چهارشنبه, ۱۲ بهمن, ۱۴۰۱ / 1 February, 2023
مجله ویستا

بهداشت آرایشی


* رفع شوره سر
فكر می كنید زمانی كه پیشرفت های پزشكی تا این حد اعجاب انگیز نبوده، مردم قدیم چطور موی سر خود را از شوره، محفوظ نگه می داشتند.
مقداری آب و سركه را مخلوط كنید. به وسیله …

* رفع شوره سر

فكر می كنید زمانی كه پیشرفت های پزشكی تا این حد اعجاب انگیز نبوده، مردم قدیم چطور موی سر خود را از شوره، محفوظ نگه می داشتند.

مقداری آب و سركه را مخلوط كنید. به وسیله تكه ای پنبه، محلول آماده را روی بخش هایی از موی سر بمالید. بعد با كف دست، تمام موی سرتان را ماساژ دهید. ابتدا این روش را قبل از استفاده از شامپو استاندارد به كار گیرید.

* دندان سفید داشته باشید

اگر تاكنون اهمال كرده اید و دندان هایتان رنگ عوض كرده، محلولی با جوش شیرین درست كنید. مقداری جوش شیرین را در آب ولرم حل كنید و مسواك بزنید. هیچ دندانپزشكی مخالف این محلول نیست، چون بهترین راه سفید كردن دندان های شما، علاوه بر راهكارهای طبابت است.می توانید با این محلول، به مدت ۶۰ ثانیه پس از صرف هر وعده غذا، مسواك كنید.

* ناخن های تمیز

در طول روز به افرادی برخورد می كنید كه چرك زیر انگشتانشان، رقت بار است. برای رفع آلودگی از زیر ناخن ها و حتی سطح ناخن، آب لیموترش را با مقداری آب در یك استكان مخلوط كنید و نوك انگشتان را حدود ۱۰ دقیقه درون این محلول قرار دهید. فراموش نكنید برای جذب بیشتر محلول در سطح انگشتان و زیر ناخن، تا چند دقیقه ناخن ها را ماساژ دهید.همچنین مشاهده کنید

سایت اکوایرانروزنامه توسعه ایرانیروزنامه تعادلسایت زومیتروزنامه شهروندسایت جهان صنعت نیوزسایت جمارانروزنامه آرمان ملیسایت فرادیدسایت تابناک