سه شنبه, ۱۱ بهمن, ۱۴۰۱ / 31 January, 2023
مجله ویستا

تن پوش فصل سرد


تن پوش فصل سرد

سوز پاییز که شروع می‌شود، لباس‌های سبک و خنک کم‌کم جایشان را به لباس‌های کمی ضخیم‌تر و البته گرم‌تر می‌دهند...


● اسکاچ های گرم
لوزی های ریز و درشت روی پلوورها برای خیلی از افراد …

سوز پاییز که شروع می‌شود، لباس‌های سبک و خنک کم‌کم جایشان را به لباس‌های کمی ضخیم‌تر و البته گرم‌تر می‌دهند...

اسکاچ های گرم

لوزی های ریز و درشت روی پلوورها برای خیلی از افراد طرحی آشناست. طرح‌، شکل‌ و رنگ این لوزی ها که به «اسکاچ» معروف هستند، بسیار متنوع‌اند و احتمالا هر نوع سلیقه‌ای را به خود جذب می‌کنند. اسکاچ‌ها هم مدل مردانه و هم مدل زنانه دارند. یکی از مشخصه‌های این جنس و مدل پلوور، سبکی و اسپرت‌بودن آن است. حتی اگر جین‌پوش نباشید می‌توانید آن را با شلوار کتان بپوشید. با اینکه این پلوورها جنس سبکی دارند و خیلی ضخیم نیستند، اما بدن را خوب گرم می‌کنند اما اگر خیلی هم سرمایی باشید، می‌توانید یک کاپشن یا بادگیر سبک یا یک اورکت روی آنها بپوشید.

دستباف های رنگی

خیلی از افراد ترجیح می‌دهند پلوورشان دستباف باشد تا هم با تنوع رنگی کامواها زیباتر شود و هم بتوانند مدل پلوورشان را انتخاب کنند که دو مزیت بزرگ محسوب می‌شود. یک هشدار به کسانی که حساسیت‌های پوستی دارند: ممکن است لباس‌های بافتنی اصطلاحا «تنتان را بخورند» چون جنس کامواها ممکن است کمی زبر باشد. این هم یکی از محبوب‌ترین مدل‌های بافتنی است که به آن مدل پیچ می گویند.

پلی استر و سبک

پلوورهای با جنس پلی‌استر، پرطرفدار و البته کمی گران‌تر هستند. پلوورهایی با بافت ریزتر، به خوبی گرما را در خودشان حفظ می‌کنند و اجازه ورود سرما را نمی‌دهند. ضمن اینکه بسیار سبک‌اند و حتی می‌توان علاوه بر آنها یک لباس دیگر هم روی آنها پوشید. طراحان لباس اغلب روی پلوورهایی از این جنس طرح‌هایی هم می‌‌زنند تا بیش‌ازحد ساده نباشند.

اسپرت های پرطرفدار

پلوورهای اسپرت طرفداران زیادی دارند چون با هر تیپ و سلیقه‌ای هماهنگ می‌شوند. شاید گرمای سایر پلوورها را نداشته‌باشند اما برای زمانی که هنوز هوا خیلی سرد نشده است، انتخاب مناسبی هستند. الیافی که برای پلوورهای اسپرت استفاده می‌شود، سبک است پس می‌توان به راحتی یک لباس دیگر هم زیر آنها بپوشید.

راه‌راه آکریلیک و گرم

راه‌راه‌های عمودی و افقی، نازک و ضخیم یکی دیگر از طرح‌های رایج پلوورهاست. اگر سرمایی هستید، حتما هنگام خریدن پلوور به اتیکت روی لباس توجه کنید و دنبال واژه صددرصد آکریلیک بگردید چون لباس‌هایی که روی آن، این نوشته درج شده باشد، گرمای مناسبی دارند. اگر پلوورهای با طرح‌های راه‌راه را می‌پسندید، به حالت بدن و اندامتان توجه کنید؛ اگر لاغر هستید پلوورهایی با خطوط افقی و اگر چاق هستید، با خطوط عمودی بپوشید.

زیپ‌دارهای سنگین

بیشتر پلوورهای زیپ‌دار یقه‌‌دارند. زیپ یا تا انتهای پلوور است یا تا بخش سینه‌ آن. این پلوورها معمولا سنگین‌تر و برای هوای سرد مناسب‌‌ترند. معمولا پلوورهای زیپ‌دار زنانه از جنس‌هایی مثل الیاف کشمیری هستند. با پوشیدن این پلوورها اصلا نباید نگران سرما بود اما اگر از پوشیدن لباس‌های سنگین خوشتان نمی‌آید، سراغ این مدل نروید. یکی دیگر از مزایای پلوورهای زیپ‌دار این است که اگر احساس گرما کنید، می‌توانید به جای اینکه کاملا آنها را دربیاورید زیپشان را باز کنید.

پلوورهای مانتویی

آخرین مدل، منحصرا زنانه است. این مدل همان‌طور که از اسمش پیداست، کمی بلندتر از پلوورهای عادی است و حالت مانتو دارد. می‌توانید برای راحت‌تر بودن، از مدل‌های جلوباز و دکمه‌دار هم استفاده کنید. یقه‌هفت در این مدل طرفداران بیشتری دارد. دستبافت این پلوورها در بازار بیشتر یافت می‌شود. پوشیدن یک اورکت روی این پلوورها هم مناسب است، هم ترکیب زیباتری ایجاد می‌کند.

مریم امیدیهمچنین مشاهده کنید

وبگردیسایت زومیتسایت اقتصادنیوزسایر منابعسایت اقتصاد 24سایت انتخابسایت فراروسایت جمارانسایت فرادیدسایت الف