سه شنبه, ۳ خرداد, ۱۴۰۱ / 24 May, 2022
مجله ویستا

با هدف مدیرعاملی به پرسپولیس نیامدم


فرخزادی سرپرست پرسپولیس نیستم

عضو هیأت مدیره باشگاه پرسپولیس تاکید کرد به هیچ عنوان سمت مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس را نخواهد پذیرفت و خبرهایی که در این مورد نیز منتشر شده است صحت ندارد.مجید فرخزادی انتخابش به عنوان سرپرست باشگاه پرسپولیس را هم تکذیب کرد و در مورد جلسه صبح دیروز با محمد علی آبادی گفت: ایشان از ما دعوت کردند و من هم پذیرفتم که در این نشست شرکت کنم.

معادلات باشگاه پرسپولیس با استعفای کاشانی خیلی جالب شده است. مجید فرخزادی مدعی است که اعضای هیأت مدیره تلاش زیادی کردند تا کاشانی به کارش ادامه دهد، اما در نهایت او ترجیح داده که از تصمیمش منصرف نشود.

در حالی که خیلی ها فرخزادی را کاندیدای اول حضور در پست مدیرعاملی پرسپولیس می دانند، اما خیلی ها معتقدند که مدیرعامل جدید خارج از هیأت مدیره است.

▪ حکایت استعفای آقای کاشانی چیست؟

ـ روزنامه ها در این رابطه تحلیلهای مفصلی داشته اند. حدود یک ماه و نیم پیش آقای کاشانی در جلسه هیأت مدیره استعفا دادند، اما آقای علی آبادی همان جا قبول نکردند و با حرفهای اعضای هیأت مدیره فضای جلسه عوض شد. آقای کاشانی همان جا خواسته هایش را گفت و بحث استعفا همان جا بایگانی شد.

▪ اما این استعفا دوباره مطرح شد، درست است؟

ـ دو سه جلسه پس از آن در خدمت آقای کاشانی بودیم. در جلسه آخر ایشان آقای استیلی را هم دعوت کرد تا برنامه هایش را برای فصل آینده ارائه کند که آن جلسه تا ساعت یک بامداد طول کشید و قرار شد آقایان خاکپور و پیروانی هم در جلسه های بعدی شرکت کنند و صحبت کنند و برنامه بدهند، اما فردای همان روز کاشانی به دیدار آقای علی آبادی رفت و آن جا بود که بحث استعفا را دوباره مطرح کردند، اما آقای علی آبادی گفت که شما باشید و به کارتان ادامه دهید.

▪ الان این استعفا در چه وضعیتی است؟

ـ طبق اساسنامه باشگاه، اگر شخصی که استعفا داده سه مرتبه در جلسه هیأت مدیره شرکت نکند استعفای او خود به خود قبول می شود. ما سه جلسه با حضور تمام اعضا، تشکیل دادیم و به شهادت دوستان رسانه ای تمام تلاش خودمان را کردیم تا آقای کاشانی بر گردند، اما ایشان در جلسه آخر هم نیامدند.

▪ اما در جلسه آخر غیبت کاشانی موجه بود.

ـ جلسه آخر روز چهارشنبه هفته گذشته ساعت ۱۵ در دفتر آقای سعیدلو بود که به همه اعضا هم اطلاع دادند. ساعت ۱۲و ۳۰ دقیقه همان روز مختاری رئیس دفتر کاشانی تماس گرفت و اعلام کرد که مراسم سالگرد برادر کاشانی است و جلسه را بعد از مراسم بگذارید. من، سعیدلو، بیادی و نژاد فلاح در مراسم سالگرد برادر کاشانی شرکت کردیم و قرار شد جلسه ساعت ۲۱ همان شب برگزار شود، اما آقای کاشانی قبل از جلسه در یک مصاحبه رادیویی اعلام کرد که دیگر بر نمی گردد و در جلسه هم شرکت نکرد. اگر همان شب هم می آمد، همه چیز حل می شد. کاشانی از دوستان خوب من است و من برای کمک به او آمده بودم، اما خودش تصمیم گرفته بود که دیگر نیاید. خودم به ایشان گفتم که پول آمده، بیا و خرج تیم کن، اما نیامد.

▪ خوب حالا مدیرعامل شوید و خرج کنید.

ـ من با توجه به علاقه ای که به پرسپولیس دارم در هر جایگاهی که بخواهند خدمت می کنم. اصراری هم ندارم که در هیأت مدیره باشم، اما فکر می کنم در هیأت مدیره بیشتر می توانم مفید باشم.

▪ به نظر شما چرا کاشانی استعفا داد؟

ـ این فضاهای تند باعث شد که خلط بحث شود و قضایا مبهم بماند. بحث آقای انصاری فرد مطرح شد که به کاشانی کمتر از انصاری فرد پول داده اند. کاشانی از بیرون برای باشگاه پول آورد، اما سازمان هم دریغ نکرد و از روزی که من آمدم شاهد هستم که سازمان کوتاهی نکرده و در حد مقدوراتش کمک کرده است. البته کاشانی هم انصافاً خوب پول می آورد و خرج باشگاه می کرد. اگر ایشان در جلسات هیأت مدیره حاضر می شد دلیل استعفایش مشخص می شد.

▪ الان چه کسی برای پست مدیرعاملی پرسپولیس مطرح است؟

ـ این از اختیارات سازمان است که یک نفر را انتخاب کند. اینکه بخواهیم کسی را تحمیل کنیم، درست نیست. خود سازمان در یک فضای آرام شخص مورد نظرش را معرفی می کند و کار دنبال می شود. آقای علی آبادی تلاش خودش را کرد و حتی در جشن قهرمانی هم گفت که ای کاش کاشانی بر می گشت.

▪ اگر خود شما را معرفی کنند، قبول می کنید؟

ـ اگر به من بگویند و بودجه هم مشخص شود آن وقت می گویم که می آیم یا نمی آیم، اما هنوز بحثی مطرح نشده است. من اگر در هیأت مدیره باشم بهتر می توانم خدمت کنم، البته اگر مردم و رسانه ها از عملکرد من راضی باشند.

▪ و اگر از خود شما بخواهند یک نفر را برای این پست معرفی کنید، چه کسی را معرفی می کنید؟

ـ تا قبل از رفتن آقای کاشانی، من کاشانی را معرفی می کردم، اما الان هر کسی که معرفی شود همه باید حمایت کنند. این یکی دو روزه هم می گذرد تا به روزهای آفتابی برسیم.

▪ مسأله ای که در مورد شما مطرح می شود اینکه شما از روز اول به هوای مدیرعاملی وارد هیأت مدیره شدید. واقعاً اینطور است؟

ـ اگر می خواستم همان روز اول مدیرعامل می شدم، چون هر کسی توان و ظرفیت خودش را می داند. اگر می خواستم مدیرعامل شوم، چرا بروم پشت خط بایستم. من با این تفکر به هیأت مدیره پرسپولیس نیامدم.

نورا مهدویهمچنین مشاهده کنید

خبرگزاری ایسناروزنامه آفتاب یزدسایت رویداد 24سایت ساعدنیوزسایت تاپ نازسایت اکوایرانسایت نامه نیوزسایت مجله شبکهوبگردیسایت الف