سه شنبه, ۲ مرداد, ۱۴۰۳ / 23 July, 2024
مجله ویستا

نیازی هست که سرکلاژ کنم؟


سوال مخاطب نی‌نی‌بان: در هفته 14 و 6 روز سرویکسم 37 میل بود. در هفته 18 و 5 روز 30 میل شد. دکتر گفت که جنین پایین است. وزن جنین 260 گرم است. آیا نیازی است که سرکلاژ کنم؟
پاسخ دکتر کتایون برجیس، متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی:
دوست عزیز در خصوص سوال تان باید بدانید که تنها به صرف عددی که برای اندازه طول سرویکس گزارش می شود برای شما سرکلاژ در نظر نمی گیریم بلکه وضعیت فعلی و علایمی که در این بارداری دارید و سوابق فردی و خانوادگی تان هم باید لحاظ شود. ممکن است شما با همین طول سرویکس مراقبت های روتین بارداری را انجام دهید و مراقبت و استراحت نسبی داشته باشید و اصلا نیازی هم به سرکلاژ پیدا نکنید یا اصلا نیازی به استراحت مطلق نداشته باشید پس لطفا این تشخیص را به پزشک تان واگذار کنید. هر زمانی که علایمی به نفع سقط و زایمان زودرس و... وجود داشته باشد قطعا مراقبت ها و حمایت های کافی صورت گرفته و برای شما استراحت مطلق در نظر گرفته می شود.

نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.

براي عضويت در خبرنامه ني ني بان و اطلاع از بهترين و پربيننده ترين مطالب، کافي است يک بار فرم عضويت ما را از اينجا پر کنيد.