شنبه, ۱ مهر, ۱۴۰۲ / 23 September, 2023
مجله ویستا

نکاتی درباره اپیلاسیون


نکاتی درباره اپیلاسیون

یکی از اقدام‌هایی که روزها‌ی آخر اسفندماه خانم‌ها حتما انجام می‌دهند، از بین بردن موهای زائد است. این نکته‌ها را بخوانید شاید در سریع‌تر و بهتر انجام دادن این کار به شما کمک کند

یکی از اقدام‌هایی که روزها‌ی آخر اسفندماه خانم‌ها حتما انجام می‌دهند، از بین بردن موهای زائد است. این نکته‌ها را بخوانید شاید در سریع‌تر و بهتر انجام دادن این کار به شما کمک کند

برخی خانم‌ها تصور می‌کنند هرچه موهای هر نقطه از بدنشان بلندتر باشد، هنگام اپیلاسیون تمیزتر می‌شود و به اصطلاح از ریشه راحت‌تر درمی‌آید اما این باور اشتباه است. موهایتان را در کوتاه‌ترین حالت اپیلاسیون کنید چون این کار یک مزیت بزرگ دارد؛ کمتر دردتان می‌گیرد!

روش مناسب خودتان را برای از بین بردن موها انتخاب کنید. برخی افراد تصور می‌کنند حتما با اپیلاسیون‌های خانگی می‌توانند تمیزتر و سریع‌تر این کار را انجام دهند و عده‌ای دیگر به کار آرایشگرها اعتقاد دارند. هر روشی را انتخاب می‌کنید، همان را ادامه دهید.

بعد از اپیلاسیون، برای شستشوی قسمت‌هایی که موهایش را کنده‌اید، از آب سرد یا ولرم استفاده کنید. آب داغ برای این کار مناسب نیست. پوست در این زمان حساس است و آب خیلی گرم آن را بیشتر تحریک می‌کند.

بیشتر افراد تصور می‌کنند باید بعد از از بین بردن موهایشان حمام کنند اما اگر قبل از اپیلاسیون یک دوش کوتاه ۱۰ دقیقه‌ای بگیرید، مفیدتر است چون چربی‌ای که روی پوستتان است، از بین می‌رود و موها راحت‌تر کنده می‌شود.

اگر این کار را در خانه انجام می‌دهید، ۲ نکته را فراموش نکنید؛ مکانی آرام و البته کاملا تمیز برای این کار انتخاب کنید و هنگام اپیلاسیون پوست را با دست دیگر بکشید.

مرطوب‌کننده‌ها مثل یک مرهم عمل می‌کنند. لایه شاخی پوست یا اپیدرم پوست بعد از اپیلاسیون حساس است و مرطوب‌کننده‌ها باعث کم شدن این التهاب می‌شوند.

باوجود اینکه این روزها عجله زیادی برای انجام کارهایتان دارید، سعی کنید حتما حوله و وسایل اپیلاسیون را قبل از مصرف ضدعفونی کنید تا دچار بیماری پوستی نشوید.

خیلی از آرایشگرها بعد از اپیلاسیون، استفاده از تسکین‌دهنده‌های پوست را به شما پیشنهاد می‌دهند که اتفاقا برای پوست مناسب است اما اگر پوست حساسی دارید، ممکن‌است به برخی از این مواد واکنش نشان دهید بنابراین حتما از قبل بپرسید این مواد مناسب پوست‌های حساس هم است یا نه.همچنین مشاهده کنید

سایت تجارت نیوزخبرگزاری ایسناسایت عصرایرانسایت پارسینه پلاسسایت نورنیوزسایت ساعدنیوزسایت باتوسایت دیدارنیوزروزنامه شرقسایت اعتماد آنلاین