پنجشنبه, ۱۰ آذر, ۱۴۰۱ / 1 December, 2022
مجله ویستا

غرور و تعصب


غرور و تعصب

آبی پوشان پایتخت بیشتر روزهای هفته گذشته را در كیش گذراندند اردوی استقلالی ها در كیش اختصاص داشت به تمرینات فشرده ای كه صبح و بعدازظهر انجام می گرفت

با فرا رسیدن تعطیلات نیم فصل بیشتر تیم ها برای برطرف كردن نقاط ضعف خود به اردوهای مختلف رفتند. هر یك از تیم ها نیز بنابر نیازهای خود با برنامه های مختلف این مدت را سپری كردند.

● استقلال

آبی پوشان پایتخت بیشتر روزهای هفته گذشته را در كیش گذراندند. اردوی استقلالی ها در كیش اختصاص داشت به تمرینات فشرده ای كه صبح و بعدازظهر انجام می گرفت.

▪ سخت گیری مرفاوی

آنچه بیش از هر چیز دیگر اخبار مربوط به استقلال در كیش را تحت تأثیر قرار داده بود سخت گیری های صمد مرفاوی و تأكید او بر تمرین فشرده بود. سرمربی استقلال به قدری در این زمینه حساسیت نشان داد كه بازیكنان برای رهایی از فشار تمرینات به سایر مربیان پناه برده و از آنها می خواستند زمان بیشتری به استراحت كردن اختصاص یابد.

▪ بی پولی

وقتی نجف نژاد به اعضای تیم خبر داد كه آنان را با پول قرضی به كیش فرستاده است، در حقیقت آب پاكی را روی دستشان ریخت تا بعدها حرف و حدیثی پیش نیاید. البته او با حركتی كه در روز آخر اردو انجام داد، همه را غافلگیر كرد. نجف نژاد حقوق معوقه اعضای تیم را به آنان پرداخت كرد تا آبی پوشان بدون خرید سوغاتی جزیره را ترك نكنند.

▪ جنگ قدرت

از اول هم قابل پیش بینی بود كه مصاحبه ها و اقدامات یكطرفه برخی اعضای هیأت مدیره بعد از بازگشت نجف نژاد و قلعه نویی از سفر حج، با واكنش تند آنان روبرو خواهد شد، هرچند قلعه نویی همان موقع هم حرف هایش را زد. حكایت نجف نژاد تا حدودی متفاوت است. او به گونه ای موضع گرفت كه هم قلعه نویی را راضی كند و هم موجب دلخوری هیأت مدیره نشود. اینكه وی تا چه حد موفق شده كار به این ظریفی را با موفقیت انجام دهد، نكته ای است كه نتیجه اش در آینده ای نزدیك مشخص خواهد شد.

▪ گمشده

همه آنهایی كه هنگام سفر استقلال به كیش در فرودگاه حضورداشتند، دیدند كه اژونگ اژونگ، مهاجم كامرونی همراه سایر آبی پوشان سوار هواپیما شد و به كیش رفت. خبر این امر هم در رسانه ها منعكس شد اما اینكه طی چه فرآیندی مهاجم كامرونی چند روزی گم شد و حسابی مرفاوی را عصبانی كرد، موضوعی است كه نیاز به تحقیق و تفحص زیاد دارد. عاقلان هم اعتقاد دارند بهتر است این گونه رویدادها چندان مورد كنكاش قرار نگیرد.

▪ باز هم قریب

محمدحسین قریب به استقلال بازگشت و این بار صندلی هیأت مدیره به وی تعارف شد. اینكه ایشان فعالیت های زیادی در استقلال انجام داده، بر همه واضح و مبرهن است اما اینكه هنوز برنگشته صحبت از تغییر مدیر عامل می كند، حرف و حدیث هایی را پیش می آورد كه گفتن ندارد.

▪ ثمرات اردوی كیش

آیا تا به حال برایتان پیش آمده كه كاری بكنید و بعد خستگی آن كار روی تن و روانتان بماند؟ شما را نمی دانم اما مرفاوی همین یكی دو روز پیش چنین مسأله ای را تجربه كرد. او كه كلی زحمت كشید و در اردوی كیش روی تیمش كار كرد، هنوز پایش به تهران نرسیده، شاهد درگیری ۲ تن از بازیكنان تیمش شد و از اینكه یكی از ثمرات اردوی كیش درگیری بائو و طالب لو و در نهایت قهر كردن طالب لو بود، انگشت تعجب به دندان گزید.

● پرسپولیس

برخلاف استقلالی ها كه با پشت سر گذاشتن اردوی كیش تعطیلات نیم فصل پرفشاری داشتند، پرسپولیسی ها بیشتر روزهای هفته گذشته را به استراحت پرداختند.

▪ استعفای استیلی

خود استیلی می گوید دلیل كناره گیری اش از پرسپولیس توهین های دنیزلی بوده است اما انصاری فرد می گوید امكان ندارد دنیزلی به كسی توهین كند. از سوی دیگر باز این استیلی است كه می گوید به دلیل حضور در برخی دوره های مربیگری خارج از كشور نمی تواند بیش از این در خدمت پرسپولیس باشد، اما انصاری فرد عنوان كرده چون استیلی در مطبوعات علیه دنیزلی موضع گرفته، نمی تواند در خدمت پرسپولیس باشد. حالا سؤال اینجاست كه آیا اینكه استیلی از پرسپولیس كناره گیری كرده، ماهیت خبری ارزشمندتری دارد یا اینكه چگونه كناره گیری كرده است؟

▪ لجبازی دنیزلی

از آنجا كه به نظر دنیزلی تمام مصدومیت های پیش آمده در پرسپولیس فقط تمارض است و بس، در نتیجه مامانی هم با وجود مصدوم بودن مجبور به تمرین می شود تا مصدومیتش تشدید شود. ظریفی می گفت وقتی یك میلیارد بدهی و از تركیه مربی بیاوری، باید هم از این عجایب ببینی! چون از قدیم گفته اند «مرغ همسایه غاز است.»

▪ برف پاروكن

یكی پرسید چرا «ورنر لورانت» مربی آلمانی سایپا، همان اول فصل عطای حضور در سایپا را به لقایش بخشید. دیگری گفت چون او مجبور شد چمن های زمین محل تمرین را شخصاً با چمن زن كوتاه كند! حالا این اتفاق برای دنیزلی افتاده و گمانه هایی وجود دارد كه او هم قید حضور در ایران را بزند. دنیزلی در یكی از جلسات تمرینی هفته گذشته شخصاً پارو به دست گرفت و برف های زمین تمرین را روبید. البته ظریفی اعتقاد داشت نگران رفتن دنیزلی نباشید چون به او حتی در تركیه هم تیم نمی دهند!

▪ نورچشمی

برخی معتقدند علیرضا نیكبخت، بازیكن نورچشمی دنیزلی است. او هر وقت بخواهد می آید، هر وقت بخواهد می رود و كسی هم به او نمی گوید بالای چشمانت هم ابروانی هست. وقتی دلیل این مسأله را از برخی ها پرسیدیم، گفتند: «چه دلیلی بهتر از اینكه نیكبخت از دوبی نیامده، با بهانه كردن خستگی باز هم عازم آنجا شده تا به استراحت بپردازد.»

▪ استیلی ممنوع!

آنها كه از نزدیك در تمرینات پرسپولیس حضور پیدا كرده اند، می گویند دنیزلی نه تنها بازیكنان تیم را از مصاحبه كردن در مورد استیلی منع كرده، بلكه گفته آوردن نام او در محل تمرین هم ممنوع است. در این مورد حرفی برای گفتن نداریم؛ قضاوت با خودتان!

▪ نصیحت

در جریان كناره گیری استیلی، هر یك از پرسپولیسی ها بنا به فراخور حال خود و نوع رابطه ای كه با او داشتند؛ به اظهارنظر در این مورد پرداختند. معدنچی هم در كمال حق شناسی گفت كه در نبود استیلی دیگر كسی او را نصیحت نخواهد كرد.برای كمك به معدنچی از همكارمان در تمرینات پرسپولیس درخواست كردیم شماره تلفن همراه استیلی را به معدنچی بدهد تا وی با تماس های پی در پی از نعمت نصیحت های استیلی محروم نشود.همچنین مشاهده کنید

خبرگزاری باشگاه خبرنگارانسایت اعتماد آنلاینروزنامه آفتاب یزدسایت فراروروزنامه ایرانسایت تجارت نیوزروزنامه شهروندسایت تابناکسایت دیجیاتوروزنامه آرمان ملی