شنبه, ۸ بهمن, ۱۴۰۱ / 28 January, 2023
مجله ویستا

نگاهی به وضعیت بایرن بوندس لیگا در تسخیر مونیخی ها


نگاهی به وضعیت بایرن بوندس لیگا در تسخیر مونیخی ها

بایرن مونیخ در فصل نقل و انتقالات با خرید ستاره های بزرگ برای فصلی پرهیاهو آماده می شود اردوی آماده سازی این تیم با حضور در هنگ كنگ و پیروزی مقابل سائوپائولو آغاز شد تا همه چیز بر وفق مراد روسای باشگاه باشد

بایرن‌مونیخ در فصل نقل و انتقالات با خرید ستاره‌های بزرگ برای فصلی پرهیاهو آماده می‌شود.

اردوی آماده‌سازی این تیم با حضور در هنگ‌كنگ و پیروزی مقابل سائوپائولو آغاز شد تا همه چیز بر وفق مراد روسای باشگاه باشد اما مشكلی كه این روزها مدیران باشگاه را عذاب می‌دهد مشكل زبان تعدادی از ستاره‌های این تیم است كه باید هر چه سریع‌تر مرتفع شود.

كارل هاینتس رومنیگه نایب‌رئیس باشگاه معتقد است فرانك ریبه‌ری و لوكا تونی در ابتدای كار به خاطر وارد نبودن به زبان آلمانی ممكن است با مشكل مواجه شوند.

ریبه‌ری و تونی در نخستین روز كاری‌شان در تیم بایرن سخت مورد تشویق هواداران این تیم قرار گرفتند اما آنها متوجه صحبت‌های اطرافیان و طرفداران جدید خود نمی‌شوند. رومنیگه در این خصوص گفت: به دلیل دشواری زبان آلمانی عموما افرادی كه با این زبان آشنایی ندارند روزهای اول تا حدودی با مشكل مواجه می‌شوند اما مسأله حادی نیست چون هم مترجم در كنار آنهاست و هم كسی به آنها زبان را می‌آموزد.

آنها بازیكنان حرفه‌ای هستند و این قبیل مسائل برایشان حل شده است. لوكا تونی نیز تأكید كرده به طور جدی می‌خواهد یادگیری زبان آلمانی را پی بگیرد چون معتقد است این برای راحتی كارش در بایرن فاكتوری مهم و اساسی است. البته سایر نفرات جدید مشكل خاصی ندارند؛ همیت آتینتوپ كه سال‌ها در آلمان زندگی كرده با زبان این كشور كاملا آشناست.

زی روبرتو كه نیازی به توضیح نداشته و روزگاری عضو بایرلوركوزن و بایرن‌مونیخ بوده و به خوبی زبان آلمانی را می‌داند.

ارنستو سوسا بازیكن جدید و آرژانتینی بایرن پیش از شروع تمرینات در كلاس‌های زبان شركت كرده و تا حدودی با اصطلاحات آشناست و به زودی همه چیز را فرا می‌گیرد.

سایر خریدها نظیر كلوزه، شلاودراف و مارسل یانسن كه آلمانی هستند و مشكل خاصی وجود ندارد.

در حال حاضر ریبه‌ری و تونی در تعطیلات به سر می‌برند و به طور حتم طی این مدت سعی خواهند كرد با زبان آلمانی آشنا شوند.

● بدنسازی آغاز می‌شود

پس از حضور در تور هنگ‌كنگ و طبق برنامه‌ تمرینات بدنسازی آغاز می‌شود. به جز زی روبرتو، ریبه‌ی و لوكا تونی تمامی بازیكنان در تمرینات فوق شركت خواهند كرد تا سخت‌ترین تمرینات پیش فصل را پشت سر بگذارند.

فصل گذشته فلیكس ماگات یكی از سخت‌ترین دوران بدنسازی چند سال اخیر را برای بازیكنان باواریا در نظر گرفته بود كه با اعتراض نصفه و نیمه چند بازیكن تیم همراه شد.

به هر صورت تمرینات فوق كه تا ۱۵ جولای ادامه خواهد داشت آنها را مهیای حضور در لیگا پوكال خواهد كرد تا بایرنی‌ها بتوانند نخستین جام فصل را شكار كنند.

هیتسفلد درخصوص تمرینات بدنسازی عنوان كرد: ما بهترین تمرینات را برای بازیكنان در نظر گرفته‌ایم تا فشار زیادی بر تیم وارد نشود.

خوشبختانه به جز سه نفر سایر بازیكنان در این تمرینات حضور دارند كه جای بسی خوشحالی است.

به طور مثال در سال گذشته ماگات بازیكنان ملی‌پوش را در اختیار نداشت و مجبور شد پس از پایان تمرینات بازیكنان فوق را در اختیار بگیرد.

اولی هوینس معتقد است وقتی تیمی تمامی بازیكنانش را در تمرینات بدنسازی در اختیار دارد یعنی به موفقیت نزدیك‌تر شده است.

تمرینات بدنسازی باعث می‌شود انسجام خاصی در تیم ایجاد شود و از اینكه در تمرینات این فصل همه بازیكنان حضور دارند بسیار خوشحالم.

● بایرن پیشتاز نقل و انتقالات آلمان

در حالی كه حدود یك ماه دیگر به آغاز فصل جدید بوندس‌لیگا‌ زمان باقی‌مانده است اما بازار نقل و انتقالات داغ است.

تاكنون بیش از ۱۳۵ میلیون یورو برای خرید ۱۲۴ بازیكن جدید هزینه شده است. بیشترین مبلغی كه باشگاه‌های لیگ دسته اول آلمان برای خرید چهره‌های جدید خرج كرده‌اند به فصل ۲۰۰۲-۲۰۰۱ بازمی‌گردد كه بالغ بر ۱۴۷ میلیون یورو است.

البته تا آغاز فصل هنوز چند هفته‌ای باقی‌مانده و احتمال شكستن این ركورد می‌رود.

جالب توجه آنكه بیش از نیمی از مبلغی را كه تاكنون برای خرید بازیكنان جدید صرف شده به باشگاه بایرن‌مونیخ مرتبط است.

مردان باواریا كه در فصل گذشته ناموفق بوده‌اند و در بوندس‌لیگا‌ رتبه چهارم را به دست آوردند و از حضور در لیگ قهرمانان اروپا بازماندند برای جبران عقب‌افتادگی خود نزدیك به ۷۰ میلیون یورو خرج بازیكنان جدید كرده‌اند.

آنها مبلغ ۲۵ میلیون یورو در ازای انتقال فرانك ریبه‌ری هافبك ۲۴ ساله تیم ملی فرانسه از المپیك مارسی پرداخت كرده‌اند.

لوكا تونی با مبلغ ۱۴ میلیون یورو راهی آلیانتس آره‌نا شد تا این دو ستاره نیمی از خریدهای بایرن را مشمول شوند اما اشتوتگارت قهرمان فصل گذشته بوندس‌لیگا‌ تنها دو میلیون و ۳۰۰ هزار یورو برای خرید بازیكن جدید هزینه كرده است.

بایرن با خرید ستاره‌های جدید ركورد بازار نقل و انتقالات تاریخ باشگاه‌ را هم جابه‌جا كرد تا از این حیث نیز اول باشد.

آنها در تمامی پست‌ها(به جز دروازه‌بان‌) مهره‌های ارزشمندی را به خدمت گرفته‌اند و برای بازپسگیری عنوان قهرمانی بوندس‌لیگا‌ آماده می‌شوند.

آنها به جز این به جام یوفا نیز چشم دوخته‌اند. بایرنی‌ها در اواسط دهه ۹۰ یك بار قهرمان این جام شده‌اند و امیدوارند بار دیگر این قهرمانی را تكرار كنند.

اگر چه برخی از كارشناسان معتقدند كه بایرن‌مونیخ با آوردن چهره‌هایی پرتوان و بزرگ نظیر لوكا تونی از فیورنتینا، فرانك ریبه‌ری از مارسی، زی روبرتو از برزیل، میروسلاو كلوزه از برمن‌ و سایر چهره‌های دیگر حاصل سرمایه‌گذاری‌های خود را خواهد گرفت اما شماری از صاحب‌نظران بر این تصورند كه بایرن‌مونیخ هنوز راه دشواری در پیش دارد و باید از یكایك ستارگان جدیدش تیمی منسجم بسازد.همچنین مشاهده کنید

سایت انصاف نیوزسایت اقتصادنیوزسایت تابناکسایت انتخابسایت دیدبان ایرانسایت مجله شبکهروزنامه دنیای اقتصادسایت زومیتروزنامه ایرانسایت مثلث آنلاین