یکشنبه, ۱۳ فروردین, ۱۴۰۲ / 2 April, 2023
مجله ویستا

چکمه های خوب برای بچه های خوب


چکمه های خوب برای بچه های خوب

این چکمه‌ای که به پا دارید یا قصد به پا کردن آن را دارید، ابتدا برای کارگران ساخته شده بوده تا پاهایشان از آسیب‌های احتمالی حفظ شود...
کلمه «چکمه» واژه‌ای ترکی و معادل فارسی آن …

این چکمه‌ای که به پا دارید یا قصد به پا کردن آن را دارید، ابتدا برای کارگران ساخته شده بوده تا پاهایشان از آسیب‌های احتمالی حفظ شود...

کلمه «چکمه» واژه‌ای ترکی و معادل فارسی آن «موزه» است. بد نیست این را هم بدانید که شباهت نقشه کشور ایتالیا به چکمه، این کشور را به کشور چکمه‌ای ملقب کرده است. از این حرف‌ها که بگذریم، می‌رسیم به موضوع این هفته صفحه «مد و سلامت» درباره «چکمه» کودکان سلامت. پاهای کودکان را جدی بگیرید و این مطلب را با دقت بخوانید.

چکمه‌های پوستین خزدار مخصوص نوزادان ۳ تا ۶ ماه

این چکمه‌های فوق‌العاده طوری طراحی شده‌اند که پای نوزاد را بسیار راحت و گرم نگه می‌دارند. خز داخل آن بسیار نرم و مناسب پوست حساس نوزاد است.

چکمه‌های کامیک

داشتن آستر عایق در برابر سرما، از خصوصیات این چکمه و جنس روی آن هم ضدآب و کف آن لاستیکی آج‌دار از نوع بادوام است. چسب روی مچ و بندکشی بالای ساق چکمه، باعث می‌شود پا داخل چکمه ثابت بماند و گرما را درون چکمه نگه می‌دارد.

چکمه‌ خزدار دخترانه

این چکمه‌های مد روز بسیار گرم هستند و پا در آنها بسیار راحت است و حتی در طولانی‌مدت، احساس خستگی یا سرما نخواهد کرد. پوشش خز داخل چکمه، پا را گرم نگه می‌دارد و کف آن لاستیکی است و مانع لیز خوردن می‌شود. ظاهر زیبای‌ آن برای دختربچه‌ها، بسیار جذاب است.

چکمه‌های مخصوص برف

جنس این چکمه از نوع ضدآب است. درون آن دو نوع آستر وجود دارد که آستر دوم را می‌توان از چکمه بیرون آورد. کف آن لاستیکی و آج‌دار است. همه این خصوصیات، این چکمه را مناسب روزهای برفی می‌کند. علاوه بر همه این مزایا، زیپ جلوی آن، پوشیدنش را برای پسربچه‌های بازیگوش و بی‌حوصله بسیار آسان می‌کند.

چکمه‌های لاستیکی

این چکمه‌های لاستیکی که مد روز شده، مخصوص روزهای بارانی و بازی در چاله‌های آب است. کش بالای ساق، از ورود آب به چکمه و خیس شدن داخل آن جلوگیری می‌کند. داخل آن هم آستر پشمی وجود دارد که پا را گرم نگه می‌دارد. لاستیک چکمه، از نوع مرغوب و براق است. این چکمه با ظاهری براق و عکس‌های کارتونی روی آن برای بچه‌ها بسیار جذاب است و از داشتن آن لذت می‌برند.

چکمه‌هایی با طرح پیچازی

این چکمه با طراحی فوق‌العاده زیبا و نقش‌های روی آن، مناسب دختربچه‌های عاشق رنگ و طرح و علاوه بر زیبایی،‌ بسیار گرم و راحت است. پوشش جالب پشمی داخل آن در کل چکمه وجود دارد. بندکشی روی ساق چکمه، باعث می‌شود این پاپوش روی پا محکم شود.

راحت و بادوام

ظاهر آن بسیار جالب و بانمک و جنس آن چرم سفت است. کفه این چکمه لاستیکی آج‌دار است که از لیزخوردن بچه‌ها جلوگیری می‌کند و لایه‌ای پشمی برای گرم‌کردن پا دارد هم دخترانه دارد و هم پسرانه نوع پسرانه با چسب پهنی که روی مچ کفش است، باز و بسته می‌شود و نوع دخترانه آن، با دو دکمه بغل ساق پا. این کفش راحت و بادوام، با ساقی کوتاه، مخصوص روزهای نه‌چندان سرد است.

کلاسیک و بااصالت

جنس آن چرم و ضدآب و آسترش پارچه‌ای است و باعث می‌شود پا درون کفش تنفس‌کند و مانع از عرق‌کردن پا می شود. بندهای آن از جنس نایلون و بسیار بادوام و مخصوص استفاده طولانی‌مدت است. فلزهای به‌کار رفته در سوراخ‌های مخصوص بندها نیز از فلزهای ضدزنگ است. این کفش پسرانه، بسیار راحت است.

سحر حبیبیهمچنین مشاهده کنید

خبرگزاری تحلیل بازارسایت فراروسایت پارسینهسایت جمارانروزنامه آرمان ملیسایت نی نی بانسایت نامه نیوزسایت الفخبرگزاری باشگاه خبرنگارانخبرگزاری ایرنا