دوشنبه, ۴ مهر, ۱۴۰۱ / 26 September, 2022
مجله ویستا

چیزهایی که به لبخند شما ظاهر بدی می دهند


چیزهایی که به لبخند شما ظاهر بدی می دهند

لبخند یکی از بهترین جنبه های ظاهری هر فرد است. بنابراین می خواهید لبخندی درخشان داشته باشید. در اینجا برخی از عواملی که می توانند دندان و لثه های شما را خراب کرده و ظاهری بد به لبخندتان بدهند معرفی شده اند.

نوشیدنی های رژیمی

سطح بالای PH موجود در نوشابه های رژیمی به علت ترکیبات اسیدی زیاد می تواند سبب پوسیدگی دندان شود.

آب های بطری ای

بیشتر آب های بطری دارای میزان فلوراید کمتر از مقدار لازم برای سلامت هستند. فلوراید ساختار دندان را مقابل پوسیدگی مستحکم تر می سازد.

دیابت

دیابت مقاومت بدن مقابل عفونت را کم می کند بنابراین شما بیشتر در خطر بیماری لثه قرار دارید.

تنباکو

سیگار کشیدن دندان های شما را زرد می کند. استفاده از هر نوع تنباکو سبب آسیب هاای متعددی به دندان و لثه های شما خواهد شد.

بارداری

تغییر سطح هورمون در طو بارداری، خصوصا استروژن و پروژسترون، می تواند سبب التهاب لثه ها شود که موجب تورم، قرمزی و درد در لثه شده و شما را در خطر عفونت قرار ی دهد.

قرص های رژیمی

شاید این قرص ها روشی سریع برای کاهش وزن شما باشند اما می توانند سریعا موجب پوسیدگی دندان و بیماری های لثه شوند.

دندان قروچه

دنادن قروچه می تواند روی فک شما اثر گذاشته، سبب درد شده و حتی ظاهر صورتتان را تغییر دهد.

شکلات

باکتری های طبیعی موجود در دهان شکلات را خورده و اسیدی تولید می کنند که به مینای دندان حمله می نماید. این اسید می تواند سبب پوسیدگی و مشکلات دیگری مانند ورم ثه و فساد دندان شود.

بلوغ

میزان افزایش هورمون در سن بلوغ می تواند عاوه بر جوش اثرات دیگری نیز در پی داشته باشد، از جمله لثه های متورم که به پاکت ها حساسترند. این موضوع می تواند موجب ورم لثه، عفونت لثه و زخم در دهان شود.

خشکی دهان

بدون بزاق شا دندان هایتان را سریع تر از دست می دهید. بزاق دهان به جلوگیری از پوسیدگی دندان و دیگر بیماری های دهان و دندان کمک می کند.

رژیم غذایی

رژیم غذایی محدود شده و عادات بد غذایی سبب کمبود ویتامین و مواد مغذی ازم برای سلامت دندان و داشتن لبخندی زیبا می شود.

نوشیدنی های گرم

چای سیاه و قهوه دارای تانین هایی هستند که امکان لکه روی دندان را زیاد می کند. این تانین ها روی شیارها و چاه های کوچک دندان قرار گرفته و سطحی زبر درست می کنند. این سطح چسبنده بوده و می توااند باکتری هایی بسازد که سبب پوسیدگی دندان می شوند.

قرص های ضدبارداری

از آنجایی که این قرص ها بارداری را محدود می کنند می توانند سبب عفونت و التهاب لثه شوند، از جمه ورم لثه.

نکشیدن نخ دندان

اینکه هرروز نخ دندان بکشید بهتر روش برای مراقبت ار دندان هاست. کشیدن نخ دندان یکی از مهم ترین عوامل برای پیشگیری از بیماری های دهان و دندان است.

مسواک زدن در زمان نامناسب

پس از مصرف غذا و نوشیدنی های اسیدی مانند مرکبات، نوشابه، قهوه ... دهان خود را آب بزنید تا اسید را خنثی کنید اما برای مسواک زدن یک ساعت صبر کنید.همچنین مشاهده کنید

خبرگزاری تحلیل بازارسایت دیجیاتوسایت دیدبان ایرانوبگردیسایت زومیتخبرگزاری فارسسایت مجله شبکهسایت فرادیدسایر منابعخبرگزاری مهر