دوشنبه, ۲ خرداد, ۱۴۰۱ / 23 May, 2022
مجله ویستا

زندگی مسی و رونالدو تحت الشعاع شهرت


دو اعجوبه فوتبال جهان تا کجا پیش می روند

از فوتبال به عنوان جذاب ترین ورزش دنیا یاد می کنند. این ورزش به گونه ای در زندگی رومزه مردم دنیا نفوذ کرده که زیبایی هایش همه را مجذوب خود می کند. جذابیت های فوتبال فقط به تماشاکردن بازی های این ورزش منحصر نمی شود بلکه حواشی فوتبال نیز برای دوستاران این ورزش بسیار جالب است. نکته دیگری که فوتبال را به یکی از ورزش های پر و پا قرص مردم دنیا تبدیل کرده بازیکنان اعجوبه و حرکات منحصر به فرد آنهاست که هر تماشاگری را به وجد می آورد، بی شک حضور بازیکنان فوق العاده در تیم های ملی و باشگاهی، غیر فوتبالی ها را نیز به وزشگاه ها می کشاند. دنیای فوتبال بازیکنان مشهوری که ا کثر صفحات اول روزنامه های دنیا را به خود اختصاص می دهند، کم به خود ندیده است. به قول خودمان این بازیکنان خوراک روزنامه ها هستند از راه رفتن، خرید کردن آنها گرفته تا حضورشان در تمرینات همه و همه برای طرفداران فوتبال جذاب است.

حال چرا زندگی فوتبالیست های مشهور و طراز اول دنیا تا این حد برای مردم جالب است آیا مردم دوست دارند به جای این فوتبالیست ها باشند و یا بازی های جذاب آنها باعث افزایش طرفدارانشان می شود

در یکی دو سال اخیر بدون شک کاکا، لینول مسی و کریس رونالدو اعجوبه های فوتبال حال حاضر جهان لقب گرفته اند. اما در این میان به نظر می رسد که کاکا از دور خارج شده است و رقابت تنگاتنگی میان مسی و رونالدو به وجود آمده است. حرکات انفجاری و انعطاف پذیری این دو بازیکن جوان همه را شگفت زده کرده است. این دو جوان که در بهترین تیم های اروپایی توپ می زنند همه نظرها را به خود جلب کرده اند و می دانند که مردم از فوتبال آنها لذت می برند. لئو و کریس هر دو در اوج جوانی در شهرتی تمام عیار غوطه ور شده اند و به نظر می رسد که این شهرت چندان نیز به کامشان خوش نمی آید چون اکثر مواقع دردسرساز هستند.

● کریس و سردرگمی ناخودآگاه

رونالدو که فصل درخشانی را در منچستر سپری کرد و با قرمز پوش های منچستر جام قهرمانان اروپا را فتح کرد تقریبا اکثر اخبار مربوط به پیش فصل و نقل و انتقالات را به خود اختصاص داده است. دو سه ماهی است که صحبت از حضورش در سانتیاگو برنابئو بر سر زبان است و مسوولان رئال مادرید نیز برحضور او در جمع کهکشانی ها تاکید کرده اند. کریس در جام ملت های اروپا چهره پرفروغی از خود نشان نداد و انتظارات را برآورده نکرد. او که به دنبال توپ طلای جهان است به خوبی می داند که کسب این عنوان چه قدر برایش لذت بخش خواهد بود.

پس از جام ملت های اروپا صحبت ها برسر انتقالش به رئال ادامه پیدا کرد. جالب اینجا بود که خود کریس نیز در مورد آینده اش دچار شک و تردیدهای کاذب شده بود و می گفت: فقط خدا از آینده ام خبر دارد. اکثر کارشناسان فوتبال معتقدند که فوتبالیست های مشهوری همچون کریستیانورونالدو با این نوع شرایط به شدت تحت فشار قرار می گیرد، رسانه های مختلف نیز با درج اخبار دروغین به این فشار می افزایند. اگر به اخبار مربوط به نقل و انتقال کریس رونالدو در دو سه ماه اخیر نگاه کنیم به روشنی به این موضوع پی خواهیم برد که زندگی خصوصی کریس رونالدو حتی از اخبار خصوصی بازیگران مشهور هالیوودی همچون تام کروز و براد پیت نیز جذاب تر شده است. حال این سوال مطرح است که آیا فوتبال جای هنر هفتم را گرفته است آیا فوتبالیست های دنیا شهرت بازیگران را قبضه کرده اند یا فوتبالیست های اعجوبه در دنیای فوتبال فقط برای مردم جهان جذاب هستند

مسلما خود کریس نیز تمایلی به این همه توجه ندارد و دوست دارد گاهی بدون هیچ دغدغه ای به زندگی اش ادامه بدهد. پس از آنکه مشخص شد کریس در منچستر خواهد ماند به نظر می رسد در این مسیر فرگوسن پیروز اصلی رقابت میان مسوولان رئال و منچستر باشند. او که در متقاعد کردن کریس برای ماندن در اولدترافورد نقش اساسی ایفا کرده است به خوبی می داند که از دست دادن کریس ممکن است پیامدهای جبران ناپذیری را در پی داشته باشد. ماندن رونالدو در منچستر نیز بحرانی در رئال به وجود آورده است به طوری که این تیم برخلاف فصل های گذشته و به رقم تلاش های کالدروم هنوز نتوانسته ستاره ای را جذب کند و هوادارانش را به نوعی ناامید کرده است. مخالفان کالدرون می گویند که او تاکنون به قول هایش عمل نکرده است و هرگز نتوانسته مانند فلورنتینو پرس مدیر پیشین رئال بزرگان فوتبال را به سانتیاگو برنابئو بیاورد. به جز رافائل فان درفارت هنوز ستاره جدیدی در آسمان رئالی ها دیده نمی شود و باید دید آیا سیاست جذب ستارگان فوتبال در رئال پیش از آغاز فصل جدید موفق خواهد بود یا خیر. با مشخص شدن تمدید قرارداد کریس با منچستر خود او نیز نفس راحتی می کشد. یک سوال مطرح است کریس که پیشتر از تمایلش به حضور در رئال سخن گفته بود چرا به ماندن در اولدترافورد راضی شده است هنوزکه این اعجوبه فوتبال حرفی در این رابطه نزده است اما امیدواریم بار دیگر شاهد حرکات انفجاری و منحصر به فرد کریس در فصل آتی لیگ اروپا باشیم و ستاره پر فروغ این جوان پرتغالی همچنان در آسمان فوتبال خوش بدرخشد.

● مسی آرام

مارادونای دوم فوتبال جهان در آرژانتین چشم بر جهان گشود اما شهرت و افتخاراتش را مدیون بارساست. جوان اول فوتبال آرژانتین و بارسلونا در اوج جوان به چنان شهرتی دست یافته که تاکنون هیچ فوتبالیست جوانی به آن نرسیده بود. مسی که با بارسا فصل خوبی را پشت سر نگذاشت بر عکس کریس رونالدو زندگی آرامی داشته است. با اینکه بدون شک هر دو بهترین های فوتبال جهان هستند اما زندگی روزمره شان بسیار متفاوت بوده. از لیونل به عنوان یکی از آرام ترین فوتبالیست های دنیا یاد کرده اند. بسیاری از همبازی های مسی در بارسا به این موضوع اذعان داشته اند که او فردی آرام و خوش قلب است. مهاجم بارسا که از حضورش در نوکمپ راضی است. همانند دیگر بازیکنان مطرح این تیم از جمله رونالدینیو، دکو و اتوئو سودای جدایی سر نداد و قصد دارد در نوکمپ افتخارات بیشتری را کسب کند. او که دیگر در کنار خود دکو و رونالدینیو را نخواهد دید پیراهن شماره ۱۰ بارسا را به تن خواهد کرد. خود مسی می داند که این پیراهن را بهترین های تاریخ ادوار فوتبال دنیا بر تن کرده اند.

موضوع حضور مسی در المپیک پکن نیز اخیرا او را سردرگم کرده بود او به نوعی دوست داشت به تیم ملی کشورش کمک کند و دلش هم نمی خواست به خاطر نبودنش بارسا ضربه بخورد پس از کش و قوس های فراوان مسوولان بارسا پذیرفتند که مسی در المپیک پکن برای تیم ملی کشورش بازی کند و موضوع جالب درخشش لیونل در اولین بازی آرژانتین مقابل ساحل عاج بود که او در این بازی گلزنی کرد پپ گواردیولا نیز که به شدت نگران بارسا است می داند که در نبود مسی تیمش یک چیزی کم دارد. مسی می گوید: از ابتدا رابطه خوبی با پپ داشتم پیش از اینکه به شانگهای بیایم با او صحبت کردم و به این موضوع پی برد که چقدر دوست دارم در المپیک حضور پیدا کنم.

از گواردیولا و مسوولان بارسا به خاطر حضورم در پکن تشکر می کنم. مسی که حضور فیزیکی اش در تیم ملی آرژانتین و حضور قلبی اش در نوکمپ است از ارکان اصلی بارسا در فصل آتی لالیگا و جام قهرمانان اروپا محسوب می شود. مسی که به رغم داشتن شهرت فراوان زندگی آرامی را سپری می کند به نظر می رسد به خوبی می داند که داشتن شهرت نمی تواند داشتن یک زندگی آرام را نقض کند. با اینکه جوان است اما تجربه اداره زندگی اش را به خوبی می داند. باید دید این دو جادوگر فوتبال جهان آیا باز هم در دنیای جذاب ترین ورزش دنیا می درخشند و یا شهرت آنها را در خود غوطه ور خواهد کرد.

باید متظر ماند و دید چه کسی توپ طلا را از آن خود خواهد کرد آیا کریس عصیانگر و در ظاهر آرام توپ طلا را به دست می آورد یا مسی همیشه آرام.

لیونل و کریس باید بدانند که زندگی یک فوتبالیست معروف نباید در شهرت غرق شود چون ممکن است این شهرت به ضررشان تمام شود و دیگر خبری از حرکات انفجاری و خارق العاده آنها نباشد.

منبع: اسپورت

اطهر اینانلو

Athar Inanlooهمچنین مشاهده کنید

سایت ساعدنیوزروزنامه شهروندسایت بیتوتهخبرگزاری ایرناسایت عصرایرانسایت آفتاب نیوزخبرگزاری صدا و سیماروزنامه شرقسایر منابعسایت برترینها