پنجشنبه, ۳ فروردین, ۱۴۰۲ / 23 March, 2023
مجله ویستا

زمستان چه شلواری بپوشیم؟


زمستان چه شلواری بپوشیم؟

فصل‌های سرد سال که از راه می‌رسند معمولا مدل شلوارها هم تغییر می‌کند. در واقع به دلیل سوز و سرمای هوا مردم بیشتر تمایل دارند شلوارهایی را به پا کنند که هم گرمشان کند هم همراه …

فصل‌های سرد سال که از راه می‌رسند معمولا مدل شلوارها هم تغییر می‌کند. در واقع به دلیل سوز و سرمای هوا مردم بیشتر تمایل دارند شلوارهایی را به پا کنند که هم گرمشان کند هم همراه با بوت یا چکمه زیبا به نظر برسد. شلوارهای پارچه‌ای و کتانی معمولا در زمستان طرفداری ندارند و چه خانم‌ها چه آقایان بیشتر شلوار جین می‌پوشند. ۳ مدل شلوار جین در زمستان معمولا مد می‌شود. البته نکته‌ای که بسیار مهم است اینکه جین کاغذی مختص به تابستان است و جینی که برای زمستان تهیه می‌کنید باید پارچه ضخیم‌تری داشته باشد تا پاهایتان را از سرما محافظت کند.

۳ پیشنهاد برای شلوار بیرون از منزل

۱) جین اسلیم یا لوله تفنگیاین نوع جین بیشتر زنانه است و خانم‌های جوان طرفدار آن هستند. جین اسلیم برخلاف جین راسته از بالا تا پایین تنگ و چسبان است و به راحتی می‌توان آن را با انواع کفش‌ها هم پاشنه‌دار هم بوت یا چکمه بلند پوشید. مشکل جین اسلیم این است که اندام شما را کاملا نشان می‌دهد پس اگر تمایل به پوشیدن آن دارید حتما باید خوش‌اندام باشید. این جین به کسانی که ران کوچک و قدبلندی دارند بیشتر می‌آید.

۲) جین راستهجین راسته بسیار شبیه به جین اسلیم است با این تفاوت که در قسمت مچ پا تنگ نشده و برخلاف جین اسلیم که بیشتر زنانه به نظر می‌رسد این مدل جین زنانه و مردانه ندارد و پوشیدن آن با بوت کوتاه یا متوسط زیبا می‌شود. اگر قصد دارید چکمه متوسط یا بلند به پا کنید و آن را روی شلوار بگذارید بهتر است این نوع مدل جین را انتخاب کنید چون این مدل کفش‌ها را تنها با جین اسلیم می‌توان پوشید. در عوض اگر قصد رفتن به یک میهمانی نیمه‌رسمی را دارید و دوست دارید جین به پا کنید، جین راسته می‌تواند بهترین گزینه باشد که با هر کت یا مانتو یا پالتویی ست می‌شود.

۳) جین پاچه‌‌گشاداین نوع مدل جین معمولا در زمستان چندان مد روز نیست. با این حال طرفداران خاص خود را دارد و با یک کفش پاشنه‌بلند هم بسیار زیبا می‌شود و بهتر از هر مدل جین دیگری اندام را زیبا نشان می‌دهد. جین پاچه‌گشاد همان‌طور که از نامش پیداست از زانو به پایین گشاد می‌شود ولی در قسمت ران چسبان است. پوشیدن چکمه مخصوصا چکمه متوسط یا بلند را به شما توصیه نمی‌کنیم. می‌توانید با این شلوار کفش اسپرت و جلوبسته یا کفش مجلسی پاشنه‌دار بپوشید.

۲ پیشنهاد برای شلوار مناسب در خانه

برخلاف فصول گرم سال که پیژامه معمولا نخی است در زمستان حتی در فضای گرم خانه هم پوشیدن زیرشلوارهایی پشت‌پنبه، کشبافت و گرم‌کن لذت‌بخش‌تر است. ساق شلواری‌های کشبافتبسیاری از خانم‌ها فکر می‌کنند با رسیدن زمستان مجبورند پوشیدن دامن را کنار بگذارند. این درحالی است که به تازگی ساق شلواری‌های چسبان و فوق‌العاده گرمی وارد بازار شده که به راحتی می‌توان آن را با دامن یا حتی شلوار جین به پا کرد تا از سرما در امان ماند. نکته‌ای که بسیار مهم است اینکه باید حین خرید توجه داشته باشید جنس این ساق‌ها کاملا نخی باشد و الیاف نایلونی در آن به کار نرفته باشد. نایلون سرمای هوا را خیلی سریع به خود می‌گیرد و سبب درد عضلات پای شما خواهد شد.زیر شلواری‌های کشبافت یا شلوارهای گرمکنبهترین انتخاب برای آقایان و البته خانم‌ها در خانه شلوارهای کشبافت یا گرمکن است.

هر دوی این شلوارها باز هم تاکید می‌کنیم اگر در آنها از الیاف مصنوعی به کار نرفته باشد بسیار گرم هستند. توصیه ما به شما این است که انواعی را انتخاب کنید که اصطلاحا پشت پنبه‌اند و پاهای شما را گرم‌تر نگه می‌دارند. در ضمن احتمال اینکه شلوارهای اکرلیک یا نایلونی ایجاد حساسیت‌های پوستی کنند بسیار بالاست اما شلوارهای پشت پنبه‌ای و نخی آلرژی‌زا نیستند. پس اگر پوست حساسی دارید و معمولا در زمستان دچار خشکی پوست می‌شوید اولا پوست خود را چرب نگه دارید و ثانیا الیاف گرم طبیعی را انتخاب کنید.

منبع:Beauto femmeهمچنین مشاهده کنید

سایت لنداسپاسایت همشهری‌آنلاینسایت نورنیوزخبرگزاری تسنیمروزنامه ابتکارسایت دیدارنیوزخبرگزاری ایسناسایت عصرایرانسایت بیتوتهسایت انتخاب