دوشنبه, ۲۹ اسفند, ۱۴۰۱ / 20 March, 2023
مجله ویستا

چطور شکم خود را کوچک کنید؟


چطور شکم خود را کوچک کنید؟

این‌که شکم شما جلوتر از خودتان وارد اتاق شود و همه فکر کنند باردار هستید می‌تواند روحیه هر کسی را خراب کند. چرا باید چنین اتفاقی بیفتد؟ برای حل این مشکل با ما همراه باشید:
به گزارش …

این‌که شکم شما جلوتر از خودتان وارد اتاق شود و همه فکر کنند باردار هستید می‌تواند روحیه هر کسی را خراب کند. چرا باید چنین اتفاقی بیفتد؟ برای حل این مشکل با ما همراه باشید:

به گزارش مجله پزشکی مادر، بیشترین مشکلی که خانم‌ها در زمینه تناسب اندام با آن روبه‌رو هستند شکم است مشکل شما، مشکل خیلی ها است باید خیلی پشتکار داشته باشید و با تلاش زیاد منتظر نتیجه بمانید.

آن چه باعث کاهش چربی های شکم می شود؛ رژیم غذایی مناسب و ورزش است. در صورتی که تغذیه صحیح باشد نه تنها چربی در بدن ذخیره نمی‌شود، بلکه ناراحتی‌های گوارشی هم بهبود یافته و دچاز گاز معده نخواهید شد.

یک تغذیۀ نامناسب و نداشتن فعالیت های جسمی کافی، خود را به شکل چربی های اضافه نشان می‌دهند که این چربی ها هم در اولین مرحله در ناحیۀ شکم جا خوش می‌کنند. چربی شکم، چربی ذخیره‌ای بدن است، بنابراین مقاوم ترین چربی در برابر رژیم لاغری و ورزش می باشد تنها راه درمان چربی شکم، رژیم غذایی اصولی و ورزش است. فقط و فقط با این دو روش است که چربی ازبین می‌رود، پس روش های دیگر فقط به این دو کمک می‌کنند.

تغذیه افراطی و نامتعادل باید اصلاح شود. اما باید بدانید که هضم برخی غذاها از برخی دیگر بسیار سخت تر است.

بنابراین خوردن سبزیجات خام را محدود کنید زیرا هضم آنها سخت است. به جای آنها، سبزیجات پخته را در اولویت قرار دهید.

از خوردن خوراکی های چرب بپرهیزید زیرا این مواد روند گوارش را کند می‌کنند، آب زیاد بنوشید، حداقل ۱.۵ لیتر در روز؛ این میزان آب را در تمام طول روز تقسیم کنید.

تا حد ممکن سعی کنید از مصرف قندها خودداری کنید. این قندها به شدت محرک ترشح انسولین هستند و می‌توانند سبب چاقی در ناحیه شکم و پهلوها شوند، راه ‌‌حل بسیار ساده است. سعی کنید مصرف شکلات، مربا، دسرهای شیرین و نوشابه‌های گازدار را کنار بگذارید و به جای نان سفید، نان سبوس‌دار را جایگزین کنید.

ماساژ موضعی چربی های شکم، اگر همراه با رژیم و تحرک اصولی باشد، منجر به کاهش بیشتر چربی در این منطقه می‌شود.

بد نشستن و بد ایستادن هر دو می‌توانند باعث تضعیف عضلات شکم شده و به مرور به‌طور غیرمستقیم باعث افتادگی شکم شوند. از سوی دیگر، بد ایستادن ( افتادگی شانه، تو رفتگی قفسه سینه ) باعث بیرون زدن شکم شده و این ناحیه را چاق و بد شکل نشان می‌دهد. اگر صاف و درست بایستید جدا از شرایط بهتری که برای ستون مهره‌ها ایجاد می‌شود شکم هم صاف‌تر به‌نظر می‌رسد..

ولی باید بدانید ورزش مخصوص شکم به تنهایی و بدون رعایت رژیم غذایی وبدون انجام ورزش های هوازی ( مثل پیاده روی ) ممکن است روی چربی شکم اثری نداشته باشد. بهترین راه برای سوزاندن چربی شکم انجام ورزش‌های هوازی است. ورزش‌های هوازی مثل پیاد‌ه‌روی، دویدن، دوچرخه‌سواری، شنا و کوهنوردی مقدار زیادی از چربی‌های بدن را می‌سوزانند.

پیاده روی عالی است. تحرک داشته باشید نکته‌ای که نباید آن را از نظر دور کرد این است که تحرک و ورزش بیش از ۴۰ دقیقه سبب می‌شود بدن از ذخایر چربی بدن استفاده کرده و در ضمن ماساژی طبیعی برای دستگاه داخلی شکم به حساب می‌آید و می‌تواند دفع را آسان کند. هیچ نیازی به انجام ورزش‌های فوق‌العاده شدید نیست. حتی پیاده‌روی بیش از ۴۰ دقیقه اگر به طور مرتب انجام شود مفید خواهد بود. یکی از تمرینات بی‌خطر و از روش‌های موثر برای لاغر کردن شکم، ورزش دراز نشست و استفاده از دستگاه‌های ورزشی مناسب است. بایستی هنگام ورزش کل بدن را در نظر بگیریم، نه فقط یک قسمت از آن را، تمرین بر روی یک عضله ی خاص، بدون در نظر گرفتن سایرعضلات، باعث عدم تعادل در عضلات و بروز عوارضی در بدن می شود.همچنین مشاهده کنید

سایت مثلث آنلاینخبرگزاری صدا و سیماسایت ورزش سهسایت رویداد 24خبرگزاری فارسوبگردیسایت اقتصادنیوزروزنامه توسعه ایرانیسایت دیجیاتوروزنامه ابتکار