یکشنبه, ۳۱ تیر, ۱۴۰۳ / 21 July, 2024
مجله ویستا

معرفی گیاهان انرژی‌زا و آرامبخش‌های گیاهی برای رفع میگرن


برگ بو بسیار معطر است که علاوه بر مصرف غذایی دارای کاربرد دارویی در درمان بی‌اشتهایی، آنژین، برونشیت، دردهای رماتیسم، درد معده‌، تنظیم قاعدگی، زایمان بی‌درد و .... کاربرد دارد.
این گیاه داروی مؤثری در درمان دردها، ناراحتی‌های عصبی و تسکین سردردها به‌ویژه سردردهای میگرنی است. برای تهیه چای برگ بو می‌توان 5 گرم برگ بو را با یک لیوان آب‌جوش دم کرده و روزانه یک ساعت بعد از هر غذا با عسل مخلوط و مصرف شود.
گیاهان انرژی‌زا
گیاهانی به گیاهان انرژی‌زا معروف هستند که مصرف آن‌ها موجب بهبود گردش خون و عملکرد بهتر مغز می‌شود مانند گیاه جینکوبیلوبا، جنسینگ, زنجبیل، به‌لیمو و بادرنجبویه, فلفل قرمز تند و... .
 فلفل قرمز تند باعث بهبود گردش خون شده و مصرف آن موجب تقویت دستگاه گوارش نیز می‌شود و میزان انرژی بدن را سریع افزایش می‌دهد.
 گیاه جینکوبیلوبا جریان خون در مغز را افزایش می‌دهد و برای رفع افسردگی بسیار مفید است. بیش از دو هفته نباید مصرف کرد. دم‌نوش بادرنجبویه و به‌لیمو سیستم عصبی مرکزی را تحریک کرده, میزان خستگی و افسردگی افراد را کاهش می‌دهد.
 داروهای گیاهی مانند جنسینگ را نباید بدون مشورت با پزشک مصرف شود، مخصوصاً بیماران قلبی, بیماران مبتلا به فشار خون بالا و کسانی که دچار افت شدید قند خون می‌شوند چرا که وضعیت این بیماران را بدتر می‌کند.
نی‌نی‌بان جدیدترین و بهترین مطالب خود را در تلگرام و از طریق سه کانال «راهنمای بارداری»، «کودک‌یاری» و «سلامت جنسی» در اختیار شما قرار می‌دهد.