جمعه, ۱۷ آذر, ۱۴۰۲ / 8 December, 2023
مجله ویستا

لژیونرها علیه سرمربی


لژیونرها علیه سرمربی

با وجود اینکه امیر قلعه نویی با اطمینان از جو سالم تیم ملی در کوالالامپور حرف می زند, اما تنها بیست دقیقه پس از آغاز مسابقه با ازبکستان جرقه اختلافات زده شد

● پشت پرده تعویض های تیم در بازی با ازبکستان

با وجود اینکه امیر قلعه نویی با اطمینان از جو سالم تیم ملی در کوالالامپور حرف می زند، اما تنها بیست دقیقه پس از آغاز مسابقه با ازبکستان جرقه اختلافات زده شد. جایی که امیر قلعه نویی طبق عادت همیشگی کنار خط طولی زمین ایستاده بود و منصور ابراهیم زاده و ناصر ابراهیمی روی نیمکت بر سر تعویض های احتمالی بین دو نیمه بحث شان می گیرد.

گویا ابراهیم زاده روی اینکه وحید هاشمیان و رسول خطیبی ضعیف بازی می کنند و باید تعویض بشوند، اصرار می کند و از آن سو ناصر ابراهیمی پافشاری می کند روی اینکه اولین تعویض تیم باید رضا عنایتی باشد نه خطیبی و هاشمیان. به هر حال بحث آنها تا پایان وقت اول مسابقه تمام نمی شود و بازیکنانی که روی نیمکت بودند آن را به گوش هاشمیان و خطیبی می رسانند. برخورد آن دو با منصور ابراهیم زاده پس از خروج از رختکن آغاز مشکلات بود. هاشمیان به ابراهیم زاده می گوید؛ «کاش می فهمیدیم تعریف تان از بازیکن خوب و بد چیه،» و البته اصلاً منتظر نمی ماند که ابراهیم زاده جوابش را بدهد.

به هر حال چیزی که در وقت دوم مسابقه اتفاق افتاد، ثابت کرد که برش ابراهیم زاده روی قلعه نویی بیشتر از ابراهیمی بود. خطیبی جایش را به کاظمیان داد، هاشمیان با معدنچی تعویض شد و در عوض عنایتی در زمین ماند. به هر حال غائله این اختلافات تا روز بعد از مسابقه هم نخوابید. داستان به جایی رسید که قلعه نویی همه بازیکنان را جمع می کند و برای شان حرف می زند. می گوید؛ «من خودم هم بازیکن ملی بودم. من خودم هم لژیونر بودم. آقایانی که فکر می کنند لژیونر هستند و می توانند توی کار مربیان دخالت کنند، باید بدانند که تیم ملی قداست دارد. شما سرباز تیم ملی هستید.» البته قلعه نویی جملات دیگری همه گفت که حکم برخورد جدی با مخالفان را داشت.

اما مشکلات با این حرف ها نه تنها حل نشد که حتی رحمان رضایی و جواد کاظمیان را هم به جمع مخالفان اضافه کرد. البته ناراحتی جواد کاظمیان پس از پایان بازی با ازبکستان هم مشهود بود. جایی که او با چهره درهم رفته کنار قلعه نویی نشست و وقتی از سرمربی بابت ناراحتی بال راست پرسیدند، گفت؛ «احتمالاً چون جایزه نقدی اش را نگرفته ناراحت است.» هر چند که همه می دانستند کاظمیان از چند روز پیش ناراحت بود. وقتی که فهمید جایی در آرایش یازده نفره قلعه نویی ندارد. به هر حال تمام این اتفاقات تیم را به سمتی برده که بین بازیکنان و مربیان اختلاف زیادی بیفتد.

الان تنها کسانی که با قلعه نویی و دستیارانش رابطه خوبی دارند محمد نوری، مرتضی اسدی، مهدی رحمتی، رضا عنایتی و حسن رودباریان هستند و در عوض بازیکنان دیگر چندان دل خوشی از کادر فنی ندارند. شاید اگر دست قلعه نویی بازتر بود و روی نیمکت بازیکنان بهتری داشت برای نمایش قدرت دست کم چند نفر از این مخالفان را روی نیمکت می نشاند. اما انگار او مجبور است به بازیکنانی که اعتقادی به او ندارند باز هم بازی بدهد. البته در این بین مهدوی کیا به عنوان کاپیتان می خواهد سرو ته قضیه را به هم بیاورد.

کوالالامپورهمچنین مشاهده کنید

سایت دیپلماسی ایرانیسایت ورزش سهسایت زومیتسایت پارسینه پلاسسایت نامه نیوزروزنامه همشهریسایت دیجیاتوسایت اقتصاد 24سایت اکوایرانوبگردی