پنجشنبه, ۷ مهر, ۱۴۰۱ / 29 September, 2022
مجله ویستا

برای مهاجمی که دوباره احیا شده است


برای مهاجمی که دوباره احیا شده است

به راستی چه کسی فکر میکرد مهاجمی که چندین و چند مصدومیت سنگین را پشت سر گذاشته دوباره قد علم کند و تبدیل شود به مرد اول خط حمله ی سرخپوشان تهرانی از محسن خلیلی صحبت میکنیم مهاجمی که با پشت سر گذاشتن مصدومیت های سنگین و رسیدن به مرز امادگی مطلوب دوباره به همان بازیکن محبوب و گلزنی تبدیل شده که هواداران سرخ یکسال تمام انتظارش را می کشیدند

به راستی چه کسی فکر میکرد مهاجمی که چندین و چند مصدومیت سنگین را پشت سر گذاشته دوباره قد علم کند و تبدیل شود به مرد اول خط حمله ی سرخپوشان تهرانی؟ از محسن خلیلی صحبت میکنیم مهاجمی که با پشت سر گذاشتن مصدومیت های سنگین و رسیدن به مرز امادگی مطلوب دوباره به همان بازیکن محبوب و گلزنی تبدیل شده که هواداران سرخ یکسال تمام انتظارش را می کشیدند.

محسن خلیلی با دوری یکساله ی خود از مستطیل سبز و سکو نشینی های ابتدای فصل خود حتی خوشبین ترین هوادار پرسپولیس را نا امید کرده بود و دیگر کمتر کسی منتظر بازگشت شماره ی ۹ سرخپوشان تهرانی به ترکیب اصلی بود. مصدومیت های پی در پی - عدم اعتماد زلاتکو کرانچار به این بازیکن و از همه مهم تر عدم امادگی و شرایط جسمانی این بازیکن از آقای گل لیگ هفتم فقط یک خاطره ی خوش برای هواداران پرسپولیس ساخته بود. اما در اوج ناامیدی ها و نا ملایمتی ها محسن خلیلی صحبت از بازگشت و درخشش مجدد با پیراهن پرسپولیس میکرد .او هیچ گاه نا امید نشد و حتی زمانی که زلاتکو کرانچار او را از لیست ۱۸ نفره خط میزد بجای نا امید شدن و اعتراض کردن به زمین و زمان او فقط سکوت اختیار کرد و با انگیزه ی فراوان انقدر تمرین کرد تا زلاتکو کرانچار را مجبور کرد از او در ترکیب اصلی سرخپوشان استفاده کند.

محسن خلیلی در اردوی دوبی به مرز امادگی مطلوب رسید و سرانجام توانست مقابل سپاهان از ابتدا در ترکیب سرخپوشان قرار بگیرد و حضور ۴۰ دقیقه ای در ان دیدار داشته باشد. محسن خلیلی گلزنی را از بازی با مس کرمان شروع کرد و سرانجام توانست پس از مدت ها برای پرسپولیس گلزنی کند این گل شروعی بود برای احیای مهاجمی که کمتر کسی به بازگشت دوباره ی او به ترکیب اصلی امیدوار بود. محسن خلیلی با تمام سختی ها و روزهای بدی که تجربه کرد حالا به ترکیب اصلی سرخپوشان برگشته و آمار ۴ گل در ۶ بازی را از خود به جا گذاشته است. قطعا زدن ۴ گل در ۶ بازی برای مهاجمی که یک مصدومیت سنگین را پشت سر گذاشته میتواند امار خوب و قابل قبولی باشد.

محسن خلیلی با گل ۳ امتیازی خود مقابل راه اهن و گلزنی دوباره به پیکان ثابت کرد که روزهای بدش تمام شده است و او حالا رفته رفته تبدیل به مهاجمی می شود که هواداران پرسپولیس انتظار دارند.چه بسا اگر او از اول فصل در نوک خط حمله ی پرسپولیس حضور فعالی داشت الان اوضاع و احوال این تیم بهتر از این بود .در فوتبالی که فقر مهاجم گلزن و تمام کننده بیداد میکند قطعا مهاجمی چون محسن خلیلی میتواند نقش تعیین کننده ای داشته باشد.

خصوصیاتی که این مهاجم دارد در حال حاضر کمتر مهاجمی در لیگ ما از ان بهره میبرد. بدون شک بهترین خصوصیت محسن خلیلی شم گلزنی بالای او و قدرت تمام کنندگی این مهاجم در محوطه ی جریمه می باشد.محسن خلیلی و مهاجمانی با این سبک بازی را شاید بتوان نمونه ی ایرانی و وطنی مهاجمی چون فیلیپو اینزاگی نامید.

فیلیپو اینزاگی که به گرفتار شدن در دام افساید حریفان و قاتل محوطه ی جریمه شهره است زمانی در یک مصاحبه اعلام کرده بود که حیطه و منطقه‌ی من محوطه ی جریمه است و دوندگی و درگیر شدن با بازیکنان حریف کاری است که دیگر بازیکنان باید انجام بدهند.

مهاجمی چون اینزاگی ممکن است در طول بازی ۸۰ دقیقه راه برود و یک مهاجم تنبل جلوه دهد اما یک لحظه و حتی یک فرصت نه چندان خطرناک کافی است تا او زهر خود را بریزد تا تمام ان ندویدن ها و درگیر نشدن ها را جبران کرده باشد.

گلی که محسن خلیلی در مقابل پیکان به ثمر رساند شاید سندی باشد بر تایید این حرف که مهاجمانی چون خلیلی میتوانند در طول یک بازی بیکارترین بازیکن زمین باشند ولی یک لحظه و یک موقعیت گلزنی کافی است تا مهاجمانی چون محسن خلیلی توانایی های خود را نشان داده و ثابت کنند داشتن یک مهاجم ششدانگ و گلزن برای هر تیمی از نان شب هم واجب تر است.

قطعا در آستانه ی دربی تهران بازگشت محسن خلیلی به دوران اوج و گلزنی های پی در پی این مهاجم بهترین خبر ممکن برای علی دایی و هوادارانی است که به ۳ امتیاز دربی تهران چشم دوخته اند.پبشینه ی محسن خلیلی در گلزنی به استقلال و زدن ۶ گل به استقلال در چند سال اخیر و قدرت تمام کنندگی این بازیکن نقطه ی امیدوارکننده ی هواداران پرسپولیس در دربی پاتخت است. حالا همه ی نگاه ها در خط حمله ی پرسپولیس به مهاجمی است که تا همین چند وقت قبل با بدسلیقگی تمام از لیست ۱۸ نفره کنار گذاشته میشد.

بدون شک گلزنی محسن خلیلی در دربی تهران بهترین اتفاق ممکن برای این مهاجم و هوادارانی است که چشم به ساق های این مهاجم و هنر تمام کنندگی او دوخته اند.تقابل او با خط دفاعی استقلال و ارش برهانی آقای گل فصل گذشته ی لیگ قطعا لحظات جذابی را رقم خواهد زد. قطعا خلیلی میداند گلزنی در دربی روز چهارشنبه نه تنها او را از لحاظ روحی و روانی در شرایط بسیار مطلوبی قرار خواهد داد بلکه گلزنی در این دیدار خاص یعنی تضمین حضور این مهاجم در چند بازی بعدی سرخپوشان و به فراموشی سپردن تمام روزهای تیره و تار مصدومیت و دوری از ترکیب اصلی سرخپوشان . آیا چهارشنبه روز این مهاجم گلزن خواهد بود ؟ فقط باید صبر کرد و به انتظار نشست.

کسری عبدالعلی پور - خبرگزاری پارس فوتبالهمچنین مشاهده کنید

سایت رویداد 24خبرگزاری مهرسایت اقتصادآنلاینسایت عصرایرانسایت دیپلماسی ایرانیروزنامه آفتاب یزدسایت فرادیدسایت انصاف نیوزسایت آفتاب نیوزسایت تابناک