یکشنبه, ۲ مهر, ۱۴۰۲ / 24 September, 2023
مجله ویستا

فواید استفاده از حنا روی موها


فواید استفاده از حنا روی موها

موهای سالم و زیبا چیزی است که همه به دنبال آن هستیم. برای رسیدن به این موها روش‌های مختلفی را امتحان می‌کنیم که تعداد زیادی واقعاً جواب نمی‌دهند. اما تابه‌حال به سراغ حنا رفته‌اید؟

چگونه حنا روی مو اثر می‌گذارد؟

حنا مرتبط با پروتئین شناخته می‌شود، چیزی که موهای ما از آن ساخته‌شده است. زمانی که حنا را به موهای خود می‌زنیم خود را به کراتین موجود در مو متصل می‌کند و یک پوشش دائمی برای پوسته‌ی مو می‌سازد. حنا به داخل مو نفوذ نمی‌کند، به همین دلیل جایگزین بهتری برای رنگ موهای تولیدی است.

هر زمان که از حنا روی موهای خود استفاده می‌کنید لایه‌ی دیگری از رنگ روی رشته‌های مو قرار می‌گیرد که نتیجه‌ی آن تغییر رنگ و پوشیده شدن موهای خاکستری شما است.

استفاده از حنا علاوه بر تغییر رنگ مو دارای فواید بسیاری برای موهای شما است. حنا روی موهای شما را می‌پوشاند و سبب می‌شود رشته‌های مو صاف‌تر شده و درنتیجه موهایی نرم و براق با گره ی کمتر خواهید داشت.

بسیاری از افراد متوجه می‌شوند که استفاده از حنا مشابه روش‌های درمانی با پروتئین عمل می‌کند و موها را قوی‌تر کرده و نسبت به آسیب و شکست مقاوم‌تر می‌سازد.

همچنین حنا درمانی برای شوره و پوسته‌پوسته شدن جمجمه است. حنا ضد قارچ و ضد باکتری است و برخی افراد می‌گویند مصرف مکر حنا در درمان شوره‌ی سر و پوسته‌پوسته شدن جمجمه به آن‌ها کمک کرده است.

فایده‌ی دیگر حنا برای موهای فر، حالت دار و درشت است. حنا موها را نرم و صاف می‌کند و در زمان خشکی مو از جمع شدن و کوتاه شدن موهای فر جلوگیری می‌نماید. این خاصیت اغلب در افرادی تأثیرگذار است در یک‌فاصله‌ی زمانی کوتاه سه تا هشت هفته حداقل سه یا چهار بار از حنا استفاده می‌کنند. علت این موضوع وزنی است که با اضافه شدن هر لایه از حنا به مو افزوده می‌شود و مسلماً گرانش طبیعی زمین.

استفاده منظم از حنا برای افرادی که موهای نازک و ظریف دارند سبب می‌شود موها کمی حجم، تراکم و درخشش بیشتری بگیرند. علت این موضوع نیز لایه‌هایی است که مرتباً به ساختار مو افزوده‌شده و نتیجه‌ی آن رشته موهایی ضخیم‌تر است.

حنا برای افرادی که می‌خواهند از دست موهای خاکستری خود رها شوند و به رنگ‌های شیمیایی حساسیت دارند انتخابی عالی است.

بسیاری از ما از حنا برای محافظت از مو در مقابل نور خورشید و گردوغبار استفاده می‌کنیم. حنا موهای شما را قوی کرده و برای داشتن موهایی براق و ابریشمی از ریشه‌ی مو به آن مواد غذایی می‌رساند.

حنا رشته‌های آسیب‌دیده‌ی مو را ترمیم کرده و تعادل اسید آلکالین را در جمجمه حفظ می‌کند. همچنین حنا نرم‌کننده‌ی مناسبی برای موهای شماست که با ساخت یک لایه‌ی محافظ و نگه‌داشتن رطوبت و مواد غذایی از موهای شما مراقبت می‌کند.

همچنین حنا بهترین و ایمن‌ترین روش برای رنگ کردن موهاست زیرا آمونیاک، مواد شیمیایی و سم ندارد.همچنین مشاهده کنید

سایت انتخابسایت ساعدنیوزخبرگزاری برناسایت اقتصادنیوزسایت نی نی بانروزنامه توسعه ایرانیروزنامه شرقسایت فرازدیلیسایت دیپلماسی ایرانیسایر منابع