دوشنبه, ۱۰ مهر, ۱۴۰۲ / 2 October, 2023
مجله ویستا

چهره به چهره، مو به مو


چهره به چهره، مو به مو

رنگ موی مورد علاقه شما کدام است؟ آیا تاکنون اتفاق افتاده که از رنگی که به موهای خودتان زده‌اید خوش‌تان نیاید؟ بیشتر خانم‌ها برای ایجاد تغییر در چهره‌شان موهای خود را رنگ می‌کنند. …

رنگ موی مورد علاقه شما کدام است؟ آیا تاکنون اتفاق افتاده که از رنگی که به موهای خودتان زده‌اید خوش‌تان نیاید؟ بیشتر خانم‌ها برای ایجاد تغییر در چهره‌شان موهای خود را رنگ می‌کنند. اما برخی مواقع این رنگ موها چندان تاثیری در زیبایی چهره ندارد و به عبارتی، به صورت بعضی نمی‌آید. البته علت این مساله این است که با وجود اینکه رنگ چهره و چشم‌های اشخاص درانتخاب رنگ موی مناسب نقش مهمی‌دارد اما کمتر کسی رنگ موی خود را با توجه به رنگ چهره و چشم‌ها انتخاب می‌کند. همین امر موجب می‌شود که بعضی مواقع از رنگ موی انتخابی خود لذت نبریم و آن را دوباره تغییر دهیم.

از آنجایی که رنگ موی اشخاص تغییر زیادی در چهره آنان ایجاد می‌کند، دانستن چگونگی انتخاب رنگ مویی که با رنگ پوست صورت و رنگ چشم‌ها در ترکیب خوبی باشد، اهمیت دارد. به‌طور کلی برای اینکه بتوانیم رنگ موی مناسب با چهره خود را انتخاب کنیم، باید درنظر داشته باشیم که رنگ‌ها به دو دسته گرم و سرد تقسیم می‌شوند و با در نظر گرفتن و شناخت این رنگ‌ها می‌توانیم انتخاب بهتری داشته باشیم.

چه رنگ مویی؛ چه چهره‌ای؟

اگر شما بیش از دو مورد از این موارد (رنگ چشم قهو‌ه‌ای تیره و آبی تیره یا خاکستری، رنگ پوست قهوه‌ای تیره، زیتونی، رنگ پوست ملایم با گونه‌های بی‌رنگ، رنگ پوست ملایم با گونه‌های صورتی، رنگ چهره پریده با گونه‌ها برنزه و موهای مشکی، قهوه‌ای، قهوه‌ای خاکستری، قهوه‌ای طلایی و بلوند) را داشته باشید، در گروه چهره‌هایی با رنگ‌های سرد قرار می‌گیرید. بنابراین باید از رنگ‌های طلایی، زرد و قرمز در رنگ موی خود اجتناب کنید زیرا این رنگ‌ها موجب می‌شود رنگ پریده به نظر برسید. بهترین رنگ مو برای شما البته بسته به رنگ پوست‌تان، رنگ موی پرکلاغی، خاکستری تیره و رنگ‌های غیر طبیعی مانند بنفش است.

اما چنانچه دارای بیش از دو مورد از این موارد (رنگ چشم قهوه‌ای روشن، سبز یا فیروزه‌ای، رنگ پوست قهوه‌ای با ‌هاله صورتی، قهوه‌ای با ‌هاله طلایی رنگ پریده با‌ هاله طلایی، دارای لک و پیس و گلگون و رنگ موی قهوه‌ای تیره با ‌های‌لایت طلایی و قرمز، خاکستری با زمینه زرد و بلوند) هستید، در گروه چهره‌هایی با رنگ‌های گرم قرار می‌گیرید. بنابراین شما باید از رنگ‌های آبی، بنفش، سفید و رنگ‌هایی با زمینه خاکستری که به نظر می‌رسد، رنگ طبیعی شما را از بین می‌برد، اجتناب کنید. بسته به رنگ پوست شما، رنگ‌های قهوه‌ای تیره و روشن و نیز ‌های‌لایت قرمز برای شما مناسب است.

۷ نکته زنانه برای رنگ کردن مو در خانه

چنانچه شما قصد دارید خودتان موهایتان را رنگ کنید و به آرایشگاه نروید، بهتر است نکات زیر را پیش و در حین رنگ کردن موها رعایت کنید:

۱) پیش از رنگ کردن مو، موهایتان را با شامپویی مناسب که آلاینده‌ها را از بین می‌برد، بشویید.

۲) نرم‌کننده و شامپوهای حاوی نرم‌کننده را پیش از رنگ کردن مو استفاده نکنید زیرا با رنگ موی شما تداخل می‌کند.

۳) اگر پوست سرتان نرم و حساس است یا موهای خشک و آسیب دیده دارید، یک روز پس از شستشوی مو آن را رنگ کنید.

۴) در هنگام رنگ کردن مو از دستکش و حوله‌ای کهنه استفاده کنید، به خصوص اگر این تجربه اول شما در زمینه رنگ کردن مو است.

۵) برای اینکه رنگ موی شما مدت بیشتری بر سرتان بماند، بلافاصله پس از رنگ کردن، موهای خود را با محلولی که عصاره لیمو دارد، آبکشی کنید تا موجب تقویت رنگ مو شود اما نباید تا ۲۴ ساعت پس از رنگ کردن مو، موهای خود را شامپو بزنید. پس از گذشت ۲۴ ساعت برای موهای رنگ شده خود بهتر است از شامپوی مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید.

۶) پس از هر بار شستشو با شامپو، دو قاشق رنگ مو به نرم کننده معمول خود اضافه کنید و موهایتان را به مدت سه تا پنج دقیقه به همین حالت رها کنید و سپس آن را با آب گرم آبکشی کنید. این کار موجب تجدید رنگ موی رفته می‌شود.

۷) قرار گرفتن در معرض اشعه ماورای بنفش خورشید و شنا در استخر حاوی کلر و یا آب‌های شور نیز می‌تواند رنگ موی شما را ازبین ببرد. بنابراین بهتر است هنگام شنا کردن در استخر یا آب‌های شور از کلاه استفاده کنید.همچنین مشاهده کنید

سایت اکوایرانسایت نامه نیوزسایت اصلاحات نیوزسایت مشرقسایت سلام نوسایت همشهری‌آنلاینسایت دیپلماسی ایرانیسایت فرازدیلیسایر منابعسایت دیدبان ایران