چهارشنبه, ۳ مرداد, ۱۴۰۳ / 24 July, 2024
مجله ویستا

جراحی واریکوسل، تاثیر بر باروری


سوال مخاطب نی‌نی‌بان: من و همسرم ۲۹ سال داریم. ۶ ساله ازدواج کردیم و به تازگی تصمیم گرفتیم بچه دار شیم. آزمایشات اولیه را دادیم. شوهرم واریکوسل داشتن که ۱۰ روز پیش عمل کردن. خودم مشکل خاصی ندارم. سیکل پریودم ۲۸ تا۳۰ روزه است. فقط روز اول پریودیم لکه بینی دارم. روز ۵ هم خونریزی تقریبا قطع میشه اما تا روز هفتم لکه بینی دارم. من مشکلی دارم که پریودم اینطوره؟ عمل همسرم تاثیر سو بر بچه دار شدنمون داره یا نه؟
پاسخ دکتر اعظم امیری، متخصص زنان و زایمان:
در بعضی موارد اتفاق می افتد که همسر به دلیل داشتن واریکوسل باز هم بارداری اتفاق می افتد اما بهتر است که هر دوی شما بررسی و آزمایشات لازم را بدهید و همسر شما به متخصص اورولوژی مراجعه کنند و آزمایش دهند. اگر در آزمایش اسپرم همسر شما مشخص شود که کیفیت، تعداد و تحرک اسپرم هیچ گونه مشکلی ندارد وخود شما هم هیچ گونه مشکلی برای باردار شدن خود نداشته باشید، می توانید برای باردار شدن اقدام کنید اما اگر مشخص شود که اسپرموگرام همسر شما ضعیف است بنا بر تجویز متخصص اورولوژی می توانید درمان های مناسبی را جهت باروری دریافت کنید وهمچنین تحت نظر متخصص زنان و زایمان قرار بگیرید.
نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «زندگی با کودک» و «سلامت زنان» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.

اگر شما هم سوال دارید و در مدتی کوتاه به صورت رایگان پاسخش را می خواهید به این صفحه بروید.