دوشنبه, ۴ مهر, ۱۴۰۱ / 26 September, 2022
مجله ویستا

سرنوشت حجازی در انتظار قلعه نویی


سرنوشت حجازی در انتظار قلعه نویی

علی فتح ا زاده مدیر عامل باشگاه استقلال تهران علاوه بر اینکه شخصیت بسیار جالبی دارد, در مدیریت کلان هم شیوه خاص خودش را دارد که بدون تعارف در هیچ جای دنیا نمی توان نوع مدیریت او را یافت حاج آقا حداقل در این رابطه بی نظیر است

علی فتح ا... زاده مدیر عامل باشگاه استقلال تهران علاوه بر اینکه شخصیت بسیار جالبی دارد، در مدیریت کلان هم شیوه خاص خودش را دارد که بدون تعارف در هیچ جای دنیا نمی توان نوع مدیریت او را یافت. حاج آقا حداقل در این رابطه بی نظیر است.

با انتشار مصاحبه فتح ا... زاده مبنی بر حمایت قاطع او از امیر قلعه نویی به عنوان سرمربی استقلال با توجه به نتایج دور از انتظار آبی پوشان در فصل جدید، بی اختیار یاد فصل قبل افتادیم. روزهایی که دکتر فتح ا... زاده زیر فشار تماشاگران استقلال مصاحبه های احساسی می کرد، اما آنچه در عمل می دیدیم خلاف گفته های حاجی بود.

در ابتدای فصل قبل وقتی استقلال نتایج ضعیفی را با ناصر حجازی مرد محبوب هواداران تیم کسب کرد، حاج آقا بر خلاف انتظار مطبوعات، رسانه ها وعده زیادی از هواداران تیمش با مصاحبه های حماسی خود به شدت از حجازی حمایت می کرد و او را همچنان مرد شماره یک کادر فنی تیمش می دانست، اما با تدبیری ویژه فیروز کریمی مربی شاغل در استقلال اهواز آن زمان را به استقلال تهران آورد. هر چند در آن برهه زمانی مشکلات زیادی بین دو باشگاه ایجاد شد، اما در نهایت آقافیروز سرمربی آبی پوشان پایتخت شد.

حکایت فیروز کریمی هم در استقلال درست مثل ناصر حجازی بود. تیمی که به لحاظ یارگیری مشکلات زیادی داشت و به قول فوتبالی ها بد بسته شده بود، با مرد کار بلدی چون کریمی هم توفیقی به دست نیاورد و در لیگ برتر تلاش زیادی برای بقا داشت تا آش از آن چیزی که بود شورتر نشود و تیم حداقل به لیگ دسته اول سقوط نکند. همان روزها طرفداران پرسپولیس که تیمشان در کورس قهرمانی بود، به طعنه هواداران استقلال را قلقلک می دادند که اگر چند هفته دیگر لیگ طول بکشد، باید با پگاه گیلان برای نیفتادن بجنگید.

درست همان روزهای بحرانی بود که حاج آقا یک بار دیگر در یک مصاحبه بسیار حماسی از فیروز کریمی به شدت حمایت کرد و حتی اعلام کرد که برنامه های آقا فیروز را برای فصل آینده هم خواسته و قطعاً او در فصل آینده یعنی لیگ هشتم حرفه ای هم سرمربی آبی پوشان تهرانی خواهد بود، اما واقعیت چیز دیگری بود. کریمی که بقای تیمش در لیگ برتر مسجل شده بود، جایش را به امیر قلعه نویی داد تا ژنرال محبوب هواداران تیم سیزدهم لیگ برتر را به مقام قهرمانی جام حذفی برساند و مجموعه استقلال به یک آرامش نسبی برسند.

امیر قلعه نویی تا به امروز با استقلال در فصل جدید نتایج قابل قبولی کسب نکرده است و قطعاً علی فتح ا... زاده تحت فشار سنگین مردم، مطبوعات، رسانه ها و هیأت مدیره باشگاه استقلال است که فشارهای هیأت مدیره از همه مهمتر است، چرا که به قول خود فتح ا... زاده این تیم در فصل جدید چهار میلیارد و ۳۵۰ میلیون تومان فقط برای جذب بازیکن هزینه کرده است و به این ترتیب هیأت مدیره و هواداران حق دارند که از استقلال نتیجه بخواهند.

اما در شرایط فعلی حاج آقا رویه سال گذشته را پیش گرفته است و به شدت از قلعه نویی حمایت می کند. نکته جالب این جاست که خود امیر که سالها با استقلال بوده و فتح ا... زاده را هم خوب می شناسد بهتر از هر کسی معنی و مفهوم حمایت دکتر فتح ا... زاده را می داند و می فهمد.

حاجی هر وقت از کسی به شدت حمایت می کند، یعنی اینکه به دنبال جانشین برای اوست. حدس زدن نام جانشین قلعه نویی هم چندان سخت نیست، چون فرد مورد نظر خودش را با صحبتهای حاج آقا آماده حضور در استقلال به عنوان نفر اول کادر فنی کرده است.

نورا مهدویهمچنین مشاهده کنید

سایت انتخابسایت دیدارنیوزروزنامه شرقسایت انصاف نیوزروزنامه دنیای اقتصادسایت زومیتسایت برترینهاسایت اقتصادنیوزسایت نورنیوزسایت سلام نو