سه شنبه, ۱۱ بهمن, ۱۴۰۱ / 31 January, 2023
مجله ویستا

MODERN TALKING


MODERN TALKING

توماس و دیتر یکدیگر را در سال ۱۹۸۲ در برلین ملاقات کردند این دو در یکی از استودیو های ضبط موسیقی مشغول به کار بودند توماس وظیفه ضبط آهنگ ها را بر عهده داشت و دیتر نیز به تولید آهنگ مشغول بود

همه افرادی که Modern Talking را میشناسند، داستان باور نکردنی ‏Thomas Andere و Diete Bohlen را نیز میدانند.

توماس و دیتر یکدیگر را در سال ۱۹۸۲ در برلین ملاقات کردند.این دو در یکی از استودیو های ضبط موسیقی مشغول به کار بودند. توماس وظیفه ضبط آهنگ ها را بر عهده داشت و دیتر نیز به تولید آهنگ مشغول بود.از جمله ترانه آلمانی زبان (was macht das shone). بعد از ضبط این آهنگ چندین ترانه آلمانی زبان دیگر از جمله (woron traomst do denn) نیز ساخته شد.

پس از چندی گروه تصمیم گرفت که دست به ساخت یک ترانه به زبان انگلیسی بزندو این نقطه شروع بزرگی در کار Modern Talking بود!

ترانه you۰۳۹;re my heart youre my soul (تو قلب منی تو روح منی) ساخته و اجرا شد. این ترانه بلافاصله در جدول ترانه های منحصر به فرد آلمان مقام اول را احراز کرد و برای ۶ هفته در جدول باقی ماند.بعلاوه توانست در بین ۳۵ کشور به مقام نخست دست پیدا کند.

از آن زمان بود که گویی Modern talking متولد شد و در آن هنگام هیچ کس گمان نمیکرد که راهی را که آنها میپیمایند ممکن است روزی به صدر برسد.

هنگامی که آنها در دو شوی تلویزیونی با نام های Formel و Drehscheibe اقدام به اجرای ترانه های خود نمودند موفقیتشان گل کرد و رکورد فروش آنها به حد زیادی افزایش یافت و این گروه به طور معمول هر روز بیش از ۴۰۰۰۰ نوار به فروش رساند.

بعد از اینکه گروه در کشورهای آلمانی زبان توانست موفقیت چشمگیری را کسب کند ، اقدام به گذاشتن تور هایی در کشور های آسیایی و سایر کشور های اروپایی نمود.

به زودی ترانه دیگری با نام you can win if you want ( اگر بخواهی میتوانی برنده شوی) راهی بازار شد. موفقیت این ترانه نشان داد که Modern Talking محبوبیت خود را تنها مرهون ترانه اول خویش(youre my heart youre my soul) نیست. تعدادی ترانه دیگر نظیر “ cheri cheri lady” “brother louie” و “Atlantis is calling” نیز از آن جمله بودند.

اما اتفاق ناگواری که در این بین افتاد ، ایجاد اختلاف بین توماس و دیتر بود که منجر به آن شد که این دو مدتی را از هم جدا بمانند!

آنها باید به گذشته نظری می افکندند . آنها بیش از ۶۰ ملیون آلبوم را به فروش رسانیده بودند و نباید این موفقیت بزرگ را به همین سادگی از دست میدادند.

سر انجام بازگشت دوباره آنها در سال ۱۹۹۸ نشان داد که Modern Talking متعلق به کجاست.

● MODERN TALKING متعلق به صدر جدول هاست !!!

توماس و دیتر پس از چند وقت دوری از کار با اجرا در شوی تلویزیونی Wetten که یکی از بزرگترین شوهای تلویزیونی آلمان است محبوبیت دوباره یافتند و بعد از آن دیواری که بین توماس و دتر کشیده شده بود نا پدید شد و آنها دوباره به هم پیوستند. هیجان زدگی تماشاگران در حین اجرای گروه ، موفقیت بزرگی بود. هیچ کس فکر نمیکرد که دوباره این اتفاق رخ دهد!

آلبوم جدید Back for god به بازار عرضه شد . این آلبوم که حالت میکس شده آهنگ های آلبوم های قدیمی گروه را در بر داشت و به همکاری فرد سیاه پوستی به نام Eric Singleton اجرا میشد به فروش چشمگیری دست یافت و توانست برای ۵ هفته متوالی مقام اول جدول را حفظ نماید و برای مدت یک سال در جدول پر فروش ترین ها باقی بماند. حتی در سایر کشور ها نیز موفق شد مقام کسب کند . و در ۱۵ کشور مقام اول را از آن خود نمود.

در سال ۲۰۰۰ آلبوم دیگری با نام Year of Dragon ( سال اژدها) به بازار عرضه شد . این آلبوم مربوط به سنت دیرینه مردم کشور چین میشود. در واقع این سنت به این گونه بیان میشود که وقتی نیمکره غربی روز های هزاره جدید را میشمارد در آسیا تغییر سال به سال اژدها را جشن میگیرند.

آلبوم آخر گروه American نام دارد که در سال ۲۰۰۰ روانه بازار شده است.

این گروه در مجموع ۱۰ آلبوم را به بازار عرضه نموده است:

ـ آلبوم اول با عنوان The ۱st Album در سال ۱۹۸۵

ـ آلبوم دوم با عنوان Lets talk about love در سال ۱۹۸۵

ـ آلبوم سوم با عنوان Ready for Romance در سال ۱۹۸۶

ـ آلبوم چهارم با عنوان In the Middle of Nowhereدر سال ۱۹۸۶

ـ آلبوم پنجم با عنوان Romantic Warriorsدر سال ۱۹۸۷

ـ آلبوم ششم با عنوان In the garden of Venusدر سال ۱۹۸۷

ـ آلبوم هفتم با عنوان Back for god در سال ۱۹۹۸

ـ آلبوم هشتم با عنوان Alone در سال ۱۹۹۹

ـ آلبوم نهم با عنوان Year of dargon در سال ۲۰۰۰

ـ آلبوم دهم با عنوان American در سال ۲۰۰۱

اگر چه توماس و دیتر دو انسان کاملا متفاوت هستند، اما میتوانند به خوبی با هم کار کنند و ترانه های زیبا و موفقیت های چشمگیر آنها گواه این مدعی است.

آرش حمیدیهمچنین مشاهده کنید

سایت خبرآنلاینسایت سلام نوروزنامه ابتکارسایت آفتاب نیوزسایت دیدارنیوزخبرگزاری تحلیل بازارسایت انتخابروزنامه تعادلسایت انصاف نیوزسایت الف