شنبه, ۸ بهمن, ۱۴۰۱ / 28 January, 2023
مجله ویستا

انتخاب رنگ مو آداب دارد


انتخاب رنگ مو آداب دارد

بلوطی، خرمایی، طلایی، زیتونی یا مشکی؟ شما چه رنگ مویی را ترجیح می‌دهید؟ خیلی‌ خانم‌ها این نکته را نمی‌دانند که رنگ مویی که روی سر دیگری ممکن است بسیار جذاب و زیبا باشد، احتمال …

بلوطی، خرمایی، طلایی، زیتونی یا مشکی؟ شما چه رنگ مویی را ترجیح می‌دهید؟ خیلی‌ خانم‌ها این نکته را نمی‌دانند که رنگ مویی که روی سر دیگری ممکن است بسیار جذاب و زیبا باشد، احتمال دارد هیچ جذابیتی در چهره آنها ایجاد نکند. کارشناسان زیبایی توصیه می‌کنند هنگام انتخاب رنگ مو پیش از هر چیز دیگری به رنگ پوست صورت‌مان توجه کنیم...

برای اینکه انتخاب ایده‌آلی داشته باشید، اولین توصیه متخصصان و کارشناسان این است که رنگ مویتان را بر اساس رنگ پوست صورتتان، رنگ چشم‌هایتان و شخصیت و موقعیت اجتماعی خودتان انتخاب کنید. اما در این خصوص، توصیه‌های دیگری هم وجود دارد که شنیدنش خالی از لطف نیست.

به خواندن کاتالوگ رنگ مو قناعت نکنید

یافتن رنگ موی مناسب ساده نیست. انتخاب رنگ دلخواه از روی کاتالوگ رنگ فروشگاه و خریداری آن اقدامی نادرست است. رنگ مو را با توجه به رنگ طبیعی مو، رنگ چشم و پوست خود انتخاب کنید. رنگی که می‌بینید حاصل بازتاب نور از روی رنگدانه‌های رنگ شده است. بنابراین یک رنگ یکسان روی موهای مختلف نمودهای متفاوتی دارد. رنگ موی طبیعی و مصنوعی در زیر نور فلورسنت یا نور طبیعی آفتاب متفاوت به نظر می‌رسد.

رنگ موی مناسب پوست‌تان را انتخاب کنید

بهترین رنگ‌ها برای کسانی که پوست گندمگون و برنزه دارند، رنگ‌های شیری، گل بهی، مسی، کرم نخودی، قهوه‌ای، زرد سوخته، قهوه‌ای مایل به قرمز، قهوه‌ای مایل به طلایی و رنگ‌های آبی، سبزآبی، فندقی، عسلی، سبز کاهویی و زرد است. در مورد پوست‌های روشن، ‌های‌لایت آبی، قرمز و برای پوست‌های صورتی و سرخ، رنگ کرم گلی، زیتونی تیره و قهوه‌ای تیره با سایه آبنوسی جلوه خاصی ایجاد خواهد کرد.

سطح رنگ‌ها را از درجه ۱ تا ۱۰ تقسیم‌بندی کرده‌اند. رنگ درجه ۱۰ مو را روشن و درجه ۱ آن را تیره می‌کند. رنگ موی سیاه نور کمی را منعکس می‌کند و این درست برخلاف عملکرد رنگ موی بور است. وقتی که رنگ موهای خود را روشن می‌کنید‌، هاله گرمی از رنگ‌های زرد و قرمز دور شما دیده می‌شود. به یاد داشته باشید که ترکیب رنگ‌های زرد و قرمز، رنگ نارنجی را تولید خواهد کرد، نه رنگ دلخواه شما را.

بهترین رنگ‌ها برای کسانی که پوست گندمگون و برنزه دارند، رنگ‌های شیری، گل بهی، مسی، کرم نخودی، قهوه‌ای، زرد سوخته، قهوه‌ای مایل به قرمز، قهوه‌ای مایل به طلایی و رنگ‌های آبی، سبزآبی، فندقی، عسلی، سبز کاهویی و زرد است.

برای چشم‌های کهربایی یا قهوه‌ای، رنگ موهایی طلایی با‌های لایت قرمز، قهوه‌ای طلایی، قهوه‌ای عسلی، فندقی، مسی و قهوه‌ای سوخته مناسب است. در مورد پوست‌های روشن،‌های لایت آبی، قرمز و برای پوست‌های صورتی و سرخ، رنگ کرم گلی، زیتونی تیره و قهوه‌ای تیره با سایه آبنوسی جلوه خاصی ایجاد خواهد کرد. برای چشم‌های آبی روشن، آبی خاکستری، آبی تیره، سبز تیره، قهوه‌ای و مشکی، بهترین رنگ مو ارغوانی با ‌های‌لایت شرابی، پلاتینی، خاکستری، قهوه ای، قهوه‌ای تیره، مشکی و شیری است.

سلیقه، قیمت، دوام

انتخاب رنگ مو به مرغوبیت رنگ، سلیقه و خواسته شما و مدت زمانی که می‌خواهید آن رنگ روی موهایتان باقی بماند، بستگی دارد. اغلب زنان از رنگ‌های تیره شروع می‌کنند و بعد از هر بار رنگ یک درجه روشن‌تر از قبل را برمی‌گزینند. اگر رنگ موی انتخابی موهای سفید شما را پوشش نمی‌دهد، از رنگ مرغوب‌تر و یک درجه بالاتر از رنگ موی اصلی خود استفاده کنید.

۵ عامل مهم در انتخاب رنگ مو

در انتخاب رنگ مو ۵ عامل نقش دارند:

۱) رنگ پوست

۲) رنگ طبیعی مو

۳) رنگ چشم

۴) چاقی و لاغری شخص

۵) شخصیت فرد

رنگ موی سر شما باید مکمل رنگ پوست‌تان باشد. هیچ‌گاه موی سرتان را بیش از ۲ تا ۳ درجه از رنگ طبیعی خود روشن‌تر یا تیره‌تر نکنید. برای تشخیص رنگ سه عامل متفاوت دخیل هستند:

۱) تن رنگ: گرمی و سردی رنگ را تعیین می‌کند. رنگ‌های گرم یعنی قرمز، نارنجی و زرد. از رنگ‌های سرد نیز عمدتا آبی، سبز و بنفش مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۲) سطح رنگ: روشنی و تیرگی رنگ را تعیین می‌کند که با افزایش رنگ‌های مشکی و سفید تغییر می‌یابد.

۳) ضریب اشباع رنگ: درجه غلظت و یا میزان رنگدانه‌های موجود را تعیین می‌کند.

نازنین دربندیهمچنین مشاهده کنید

خبرگزاری مهرسایت عصرایرانسایت اکوایرانسایت اقتصادنیوزسایت پارسینهسایت جمارانوبگردیسایت ورزش سهسایت رویداد 24روزنامه ایران