پنجشنبه, ۱۰ آذر, ۱۴۰۱ / 1 December, 2022
مجله ویستا

بهترین پاسخ را به منتقدان دادم


بهترین پاسخ را به منتقدان دادم

ساعی برای موفقیت در لندن دیرشده است

پر افتخارترین ورزشکار ایران در تاریخ المپیک و کسی که بار ناکامیهای ورزش ایران در پکن را با مدال طلایش کاهش داد به مسئولان ورزش هشدار داد حتی اگر از همین امروز کار برای المپیک ۲۰۱۲ لندن را آغاز کنند باز هم احتمال ناکامی وجود دارد.

هادی ساعی در ابتدای مصاحبه تاکید می کند قصد بازگشت به گذشته را ندارد و نمی خواهد مقابل آنهایی که مدام انتقاد می کردند بایستد. او می گوید: سه ماه قبل انتقادات فراوانی به انتخاب من برای حضور در المپیک می شد ولی در حالی که می توانستم پاسخگوی این انتقادات باشم وارد این مسائل نشدم چرا که به خودم اطمینان داشتم که توانایی کسب مدال المپیک را دارم. همان موقع به خودم گفتم آنقدر تلاش می کنم که نه کسی از کارم ایراد بگیرد و نه شرمنده مردم شوم. حالا هم خدا را شکر می کنم که توانستم در زمین مسابقات بهترین پاسخ را به منتقدان بدهم. امید دیگر مدال آوری ایران در المپیک رضا نادریان بود که انتظارات را برآورده نکرد.

هادی ساعی به این انتخاب هم اشاره می کند: در آن مقطع زمانی که بحث انتخاب یک نفر در وزن اول به وجود آمد بهترین گزینه در این وزن رضا نادریان بود که واقعا خیلی زحمت کشید و پا به پای من تلاش کرد و هیچ چیزکم نگذاشت. نادریان جوان است و المپیک میدان بزرگی است. میدانی که خیلی از قهرمانان باتجربه نتوانستند نتیجه بگیرند و ما نمی توانیم بگویم باخت نادریان ناکامی بود. او جوانی است که می تواند تا سه المپیک دیگر کار کند. در وزن اول بهزاد خداداد خیلی خوب بود و اگر برایش مشکل پیش نمی آمد مطمئنا می توانست مدال کسب کند. ساعی ادامه داد: باید پای آسیب دیده خود را جراحی کنم چرا که خیلی اذیت می شوم. بعد از عمل جراحی که فکر نمی کنم زیاد طول بکشد در مورد آینده ورزشی ام تصمیم خواهم گرفت.

اگر قرار باشد از ورزش خداحافظی کنم به هیچ عنوان بازگشتی نخواهم داشت. اگر قرار به کناره گیری باشد یک بار باید رفت و اگر خواستم تا المپیک بعدی مبارزه کنم که همین روند را ادامه خواهم داد. ساعی با با بیان اینکه از رشته هایی مثل دوومیدانی، تنیس روی میز یا بسکتبال در المپیک انتظار کسب مدال نداشتیم گفت: فقط یک رشته ما که انتظارات از آن زیاد بود در المپیک خوب کار نکرد آن هم کشتی بود. اگر کشتی گیران خوب کار می کردند و دو یا سه مدال می گرفتند همه از نتایج خوب سخن می گفتند. ساعی با هشدار نسبت به از دست رفتن زمان برای المپیک بعدی می گوید: برای موفقیت در المپیک ۲۰۱۲ لندن باید از فردای روز پایانی المپیک کار را شروع می کردیم.

با این وجود دو هفته عقب افتاده ایم. اگر از همین امروز هم شروع کنیم فکر می کنم در المپیک لندن هم به مشکل بخوریم چرا که برنامه ریزی برای ورزش دو، سه ساله نتیجه نمی دهد. چهار سال مدت زمان خوبی برای مدیریت است.

ولی ما این چنین فکر نمی کنیم و هیچ فدراسیونی نمی آید از همین الان که المپیک تمام شده تا المپیک بعدی برنامه ریزی کرده و با آن حرکت کند.

ساعی در پاسخ به این سوال که اگر قرار باشد از بین ورزش و سیاست یکی را انتخاب کند می گوید: اگر قرار باشد بین ورزش و سیاست یکی را انتخاب کنم به طور حتم ورزش را انتخاب می کنم چرا که هم تجربه عملی دارم و هم درس این کار را خوانده ام. اگر در ادامه کار نتوانم ورزش قهرمانی را دنبال کنم در کنار تکواندو خواهم بود و به ورزش مورد علاقه ام درهرجایی که لازم باشد کمک می کنم. اگر هم مرا نخواستند که می روم شهرری و یک باشگاه دایر می کنم و به آموزش نوجوانان و جوانان این منطقه می پردازم.همچنین مشاهده کنید

وبگردیسایت زومیتسایت مشرقسایت دیدارنیوزسایت اقتصادنیوزخبرگزاری مهرسایت دیدبان ایرانسایت اقتصاد 24سایت تاپ نازخبرگزاری باشگاه خبرنگاران