پنجشنبه, ۳ فروردین, ۱۴۰۲ / 23 March, 2023
مجله ویستا

ماسک‌های تابستانی


ماسک‌های تابستانی

میوه‌های تابستانی سرشار از ویتامین‌های مختلف، مواد معدنی، آنتی اکسیدان‌ها، لایه‌بردارها و آبرسان‌ها هستند. استفاده از این نعمتهای خدادادی برای سلامتی چه به‌صورت خوراکی …

میوه‌های تابستانی سرشار از ویتامین‌های مختلف، مواد معدنی، آنتی اکسیدان‌ها، لایه‌بردارها و آبرسان‌ها هستند. استفاده از این نعمتهای خدادادی برای سلامتی چه به‌صورت خوراکی و چه موضعی فواید فراوانی دارد و خالی از لطف نیست. این تابستان برای حفظ زیبایی و سلامتی پوست خود استفاده از ماسک‌های میوه را هرگز فراموش نکنید. در اینجا نحوه تهیه چند ماسک با میوه‌های تابستانی را برای شما آماده کرده‌ایم:

ماسک آناناس برای رفع کدورت پوست، زدودن سلول‌های مرده از سطح آن و نرم و شفاف شدن پوست. هرگز آناناس رافراموش نکنید. این میوه تابستانی با مزه ترش و شیرین خود حاوی اسید میوه است که با لایه‌برداری ملایم از سطح پوست باعث شفافیت آن می‌شود.

ماسک شماره ۱‌ـ ماسک آناناس

مواد لازم:

آناناس رنده شده: ۲ قاشق غذاخوری روغن زیتون: ۲ قاشق غذاخوری عسل: ۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

این مواد را در مخلوط‌کن مخلوط کرده و روی پوست صورت و گردن قرار داده و پس از ۲۰ دقیقه با آب سرد بشویید. علاوه بر پاکسازی و لطافت پوست باعث سفت شدن و افزایش قوام آن نیز می‌شود. به علاوه این ماسک برای رفع جوش‌های صورت نیز بسیار مفید است.

علاوه بر این‌که این میوه بسیار لذیذ بوده و فواید خوراکی فراوانی دارد، یکی از بهترین مواد اولیه برای تهیه ماسک صورت است. استفاده از این ماسک را حتماً به شما در تابستان توصیه می‌کنیم.

ماسک شماره ۲ ـ ماسک انبه

مواد لازم:

انبه رنده شده: نصف انبه شیر: ۲ قاشق غذاخوری پودر بادام: یک قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

مواد را در میکسر ریخته و خوب مخلوط کنید و خمیر بدست آمده را ابتدا روی پوست ماساژ داده و سپس به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست بگذارید و پس از خشک شدن با آب ولرم بشوئید. این ماسک باعث درخشندگی، لطافت و زیبایی پوست شما می‌شود.

مجله پردیس زندگی من

باز نشر اختصاصی: مجله اینترنتی Bartarinha.irهمچنین مشاهده کنید

سایت چیدانهخبرگزاری ایرناسایت فرادیدسایت مشرقروزنامه ابتکارسایت جمارانسایت الفسایت بیتوتهسایت پارسینهروزنامه تعادل