سه شنبه, ۳ خرداد, ۱۴۰۱ / 24 May, 2022
مجله ویستا

پاییز آمد کلاه نو سرم کرد


راهنمای خرید کلاه برای کودکان

با آمدن فصل پاییز تنها کمد لباس بزرگ‌ترها به یک بازنگری برای پر کردن جاهای خالی لباس‌هایی که ضروری است، نیاز ندارد بلکه کمد کوچولوها هم شامل این قاعده می‌شود...

یکی از ضروری‌ترین تن‌پوش‌ها برای کودک خوش‌پوش شما کلاه است. کلاهی که هم نرم و راحت باشد و هم سر و گوش او را بپوشاند. مخصوصا اگر صبح خیلی زود از خانه بیرون می‌روید و شب دیروقت برمی‌گردید و او در معرض نسیم خنک صبح و باد سرد شب‌ها است بد نیست به این مدل کلاه‌ها نگاهی بیندازید که هم کودکتان را خوش‌تیپ و هم به حفظ سلامتش کمک می‌کند.

کلاه خرگوشی

اگر می‌خواهید یک مدل کلاه برای کودکتان بخرید بهتر است دور همه مدل‌ها را خط بکشید و تنها بین این مدل دنبال کلاه بگردید. این کلاه‌ها سبک هستند و سر کودک را اذیت نمی‌کنند. گوش او را می‌پوشانند و نمی‌گذارند باد داخل گوش‌هایش برود. روی سر راحت‌تر قرار می‌گیرند و لیز نمی‌خورد.

نکته: مراقب گره‌ای که به بندهای این کلاه می‌زنید، باشید مخصوصا اگر کودکتان زیر ۳ سال است.

کلاه بافتنی گوشی‌دار

انتخاب مناسب برای روزهایی است که باد می‌آید اما از باران خبری نیست. سبک و تحمل آن برای بچه‌ها آسان است. گوش بچه‌ها را هم می‌پوشاند و در ضمن دکمه‌هایی کنار گوشش دارد که امکان جمع کردن گوشی‌های کلاه را هم به شما می‌دهد.

نکته: دقت کنید جنس کاموای آن زبر نباشد و سر کودک را نخاراند.

کلاه مقنعه

دخترکوچولویتان به کلاه و چیزی شبیه شال نیاز دارد؟ این مدل برای او مناسب است. گرم است و گوش و گلویش را می‌پوشاند بدون اینکه فشار زیادی به او وارد کند.

نکته: کاملا قابل شستشو است و اگر در انتخاب جنس آن دقت کنید می‌تواند ماندگاری زیادی داشته باشد.

کلاه رنگین‌کمانی کشی

این کلاه‌های سبک در جنس‌های مختلف بافتنی و پارچه‌ای کشی تولید شده‌اند. داخل آنها آستری دارد که نمی‌گذارد کلاه از روی سر کودکتان لیز بخورد اما ممکن است باعث خارش سرش شود.

نکته: این کلاه هم برای دخترها و هم پسرها مناسب است.

قابلیت شستشوی زیادی دارد.

کلاه شال‌دار

اگر در منطقه‌ای سرد زندگی می‌کنید و کودکتان مدام سرما می‌خورد این کلاه انتخاب مناسبی برای شماست. البته ممکن است کودک شما را در صورتی که پر جنب‌و‌جوش باشد، اذیت کند پس مدت‌زمان زیادی نگذارید این کلاه روی سرش بماند و تنها در هوای سرد از آن استفاده کنید.

نکته: مزیت این کلاه نداشتن بند است که هم خطر خفگی را به صفر می‌رساند و هم گلوی کودکتان را اذیت نمی‌کند. دخترانه و پسرانه ندارد و هر ۲ گروه را پوشش می‌دهد.

کلاه کتان بیس‌بال

اگر می‌خواهید کودکتان خوش‌تیپ‌تر شود و کلاه‌های کاربردی برای او دارید این کلاه مدل بیس‌بالی برایش مناسب است. این مدل کلاه سبک است اما می‌تواند از روی سر کودک بیفتد بدون اینکه متوجه شوید. دقت کنید آستر داخلی آن خشک نباشد.

نکته: این مدل بیشتر پسرانه است تا دخترانه! شستشوی آن آسان است اما به خاطر سایه‌بانی که دارد زیاد امکان شستشو به شما نمی‌دهد.

لیلا افشارهمچنین مشاهده کنید

خبرگزاری مهرروزنامه همشهریسایت انتخابخبرگزاری ایلناسایت نامه نیوزسایت دیدبان ایرانخبرگزاری فارسروزنامه شهروندسایت دیدارنیوزسایت اقتصادنیوز