شنبه, ۲ تیر, ۱۴۰۳ / 22 June, 2024
مجله ویستا

بردن تصاویر به Word


بردن تصاویر به Word

در نسخه جدید Word، مایکروسافت شیوه وارد کردن تصاویر را تغییر داده‌است. قسمت کار با متن چند عنصر را به صورت اتوماتیک در بدنه‌ای گروه‌بندی می‌کند که این بدنه تنها به عنوان یک شی کلی …

در نسخه جدید Word، مایکروسافت شیوه وارد کردن تصاویر را تغییر داده‌است. قسمت کار با متن چند عنصر را به صورت اتوماتیک در بدنه‌ای گروه‌بندی می‌کند که این بدنه تنها به عنوان یک شی کلی به سند اصلی می‌تواند برده شود. شما می‌خواهید این عناصر را خودتان گروه‌بندی کنید و در سند اصلی به صورت دلخواه جای بدهید.

در یک سند Word می‌توانید از طریق تول‌بار Insert->Picture->New Drawing آبجکت تصویری مورد نظر مثلا قالب‌های اتوماتیک و یا اشکال هندسی را وارد کنید. به صورت استاندارد نسخه‌های جدید Word اتوماتیک قسمت جداگانه‌ای را در نظر می‌گیرند که شما اشکال خود را در آنجا وارد کنید.

بدنه این قسمت نسبتا بزرگ بوده و تقریبا کل پنجره سند را در برخواهد گرفت، لذا لازم است که هر بار توسط نمادهای مشکی که در گوشه‌ها و صفحه‌ وجود دارند به اندازه دلخواه آن را کوچک کنید.

اگر احتیاجی به قسمت اشکال که بوجود آمده است ندارید، می‌توانید بدون آن هم به همان خوبی با آبجکت‌های تصویری کار کنید، و نیز می‌توانید ایجاد این بخش را به صورت اتوماتیک را غیرفعال کنید.

به گزینه Tools->Options و سپس بخش General بروید در آنجا جلوی قسمت (Automatically create drawing canvas when inserting AutoShape) تیک بزنید و آن را فعال کنید.

نسخه‌های جدید Word در آفیس XP‌ و ۲۰۰۳ نیز مانند نسخه‌های قدیمی عمل می‌کنند. توسط نوار ابزار Drawing آبجکت‌ها را انتخاب کنید و در قسمت دلخواه خودتان در متن قرار دهید.

اگر چند آبجکت با یکدیگر یک تصویر کلی را تشکیل می‌دهند. می‌باید همه آنها را انتخاب کنید ودر کنار آن دکمه را نیز نگه داشته باشید. سپس در قسمت منو "arrangement in groups" را انتخاب کنید. گروه علامت زده شده در هنگام قالب بندی کردن و یا بردن به متن مانند آبجکت یگانه‌ای عمل می‌کنند.