شنبه, ۱۳ خرداد, ۱۴۰۲ / 3 June, 2023
مجله ویستا

ابروها و مژه های پرپشت


ابروها و مژه های پرپشت

داشتن ابرو و مژه های پرپشت برای زنان اهمیت دارد. خصوصاً افرادی که به دلیل مصرف بیش از حد لوازم آرایش و یا به کار بردن مواد نامرغوب دچار ریزش موی ابرو و مژه می شوند به دنبال پیدا …

داشتن ابرو و مژه های پرپشت برای زنان اهمیت دارد. خصوصاً افرادی که به دلیل مصرف بیش از حد لوازم آرایش و یا به کار بردن مواد نامرغوب دچار ریزش موی ابرو و مژه می شوند به دنبال پیدا کردن راهکارهای ساده و مؤثری جهت جلوگیری از ریزش و پرپشت کردن موهای ابرو و مژه خود هستند.

روش های زیر از جمله روش های مؤثری است که عارضه جانبی خاصی را نیز متوجه فرد نمی کند.

استفاده از روغن بادام تلخ یا روغن زیتون:

نکته مهم برای استفاده از این روغن ها، تهیه نوع مرغوب و خالص آنهاست. هرشب قبل از خواب با استفاده از یک پنبه یا گوش پاک کن تمیز محل ریزش موهای ابرو و مژه را با مقداری از این روغن ها آغشته کنید. در مورد مژه ها مراقب باشید روغن وارد چشم نشود، زیرا ممکن است باعث بروز علائم آلرژیک از جمله سوزش و اشک شود.

محدودیت در مصرف لوازم آرایش:

اکثر لوازم آرایشی که روی موی مژه یا ابرو استفاده می شوند، باعث مسدود شدن فولیکول های مو در این ناحیه شده و در دراز مدت موجب ریزش مو می شوند. لذا اگر در دوره جایگزین کردن موهای ابرو و مژه خود هستید، تا حد امکان از لوازم آرایش در این نقاط استفاده نکنید یا از مواد گیاهی استفاده کنید.

در صورت ادامه ریزش موی ابرو و مژه حتماً با پزشک متخصص پوست مشورت کنید زیرا ممکن است مشکل مربوط به اختلالات هورمونی و یا سایر مسائلی باشد که نیازمند درمان جدی باشد.

از باقی گذاشتن لوازم آرایشی، خصوصاً در زمان خواب روی مژه و ابرو باید خودداری کرد.

موناکربلاییهمچنین مشاهده کنید

روزنامه آرمان ملیسایت لنداسپاسایت انصاف نیوزسایت اقتصادنیوزسایت برترینهاسایت عصرایرانسایت باتوسایت اقتصاد 24روزنامه ابتکارسایت تابناک