یکشنبه, ۳ مهر, ۱۴۰۱ / 25 September, 2022
مجله ویستا

زمان سوال


زمان سوال

به صدا درامدن سوت پایان بازی با سنگاپوراین حق را به طرفداران تیم ملی میدهد که از اقای افشین قطبی در مورد دست اوردهای ایشان در دور جدید فعالیت شان بعنوان سرمربی تیم ملی درخواست اطلاعاتی بنمایند

به صدا درامدن سوت پایان بازی با سنگاپوراین حق را به طرفداران تیم ملی میدهد که از اقای افشین قطبی در مورد دست اوردهای ایشان در دور جدید فعالیت شان بعنوان سرمربی تیم ملی درخواست اطلاعاتی بنمایند.

وظیفه مربی تیم ملی تنها جوابگوئی به رئیسشان نیست زیرا هدایت هر تیم ورزشی و بخصوص نوع ملی ان با توجه به مخاطبین فراوانش، شخص مربی را در موقعیت مورد توجه قرارگرفتن از سوی مردم قرار داده و همانگونه که در مورد افشین قطبی شاهدیم حتی بوجود اورنده حساسیتهائی نیز میگردد. این حساسیتها طبیعتا باعث بوجود امدن موافقین و مخالفینی در مورد نوع عملکرد تیم و مربی ان میگردد که بسیار طبیعی ست اما در این بین تفاوتی بین طرفداران تیم ها در کشورهای مختلف وجود دارد!

اقای قطبی طبیعتا تا کنون با جو فوتبال ایران و نوع خاص تماشاچیان ان اشنا گردیده است و باید بخوبی متوجه گردیده باشد که تماشاچی ایرانی تیم ملی کاملا با نوع تماشاچی فوتبال در امریکا متفاوت است و شاید گاهی بنظر رسد که در کارکادر فنی تیم دخالت مینماید اما در موقع لزوم نیزحمایت تاثیرگذاری در همین مورد دارد که بهترین نمونه ان احراز پست مدیریت تیم توسط اقای قطبی ست که به لطف همین حمایت بدست امده است.

حامیان اقای قطبی تا به امروز متحمل بسیاری از مشکلات پیرامون تیم ملی و قطبی بوده اند ولی تا کنون دست از حمایت ایشان برنداشته زیرا به توانمندی او معتقدند.

وقتی صحبت از توانمندی مینمائیم منظور ان نیست که مربیان موجود در داخل ایران فاقد این توانمندی میباشندکه وجود امیرقلعه نوئی با کارنامه حرفه ای موفق و ابراهیم زاده با تیمسازی نمونه اش نشان از وجود مهره های کارامد در بدنه فوتبال ایران میباشد اما انچه باعث حمایت خیل عظیمی از طرفداران فوتبال ایران از قطبی گردیده، استمداد اجتماعی از نوعی جهش فرهنگی در امور مختلف است که شاید قطبی این جهش را در ورزش فوتبال در مقابل چشمان خسته مردم از وقاحت و جهالت متصدیان امورفوتبال به نمایش گذارده که مورد اقبال مردم قرار گرفته است!

با چنین نگرشی خیل هواداران قطبی و در راستای همان جهش فرهنگی از قطبی درخواست صداقت دارند!

بازی در مقابل سنگاپور با پیروزی به پایان رسید! تیم ملی در مقابل تیمی فاقد کلاس و خشن بازی کرد و به نتیجه مورد قبول رسید اما یک سوال ازاردهنده برای هواداران بوجود اورد که ایا تیم ملی ایران در فرصت باقی مانده تا شروع مسابقات جام ملتهای اسیا قادر خواهد بود که به استحکام مورد لزوم برای رویاروئی با قدرتهای برتر قاره دست یابد؟

با توجه به انکه میدانیم بازیهای بعدی جام ملتهای اسیا برای تیمهای درجه اول قاره و دقیقا بعد از پایان جام جهانی افریقای جنوبی در واقع مرحله بازسازی تیمهایشان برای اینده است و انان معمولا با تیمهای اولشان در این مسابقات شرکت نمینمایند و به حکم تجربه این را میدانیم که حتی تیم دوم ژاپن و یا کره جنوبی از همین تیم فعلی ما نیز منسجم ترخواهد بود، سوالی که مطرح است اینستکه ایا میتوانیم امیدوار باشیم به بازی بهتر تیم ملی در مقابل انان، زیرا بازی با سنگاپور اگرچه با برد ما همراه بود فاقد صلابت لازم بنظر رسید!

تیم ملی این توفیق اجباری را دارد که شاید برای اولین بار از این جام ملتها بعنوان سکوی پرتابی به سوی جام جهانی اینده استفاده نماید و با توجه به اینکه مراحل مقدماتی بازسازی تیم خود را قبل از دیگر مدعیان اسیائی شروع نموده، انتظار هواداران نوع بازی بهتری ست،… بازی زیباتر، پرهیجان تر،تکنیکی و تاکتیکی تر!

بازی با سنگاپور تنها گوشه های کوچکی از رشد را به نمایش دراورد که با توجه به زمانی که قطبی صرف ان نموده است بسیار ناچیز بود و در واقع این بازی تنها سه امتیازدر مقابل تیمی بدون شانس پیروزی در مقابل ما برای تیم ایران داشت و نه هیچ چیز دیگرو این توان شناخت، همان تفاوت بین تماشاچی ایرانی و تماشاچی امریکائی ست که اقای قطبی باید کاملا در نظر داشته باشد.

این سوال و این انتقاد از جانب هوادارانی ست که حامیان قطبی شمرده میشوند ولی حقیقت ماجرا اینستکه این هواداران، حامیان بوجود امدن تغییر در نگرش به این ورزش هستند و این را در وجود قطبی بدلیل نوع شخصیتی که او از خود به مردم ارائه نموده میجویند و این به عهده خود قطبی ست که تا چه زمانی لیاقت این حمایت را داشته باشد و از ان برخوردار!

سیروسهمچنین مشاهده کنید

سایت سلام نووبگردیسایت مثلث آنلاینسایت اقتصادنیوزسایت خبرآنلاینخبرگزاری مهرسایت جمارانروزنامه ابتکارسایت ورزش سهروزنامه ایران