شنبه, ۱۳ خرداد, ۱۴۰۲ / 3 June, 2023
مجله ویستا

اکسیرهای جوانی


اکسیرهای جوانی

اگر می خواهید جوانی خود را حفظ کنید، مصرف این چهار نوع ماده غذایی را تحت هیچ شرایطی فراموش نکنید:
۱) روغن زیتون: چهار دهه پیش محققان هفت کشور به این نتیجه دست یافتند که چربی های …

اگر می خواهید جوانی خود را حفظ کنید، مصرف این چهار نوع ماده غذایی را تحت هیچ شرایطی فراموش نکنید:

۱) روغن زیتون: چهار دهه پیش محققان هفت کشور به این نتیجه دست یافتند که چربی های اشباع نشده تک ظرفیتی در «زیتون» بطور بارزی باعث کاهش سرعت ابتلا به بیماری های قلبی و سرطان می شود. اکنون ما می دانیم که «روغن زیتون» دارای پلی فنول ها و آنتی اکسیدان های قوی می باشد که مانع ابتلا به بیماری های مرتبط با سن فرد می شود.

۲) ماست: در دهه۷۰میلادی شایع شد که تعداد افراد بالای صد سال در کشور «جورجیا» بیشتر از سایر کشورها است و آن زمان اعلام می کردند که علت طول عمر آنها خوردن «ماست» است. غذایی که در تمام رژیم های غذایی مردم «جورجیا» وجود دارد. در حالیکه بطور مستقیم قدرت معجزه آسای ماست هنوز ثابت نشده بود. «ماست» منبع غنی از کلسیم است که مانع ابتلا به «استئو پروسیز» می شود و کمک موثری در حفظ سلامت دستگاه گوارش است و خطر ابتلا به بیماری های گوارشی مرتبط با سن را کاهش می دهد.

۳) ماهی: سی سال پیش محققان مطالعه در مورد علت عدم ابتلای بومیان آلاسکا به بیماری های قلبی را آغاز کردند. اکنون دانشمندان می دانند که علت این امر مصرف فوق العاده زیاد ماهی توسط آنها بوده است. «ماهی» منبع فراوان از روغن امگا۳ است که مانع رسوب کلسترول در شریان ها و آریتمی قلبی می گردد.

۴) شکلات: در بین مردم «کنا» از جزیره «سان بلاس»، دور از سواحل «پاناما»، سرعت ابتلا به بیماری های قلبی ۹برابر کمتر از مردم خود «پاناما» می باشد. و اما دلیل؟! مردم «کنا»، نوعی نوشیدنی که سرشار از کاکائو می باشد به مقدار زیاد مصرف می کنند.همچنین مشاهده کنید

روزنامه ایرانسایت تابناکروزنامه شهروندسایت نامه نیوزخبرگزاری صدا و سیماسایت باتوسایت اصلاحات نیوزخبرگزاری ایرناسایت تجارت نیوزسایت لنداسپا