دوشنبه, ۱ مرداد, ۱۴۰۳ / 22 July, 2024
مجله ویستا

مراقبت از پوست در ۵ مرحله


مراقبت از پوست در ۵ مرحله

به گفته موزی بردیا، مدیر روابط پزشکی در کانادا افراد در سنین مختلف باید در ۵ مرحله از پوست خود مراقبت کنند.
▪ شروع با یک پاک‌کننده خوب
توصیه می‌شود پس از اینکه به خانه رسیدید …

به گفته موزی بردیا، مدیر روابط پزشکی در کانادا افراد در سنین مختلف باید در ۵ مرحله از پوست خود مراقبت کنند.

شروع با یک پاک‌کننده خوب

توصیه می‌شود پس از اینکه به خانه رسیدید برای از بین بردن آلودگی‌ها صورت خود را بشویید. به گفته موزی بردیا، بهتر است که صورتتان را با دستتان بشویید و از کیسه حمام استفاده نکنید چراکه کیسه حمام، بیش از حد بافت سفت و زبری دارد. در صورتی که پوستتان چرب است می‌توانید از ژل تمیزکننده به منظور کاهش چربی و انسداد روزنه پوست استفاده کنید. اغلب افرادی که پوست چربی دارند خیلی نگران پوست اطراف چشم‌شان نیستند در حالی که زنانی که پوست خشکی دارند، نیاز است که از کرم‌های مرطوب‌کننده برای مراقبت از پوست اطراف چشم‌شان استفاده کنند و از طرفی کمتر از صابون استفاده کنند.

مراقبت از پوست پوست شدن پوست

اگر پوستتان بیش از حد تحریک شده و پوست پوست است می‌توانید با استفاده از کرم‌های مرطوب‌کننده با لطافت از آن مراقبت کنید.

استفاده از محلول‌های تونیک

اگر پوستتان چرب است می‌توانید محلول‌هایی که مقدار کمی الکل در آن وجود دارد را به پنبه آغشته کنید و روی پوست صورتتان بمالید. با این کار چربی پوست کاهش می‌یابد. اما فراموش نکنید که بیش از حد از این محلول‌ها استفاده نکنید چراکه ممکن است باعث خشکی پوستتان شود چنانچه پوست خشکی دارید از محلول‌هایی که عاری از الکل هستند استفاده کنید.

مرطوب نگه داشتن پوست در طول روز

کرم روز شما باید حداقل spf۱۵ و در تابستان نیز spf۳۰ داشته باشد. همچنین توصیه می‌شود شب‌ها قبل از خواب نیز با یک کرم صورت خود را پوشش دهید چراکه باعث حذف سموم از روی پوست شده و به گردش خون لنفاوی سرعت می‌بخشد.درمان عیوب صورتقبل از استفاده از کرم‌های مخصوص جهت رفع لک‌ یا چین و چروک پوست صورت یا استفاده از مرطوب‌کننده‌ها ابتدا جوش‌های صورتتان را درمان کنید.