دوشنبه, ۴ مهر, ۱۴۰۱ / 26 September, 2022
مجله ویستا

سقوط ایران به دسته دوم آسیا


سقوط ایران به دسته دوم آسیا

حق پخش تلویزیونی , مساله این است

رئیس فدراسیون فوتبال با بیان این که هنوز هیچ چیز در رابطه با سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا مشخص نیست، گفت: آنچه "بن همام" در مورد سهمیه ایران اعلام کرد کاهش سهمیه نیست بلکه قطع سهمیه ایران در این مسابقات است. علی کفاشیان افزود: با قطع سهمیه فوتبال باشگاهی ما به بازی های دسته دوم آسیا سقوط خواهد کرد و در واقع باشگاه های ما به مسابقات باشگاه های دسته دوم آسیا که آماتور هستند، خواهند رفت. وی خاطرنشان کرد: مسئولان AFC اعلام کردند اگر ایران امتیاز لازم را بگیرد ۴ سهمیه را خواهد گرفت، در غیر این صورت هیچ سهمیه ای در مسابقات جام باشگاه های آسیا نخواهد داشت. کفاشیان با بیان این که کارهای خود را در این خصوص انجام داده و مدارک لازم را آماده ارسال کرده ایم، گفت: ما امید داریم تا امتیاز لازم را کسب کنیم. وی در پاسخ به این سوال که اگر سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا قطع شود، چه کسی پاسخ گو خواهد بود، گفت: مراجع بالاتر باید تشخیص دهند که چه کسی پاسخ گو باشد. وی در رابطه با حق پخش تلویزیونی مسابقات نیز گفت: جلسات مختلفی را با مسئولان صداوسیما برگزار کردیم و منتظر اعلام نظر آن ها هستیم تا در صورت مثبت بودن پاسخ آن ها قرارداد را منعقد کنیم.

● منتفی شد

رئیس سازمان لیگ فدراسیون فوتبال اعلام کرد: پیشنهاد حق پخش تلویزیونی لیگ برتر ایران که قرار بود در کشورهای عربی و اروپایی پیگیری شود، منتفی شد. "عزیز الله محمدی" گفت: مقرر شده بود که مزایده حق پخش تلویزیونی را در کشورهای عربی و اروپایی برگزار کنیم که به دلیل برخی شرایط این مساله منتفی شد. وی ابراز امیدواری کرد که هر چه سریعتر این مساله با توافق فدراسیون فوتبال و سازمان صدا و سیما حل شود.

● دیدار امیدوار رضایی با رئیس صدا و سیما

رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی به زودی با رئیس سازمان صدا و سیما برای حق پخش تلویزیونی جلسه برگزار می کند. امیدوار رضایی قرار است درباره حق پخش تلویزیونی مسابقات فوتبال با عزت ا... ضرغامی جلسه ای برگزار کند. این نشست در پی حضور رئیس سازمان صدا و سیما در روز دوشنبه همین هفته در مجلس تشکیل می شود. ضرغامی در صحن مجلس صحبت هایی در همین زمینه با رضایی داشته و قرار شده پیرو همین بحث، به زودی در صدا و سیما این موضوع پیگیری شود. برای حق پخش تلویزیونی مشکلات حقوقی وجود دارد که قرار است در همین جلسه برطرف شود.

● فوتبال ایران چند میلیون دلار می ارزد

نمایندگان AFC درماه اکتبر از ۱۳ کشور بازدید به عمل می آورند که یکی از آنها ایران است. این آخرین بازدیدمسولان کنفدراسیون فوتبال آسیا از ایران خواهد بود و به احتمال بسیار زیاد در ماه نوامبر تصمیم گیری در کمیته لیگ حرفه ای انجام می شود. مسول بخش فارسی سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: بن همام بار ها تاکید کرده است، وقتی امارات با ۲۰ میلیون دلار و عربستان با ۳۰ میلیون دلار پخش مسابقاتش را می فروشد آن وقت فوتبال ایران با این همه لژیونر و میلیون ها علاقه مند چند میلیون دلار می ارزد. ضمن این که حق پخش تلویزیونی به هیچ عنوان به سازمان لیگ تعلق ندارد.

● زیرمجموعه ها هماهنگ نیستند

سازمان صدا و سیما در جلسات برای واگذاری حق پخش تلویزیونی حسن برخورد داشته و مشکلی را برای توافق نهایی مطرح نکرده است. رئیس کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال درباره واگذاری حق پخش تلویزیونی از سوی صدا و سیما گفت: مذاکرات فدراسیون فوتبال و سازمان تربیت بدنی هنوز نهایی نشده است البته درجلسات مشکلی از سوی طرفین مطرح نشده و به توافق ابتدایی نیز رسیدیم. وی افزود: به نظر می رسد در سیستم داخل صدا و سیما زیر مجموعه ها با رئیس این سازمان هماهنگ نیستند و وهنوز نتوانسته اند تفکر رئیس صداو سیما را به قانون تبدیل کنند.

● نامه محرمانه AFC

بن همام در سفر خود به ایران اشاره ای به پرداخت مبالغ هنگفتی که ایران برای حق پخش بازیهای اروپایی داشته کرد و اعلام داشت این موضوع برای مسابقات ایران نیز لازم الاجراست. پس از آن AFC طی نامه محرمانه ای به فدراسیون فوتبال تاکید کرد در صورت عدم واگذاری حق پخش تلویزیونی به باشگاه ها دیگر امتیازات لحاظ شده از بین می رود و ایران وارد مسابقات (AFCCUP) می شود.

بابک غنائیهمچنین مشاهده کنید

سایت مشرقخبرگزاری ایرناسایت فرادیدسایت تابناکروزنامه تعادلسایت نامه نیوزسایت خبرآنلاینسایت انصاف نیوزخبرگزاری تحلیل بازارسایت اعتماد آنلاین