شنبه, ۳۰ تیر, ۱۴۰۳ / 20 July, 2024
مجله ویستا

تاثیر شنا بر کودکان، در استخر متعادل شوید!


ایسنا: تحقیقاتی که در دانشگاه علم و تکنولوژی نروژ انجام شده است، نشان می‌دهد آموزش شنا به خردسالان باعث می‌شود، تعادل و توانایی حرکتی آنها در سنین بالاتر افزایش یابد. آموزش شنا به خردسالان تنها برای تفریح نیست. خردسالانی که شنا می‌کنند تعادل بهتری دارند و بهتر می‌توانند اشیا رابگیرند. 

تحقیقات در دانشگاه علم و تکنولوژی نروژ نشان داده‌ است که کودکان پنج ساله‌ای که شنا کردن یاد گرفته‌اند، کارایی بهتری دارند.  این تحقیقات نشان داده است که شنا کردن کودکان برای بالا بردن تعادل در حرکات آنها مفید است.

در این مطالعات 19 کودک شناگر با یک گروه 19 نفره از کودکانی که شنا نکرده بودند با هم مقایسه شدند. تنها فاکتوری که این کودکان را از هم متمایز می‌کرد، شنا کردن آنها بود. فاکتورهای دیگر از جمله میزان تحصیلات والدین، وضعیت اقتصادی خانواده و غیره با هم برابر بود.

این کودکان از سنین 2 تا 3 ماه پیش از 7 ماه ، هر هفته‌ دو ساعت شنا می‌کردند. در سن 5 سالگی این کودکان مورد آزمایش قرار گرفتند. این تست‌ها عبارت بود از راه رفتن کودکان روی انگشتان پا، تعادل آنها هنگام حرکت، پرتاب توپ به داخل دروازه‌ و گرفتن یک طناب.

دکتر «سیگموندسون» می‌گوید:« ما به وضوح مشاهده کردیم کودکانی که شنا می‌کنند در تمریناتی که مربوط به تعادل و گرفتن اشیا بود بهتر عمل کردند. شنا کردن کودکان از سنین بسیار کم می‌تواند تاثیرات زیادی بر زندگی آینده آنها داشته باشد.»