جمعه, ۶ خرداد, ۱۴۰۱ / 27 May, 2022
مجله ویستا

«تداوم» نمایش رؤیایی در تئاتر رؤیاها


فرگوسن كه پیش از این یكبار تصمیم گرفته بود از منچستریونایتد جدا شود و بعدها از این تصمیم منصرف شد, هنوز برای هدایت این تیم انگیزه های فراوانی دارد

سرآلكس فرگوسن فصل بسیار متفاوتی را پشت سر می گذارد. مربی كهنه كار اسكاتلندی كه بیست و یكمین سال حضورش در اولدترافورد را سپری می كند بیش از هر زمان دیگری طی چند فصل اخیر به كسب عناوین متعدد قهرمانی امیدوار شده و به نظر می رسد هواداران یونایتد می توانند در پایان این فصل خود را بالاتر از چلسی، آرسنال و لیورپول ببینند.پس از ورود گلیزر به منچستریونایتد و تصاحب سهام این باشگاه این شایعه به وجود آمده بود كه عمر فرگوسن در منچستریونایتد به پایان رسیده و مسؤولان تیم درصدد هستند نام جدیدی چون فابیو كاپلو را به عنوان مربی تیم انتخاب كنند اما با پشتیبانی هواداران شیاطین سرخ، فرگوسن قراردادش را تمدید كرد تا مبارزه جدیدی را شروع كند.

پس از ورودخوزه مورینیو به چلسی و ۲ قهرمانی پیاپی این تیم در لیگ برتر، تمام نگاه ها متوجه این تیم و تأثیرگذاری این مربی موفق پرتغالی در لیگ برتر انگلستان شد.در فصل جاری رقابت ها اولدترافوردی ها با سیمای جدید در رقابت ها حاضر شده اند. سرخپوشان اولدترافورد با تلفیق تجربه و جوانی در رقابت های لیگ برتر انگلستان و لیگ قهرمانان اروپا حاضر شده اند و به شكلی خیره كننده توانسته اند به حكومت و سیطره ۲ ساله چلسی پایان دهند. صدرنشینی مقتدرانه در لیگ برتر و حضور موفق در لیگ قهرمانان اروپا منظر تازه ای به منچستریونایتد بخشیده و اكثر كارشناسان فوتبال جزیره اعتقاد دارند این وضعیت تا پایان فصل حفظ خواهد شد. فرگوسن نیز كه پایه گذار اصلی این تیم قدرتمند است اخیراً در گفت و گو با كانال تلویزیونی از ادامه اقتدار منچستریونایتد صحبت كرد.

● اهداف دوگانه

فرگوسن كه تاكنون از عملكرد تیمش رضایت كامل دارد از اهداف بزرگش در این فصل صحبت كرد. او در این خصوص گفت: «تا پیش از شروع فصل، همگی انتظار داشتند چلسی باز هم بتواند با قدرت رقابت ها را به سود خود پیش ببرد، ما از ابتدا انگیزه های بسیار زیادی داشتیم. ضمن اینكه توانستیم با چند خرید خوب تیم را به بهترین شكل تقویت كنیم.

می دانستیم فصل سختی را پیش رو خواهیم داشت و بنابراین با قدرت هر چه تمام تر شروع كردیم. حفظ یك روند ثابت مهمترین اصل است چون تیمی می تواند برای رسیدن به عناوین قهرمانی امیدوار باشد كه در طول یك فصل با ثبات عمل كند نه اینكه فقط در یك مقطع خوب ظاهر شود. اكنون كاملاً متقاعد شده ام این تیم توانایی فتح لیگ برتر و لیگ قهرمانان را دارد.خوشبختانه فشرده ترین مقطع فصل را به خوبی پشت سر گذاشته ایم اما به بازیكنان هشدار داده ام فكرقهرمانی آسان را از سر خود بیرون كنند؛ چون چلسی بسیار قدرتمند است. آنها چند هفته ای از شرایط ایده آل فاصله گرفتند اما كاملاً مشخص است عنوان قهرمانی را به آسانی از دست نخواهند داد. البته تاكنون اثبات شده منچستریونایتد در این فصل برتر از حریف است.»

● آینده در منچستریونایتد

فرگوسن كه پیش از این یكبار تصمیم گرفته بود از منچستریونایتد جدا شود و بعدها از این تصمیم منصرف شد، هنوز برای هدایت این تیم انگیزه های فراوانی دارد. او در این خصوص گفت: «خداحافظی از میادین حقیقتی است كه همه بازیكنان و مربیان ناچار به پذیرش آن هستند.

در این خصوص زیاد فكر می كنم اما حقیقتاً انگیزه هایم با گذشته هیچ تفاوتی نكرده است. وقتی بازی چند بازیكن جوان تیم را می بینم از فوتبال لذت بیشتری می برم و شاید همین انگیزه باعث شده در این فصل تا این حد نتایج خوبی بگیریم. خاطرات قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را هیچ وقت فراموش نمی كنم و دوست دارم این تجربه دوباره تكرار شود. هر چند در این رقابت ها راه بسیار دشواری را پیش رو خواهیم داشت.

در این فصل برای رسیدن به حداكثر عناوین قهرمانی تلاش می كنیم بنابراین صحبت در خصوص ادامه راه با منچستریونایتد را به آینده موكول می كنم.»فرگوسن با ستایش از نفرات فعلی این تیم پرقدرت گفت:«از فرم ایده آل كریستیانو رونالدو در این فصل به وجد آمده ام. او از نظر ذهنی بسیار قوی است و خیلی سریع توانست اتفاقات مربوط به جام جهانی را فراموش كند.كریس در این فصل آمار گلزنی فوق العاده ای داشته و امیدوارم این روند تا پایان فصل ادامه داشته باشد. البته از تمام بازیكنان رضایت دارم.

پل اسكولز و رایان گیگز با تجربه فراوان، فوق العاده ظاهر شده اند. تداوم اصلاً كار آسانی نیست. آنها از ابتدای حضور در منچستریونایتد با همین قدرت ظاهر شده اند. بازیكنان جدیدی مثل مایكل كریك و ویدیچ توانستند خیلی سریع خود را با شرایط وفق دهند و ادوین ون درسار هم مانند همیشه مطمئن ظاهر شده است.پس از اینكه طی ۲ فصل اخیر رقابت با چلسی را از دست دادیم این بار این جنگ را واگذار نخواهیم كرد. به قدرت روحی بازیكنانم اعتماد كامل دارم و مطمئن هستم با انسجامی كه هم اكنون داریم احتمال لغزش تا پایان فصل، بسیار اندك است.»همچنین مشاهده کنید

سایت اقتصادنیوزسایت نمناکسایت آفتاب نیوزسایت انصاف نیوزسایت مجله شبکهخبرگزاری تسنیمروزنامه ایرانسایت سلام نوسایت فرادیدسایت عصرایران