمان شود بعد اقدام به بارداری کنید. با عفونت بهتر است بارداری صورت نگیرد. اما به طور کلی سه ماه اقدام نمی توان گفت که شما مشکلی در بارداری دارید یا خیر زوجین باید یک سال بدون جلوگیری نزدیکی داشته باشند و اگر در این یک سال بارداری رخ نداد آن زمان اقدامات لازم را انجام دهند. با این حال توصیه می شود آزمایشات قبل از بارداری را کامل انجام دهید.

اگر می خواهید بیشتر درباره این موضوع آگاهی داشته باشید، به اینجا برود.

برای عضویت در خبرنامه نی نی بان و اطلاع از بهترین و پربیننده ترین مطالب، کافی است یک بار فرم عضویت ما را از اینجا پر کنید.‬