شنبه, ۸ بهمن, ۱۴۰۱ / 28 January, 2023
مجله ویستا

نکاتی که عروس ها برای زیبایی باید بدانند


نکاتی که عروس ها برای زیبایی باید بدانند

برای بیش‌ترین زیبایی، بهترین ترفند این است که شبیه خودتان دیده شوید.

مهم‌ترین بخش رنگ پوست است

مهم نیست لب‌هایتان چقدر براق یا چشم شما چقدر بزرگ است، اگر رنگ پوستتان مناسب نباشد و یا چرب یا بی‌رنگ باشد نمی‌توانید زیبا دیده شوید. اولین اولویت شما باید این باشد که مطمئن شوید پوستتان عالی دیده می‌شود، سپس به سراغ لب، چشم و گونه‌ها بروید.

چشم‌ها یا دهان را انتخاب کنید

قانون پایه‌ای آرایش این است که روی چشم یا دهان خود تمرکز کنید. کار کردن زیاد روی هردو باعث می‌شود صورتتان مسخره دیده شود. اگر تصمیم دارید چشم‌هایتان را زیاد آرایش کنید بهتر است از رنگ‌های ملایم برای لب‌ها استفاده کنید.

فر کننده‌ی مژه استفاده کنید

فر کردن مژه‌ها باعث می‌شود چشمان شما بزرگ دیده شود. برای زیاد کردن کارایی فرمژه قبل از استفاده برای سه ثانیه آن را با حرارت سشوار گرم کنید. قبل از استفاده آن را روی مچ دستتان امتحان کنید تا زیاد داغ نشده باشد. راه دیگر استفاده از مژه مصنوعی برای این روز بزرگ است.

زیرسازی

درست مانند اینکه قبل از رنگ کردن دیوار زیرسازی انجام می‌دهید باید برای صورتتان نیز این کار را بکنید. برای جلوگیری از پخش شدن سایه درون چشم بهترین راه استفاده از زیرسازهای سایه است. زیرسازها تمام خطوط و منافذ پوستی را پر کرده و مواد آرایشی بدون تلاش زیاد روی پوستتان خوب می‌نشینند.

ترفندی برای نگه‌داشتن رژلب

روز عروسی لب‌های خود را با وازلین لایه‌برداری کنید. آن را با یک مسواک قدیمی به آرامی با حرکات دایره‌ای روی لب‌های خود بکشید.

زمان آرایش کردن داخل لب‌ها را با خط لب پر کنید.

رژ یا برق لب را روی آن بزنید. خط لب راه کلیدی برای تثبیت رنگ رژ است.

خط لب را همراه خود داشته باشید تا در صورت نیاز بتوانید در طول روز آن را تمدید کنید.

موم انداختن پشت لب

موم انداختن روش خوبی است اما قرمزی آن ممکن است تا مدتی باقی بماند. بهتر است این کار را 48 ساعت قبل از مراسم انجام دهید.

لایه‌برداری هفته‌های قبل از مراسم

برای اینکه مطمئن شوید پوست در بهترین حالت باقی می‌ماند صورت و گردن خود را در ماه‌های قبل از عروسی یک یا دو بار در هفته لایه‌برداری کنید. شما می‌توانید با ترکیب شکر با روغن نارگیل، روغن انگور یا حتی روغن زیتون برای خودتان لایه بردار تهیه‌کرده و یا از بیرون بخرید.

سفید کردن دندان‌ها

یکی از بهترین راه‌ها مراجعه به دندان‌پزشک است. همچنین می‌توانید از سفیدکننده‌های دندان در بازار نیز تهیه کنید. اما دقت داشته باشید در این کار زیاده‌روی نکنید.همچنین مشاهده کنید

روزنامه شرقسایت انتخابسایت الفخبرگزاری تسنیمخبرگزاری فارسروزنامه توسعه ایرانیسایت خبرآنلاینسایر منابعسایت برترینهاخبرگزاری ایسنا