دوشنبه, ۲ خرداد, ۱۴۰۱ / 23 May, 2022
مجله ویستا

گران ترین بازیکن سال ۹۷ روی زمین ماند


دنیلسون که سابقه قهرمانی با تیم ملی برزیل در رقابتهای جام جهانی ۲۰۰۲ را در کارنامه خود می بیند, این روزها در شرایطی قرار گرفته که تیمی خواهان به خدمت گرفتن او نیست

دنیلسون را هواداران فوتبال از یاد نبرده‌اند. بازیکنی که در پایان دهه نود میلادی همه نگاه‌ها را به سوی خود جلب کرد و به خاطر انتقال پرهزینه او از سائو پائولو به بتیس درآن زمان به گران قیمت‌ترین بازیکن دنیا هم تبدیل شد. اما ظاهرا او هم دچار بحرانی مشابه هموطنش رونالدو شده و درحال حاضر بدون تیم مانده است.

دنیلسون که سابقه قهرمانی با تیم ملی برزیل در رقابتهای جام جهانی ۲۰۰۲ را در کارنامه خود می بیند، این روزها در شرایطی قرار گرفته که تیمی خواهان به خدمت گرفتن او نیست. ستاره سابق باشگاه بتیس، دسامبر سال گذشته باشگاه پالمیراس را به منظور شرکت در تست‌های باشگاه بولتون ترک کرد ولی در نهایت سران این باشگاه انگلیسی اعلام کردند که قصد به خدمت گرفتن او را ندارند.

این ستاره برزیلی، از هفتم ژانویه زیر نظر مربیان باشگاه بولتون تست می‌داد، ولی مسئولان این باشگاه در نهایت ۴ شنبه گذشته اعلام کردند که قصد به خدمت گرفتن او را ندارند. دنیلسون ۳۱ ساله که قراردادش در ماه دسامبر۲۰۰۸ با باشگاه پالمیراس به پایان رسید، اکنون بازیکن آزاد محسوب می‌شود.این در حالی است که دنیلسون هرگز و از زمان آغاز فوتبال حرفه‌ای‌اش نتوانسته ، آن طور که از او توقع می‌رفته ظاهر شود.

او در سال ۱۹۹۷ به عنوان گران‌ترین بازیکن سال و با قراردادی به مبلغ ۳۰ میلیون یورو به باشگاه بتیس پیوست ولی نتوانست آن طور که باید و شاید بدرخشد. پس از آن بود که دنیلسون جهانگردی بی‌هدف خود را شروع کرد و فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۵ را در باشگاه بوردو سپری کرد تا بلکه بتواند نمایش خوبی را به اجرا بگذارد که در نهیات این طور نشد، پس از آن هم از عربستان سردرآورد و سپس باشگاه اف‌سی‌دالای امریکا را به عنوان تیم بعدی‌اش برگزید. دنیلسون در نهایت دوازه ماه پیش به باشگاه پالمیراس پیوست ولی این روزها، هیچ تیمی خواهان به خدمت گرفتن او نیست و می‌بایست همچنان در انتظار پیشنهاد باشگاه‌های دیگر بماند.

مهاجم ۳۱ ساله که به خاطر شوتهای به یاد ماندنی اش شهرت داشت با اینکه عنوان گران‌قیمت ترین بازیکن سال ۱۹۹۷ را یدک می‌کشد، بدین ترتیب هیچ خریداری پیدا نمی‌کند. ولی او دوست دارد یک بار دیگر حضور در فوتبال اروپا را تجربه کند ولی بولتون هم عذر او را خواست.

گری مگسون، مربی باشگاه بولتون پس از ارزیابی عملکرد دنیلسون در جلسه‌ای تمرینی، گفت:"ما از او تست نگرفتیم، چرا که استفاده از این عبارت، برای بازیکنی در حدو واندازه‌های دنیلسون، تاحدودی توهین‌آمیز است. یک نفر با ما تماس گرفت و از ما خواسته شد تا در صورت تمایل می‌توانیم بازی او را تماشا کنیم. ما هم این پیشنهاد را پذیرفتیم ، دنیلسون از نظرفیزیکی چندان آماده نبود ولی سطح کاری و کیفیت بازی او انکار ناپذیر است."

مدیر برنامه‌های دنیلسون هم گفته که آنها ابتدا خیلی به شروع مذاکرات با بولتون برای عقد یک قرارداد قعطی امیدوار بودند ولی مسولان بولتون به ما دلیل مخالفت خود را نگفتند و دنیلسون هم ناراحت شده برای اینکه فکر می کند وقتش را در این تمرینات هدر داده است. حالا منتظر خبرهای باشگاه‌های دیگر می‌شویم. دنیلسون در این سن وسال به دنبال تیمی است که شاید بلکه بتواند او را یک بار دیگر به تحقق وعده‌هایی که هرگز نتوانسته به آنها عمل کند، نزدیک کند. اما این که این بار چه اتفاقی خواهد افتاد را فقط خود او می‌داند.همچنین مشاهده کنید

سایت نامه نیوزخبرگزاری باشگاه خبرنگارانسایت سلام نوروزنامه شرقروزنامه ابتکارروزنامه شهروندسایت ارانیکوخبرگزاری ایرناسایت اعتماد آنلاینسایت تابناک