شنبه, ۱۱ آذر, ۱۴۰۲ / 2 December, 2023
مجله ویستا

همه چیز درباره‌ی D&G


همه چیز درباره‌ی D&G

دلچه و گابانا یکی از معروف‌ترین نام‌ها در جهان فشن است که بعضا در سایر حوزه‌ها هم به چشم می‌خورد. این نام در حقیقت نام یکی از سالن‌های مشهور و سطح بالای فشن است که دومنیکو دلچه …

دلچه و گابانا یکی از معروف‌ترین نام‌ها در جهان فشن است که بعضا در سایر حوزه‌ها هم به چشم می‌خورد. این نام در حقیقت نام یکی از سالن‌های مشهور و سطح بالای فشن است که دومنیکو دلچه و استفانو گابانا آن را تاسیس کرده‌اند. شرکت دلچه و گابانا در نزدیکی میلان واقع شده است.

دومنیکو دلچه و استفانو گابانا در طراحی لباس در صنعت‌هالیوود بسیار مشهور هستند. آنها لباس‌هایی را برای مدونا، ژیسل بوندچن، مونیکا بلوچی، ایزابل روسلینی، کایلی مینوگ، نیکول کیدمن، دمی‌مور و بسیاری از افراد مشهور دیگر طراحی کرده‌اند.

دلچه و گابانا؛ اولین ملاقات

دومنیکو دلچه ۱۳ سپتامبر سال ۱۹۵۸ در نزدیک پالرمو سیسیل ایتالیا و استفانو گابانا روز ۱۴ نوامبر سال ۱۹۶۲ درمیلان متولد شد. دلچه طراحی مد را درسیسل فراگرفت و در کارگاه لباس کوچک خانوادگی مشغول به کار بود. اما گابانا در زمینه فشن تحصیلاتی ندارد و طراحی گرافیک خوانده است. این دو نفر برای نخستین بار یکدیگر را در سال ۱۹۸۰ در میلان ملاقات کردند، زمانی که به عنوان دستیار برای یک کارگاه هنری کار می‌کردند. آنها شغل حرفه‌ای مشترک خود را در سال ۱۹۸۲ آغاز کردند و برای خود نام مشترک دلچه و گابانا را ایجاد کردند. در سال ۱۹۸۵ از آنها دعوت شد تا در نمایشگاهی که ویژه معرفی استعدادهای جدید است شرکت کنند.

نمایش اولین مجموعه

در سال ۱۹۸۶ آنها نخستین مجموعه زنانه خود را ارایه کردند که مورد تحسین جهانی قرار گرفت.

این برند با ورود به عرصه‌ی لباس‌های کشباف، لباس شنا و لوازم جانبی توسعه یافت و سپس لباس مردانه و عطر خود را وارد بازار کرد. آنها در سال ۱۹۹۰ نخستین مجموعه مردانه خود را نمایش دادند.

نخستین بوتیک دلچه و گابانا در سال ۱۹۸۹ در توکیو ژاپن افتتاح شد. پس از آن در میلان و هنگ کنگ نیز فروشگاه‌هایی افتتاح شد.

در سال ۱۹۹۹ دلچه و گابانا فروشگاه خود را در لندن باز کردند.

سبک دلچه و گابانا

دلچه و گابانا بسیاری از اوقات از فیلم‌های معتبر ایتالیایی برای طراحی مجموعه‌های خود الهام می‌گیرند. دومنیکو دلچه گفت: «ما مجموعه خود را مانند یک فیلم طراحی می‌کنیم. ما به یک داستان فکر می‌کنیم و سپس لباس‌ها را متناسب با آن طراحی می‌کنیم»

دلچه و گابانا ادعا می‌کنند که بیشتر به خلق بهترین و مناسب‌ترین مدل توجه می‌کنند، تا اینکه فقط به گرایشات و سبک فصلی توجه کنند.

نشانه‌های مشخصه تجاری دلچه و گابانا، لباس زیر به عنوان لباس رو، کت شلوارهای راه راه باریک گنگستری، کت‌هایی که به شکلی اغراق آمیز

طرح دار و تزئین شده و رنگ سیاه است.

دلچه و گابانا اساسا برای خلق مدل‌های زنانه کاملا ساده و جذاب خود معروف هستند. به آنها لقب«جورج و گیلبرت فشن ایتالیا» را داده‌اند.

برندهای اصلی دلچه و گابانا

دلچه و گابانا دو برند اصلی دارد که به کالاهای لوکس و گرانقیمت اختصاص دارد و رسمی‌تر و Dolce&Gabbana دائمی‌تر بوده و بیشتر

پاسخ گوی گرایشات طولانی مدت است تا تغییرات فصلی. این برند، لباس شنا، لباس زیر، عینک آفتابی، عطر و کیف نیز عرضه می‌کند.

برند غیر رسمی‌تر این دونفر عینک آفتابی، عطر، جواهرات و D&G ساعت نیز تولید می‌کند. این کمپانی در زمینه لباس کودک هم فعالیت می‌کند.

ثروت سرشار دلچه و گابانا

در سال ۱۹۹۷ گردش مالی شرکت دلچه و گابانا ۴۰۰میلیون دلار اعلام شد و دلچه و گابانا گفتند که از سن ۴۰ سالگی بازنشسته می‌شوند. وعده‌ای که خوشبختانه آن را انجام ندادند. در سال ۲۰۰۵ گردش مالی شرکت آنها به ۵۹۷ میلیون دلار رسید. آنها در اکتبر ۲۰۰۶ نخستین رستوران خود را در میلان افتتاح کردند. در سال ۲۰۰۸ عطر لایت بلوی این کمپانی توسط آکادمی‌عطر دنیا به عنوان بهترین عطر مردانه سال انتخاب شد.همچنین مشاهده کنید

سایت دیدارنیوزخبرگزاری تسنیمسایت فراروسایت دیپلماسی ایرانیخبرگزاری برناسایت الفسایت تاپ نازسایت بیتوتهسایت اقتصادنیوزسایت اعتماد آنلاین