سه شنبه, ۱۸ بهمن, ۱۴۰۱ / 7 February, 2023
مجله ویستا

کرم‌های طبیعی ضدچروک


کرم‌های طبیعی ضدچروک

زنان اغلب برای درمان چین و چروک‌های پوستی خود از انواع کرم‌های گران‌قیمت استفاده می‌کنند حال آنکه در سنین خاص، استروژن و هورمون‌های طبیعی که از گیاهان به‌دست می‌آید نیز …

زنان اغلب برای درمان چین و چروک‌های پوستی خود از انواع کرم‌های گران‌قیمت استفاده می‌کنند حال آنکه در سنین خاص، استروژن و هورمون‌های طبیعی که از گیاهان به‌دست می‌آید نیز در مبارزه با چروک‌ها تأثیرگذار است.

یائسگی و دوران قبل از یائسگی با کاهش سطح هورمون‌ها همراه است که باعث کم شدن رطوبت پوست، تولید کلاژن و تولید الاستین شده و پوست را خشک، نازک و چروک می‌کند.

هنگامی که استروژن گیاهی – فیتواستروژن – در بدن شکسته می‌شود تبدیل به استریول خواهد شد. اگرچه استریول از سه استروژن اصلی تولید شده در بدن ضعیف‌تر است، اما برای زنانی که کاهش تولید استروژن را تجربه می‌کنند، کرم ضدپیری مفیدی به حساب می‌آید.

مطالعات حاکی از آن است کاهش تولید هورمون، کاهش تولید الاستین و کلاژن را نیز به همراه داشته و پوست را چروک می‌کند. در این میان کاهش استروژن به‌طور خاصی بر پوست تأثیرگذار بوده و زنانی که قبل از یائسگی از استروژن درمانی بهره می‌گیرند، افزایش کلاژن، ضخامت و خاصیت کشسانی پوست را تجربه می‌کنند، احتمال بروز چروک پوستی در آنها تا ۳۰ درصد کمتر می‌شود. کرم‌های طبیعی پروژسترون نیز از روغن‌ها و چربی‌های طبیعی حاصل شده و از دانه سویا و ... گرفته می‌شود. پس از استفاده از این کرم استحکام و کشیدگی پوست تا ۲۳ درصد افزایش، چروک دور چشم تا ۲۹ درصد و عمق خطوط خنده تا ۱۰ درصد کاهش پیدا می‌کند.

موضع مصرف این کرم‌ها همانند کرم‌های عادی روی پوست صورت نیست.

این کرم‌ها چندبار در هفته در مقدار کم (حدود یک‌چهارم قاشق چایخوری) به قسمت‌های نازک پوست (مانند داخل مچ و یا روی شکم) مالیده می‌شوند.

این کرم‌ها حتماً باید با تجویز پزشک و تنها برای ایجاد تعادل هورمونی مناسب به بدن مالیده شوند.

ستوده مرادیهمچنین مشاهده کنید

روزنامه آرمان ملیسایر منابعسایت ساعدنیوزخبرگزاری ایلناخبرگزاری مهرسایت برترینهاسایت آفتاب نیوزخبرگزاری ایرناخبرگزاری فارسسایت الف