شنبه, ۱ مهر, ۱۴۰۲ / 23 September, 2023
مجله ویستا

کارهایی که رنگ موهای شما را خراب می کنند


کارهایی که رنگ موهای شما را خراب می کنند

این اشتباهات باعث می شوند رنگ موهای شما خراب شوند.

این اشتباهات باعث می شوند رنگ موهای شما خراب شوند.

استفاده از شامپوی نامناسب

اگر موهایتان را رنگ کرده اید باید از شامپوهایی که دارای سولفات هستند اجتناب کنید. سولفات ماده ای است که مولکول های رنگ را از رشته موهای شما پاک می کند. خوشبختانه شامپوهای بدون سولفات زیادی در بازار وجود دارند.

دوش گرفتن با آب گرم

اگر زیر دوش آب داغ بروید باید بدانید رنگ موی دلخواهتان را تغییر می دهید. آب گرم لایه ی بیرونی مو را از بین می برد که رنگ اصلی آن را محو خواهد کرد. اگر قادر به تحمل این شرایط نیستید سعی کنید از آب زیاد گرم یا سرد دور بمانید.

زیاد ماندن در نور خورشید

اشعه های شدید خورشید تنها برای پوست شما مضر نیستند، بلکه به موهای شما نیز آسیب می زنند. اشعه ی UV ذرات رنگ روی موها را از بین می برند که باعث روشن شدن موهای شما خواهند شد. برای پیشگیری از این مشکل زمانی که مقابل نور خورشید هستید کلاه سر کنید. حتی نرم کننده هایی هستند که دارای ذرات مسدودکننده ی اشعه ی UV هستند و می توانند از رنگ موی شما حفاظت کنند.

گذراندن زمان زیاد در استخر

کلر موجود در آب استخر می تواند به مرور روی موهای شما جمع شده و باعث کدر دیده شدن آن ها شود. بعد از گذراندن روزی طولانی در استخر موهایتان را با شامپوهای مخصوص بشویید. کف این شامپو کمک می کند مواد شیمیایی روی موها از بین بروند.

زود حمام رفتن

اگر مرتباً موهای خود را رنگ می کنید باید بدانید رنگ در روز اول روی موهای شما قوی تر است. زنان بسیاری بلافاصله دوش می گیرند و رنگ را از بین می برند. با این میل خود بجنگید. زود دوش گرفتن می تواند باعث شود سریع تر رنگ موهای شما از بین برود. رنگ حداقل به 24 ساعت زمان نیاز دارد تا روی موها ثابت شود. قبل از رنگ کردن موهایتان را بشویید وگرنه قبل از برنامه ریزی باید دوباره به آرایشگاه بروید.همچنین مشاهده کنید

سایت دیپلماسی ایرانیسایت زومیتسایت رکناسایت نامه نیوزسایت نورنیوزسایت انرژی پرسروزنامه توسعه ایرانیخبرگزاری فارسسایت همشهری‌آنلاینوبگردی