پنجشنبه, ۳ فروردین, ۱۴۰۲ / 23 March, 2023
مجله ویستا

کمربند شما را لاغر می کند!


کمربند شما را لاغر می کند!

چاق ها در فصل زمستان چی بپوشند؟

یکی از معضلاتی که در فصل زمستان گریبان افراد را می‌گیرد پوشیدن لباس‌های زیاد است. این مساله برای برخی افراد پررنگ‌تر است؛ افرادی که وزن زیادی دارند. طراحان لباس پیشنهادهای ویژه‌ای برای این افراد دارند تا با پوشیدن لباس‌های زیاد، چاق‌تر نشان ندهند. با ما همراه شوید...

۱. لباس‌های مناسب انتخاب کنید: لباس‌هایی که خیلی‌تنگ هستند باعث می‌شوند ظاهر شما از آن چیزی که هستید چاق‌تر نشان داده ‌شود. همین‌طور لباس‌هایی که از سایزتان بزرگ‌تر است انتخاب نکنید چرا که بیشتر افراد چاق برای اینکه اضافه‌وزنشان را بپوشانند و مخفی کنند، لباس بزرگ‌تر انتخاب می‌کنند اما این تصور اشتباه است و این کار حتی شما را چاق‌تر هم نشان می‌دهد. پس اندازه سایزتان نه بزرگ‌تر و نه کوچک‌تر لباس بپوشید.

۲. آقایان چاق سعی کنید بلوزتان را روی شلوار نیندازید چون چاق‌تر به نظر می‌آیید. اگر هم آن را داخل شلوارتان می‌گذارید سعی کنید کاملا فیت نباشد. کمی آن را بیرون بگذارید و صاف کنید.

۳. کمربند استفاده کنید. با این کار، یک تیر و دو نشان زده‌اید؛ هم لاغرتر به نظر می‌آیید هم به دلیل فشار اندکی که کمربند به شما می‌آورد سعی می‌کنید شکمتان را تو نگه دارید.

۴. راه‌راه‌های عمودی لاغرتر نشانتان می‌دهد. سعی کنید از این طرح در پالتو، بلوز یا حتی شلوارتان استفاده کنید. برعکس افقی را فراموش کنید چون چاق‌تر نشانتان می‌دهد.

۵. شلوارها در چاق یا لاغر نشان دادنتان بسیارمهم هستند. شلوار راسته انتخاب کنید چون شما را کشیده‌تر نشان می‌دهد. یکی دیگر از انتخاب‌های بد برای شما، شلوارهایی با جیب زیاد هستند. این تیپ شلوارها راحت‌تر به نظر می‌آیند اما مطمئن باشید چاق‌تر نشانتان می‌دهند.

۶. رنگ‌های تیره را به رنگ‌های روشن ترجیح ‌دهید. رنگ‌های گرم هم شما را لاغرتر نشان می‌دهند هم برای فصل زمستان مناسب‌ترند.

۷. به جای پوشیدن چند لباس با هم سعی کنید یک پالتوی گرم انتخاب کنید. مثلا یک لباس آستین بلند، روی آن یک ژاکت و بعد یک کاپشن روی آن مسلما شما را چاق‌تر نشان می‌دهد. یک لایه گرم بهتر از چند لایه است.

۸. شاید برایتان عجیب باشد اما کیفتان هم باعث می‌شود چاق‌تر یا لاغرتر نشان دهید. اگر چاق هستید یک کیف بزرگ کمک می‌کند لاغرتر نشان دهید و دیگران حواس‌شان به بزرگی کیف جلب می‌شود.

۹. اگر اهل کفش‌های پاشنه‌دار هستید خبر خوبی برایتان داریم؛ این کفش‌ها شما را لاغرتر نشان می‌دهند پس چکمه‌هایی با چند سانت پاشنه انتخاب کنید. البته نه آنقدر که در فصل زمستان راه رفتن برایتان سخت شود.

۱۰. از پارچه‌های طرح‌دار و شلوغ دوری کنید. رنگ مشکی بهترین گزینه است اما اگر این رنگ را دوست ندارید، سعی کنید رنگی انتخاب کنید که ساده باشد. اگر طرح‌دار انتخاب می‌کنید شکل‌های ریز داشته باشند که لاغرتر نشانتان بدهند.

منبع:Journal cles Femmes

فائزه بهزادی

کارشناس طراحی و چاپ پارچههمچنین مشاهده کنید

روزنامه شرقسایت نورنیوزسایت انصاف نیوزسایت جمارانخبرگزاری فارسخبرگزاری ایلناسایت تابناکسایت جهان صنعت نیوزسایت تجارت نیوزخبرگزاری ایرنا