چهارشنبه, ۲۶ مرداد, ۱۴۰۱ / 17 August, 2022
مجله ویستا

آیا همواره احساس ضعف و خستگی می کنید؟


آیا همواره احساس ضعف و خستگی می کنید؟

گاهی با خوابیدن ۸ ساعت در شب، باز هم احساس کسالت و خستگی می کنید.علت آن، شیوه زندگی شما است. پیاده روی و خوردن غذاهای حاوی نشاسته و حمام آفتاب در حل این مشکل،اهمیت فراوانی دارند. …

گاهی با خوابیدن ۸ ساعت در شب، باز هم احساس کسالت و خستگی می کنید.علت آن، شیوه زندگی شما است. پیاده روی و خوردن غذاهای حاوی نشاسته و حمام آفتاب در حل این مشکل،اهمیت فراوانی دارند.

شاید شما از آن دسته افرادی باشید که همیشه احساس ضعف و خستگی می کنید، حتی اگر ۸ساعت در شب خوابیده اید.علت این امر، تغییر فصول است. روزها کوتاه می شوند و صبح موقع بیدار شدن، هنوز هوا تاریک و سرد است، به طوری که شخص ترجیح می دهد دوباره به زیر پتوی گرم خود بخزد. دراینجا چند نکته به شما توصیه می کنیم، تا دوباره بشاش و پر نشاط شوید.

همواره انسانهای بسیاری با خستگی و کوفتگی مبارزه کرده اند. دلیل خستگی ما، شیوه زندگی جدید ماست، که به تغییر فصول یا ساعت زیستی ما مربوط می شود و روزانه توانایی مشابهی از مامی طلبد.نورهای مصنوعی چون لامپها باعث به تاخیر افتادن شب می شوند.یعنی به دلیل روشن بودن فضا، فردخیلی دیرمتوجه می شود که بدنش به استراحت نیاز دارد. علاوه بر این، کمبود مواد انرژی زا در غذا، مصرف الکل و نیکوتین و همچنین کمی تحرک بر بدن تاثیر می گذارند. این حالت در واقع نوعی بیماری است که به سندرم" خستگی مزمن " مشهور است در این بیماری، فرد تا ماهها در حالت عادی نیست و نمی تواند از عهده کارهای روزمره اش برآید.

دراینجا چند نکته عالی به شما توصیه می کنیم،تا دوباره نیروی خود را بازیابید، استرس را کاهش دهید و احساس آرامش کنید.

پس از یک روز کاری سخت، پیاده روی در هوای آزاد، خون را به حرکت وامی دارد و تنفس را بهتر می کند.

حمام آفتاب بگیرید نور کم برای از بین بردن افسردگی بسیار موثر است. اشعه ماوراء بنفش به ساخته شدن ویتامین D۳ در پوست کمک می کند و از طرف دیگر باعث تولید کلسیم در استخوان می شود، سیستم ایمنی انسان را قوی می کند و خون بهتر جریان پیدا می کند.

به طورمرتب به سلولهای بدن خوداکسیژن برسانید.مطالعات دانشمندان نشان می دهد که خوردن مرتب عصاره پیچک آسیایی باعث انتقال بیشتر اکسیژن دراندامها می شود.

غذاهایی که حاوی کربوهیدرات ( نشاسته ) هستند، باعث افزایش مقاومت شما در اوقاتی می شود که دچار استرس هستید. نشاسته موجود در این مواد در بدن به گلوکز انرژی زا تبدیل می شود.

گروه دانش آموزی IT دبیرستان شاهد ثارالله(گروه زیست شناسی)همچنین مشاهده کنید

سایت اکوایرانسایت مشرقسایت الفسایت دیدبان ایرانسایت انصاف نیوزخبرگزاری صدا و سیماسایت دیپلماسی ایرانیسایت همشهری‌آنلاینروزنامه آرمان ملیسایت نامه نیوز